forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Vreau sa-mi indeplinesc visul! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/vreau-mi-indeplinesc-visul-12429.html)

ElenaelenaIrina 19 oct 2013 14:14:51

Vreau sa-mi indeplinesc visul!
 

Dragi slabute, jurnalul meu vechi a fost arhivat, de aceea mi-am facut altul pe care sper sa fiu activa! Am 14 ani si 1.60. Telul meu este sa mai dau jos inca 4 cm in coapsa si sa scap de aceea putina burtica:>. Problema mea este mancatul haotic... Nu stiu de ce mananc asa, nici macar nu-mi este pofta. N-am vointa.. sau o am dar dupa o zi dispare. Si cu sportul la fel. De azi spun STOP! O sa-mi postez in prima saptamana meniurile, toate datele, sportul, aici in jurnal. Care vrea sa ma sustina ca fara ceva incurajari nu cred ca pot:(.

040489 19 oct 2013 14:45:57

Re: Vreau sa-mi indeplinesc visul!
 
Citat:

Anterior postat de ElenaelenaIrina (Post 1306633)
Dragi slabute, jurnalul meu vechi a fost arhivat, de aceea mi-am facut altul pe care sper sa fiu activa! Am 14 ani si 1.60. Telul meu este sa mai dau jos inca 4 cm in coapsa si sa scap de aceea putina burtica:>. Problema mea este mancatul haotic... Nu stiu de ce mananc asa, nici macar nu-mi este pofta. N-am vointa.. sau o am dar dupa o zi dispare. Si cu sportul la fel. De azi spun STOP! O sa-mi postez in prima saptamana meniurile, toate datele, sportul, aici in jurnal. Care vrea sa ma sustina ca fara ceva incurajari nu cred ca pot:(.

Sunt sigura ca, cu putina atentie la ce mananci si ceva sport vei reusi. Nu ai mult kg. Pai unde e optimismul? Fi mai pozitiva, vei reusi. Tine-ne la curent >:D<!

ElenaelenaIrina 19 oct 2013 15:09:47

Re: Vreau sa-mi indeplinesc visul!
 
Citat:

Anterior postat de 040489 (Post 1306635)
Sunt sigura ca, cu putina atentie la ce mananci si ceva sport vei reusi. Nu ai mult kg. Pai unde e optimismul? Fi mai pozitiva, vei reusi. Tine-ne la curent >:D<!


Multumesc foarte mult pentru incurajari! :* :x De maine postez meniurile... ca azi de dimineata am mancat cred ca 20 de chesti :((:-ox-(. In legatura cu sportul voi posta de azi :D.

ElenaelenaIrina 20 oct 2013 17:35:19

Re: Vreau sa-mi indeplinesc visul!
 
MD:
2 felii de jambon presat+ 30 gr. pita alba.
100 gr. conopida pane

G1:
2 pere medii

PRANZ:
1 ciocanel la cuptor+ 1 cartof si jumatate (copt)

Cina: 300 gr. (aprox.) de placinta cu branza dulce.

SPORT: 10 min. tae bo bootcamp+ tae bo pentru picioare (deseara).

Asta este pe ziua de azi... m-am descurcat ingrozitor la meniu... ultima zi de pacatuit! sport n-am facut mai mult deoarece am febra musculara si nici timp nu am, dar deseara fac tae bo pentru picioare si coapse. Voi cum puteti sa suportati tot programul tae bo bootcamp? :))) durere nu gluma!

Andreea Catalina 22 oct 2013 06:52:59

Re: Vreau sa-mi indeplinesc visul!
 
Buna >:D<! Si eu aveam aceeasi problema ca tine : mancatul haotic, pana cand am zis STOP! Acum incerc sa mananc mai sanatos si cu sportul nu e o problema pentru ca imi place si fac in fiecare zi. Eu am 13 ani. Poate vrei sa ne cunoastem si sa ne dam cateva sfaturi :) :* .

ElenaelenaIrina 22 oct 2013 13:54:39

Re: Vreau sa-mi indeplinesc visul!
 
Citat:

Anterior postat de Andreea Catalina (Post 1307396)
Buna >:D<! Si eu aveam aceeasi problema ca tine : mancatul haotic, pana cand am zis STOP! Acum incerc sa mananc mai sanatos si cu sportul nu e o problema pentru ca imi place si fac in fiecare zi. Eu am 13 ani. Poate vrei sa ne cunoastem si sa ne dam cateva sfaturi :) :* .

Vaiii ce ma bucur ca am gasit pe cineva de varsta mea:)). Ma gandeam ca eu sunt singurica pe aici...:> Ce sport faci? Acum mi-am scos borcanul de dulceata :)) dar cand am vazut ca tu ai putut spune stop l-am inchis la loc:))).

ayssa 22 oct 2013 15:25:22

Re: Vreau sa-mi indeplinesc visul!
 
Iti doresc succes !!! Hai ca se poate!!!![*3*][*3*][*3*][*128*][*128*][*128*]

ElenaelenaIrina 22 oct 2013 15:36:10

Re: Vreau sa-mi indeplinesc visul!
 
Citat:

Anterior postat de ayssa (Post 1307547)
Iti doresc succes !!! Hai ca se poate!!!![*3*][*3*][*3*][*128*][*128*][*128*]

Multumesc mult pentru incurajare!!! Nici n-aveti idee ce motivatie primesc cand imi adresati astfel de cuvinte! Si tie la fel si spor la slabit!:x>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

ayssa 22 oct 2013 15:41:37

Re: Vreau sa-mi indeplinesc visul!
 
oricand te pot ajuta cu ceva .... sunt aici>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*

Andreea Catalina 24 oct 2013 06:44:37

Re: Vreau sa-mi indeplinesc visul!
 
Pai eu fac exercitii fitness luate de pe internet si am inceput de acum doua zile si cu hip hop abs dar la un interval mic de timp. Cand o sa stapanesc mai bine acest sport, voi mari minutele. Cand am timp mai ies si la alergat si alerg 2 km apoi mai merg inca 2 cu pas vioi .
Si in legatura cu mancatul haotic si dulciurile .. si eu mai calc stramb :"> dar fac mai mult sport in ziua respectiva ca "pedeapsa" . :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:18:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO