forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Vis ce sa devina realitate - Jurnal edithke (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/vis-devina-realitate-jurnal-edithke-10654.html)

edithke 27 nov 2011 16:38:03

Vis ce sa devina realitate - Jurnal edithke
 
Buna dragelor mele,
as putea continua cu "prietene":),
pentru ca sunt convinsa, vom deveni prietene.
Scriu acest jurnal inante de toate pentru mine.
Ma numesc Edith, "Edithke " este numele meu de alint. Am 41 de ani, 93 de kilograme. Sunt o persoana deschisa si as zice generoasa care se bucura de tot ceea ce ii ofera viata.
Multi ani m-am confruntat nu doar cu kilogramele in plus, ci cu tot ceea ce a inoculat fosta epoca. Noi atunci am fost copii, parintii prea tristi si ocupati cu ceea ce ne pun pe masa, adica mama mea nu prea a avut timp sa ma invete cum sa fiu femeie. Nu regret nimic, nu reprpsez nimic. Toate raspunsurile la intrebarile mele sunt tot in mine. Sunt cat de cat sanatoasa, cu o minte sanatoasa, am tot ceeace imi trebuie sa imi traiesc viata din plin.
Scriu acest jurnal pentru mine. Vreau sa fiu sanatoasa, frumoasa, sa plac acelui barbat pe care l-am asteptat toata viata.
Cea mai mare problema a mea este vointa. Eu sunt propria mea sabotoare. Si aici va cer ajutorul;;)
Vara aceasta am ajuns la 86 de kilograme, record pentru mine. Pe urma m-am oprit. Eu imi gasesc foarte repede scuze. Mi-a mers si usor si mi-a fost foarte bine si am fost foarte mandra.
Vreau sa reiau totul si sa nu ma mai opresc.:)

Doresc sa multumesc tuturor care modereaza, informeaza, relateaza, incurajeaza....am citit multe povesti, intr-o oarecare masura ma regasesc in tot. Si asta imi da curajul sa incep.
Sa aveti o saptamana foarte frumoasa!
Cu drag, Edith
>:D<>:D<>:D<

vera37 27 nov 2011 16:46:39

re: Vis ce sa devina realitate - Jurnal edithke
 
buna edith! si bine ai venit! iti doresc multa bafta si sa nu-ti mai cauti scuze :):)>:D<>:D<
intra la slabute si la 40 ani si o sa gasesti o gasca de fete ambitioase si voioase

edithke 27 nov 2011 17:12:13

re: Vis ce sa devina realitate - Jurnal edithke
 
Multumesc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nici nu mai vreau scuze!
Multumesc draga Vera pentru primirea facuta!
O seara frumoasa sa ai!

vera37 27 nov 2011 17:15:25

re: Vis ce sa devina realitate - Jurnal edithke
 
Citat:

Anterior postat de edithke (Post 859381)
Multumesc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nici nu mai vreau scuze!
Multumesc draga Vera pentru primirea facuta!
O seara frumoasa sa ai!

o seara placuta si tie, edith!
si te mai astept :):)>:D<>:D<

edithke 27 nov 2011 17:22:19

re: Vis ce sa devina realitate - Jurnal edithke
 
Cu siguranta voi fi, draga Vera!:-*:-*>:D<>:D<

Ella81 27 nov 2011 18:23:26

re: Vis ce sa devina realitate - Jurnal edithke
 
Multa bafta iti doresc si eu! Si eu sunt la inceput de drum..din nou cum spui tu. Sper din toata inima sa reusesti sa ajungi la 68 kg!!!

Ce dieta ai de gand sa faci? Si cum ai reusit sa slabesti in vara pana la 86?

Pup!

edithke 27 nov 2011 22:16:55

re: Vis ce sa devina realitate - Jurnal edithke
 
Buna seara draga Ella:)
multumesc pentru incurajare.
In c:)ea c:) ma priveste sunt adepta dietei Montignac. La mine a mers. am preferat aceasta dieta pentru ca tatal meu a fost diabetic, diabetul a distrus tot in el, la 51 a paralizat iar la 52 a murit. Mama si tata au avut si probleme cu tensiunea. Anul trecut am avut tensiunea foarte mare, putea sa fac o hemoragie sau un infarct oricand. Am citit destul de multe si credeam, iar acum sunt convinsa, tensiunea poate fi tinuta sub control cu dieta. Am inceput, am reusit. Am baut 2 litri de lichide zilnic si de trei ori pe saptamana faceam si sport. Am inceput sa slabesc frumos. Si dormeam.
Am inceput sa lucrez,totul s-a intors pe dos. Parca nu mai am vreme de nimic. Motivul, munca.
Scuze gasesc mereu, dar cum gasesc scuze, sunt convinsa ca voi gasi motive pentru a relua totul. Daca a mers prima data, va merge si acum.:)>:D<
Tu?


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:39:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO