forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Vreau sa imbrac ce haine imi plac... deci trebuie sa slabesc!!!! Jurnal Aancutyzkaa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/vreau-imbrac-haine-imi-plac-deci-trebuie-slabesc-jurnal-aancutyzkaa-5804.html)

ancutzyka 19 mai 2010 21:11:48

Vreau sa imbrac ce haine imi plac... deci trebuie sa slabesc!!!! Jurnal Aancutyzkaa
 
Buna!

Ma numesc Anca si am aproape 19 ani.Una dintre problemele care ma macina zi de zi este faptul ca nu am un corp asa cum vreau eu.Insa nu este vina nimanui ca se intampla lucrul asta,e doar vina mea mea pentru ca nu am stiut sa iau masuri atunci cand trebuia...in fine...Nu am fost grasuta dintotdeauna,pana pe la 14 ani eram atat de slaba incat unii oameni credeau ca nu mananc nimic si imi spuneau ca daca vine un vant mai mare ma da jos.Prin clasa a 7a am inceput sa ma ingras insa eu eram bucuroasa pentru ca fiind mai inalta imi statea foarte bine cu cateva kg mai mult(aveam cam 55 la 1,71 iar inainte aveam ,sa zicem pana in 50). datorita faptului ca imi placea cum aratam dupa ce m-am mai ingrasat putin nu ma abtineam de la nimic considerand ca voi ramane asa pentru totdeauna insa nu a fost nici pe departe asa,ma ingrasam mai mult si mai mult pana am ajuns,pe la sf clasei a 9a ,la aproape 70kg.Atunci a inceput chinul meu:diete peste diete,infometari,esecuri,etc....Reusisem sa ajung pana la sf clasei a 11a,la 61 kg,insa,in vara anului trecut am plecat in Spania la prietenul meu si,in 3 luni,datorita prietenului meu care in fiecare zi statea de capul meu sa mananc(nu suporta sa ma infometez),si imi mai cumpara si tot felul de prajituri si alte bunatati...am ajuns la 73 kg. Dupa ce am venit in tara am inceput iar diete si am ajuns la 61 de kg insa tinta mea este 55 kg. Vreau sa arat bine pentru ca pe 11 iunie am banchetul si...vreau sa arat ca o zana.

Cred ca v-am plictisit de moarte cu"povestea mea" insa consider ca doar asa ma puteti cunoaste cat de cat,pentru ca daca intru pe site si scriu"vreau sa slabesc" si atat nu ati fi stiut nimic despre mine...

Astept cat mai multe sfaturi,incurajari, chiar si certuri daca am sa gresesc sau corectari daca am scris ceva rau sau daca voi scrie pe viitor sau daca(fara sa vreau) voi jigni pe cineva,etc...

Abia astept sa ma incadrez si eu in societatea voastra pentru ca am citit ca multe pers. au slabit in mare parte si datorita acestei comunitati,incurajarilor,sfaturilor primite.

gata,termin cu palavrageala ca aproape ma plictisesc eu ,daramite voi,care o sa cititi....si asta e ceea ce vreau mai putin,sa plictisesc.

Poop mare la toate slabutele si.....spor la slabit!!!:x:-*

Va astept cat mai des sa discutam,sa ne impartasim parerile,bucuriile dar si tristetile,reusitele,etc:-*:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

adrianita18 19 mai 2010 21:24:28

Re: De cate ori ma uit in oglinda ma ingrozesc!!Trebuie sa fac ceva - Jurnal Ancutzyka
 
Buna Anca....si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine....cand ma uit in oglinda ma ingrozesk imi vine sa plang dar de noi suntem de vina pt ca avem senzatia ca daca suntem tinere putem sa slabim foarte usor...dar nu e chiar asa...hai sa-ti zik o mika povestioara a unei prietene....de fapt pe mne ea ma motiveaza akum....imagineaza-ti o persoana la 1,50 care cantareste in jur de 78 de kg,toata lumea facea misto de ea ca ba e prea grasa ba se intorcea lumea pe str dupa ea cu expresii de genu uite-o si pe aia are un metru 50 si e cat un elefant....pana intr-o zi cand....dupa ce trecuse deja vacanta de vara am primit un mesaj de la un nr pe care nu il cunosteam in care mi se cerea sa ies afara.....iar cand am iesit.....am ramas practik muta....ajunsese in 3 luni sa aiba doar 52 de kg!!!!!Sper ca nu te-am pliktisit cu aceasta poveste,dar vroiam sa-ti arat ca se poate daca avem vointa adevarata....pooop si sper sa tinem legatura

Un Pai Roz 19 mai 2010 21:29:30

Re: De cate ori ma uit in oglinda ma ingrozesc!!Trebuie sa fac ceva - Jurnal Ancutzyka
 
fetelor, bine ati venit in comunitate
cu putin ajutor, o dieta care sa vi se potriveasca si sport totul se rezolva....a, si ne mai trebuie si nitica rabdare!
va doresc multa bafta!! :-* >:D<
http://totalgadha.com/tgtown/lifeofa.../good-luck.jpg

mvthebest 19 mai 2010 21:31:22

Re: De cate ori ma uit in oglinda ma ingrozesc!!Trebuie sa fac ceva - Jurnal Ancutzyka
 
>:D< Bine ai venit Ancutzyka >:D<

Asteptam sa vedem meniul tau cam in ce consta....

Elimina prajelile,carbo rai,dulciurile(cat mai rar).
Si incadreaza-te mult pe salate cu peste/pui/branzica slaba.

Si fa-i mult sport,iar kg vor disparea usor usor>:D<>:D<>:D<

Bafta!!!!

ancutzyka 19 mai 2010 21:43:10

Re: De cate ori ma uit in oglinda ma ingrozesc!!Trebuie sa fac ceva - Jurnal Ancutzyka
 
Buna fetelor!!>:D<

Daca ati sti ce mult ma bucur ca mi-ati raspuns!!

Stiu,adrianita ca daca ai vointa se poate face orice insa...mie imi cam lipseste vointa....si stai linistita ca nu m-ai plictisit,ca eu asta si asteptam,pe cineva cu care sa vb.

Acuma mananc aproape orice,ca nu m-am putut abtine pana acuma dar sper ca de acuma voi reusi sa ma abtin....insa nu beau sucuri carbogazoase,nu mai mananc paine si,incerc,dar nu prea reusesc sa evit prajelile...cat despre sport,mai bine tac pt ca sunt o lenesa innascuta,asa mi-e de greu...eu stau in gazda cu o colega care e slaba si nu trebuie sa se abtina de la nimic si....ea imi ingreuneaza si mai mult situatia,cand vad ca ea mananca de toate,sta toata ziua la tv,mie mi-e greu sa nu fac la fel.....

ancutzyka 19 mai 2010 21:58:13

Re: De cate ori ma uit in oglinda ma ingrozesc!!Trebuie sa fac ceva - Jurnal Ancutzyka
 
A,si daca ar vrea cineva sa inceapa o dieta cu mine,daca vrea la fel sa slabeasca pana la 6 kg intr-o luna,va astept cu mare drag,chiar imi doresc foarte mult.Insa cred ca trebuie o dieta mai drastica pt ca numai daca renunt la prajeli,dulciuri,etc dar in schimb mananc alte alimente,tot nu voi slabi,sau daca voi slabi asta se va intampla mai greu si eu vreau acuuummmm ca indata am banchetul si.....cred ca toate fetele vor sa arate bn la asemenea ocazii,deci ma intelegeti.

In concluzie,astept daca sunteti interesate de propunerea mea,sa-mi scrieti. Ms muuulttt>:D<>:D<>:D<

acuma trebuie sa merg la somnic pt ca...maine...la scoala...offff cine a mai inventat si scoala asta....:((

Un Pai Roz 20 mai 2010 08:00:42

Re: De cate ori ma uit in oglinda ma ingrozesc!!Trebuie sa fac ceva - Jurnal Ancutzyka
 
Citat:

Anterior postat de ancutzyka (Post 193603)
Buna fetelor!!>:D<

Acuma mananc aproape orice,ca nu m-am putut abtine pana acuma dar sper ca de acuma voi reusi sa ma abtin....insa nu beau sucuri carbogazoase,nu mai mananc paine si,incerc,dar nu prea reusesc sa evit prajelile...cat despre sport,mai bine tac pt ca sunt o lenesa innascuta,asa mi-e de greu...eu stau in gazda cu o colega care e slaba si nu trebuie sa se abtina de la nimic si....ea imi ingreuneaza si mai mult situatia,cand vad ca ea mananca de toate,sta toata ziua la tv,mie mi-e greu sa nu fac la fel.....

Nu cred ca este posibil sa slabesti 6 kg intr-o luna in mod sanatos. Mai bine decat sa iti impun un target in kg nerealist, iti propui doar sa arati bine la banchet....a arata bine se rezuma mai mult la cum arata corpul in general si nu la numarul de kg. eu de exemplu am slabit 7 kg in 3 luni, am tinut o dieta medie intr-adevar, nimic drastic si am facut si sport minim de 3 ori pe saptamana cate 30 minute si maxim 6 zile pe saptamana ( depinde de la saptamana la saptamana).
Nu te uita la colega ta care arata bine dar mananca tot felul de prostii fiindca degeaba arata bine acum daca isi distruge organismul cu fast food sau dulciuri sau ce mai mananca ea. Scopul unei diete e si sa te faca sa fii sanatos, nu neaparat slab.
in al doilea rand, trebuie NEAPARAT sa te apuci de sport. Minimul necesar, daca nu iti place. Gasesti tu ceva care sa faci cu placere. sunt f putine fete aici care au indragit sportul de prima data dar care, vazand cat de mult le-a ajutat ( pe toate planurile) au devenit oarecum dependente. Eu de exemplu am inceput cu start walking 1 mile care e simplu si care iti ia doar 20 minute...e un inceput totusi :D
sunt aici grupuri de suport pentru fiecare dependenta, pentru paine sua pentru dulciuri, chiar si pentru fumat, daca ai nevoie, join us! :-* >:D<
multa bafta la dieta! :D asteptam meniurile tale! :D

adrianita18 20 mai 2010 12:50:19

Re: De cate ori ma uit in oglinda ma ingrozesc!!Trebuie sa fac ceva - Jurnal Ancutzyka
 
Buna fete....draga mea ancutza vointa o vom dobandi impreuna....eu sunt de parere ca unde e una singura chiar nu e putere dar tinand cont ca aici sunt o mutime de fete cu aceeasi problema ca a noastra sunt sigura ca vom reusi....uite spre exemplu de akum cand o sa simt ca nu mai pot o sa ma uit la povestile slabutelor care au reusit....si daca tot nu mere o sa ies cu cainele in park....fara sa-mi iau banii la mn ca sa nu am tendinta sa-mi cumpar fel si fel de prostii....va poop pe toate si bafta la slabit....

ancutzyka 20 mai 2010 12:55:43

Re: De cate ori ma uit in oglinda ma ingrozesc!!Trebuie sa fac ceva - Jurnal Ancutzyka
 
Buna fetelor!

Eu tocmai am ajuns de la scoala....am citit mesajul tau,"un pai roz" si sunt total de acord cu tine insa de la zis pana la facut este o cale lunga,in cazul meu...bineinteles ca am de gand ca dupa ce slabesc atat cat mi-am propus sa adopt o dieta sanatoasa,ca sa ma mentin,dar.....acuma nu pot.Oricum nu mi se pare chiar atat de mult 6 kg intr-o luna,in comparatie cu alte cazuri unde s-a slabit si 10,15 sau chiar mai multe ok. Stiu ca nu e intocmai sanatos dar....promit sa ma las dupa ce ajung la greutatea dorita,nu sa revin la obieceiurile de dinainte,dar sa mananc sanatos.Am si o veste buna(cel putin pt mine)...ieri aveam 61 kg iar azi dimineata 60.2kg....oau,ce bn!!! Tin sa precizez ca acest lucru nu s-ar fi realizat daca nu as fi intrat pe acest forum,sa vb cu voi pt ca daca nu vorbeam cu voi seara,cand de obicei ma ia o foame"de lup",cum se spune,as fi dat iama in bucatarie sa mananc pana aproape nu mai puteam dormi,insa acest lucru nu s-a intamplat aseara datorita voua si VA MULTUMESC FFF FRUMOS!! Sper sa o tin tot asa si sa nu mai cad prada tentatiilor. Pana acum am mancat dimineata un mar si la amiaza o salata de ton cu iaurt,reteta preluata tot de pe acest site.Este o salata foarte satioasa si buuunaaa.Diseara am de gand sa mai mananc o ciorbita de cartofi si....cam atat....cred ca e cam putin dar sa nu ma certati,va rooogg...[*14*]

Multumesc f mult pt sfaturile primite!

ancutzyka 20 mai 2010 13:04:26

Re: De cate ori ma uit in oglinda ma ingrozesc!!Trebuie sa fac ceva - Jurnal Ancutzyka
 
da,adrianita,sa stii ca e ff buna ideea ta,ca atunci cand simti ca nu mai poti,sa citesti mesajele celor care eu reusit.Asta am facut si eu ieri si astazi am mers la scoala si colega de banca si-a cumparat o cutie de prajituri si culmea ca erau si prjiturile mele preferate insa (acum ma laud putin) nici macar nu am gustat,desi....le-as fi mancat pe toate de pofta.cand ma batea gandul sa iau ma gandeam la fetele care au reusit sa slabeasca si la cate au trebuit sa renunte si ele dar....au reusit,si m-am mai gandit ca numai astfel se poate realiza ceva,cu sacrificii,asa ca am trecut peste,am baut multa apa plata si....am mers mai departe.Acum sunt asa de mandra ca am reusit....
As iesi si eu cu catelul in parc dar nu am catel si...aici vremea e asa urata ca nici nasul nu-ti vine sa-l scoti afara,nu sa mai iesi la plimbare....diseara am sa ma reapuc de stepper ca inainte faceam cam cate o ora insa m-am lenevit si m-am lasat de meserie...

poooop


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:57:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO