forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Slăbire în 2021 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/slae-bire-n-2021-a-12784.html)

Narawen 01 mai 2021 18:00:03

Re: Slăbire în 2021
 
Azi a fost o zi de dietă bună. Am umblat mult, pe sub copaci înfloriți, ascultând audiobooks, și m-am simțit bine. Am băut și niște ceai regularitatea, dar nu știu dacă îl voi mai bea, pentru că no... :)))

lidiuta 01 mai 2021 19:42:07

Re: Slăbire în 2021
 
Bună, Meda!:) Chiar mă întrebam cum te numești. La mine e simplu de dedus. Lidia.
E interesant cum te analizezi pentru a face mai ușor procesul slăbirii. Ai dreptate, când nu ne punem pe noi pe primul plan, îi mulțumim pe ceilalți sau ne împlinim obiective secundare, dar acumulăm frustrări.

Narawen 03 mai 2021 17:25:03

Re: Slăbire în 2021
 
Simt că sărbătorile Pascale au trecut fără exagerare alimentară pentru mine. Dar tot simt că mai bine nu mai mâncam încă o felie de pască acum seara. Asta e adesea problema mea. Mănânc seara, pe la 6, 7, deși știu că aș putea rezista pnă a doua zi. De acum mă voi strădui să nu mai iau cina.

Narawen 04 mai 2021 07:10:46

Re: Slăbire în 2021
 
În dimineața asta am 74.2 kilograme. Am 3 luni la dispoziție să slăbesc minim 6 kilograme. La treabă, Meda!

Narawen 07 mai 2021 18:54:39

Re: Slăbire în 2021
 
Azi-dimineață aveam 73.5 kilograme. Mă simt ca într-o bulă de monotonie. Mi-e dor de o călătorie lungă. Dar deocamdată, mai bine mai târziu ca niciodată, fac efort să slăbesc și sper să reușesc. Ieri și azi m-am simți extrem de obosită și nesigură cu privire la ce-mi doresc să fac mai departe. Datoriile sunt plătite, apartamentul e gata renovat, copii nu vrem să facem în următorii 4-5 ani, sunt o femeie complet liberă și nu sunt sigură de ce proiect să mă apuc.

Un Pai Roz 08 mai 2021 13:09:09

Re: Slăbire în 2021
 
Ti-am citit jurnalul si m-am regasit in el 100%. Inconsecventa, renuntarea la numarat calorii, pus munca pe primul plan, stresul de zi cu zi, rontaiala pe baza de stres sau oboseala...si modul in care ai exprimat toate astea, e ca si cum mi-ai fi citit gandurile si le ai asezat aici :)
Multa putere in a ajunge unde iti doresti! Eu am pus ceva mai multe kg ca tine si ma lupt si eu cu toate.... kg si tot ce inseamna viata :)

Narawen 08 mai 2021 15:43:04

Re: Slăbire în 2021
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 1453685)
Ti-am citit jurnalul si m-am regasit in el 100%. Inconsecventa, renuntarea la numarat calorii, pus munca pe primul plan, stresul de zi cu zi, rontaiala pe baza de stres sau oboseala...si modul in care ai exprimat toate astea, e ca si cum mi-ai fi citit gandurile si le ai asezat aici :)
Multa putere in a ajunge unde iti doresti! Eu am pus ceva mai multe kg ca tine si ma lupt si eu cu toate.... kg si tot ce inseamna viata :)

Îți doresc enorm de multă putere! Sunt sigură că, împreună, vom reuși. Acum e timpul să ne punem pe primul loc. Ar trebui, de fapt, să ne avem mereu pe noi primele în gând, dar life happens. Cu toată sinceritatea, nu-mi pot explica ce blocaj am de nu sunt în stare să mă reapuc să-mi număr caloriile. Conștientizez că nu e un efort mare, conștientizez beneficiile obiceiului, și, totuși nu-l pun în aplicare. Dar încerc să mă înțeleg și să iau decizii mai bune.

Narawen 08 mai 2021 19:44:51

Re: Slăbire în 2021
 
Azi a fost o zi super de dietă, I kicked butt și n-am mâncat seara. Am făcut 18500 de pași, am mâncat 100% vegan și nu am mâncat dulciuri, batoane și alte asemenea. Mai am nevoie de minim 199 de zile ca asta. No... Nici n-am pretenții, nu?

Narawen 08 mai 2021 19:49:30

Re: Slăbire în 2021
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 1453685)
Ti-am citit jurnalul si m-am regasit in el 100%. Inconsecventa, renuntarea la numarat calorii, pus munca pe primul plan, stresul de zi cu zi, rontaiala pe baza de stres sau oboseala...si modul in care ai exprimat toate astea, e ca si cum mi-ai fi citit gandurile si le ai asezat aici :)
Multa putere in a ajunge unde iti doresti! Eu am pus ceva mai multe kg ca tine si ma lupt si eu cu toate.... kg si tot ce inseamna viata :)

Am văzut că a trecut ceva timp de la ultima postare înainte de cea în jurnalul meu. Sunt onorată că mi-ai scris și sper să îți dau energia și puterea să reușești să ajungi unde îți propui. Dacă vreodată vrei să vorbești cu o perfecționistă cu stimă de sine scăzută (dar în creștere acum) și recovering workaholic, I am here ^^.

Narawen 09 mai 2021 07:16:57

Re: Slăbire în 2021
 
Azi-dimineață am avut 73.9 kilograme. Nu voi lăsa asta să mă supere.

De ce vreau eu să slăbesc până la 68 de kilograme?
Ca să pot să călătoresc și să fac mulți mulți pași fără să mă doară picioarele.
Ca să nu am probleme cu genunchii.
Ca să nu mă mai simt rușinată când îi spun doctorului ce greutate am.
Ca să mă simt bine când călătoresc.
Ca să pot să port haine drăguțe.
Ca să fiu mândră de mine.
Ca să nu mai am o burtă atârnândă.
Ca să nu mai am celulită pe picioare.
Ca să simt că merit să mă iubesc.
Ca să nu mai simt că mă strâng pantalonii. Mă strâng cei mai mari pantaloni ai mei și mi-am zis că:
NICI
ÎN
RUPTUL
CAPULUI
NU-MI VOI LUA PANTALONI MAI MARI SAU IEGĂRI SAU PANTALONI DE TRENING!


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:18:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO