Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

VAmedeea-Misiune posibila

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 09 mar 2010, 10:12:48
Antuca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 oct 2009
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Monti+ sport!
Date: 168cm, 63.4kg
Mesaje: 716
Aprecieri acordate: 16
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 15 mesaje
Implicit re: VAmedeea-Misiune posibila

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
O sa incep sa scriu ce am mancat azi:
- micul dejun: 2 kiwi cu 2 ore inainte (ora 8), 300 ml lapte 0,1% grasime, 4 felii de pane toast integrala (ora 10), 3 patratele de ciocolata 60% cacao
- pranzul: (ora 13) salata facuta din 2 rosii, mozzarella, 4 masline negre, 150 gr. ton la conserva (in apa), 2 ciuperci proaspete, 3 frunze de salata iceberg, putin ulei de masline extravirgin, un pic de otet, condimente (piper, oregano, menta) + 200 gr. iaurt 0,1% grasime
- la 14.30: cateva alune de padure, un cub de branza babybel
- la 16: 2 fructe - mere sau pere
- la cina (ora 18) vreau sa imi fac doua ciocanele de pui la cuptor cu dovlecel, eventual un pic de salata, sau branzica

In cazul in care imi mai e foame dupa, mai manac 2-3 patratele de ciocolata neagra si inainte de culcare un fruct. Totul e insotit de multa apa, cam 3 litri pe zi si nici un pic de sare adaugata (in afara de cea continuta deja de alimente).
Nu stiu cate calorii au in total si oricum nu tin cont de asta. Sper sa fie bine deaoarece tin Monti si aici conteaza f. mult combinatiile.
Buna!
Am venit si eu in vizita cu un sfat: la mesele cu grasimi nu mai consuma iaurt cu 0%. Se consuma numai la mesele glucidice: dimineata l-ai consumat bine, la pranz nu.
Te asteptam in Gasca!
Antuca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2002 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1485 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 09 mar 2010, 12:37:41
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit re: VAmedeea-Misiune posibila

Citat:
Anterior postat de Antuca Vezi mesajul
Buna!
Am venit si eu in vizita cu un sfat: la mesele cu grasimi nu mai consuma iaurt cu 0%. Se consuma numai la mesele glucidice: dimineata l-ai consumat bine, la pranz nu.
Te asteptam in Gasca!
Stiu asta, dar numai iaurt cu 0,1% grasime am in casa. Si am vrut sa manc iaurt in loc de branza. Si imi place asta fara grasime.
Nu sunt disperata sa slabesc, din contra. Lent, ca nu ma grabeste nimeni. Hotararea de a slabi am luat-o de una singura. Ma simt bine si asa, dar imi doresc mai mult. Vreau sa fiu sanatoasa pe viitor.
Toti imi spun ca sunt ok (eu am scheletul greu, mereu am cantarit mai mult decat arat la exterior), ca poate un pic la burtica sa dau jos, sotul meu ma iubeste oricum, e greu in conditiile astea sa iei hotararea sa slabesti, mai ales ca eu gatesc in casa si sunt o groaza de tentatii.
Dar gata, am spus STOP poftelor, pentru mine, pentru viitorul meu.
Multumesc mult de sfaturi!
Si sunt deja in gasca. Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 09 mar 2010, 12:41:05
Antuca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 oct 2009
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Monti+ sport!
Date: 168cm, 63.4kg
Mesaje: 716
Aprecieri acordate: 16
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 15 mesaje
Implicit re: VAmedeea-Misiune posibila

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul


Stiu asta, dar numai iaurt cu 0,1% grasime am in casa. Si am vrut sa manc iaurt in loc de branza. Si imi place asta fara grasime.
Nu sunt disperata sa slabesc, din contra. Lent, ca nu ma grabeste nimeni. Hotararea de a slabi am luat-o de una singura. Ma simt bine si asa, dar imi doresc mai mult. Vreau sa fiu sanatoasa pe viitor.
Toti imi spun ca sunt ok (eu am scheletul greu, mereu am cantarit mai mult decat arat la exterior), ca poate un pic la burtica sa dau jos, sotul meu ma iubeste oricum, e greu in conditiile astea sa iei hotararea sa slabesti, mai ales ca eu gatesc in casa si sunt o groaza de tentatii.
Dar gata, am spus STOP poftelor, pentru mine, pentru viitorul meu.
Multumesc mult de sfaturi!
Si sunt deja in gasca. Te pup!
Stiu ca esti. Vroiam sa spun ca te astept pe acolo cat mai des!
Antuca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2002 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1485 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 10 mar 2010, 09:34:50
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Smile re: VAmedeea-Misiune posibila

Multumesc mult, Antuca!O sa vin mai des. Practic, ieri tot timpul meu liber l-am petrecut cu voi, citind mesaje mai vechi. Cand o sa aj la zi o sa si scriu.
Acum, meniul meu pe ziua de ieri, 9 MARTIE:
- ora 9: 2 kiwi
- ora 10, micul dejun: lapte 0,1% cu 3 felii wasa
- ora 12: salata facuta din salta iceberg, rosii, mozzarela, oregano, piper, ulei de masline extravirgin (numai din acesta folosesc pentru orice as gati), otet
- ora 13: 200 gr. peste cu vinete (aici am gasit vinete facute pe gratar si congelate) si ciuperci la cuptor cu putin ulei si apa, condimentate cu piper, oregano, usturoi proaspat
- ora 15: 40 gr. nuci crude
- ora 16.30: 2 mere medii
- ora 18: 30 gr. braseola light - 4% (un fel de muschi de vita), 70 gr. strachino (crema de branza), 1 ou, o rosie
- ora 19: un cub de ciocolata 70%
- ora 22: o jumatate de para

Lucruri bune: f. multa apa, nici un pic de sare adaugata in mancare

Lucruri RELE: prea putin sport - cu pilates am fost o dezamagire totala, trebuie intai sa invat sa imi controlez respiratia, am facut ceva exercitii pe la ora 20 pt abdomen, dar nu am inca un program. Mai am de lucrat la partea asta.

Va pup pe toate!
PS: scriu aici ce manac pt ca imi e mai usor sa urmaresc de pe o zi pe alta
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 09:28:16
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Arrow re: VAmedeea-Misiune posibila

Draga jurnal, azi am inceput in forta - 20 de minute de mers pe jos, alert.
Sper sa fac asta zilnic.

Raportul pe ziua de ieri:
- ora 8.30: 2 clementine
- ora 10: 200 ml. lapte 0,1% cu 3 felii de wasa
- ora 12: 250 gr. peste (file de pangasius) cu 2 dovlecei mici, 1 ceapa mica, 3 felii vinete gratinate, 1 felie de ardei gras rosu, 2 linguri de ulei ME, piper, oregano, ardei iute la cuptor (cam picant) + salata (salata iceberg, ardei gras rosu, ulei ME, otet, oregano, menta, piper)
- ora 14: 70 gr. strachino + 2 patratele ciocolata neagra 80%
- ora 16: 1 para si jumatate
- ora 18.30: 100 gr. ficatei de pui la cuptor (cu ciuperci, ardei gras rosu, ceapa, patrunjel, ulei ME, apa, piper) + salata (ce a mai ramas de la pranz) + 2 cuburi cioca. 80%
- ora 22: un mar

Cred ca mananc cam mult si abia aseara am citit pe forum ca ficateii sunt interzisi in faza 1. Ce pacat! Tot ieri nu am facut deloc sport, in afara de miscarea pe care o fac normal in activitatile casnice, adica f.f.f. putina!
Azi m-am cantarit, desi nu este inca luni, si nu am inca acel cantar electronic (asa ca nu stiu cat de reala e cantarirea), dar se pare ca am mai dat jos un kg. Face bine la moral
Ok, ne mai vedem maine, cam pe la aceiasi ora.
Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 10:43:45
huskygirl19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: VAmedeea-Misiune posibila

Buna...am citit ce ai scris in gasca...nu m-am uitat pe meniurile tale inca, dar trebuie sa fac o mica precizare. Tu suferi de niste afectiuni...nu sunt doctor. Presupun ca ti-a spus un medic de care anume alimente trebuie sa te feresti nu? In functie de restrictiile acelea...si de restrictiile regimului Montignac poti crea regimul tau. Hai sa iti dau un exemplu sanatos...
Dimineata : lapte degresat cu cereale, paine integrala (wasa, finn crisps) , magiun fara zahar (Topopoveni), iaurt degresat, branza cu 0% materii grase. (nu le mananci pe toate..iti alegi ce vrei tu din ele...ce combinatie vrei)- asta este un mic dejun glucidic
Ai alternativa proteico-lipidica...dar tu nu ai voie (asta inseamna oua, mezeluri, branzeturi grase)
Pranz: carne+ salata sau garnitura de legume (fasole verde cu mujdei, salata de vinete, ardei copti, salata asortata din rosii, castraveti etc, varza murata sau alba sau rosie...ciuperci fierte, la gratar, inabusite etc...orice leguma cu IG<35)
Seara...poate fi acelasi meniu ca pranzul SAU o salata de fructe sau o mancare de legume cu IG<35 fara carne...
Gustarile...pot fi un fruct...eu momentan rontai migdale crude cu caise deshidratate. Nu spun ca este o gustare ideala pentru regim...dar e gustoasa si satioasa. si ma ajuta mai ales in partea a 2a a zilei ca sa iau o cina mai usoara.
Fa-ti timp si citeste cartea, e foarte important.
Eu pana am citit cartea a trecut mult timp..am tinut fel de fel de regimuri...majoritatea hipocalorice...sau date de nutritionist care in speta erau tot hipocalorice. Pana mi-a zis cineva sa citesc cartea, poate ma ajuta. Nu credeam in carti si in regimuri de gen...mananci si nu iti e foame. Eh, abia dupa ce am citit cartea si am asimilat ce scrie acolo. Am inteles de ce...si intr-adevar tine de organismul fiecaruia cum si cat slabeste..dar pe termen lung asta mi se pare cel mai bun regim.
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 10:46:04
huskygirl19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: VAmedeea-Misiune posibila

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Draga jurnal, azi am inceput in forta - 20 de minute de mers pe jos, alert.
Sper sa fac asta zilnic.

Raportul pe ziua de ieri:
- ora 8.30: 2 clementine
- ora 10: 200 ml. lapte 0,1% cu 3 felii de wasa
- ora 12: 250 gr. peste (file de pangasius) cu 2 dovlecei mici, 1 ceapa mica, 3 felii vinete gratinate, 1 felie de ardei gras rosu, 2 linguri de ulei ME, piper, oregano, ardei iute la cuptor (cam picant) + salata (salata iceberg, ardei gras rosu, ulei ME, otet, oregano, menta, piper)
- ora 14: 70 gr. strachino + 2 patratele ciocolata neagra 80%
- ora 16: 1 para si jumatate
- ora 18.30: 100 gr. ficatei de pui la cuptor (cu ciuperci, ardei gras rosu, ceapa, patrunjel, ulei ME, apa, piper) + salata (ce a mai ramas de la pranz) + 2 cuburi cioca. 80%
- ora 22: un mar

Cred ca mananc cam mult si abia aseara am citit pe forum ca ficateii sunt interzisi in faza 1. Ce pacat! Tot ieri nu am facut deloc sport, in afara de miscarea pe care o fac normal in activitatile casnice, adica f.f.f. putina!
Azi m-am cantarit, desi nu este inca luni, si nu am inca acel cantar electronic (asa ca nu stiu cat de reala e cantarirea), dar se pare ca am mai dat jos un kg. Face bine la moral
Ok, ne mai vedem maine, cam pe la aceiasi ora.
Te pup!
In legatura cu meniul tau...mi se pare ca mananci prea des si prea imprastiat. ai 7 mese. nu e ok. mananca de 3 ori...si inca 2 gustari maxim. Mananca mai consistent la fiecare masa ca sa nu te mai apuci sa mananci la 1-2 ore dupa.
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 21:51:43
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit re: VAmedeea-Misiune posibila

Ai dreptate draga husky, eu mananc cam din 2 in 2 ore. Ideea e ca eu iau cam 14 pastile pe zi si de aceea mi se face foame destul de des. Ma satur cu ce mananc la pranz si la cina pentru ca imi fac portii consistente, dar cand mi se face foame din nou, incerc sa mananc fructe, sau putina branza, mai rar ciocolata. Eu intotdeauna am fost o mancacioasa si nu am avut probleme de greutate. Asa cum am explicat la inceput, maj. neplacerilor au inceput din cauza mancarii nesanatoase si a nerespectarii meselor asa cum faceam inainte sa aj la buc, renuntarea la mancarea gatita m-a dat peste cap. Iar lupusul, cortizonul si colesterolul sunt cireasa de pe tort. De 5 luni sunt in italia si in primele 4 am mancat cate o portie zdravana de paste in fiecare zi, uneori si de 2 ori pe zi, plus dulciuri chiar si la 11 noaptea inainte de culcare, sau la 7 dimineata imedit dupa ce ma dadeam jos din pat. Plus ca am mancat inclusiv cu sare. Ma si mir cum de am pus doar 10 kg.
Oricum, de cand sunt cu monti ma simt bine si a inceput sa se cunoasca. Si nu am decat 2 sapt si sigur am mai facut greseli.
Foarte multe grasimi nu am voie din cauza colesterolului. Mezeluri incerc sa mananc rar pt ca au f. multa sare si nu am voie din cauza cortizonului. Ca altfel as avea voie sa mananc orice.
Iti multumesc din suflet pt sfaturi si te mai astept pe la mine. Orice sugestie e bine venita. Voi incerca sa respect ce mi-ai spus tu. Vedem zilele urmatoare. Pup
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 12 mar 2010, 08:33:51
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit re: VAmedeea-Misiune posibila

Citat:
Anterior postat de Antuca Vezi mesajul
Buna!
Am venit si eu in vizita cu un sfat: la mesele cu grasimi nu mai consuma iaurt cu 0%. Se consuma numai la mesele glucidice: dimineata l-ai consumat bine, la pranz nu.
Te asteptam in Gasca!
Buna Antuca, Abia acum am vazut va la mesele cu grasimi nu se consuma lactate fara pentru ca se face o combinatie periculoasa. O sa imi cumpar si iart normal. Multumesc de sfat. Te pup
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 12 mar 2010, 08:44:59
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit re: VAmedeea-Misiune posibila

Meniul pe ziua de ieri, 11.03:

- ora 9: 2 portocale (fructul de la micul dejun)
- ora 10: 1felie wasa cu 250 gr. iaurt 0,1%
- ora 12: 250 gr. file de pangasius cu brocoli (facute la abur si aboi calite cu o lingura de ulei ME si usturoi, cu menta si piper) + salata (varza, morcov, patrunjel, ulei ME, otet, piper)
- ora 14: un cub de branza babybel
- ora 16: 2 mere
- ora 18.30: 1 crenvuste (fara amidon, cu 81% carne de porc), 2 felii cascaval emmental francese, 1 si 1/2 rosie, 50 gr. exquisa clasic

Am renuntat la fructul de dinainte de culcare si nu am mancat nici un pic de ciocolata ieri, in concluzie, zahar zero.

Cu sportul nu ma mai laud pt ca in general lipseste.
Te pup si ne mai auzim!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, montignac, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de bord Innerfile- Misiune innerfile Arhiva jurnale slabit 13 10 apr 2010 20:04:24

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole