forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Train like a beast, look like a beauty (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/train-like-beast-look-like-beauty-12465.html)

Simmonne 06 ian 2014 20:11:30

Train like a beast, look like a beauty
 

Buna tuturor!

Sunt Simona si, desi am cont de ceva vreme, nu am deschis inca un jurnal si cred ca a venit vremea sa imi iau inima in dinti si sa fiu mai activa :)
Urmez o dieta disociata 3+3, de fapt 4+3 pentru ca cele trei zile sunt de alimente vegetale in zilele de miercuri, joi si vineri pentru ca vreau sa tin toate zilele de post. Am plecat de la 70 kg in septembrie, iar in prezent am 61 de kg (de dimi). De sarbatori am intrerupt pentru 2 saptamani cat am fost in concediu, dar de sambata sunt din nou pe baricade! Imi doresc sa ajung la 53 de kg, desi mi-ar conveni si 55 :D

Va pup!

rozica1965 06 ian 2014 23:19:18

Re: Train like a beast, look like a beauty
 
Citat:

Anterior postat de Simmonne (Post 1320045)
Buna tuturor!

Sunt Simona si, desi am cont de ceva vreme, nu am deschis inca un jurnal si cred ca a venit vremea sa imi iau inima in dinti si sa fiu mai activa :)
Urmez o dieta disociata 3+3, de fapt 4+3 pentru ca cele trei zile sunt de alimente vegetale in zilele de miercuri, joi si vineri pentru ca vreau sa tin toate zilele de post. Am plecat de la 70 kg in septembrie, iar in prezent am 61 de kg (de dimi). De sarbatori am intrerupt pentru 2 saptamani cat am fost in concediu, dar de sambata sunt din nou pe baricade! Imi doresc sa ajung la 53 de kg, desi mi-ar conveni si 55 :D

Va pup!

Felicitari pt cat ai slabit si bafta in continuare!!!!>:D<

crissa08 07 ian 2014 09:19:57

Re: Train like a beast, look like a beauty
 
Felicitari si succes in continuare!
O sa reusesti!

lidiuta 07 ian 2014 09:31:50

Re: Train like a beast, look like a beauty
 
Si eu te felicit pentru rezultate! Sa o tii tot asa!:)
Inteleg ca tu postesti 3 zile la rand, inclusiv joi. Sa stii ca exista persoane mai ...credincioase, sa le zic asa, care postesc lunea, miercurea si vinerea. Se zice ca e bine sa tii post lunea pentru sanatate, ocrotire de la sfintii ingeri si de la Maica Domnului.
Daca insa postesti ca sa slabesti, bineinteles ca iti alegi tu ce zile vrei.
O zi frumoasa!

Simmonne 07 ian 2014 12:21:17

Re: Train like a beast, look like a beauty
 
Multumesc tuturor pentru sustinere! >:D<

Mi-am propus sa postesc toate zilele de miercuri si vineri de peste an, nu pentru slabit! :D Ca sa reusesc sa tin post zilele acestea, trebuia sa impart in 4+3 regimul meu disociat. :) Interesanta ideea cu postirea in zilele de luni, nu stiam. Ma intreb totusi de ce sunt zile de post in calendar doar miercurea si vinerea...Iti multumesc pentru pont, totusi! Cand o sa intru la mentinere o sa postesc si lunea.

Va pup :-*

Simmonne 07 ian 2014 12:21:56

Re: Train like a beast, look like a beauty
 
Multumesc mult!

lidiuta 07 ian 2014 13:16:39

Re: Train like a beast, look like a beauty
 
Din cate stiu, lunea nu e trecuta in calendarele bisericesti ca zi de post pentru ca e o zi de post optional, mai mult cei din manastiri si crestinii mai ravnitori o tin, din dragoste catre Dumnezeu. Cei ce Il iubesc mai mult pe Dumnezeu sau care vor sa-I multumeasca postesc din libertate luni. De fapt, in crestinismul ortodox nimic nu se face fortat, dupa cum nu poti iubi pe cineva cu forta. Postul ar trebui sa izvorasca din libertatea pe care tot Dumnezeu ne-a daruit-o. :)

deadcountess 07 ian 2014 15:58:19

Re: Train like a beast, look like a beauty
 
Felicitari pt rezultate :)

Ma asteptam sa citesc mai mult despre programul tau de sport cand am citit titlul :P

Simmonne 08 ian 2014 12:15:18

Re: Train like a beast, look like a beauty
 
Multumesc!
Ca program de exercitii, o sa fac un post separat, in seara asta :-)

:-*

Simmonne 09 ian 2014 12:11:14

Re: Train like a beast, look like a beauty
 
Buna din nou!

Am ales sa vorbesc despre rutina mea de exercitii. Am descoperit din intamplare pe youtube canalul "blogilates". O tipa asiatica, stabilita in America. E instructor de pilates si "inventatoarea", ca sa zic asa, a POP Pilates. Adica, pilates insotit de muzica, miscari in ritmul muzicii. A ajuns destul de faimoasa in ultimul timp si chiar va recomand. Ea face lunar cate un calendar, indicand ce exercitii sa faci in fiecare zi (video-urile ei). Sunt cam 5-6 video-uri a cate 5-15 minute, cateodata si 20 de minute. Se lucreaza pe parti corporale, de ex. lunea abdomen, martea cardio, miercurea picioare si tot asa. De obicei duminica e zi de relaxare, respectiv un video, doua cu stretching. Am observat o tonifiere a corpului (eu fac din septembrie), am muschi la brate (nu de barbat, muschi frumosi :D ) Cei care sunt incepatori, au un calendar special, cu exercitii mai putine, mai usoare, dar care au rezultate.

Tipa este si blogger de healthy living, mancat sanatos, are si un plan de mese ca sa ii zic asa, care e acum in desfasurare.

Sper ca nu v-am plictisit, daca vreti sa ma intrebati ceva, va rog!

Va pup :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:43:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO