forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Supergirls don't cry (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/supergirls-dont-cry-2534.html)

Supergirl 01 feb 2010 15:09:52

Supergirls don't cry
 
Buna!Long time no see!>:D<M-am inregistrat de ceva timp pe forum,insa nu m-am gandit niciodata sa imi fac un jurnal.De fapt,la un momentdat nici macar nu ii vedeam utilitatea(no ofence),dar tot ''rasfoind'' cateva jurnale, mi-am dat seama ca pot fi motivante,deci...hop si eu.:)
Momentan Tikerul meu cam minte pentru ca am 54 de kg(mama lor de sarbatori).Ceea ce vreau sa spun e ca in ultimul timp slabesc mai greu(aproape deloc chiar) si incepe sa devina frustrant.Nu am stat niciodata sa calculez exact caloriile pentru ca nu dispun de rabdarea necesara,insa am aproximat si nu cred ca am depasit 1000-1200.
In ultimele zile chiar am incercat sa ajung sub 1000 (in mare parte am reusit),insa degeaba.
Mentionez ca fac sport 15-20 de minute seara si acum(in vacanta)chiar si dimineata.Deci...sugestii?
Multumesc anticipat.

drama queen 01 feb 2010 16:37:04

Re: Supergirls don't cry
 
Citat:

Anterior postat de Supergirl (Post 75461)
Buna!Long time no see!>:D<M-am inregistrat de ceva timp pe forum,insa nu m-am gandit niciodata sa imi fac un jurnal.De fapt,la un momentdat nici macar nu ii vedeam utilitatea(no ofence),dar tot ''rasfoind'' cateva jurnale, mi-am dat seama ca pot fi motivante,deci...hop si eu.:)
Momentan Tikerul meu cam minte pentru ca am 54 de kg(mama lor de sarbatori).Ceea ce vreau sa spun e ca in ultimul timp slabesc mai greu(aproape deloc chiar) si incepe sa devina frustrant.Nu am stat niciodata sa calculez exact caloriile pentru ca nu dispun de rabdarea necesara,insa am aproximat si nu cred ca am depasit 1000-1200.
In ultimele zile chiar am incercat sa ajung sub 1000 (in mare parte am reusit),insa degeaba.
Mentionez ca fac sport 15-20 de minute seara si acum(in vacanta)chiar si dimineata.Deci...sugestii?
Multumesc anticipat.


deci tu papi sub 1000 de calori? nu`i bine

ema5288 01 feb 2010 16:42:32

Re: Supergirls don't cry
 
si eu sunt la aceasta perioada de platou. cred ca ar trebyui sa incerci sa arzi mai multe calorii prin sport. nu manca mai putin, ci fa sport mai mult (nu neaparat ca timp ci ca dificultate) sau mananca ceva mai mult un timp (in jur de 1500-1600 kcal) si apoi tine iarasi dieta. eu a doua varianta am incercat-o

Maria77 01 feb 2010 16:51:47

Re: Supergirls don't cry
 
pai nu stiu ce sa zic. daca mananci putin si faci sport ar trebui sa slabesti. oricum depinde de organism. eu sunt noua pe`aici dar te sfatuiesc sa faci mai mult sport. cum spune ema nu neaparat mult timp ci sa fie exercitii care sa te ajute :* depinde si unde anume vrei sa fi mai subtire

Maria77 01 feb 2010 16:52:17

Re: Supergirls don't cry
 
si eu vreau sa`mi fac un jurnal da nu stiu unde trebuie sa intru :)) :-??

Supergirl 01 feb 2010 16:55:36

Re: Supergirls don't cry
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 75545)
deci tu papi sub 1000 de calori? nu`i bine

Da,dar nu exagerez.Sub 1000 inseamna 900 cel mult 800 de calorii cand chiar nu am pofta de mancare.
Ema daca mananc mai mukt timp o perioada nu fac decat sa ma ingras la loc si sa o iau de la capat.Totusi,cred ca ai dreptate in legatura cu sportul si o sa incerc.Merci mult:)

@Maria77.Dai click pe subiect nou(cred ca scrie).:)

ema5288 01 feb 2010 16:59:25

Re: Supergirls don't cry
 
Citat:

Anterior postat de Supergirl (Post 75558)
Da,dar nu exagerez.Sub 1000 inseamna 900 cel mult 800 de calorii cand chiar nu am pofta de mancare.
Ema daca mananc mai mukt timp o perioada nu fac decat sa ma ingras la loc si sa o iau de la capat.Totusi,cred ca ai dreptate in legatura cu sportul si o sa incerc.Merci mult:)

eu nu zic sa mananci f mult si numai dulciuri. ci sa mai cresti numjarul de calorii.iar faza cu ingrasatul... eu oricum nu cred ca vei vrea sa mananci toata viata ca la dieta ci vei mai vrea si tu ca macar uneori sa gusti"ceva bun". daca vei manca mai mult o saptamana nu cred ca te vei ingrasa mult sau poate chiar nu te vei ingrasa deloc.
tu decizi ceea ce crezi ca e mai bine pt tine dar inca o data iti spun ca nu cred ca vrei sa fii toata viata la regim

Supergirl 01 feb 2010 17:07:59

Re: Supergirls don't cry
 
Ema sunt constienta ca nu o sa tin toata viata dieta.De fapt,eu nu consider ca tin dieta.Doar am grija sa nu mananc dulciuri multe si des si mancare grasa in general.Bineinteles ca mai si ''gust ceva bun'' ar fi imposibil sa nu fac asta,doar ca am grija la cantitate.Incerc sa am un stil de viata cat mai sanatos doar deoarece am remarcat ca pe langa kilogramele pierdute ma simt si mai bine.:)

onetotilia 01 feb 2010 17:32:11

Re: Supergirls don't cry
 
Citat:

Anterior postat de Supergirl (Post 75565)
Ema sunt constienta ca nu o sa tin toata viata dieta.De fapt,eu nu consider ca tin dieta.Doar am grija sa nu mananc dulciuri multe si des si mancare grasa in general.Bineinteles ca mai si ''gust ceva bun'' ar fi imposibil sa nu fac asta,doar ca am grija la cantitate.Incerc sa am un stil de viata cat mai sanatos doar deoarece am remarcat ca pe langa kilogramele pierdute ma simt si mai bine.:)

buna
numele meu este otilia,am 20 de ani in cateva luni,am 1.59 si 63 kg
vreau sa slabesc pana la 55 de kg
azi am inceput o dieta ,dar nu stiu daca e corecta si potrivita,mananc totul dietetic-lapte 0%grasime 120 ml cu 30 cereale fitnes dimineata, un iaurt activia degresat(59 kcal) si 2 bucati cracote cereale ( 27 kcal/buc) apoi un mar obisnuit de mare, apoi o salata de :o rosie,un morcov,castravete si putin ardei, apoi din nou 2 bucati cracote cereale.la cina supa de legume verzi fara grasime si pilaf de orez fara grasime doar cu legume si muraturi.vreau sa stiu daca e in regula sa mananc asa?ce ar trebui sa evit?mentionez ca doresc sa pierd 8 kg si consum mai mult de 2 litrii de apa plata pe zi ,ceai verde cu lamaie ,nu beau cafea.

Supergirl 01 feb 2010 17:42:46

Re: Supergirls don't cry
 
Nu ma pricep foarte bine la asta,dar avand in vedere tot ce mananci,sigur o sa slabesti.Doar sa ai rabdare(vreau si eu...imi dai si mie cand ai mai multa :) ) si vointa.Felicitari pentru cei 2l de apa.Eu ma prea omor cu apa iarna..shame on me!:">
Pentru mai multe sfaturi eu zic sa mergi la toicul ''Am nevoie de ajutor''.Fetele de acolo o sa-ti dea sfaturi mai...''competente''.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:19:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO