forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   stefs journal (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/stefs-journal-12725.html)

stefs 15 feb 2017 10:06:33

stefs journal
 
incep mai hotarata ca niciodata, stiind deja ca voi avea sorti de izbanda in aceasta cursa. miscare si atentie la alimentatie, si sper ca acestea sa imi devina mod de viata de azi inainte, sa le percep ca fiind normale, naturale si nu ca o lupta

:-bd

nikytour 15 feb 2017 10:54:07

Re: stefs journal
 
succes in ceea ce ti-ai propus!

stefs 28 feb 2017 13:33:37

au trecut doua saptamani. ma abtin cu greu sa ma urc pe cantar, astept sa se faca o luna.
pot sa spun ca am urmat destul de usor ceea ce mi-am propus, referitor la mancare. am incercat sa reduc numar caloriilor in jurul a 1200 calorii pe zi, si in acelasi timp, sa urmez si disociata 3+3, singura dieta de altfel ca mi-a dat mie rezultate in trecut.
ca si tricuri pentru motivare, mi-am cumparat un smartwatch care ma impinge sa ma misc mai mult si un costum hotshapers care, desi sunt sigura ca nu e original, vad ca ma transpira mai mult - sau cel putin asa ma face pe mine sa cred - si ma face sa ma misc mai mult.
deschid youtube-ul si pun clipuri de antrenamente, care mai de care, de la zumba la fitness la cardio etc etc etc, si chiar daca renunt cand nu mai pot, oricum e mai mult decat inainte.
duminica e zi de plimbare in padure - cel putin doua ore si nu pe carari, si pe de-a dreptul, urcat, coborat, urcat, coborat.

ceva e sigur - ma simt mult mai bine, nu mai sunt balonata, nu mai sunt obosita, nu mai spun nu din start la urcat un deal.

sper sa ma tina :D :D :D

Axenya 04 mar 2017 07:23:05

Re: stefs journal
 
Buna dimineata, Stefs!
Cum merge treaba?
Eu nu ma pot abtine sa nu ma urc pe cantar o data la cateva zile :D , in cazul meu, cu cat vad ca se duc 300-400 de grame la cateva zile, cu atat ma tin de dieta, imi place sa vad progresul facut si asta ma determina sa continui :)
>:D<

stefs 06 mar 2017 12:55:34

Re: stefs journal
 
merge merge momentan. mie mi-e frica să ma cantaresc prea des, cred ca m-ar demoraliza. dar vine 15 martie, cand fac o luna de cand am inceput, si deci ziua de cantar :D

sper sa vad o scadere bunicica, astfel incat sa ma tin mai departe de plan.

oricum, ma simt mai bine chiar si-acum, ma simt mai usoara, cum se zice. din experienta am vazut ca organismul se poate simti mai bine, poate arăta altfel, chiar daca acul cantarului ramane fix :P

mi-e cam frica de masa de Pasti, dar o sa treaca repede repede repejor. nu am cum sa modific mancarea - masa de la bunica, masa de la socri - DAR am sa injumatatesc portiile :D

orice-ar fi, am o chestie in cap: oricum fac mai mult si mai bine decat faceam pana acum, asadar n-are ce fi rau, chiar daca mai alunec din cand in cand:P ideea e sa nu raman in alunecare:))

bafta si tie, sper sa iti fie usor in perioada asta si sper sa ajungi chiar mai departe decat ti-ai propus!!!

Axenya 06 mar 2017 17:33:57

Re: stefs journal
 
Multumesc! Asemenea!
Si eu ma gandesc la masa de Paste:)), am sa incerc sa ma abtin, as fi pacat sa cedez tentatiilor dupa atata efort, dar cum zici si tu...important e sa nu fim pe o continua alunecare!;)

stefs 13 mar 2017 10:32:39

Re: stefs journal
 
Am avut vreo 3-4 zile de alunecari masive :-s DAR azi mi-am revenit. Stiu ca daca nu aveam alunecarile, renuntam de tot. În plus, am vazut cat de rau m-am simtit, asadar de-acum nu mai am motiv sa simt ceva ”bunut” in cavitatea bucala si sa ma simt obosita, balonata etc etc etc.

Duminica asta bunica isi serbeaza cei 80 de ani pe care-i implineste, cu o masa la restaurant. Am sa pap bunut dar de dieta :D mai bine zis, de bun simt (e un termen mai domol)

Saptamana asta mi-am propus sa tin post alimentar, cu supe si ciorbe facute din legume cu calorii negative. Sa vedem cum merge. Sigur n-o sa am probleme.

(am o luna de cand am renuntat la paine, iar zilele astea cand am luat o imbucatura nu mi-a mai oferit niciun fel de satisfactie.\:D/ )

incepem iar si cu step aerobic, acasa, mi-am facut stepper dintr-un palet de lemn :)) Se poate daca se vrea

stefs 16 mar 2017 08:42:35

Re: stefs journal
 
sunt atat de fericita!!! m-am suit azi pe cantar. minus 5 kilograme. 5!!! intr-o luna.
asa aveam o teama ca voi fi dezamagita si ma voi lasa de tot. dar uite ca munca si grija e rasplatita bine:o)<:-P<:-P<:-P

acum cu siguranta merg inainte cu o determinare mult mai mare. wooo-hooo!!!

mika_me 16 mar 2017 09:29:52

Re: stefs journal
 
Citat:

Anterior postat de stefs (Post 1429492)
sunt atat de fericita!!! m-am suit azi pe cantar. minus 5 kilograme. 5!!! intr-o luna.
asa aveam o teama ca voi fi dezamagita si ma voi lasa de tot. dar uite ca munca si grija e rasplatita bine:o)<:-P<:-P<:-P

acum cu siguranta merg inainte cu o determinare mult mai mare. wooo-hooo!!!

Buna...Congrats si aici!!!!

E cel mai frumos sentiment sa faci eforturi si sa vezi si rezjltate pe masura!!!

Ce tip de miscare faci?

Axenya 16 mar 2017 12:30:21

Re: stefs journal
 
Citat:

Anterior postat de stefs (Post 1429407)
Am avut vreo 3-4 zile de alunecari masive :-s DAR azi mi-am revenit. Stiu ca daca nu aveam alunecarile, renuntam de tot. În plus, am vazut cat de rau m-am simtit, asadar de-acum nu mai am motiv sa simt ceva ”bunut” in cavitatea bucala si sa ma simt obosita, balonata etc etc etc.

Duminica asta bunica isi serbeaza cei 80 de ani pe care-i implineste, cu o masa la restaurant. Am sa pap bunut dar de dieta :D mai bine zis, de bun simt (e un termen mai domol)

Saptamana asta mi-am propus sa tin post alimentar, cu supe si ciorbe facute din legume cu calorii negative. Sa vedem cum merge. Sigur n-o sa am probleme.

(am o luna de cand am renuntat la paine, iar zilele astea cand am luat o imbucatura nu mi-a mai oferit niciun fel de satisfactie.\:D/ )

incepem iar si cu step aerobic, acasa, mi-am facut stepper dintr-un palet de lemn :)) Se poate daca se vrea


Felicitari pentru cele 5 Kg!
Ingenioasa treaba cu stepper-ulb-).
La multi ani pentru bunica ta! frumoasa varsta.
Cam la fel mi s-a intamplat si mie cu acel "bunut" de care vorbeai. Am avut o aniversare si am mancat cam "bunut" iar a doua zi m-am trezit cu arsuri la stomac si reflux gastric, abia astazi mi-am revenit si ma gandeam la ce otravuri puteam eu sa mananc aproape in fiecare zi..dar ..asta e.. se mai intampla..:D, obiceiurile se invata, trebuie sa facem din a manca sanatos un obicei..
Inca o data felicitari pentru kilogramele pierdute si la mai multe! bineinteles in minus>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:57:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO