forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Am zis gata! - Jurnal ellery (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/zis-gata-jurnal-ellery-4303.html)

ellery 28 iun 2010 22:28:15

Am zis gata! - Jurnal ellery
 
azi am zis gata!
ma batea de mult gandul sa intru in aceasta comunitate si azi chiar mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva.
am cam incercat toate dietele si cu sport si fara si dupa cateva zile renuntam ...
adevarul e ca nici nu am sustinere si motivare .la mine acasa e ceva de genu - a da la ce-ti trebuie tie dieta? lasa ca esti frumoasa si asa ! si cu tot "sprijinul" acesta eu renuntam de fiecare data. :((
chiar trebuie sa fac ceva!
a venit vacanta si vreau si eu sa merg la mare multumita de corpul meu!!!!
chiar am nevoie de ajutor,sper ca aici il voi gasi :)

andra_aly 28 iun 2010 22:34:37

Re: Am zis gata! - Jurnal ellery
 
Buna ellery si bine ai venit in gasca:)
stiu ca suntem frumoase si asa dar de ce sa nu fim si mai frumoase ;;)
Ce dieta te-ai hotarat sa tii? sport faci? spune-ne mai multedespre tine:)
iti urez mult succes:)

mvthebest 28 iun 2010 22:39:02

Re: Am zis gata! - Jurnal ellery
 
Citat:

Anterior postat de ellery (Post 234282)
azi am zis gata!
ma batea de mult gandul sa intru in aceasta comunitate si azi chiar mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva.
am cam incercat toate dietele si cu sport si fara si dupa cateva zile renuntam ...
adevarul e ca nici nu am sustinere si motivare .la mine acasa e ceva de genu - a da la ce-ti trebuie tie dieta? lasa ca esti frumoasa si asa ! si cu tot "sprijinul" acesta eu renuntam de fiecare data. :((
chiar trebuie sa fac ceva!
a venit vacanta si vreau si eu sa merg la mare multumita de corpul meu!!!!
chiar am nevoie de ajutor,sper ca aici il voi gasi :)

>:D<>:D<Bine ai venit
Ce dieta urmezi?
Sport practici?
Mult noroc,vointa si rabdare in lupta cu kg>:D<

LicuriciColorat 28 iun 2010 23:28:42

Re: Am zis gata! - Jurnal ellery
 
Buna si bine ai venit
da-ne mai multe detalii despre tine
in principiu cu o alimentatie sanatoasa si sport o sa reusesti,mai iti trebuie rabdare si perseverenta si v-ei fii slabuta
nu papa sub 1000cal deci nu te infometa
papa multe fructe,legume,carne slaba si lactate,creale si sport,cardio e foarte bun
mult succe:)

deadcountess 29 iun 2010 08:44:07

Re: Am zis gata! - Jurnal ellery
 
Citat:

Anterior postat de ellery (Post 234282)
azi am zis gata!
ma batea de mult gandul sa intru in aceasta comunitate si azi chiar mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva.
am cam incercat toate dietele si cu sport si fara si dupa cateva zile renuntam ...
adevarul e ca nici nu am sustinere si motivare .la mine acasa e ceva de genu - a da la ce-ti trebuie tie dieta? lasa ca esti frumoasa si asa ! si cu tot "sprijinul" acesta eu renuntam de fiecare data. :((
chiar trebuie sa fac ceva!
a venit vacanta si vreau si eu sa merg la mare multumita de corpul meu!!!!
chiar am nevoie de ajutor,sper ca aici il voi gasi :)

Buna >:D<

Tu ai putin de dat jos, probabil ca e destul sa urmaresti ce mananci , adica fara prostii (fast food, prajeli, prod. de patiserie) sau exces caloric. Recomand din toata inima calculatorul de calorii de pe site.:x In plus ceva sport, si n-ar trebui sa fie greu sa dai jos cele cateva kg.

Succes%%-

Tina 29 iun 2010 13:43:57

Re: Am zis gata! - Jurnal ellery
 
Tine o dieta pt ca vrei sa ARATI BINE PT. TINE, nu pt. ca ceilalti iti spun ca arati/sau nu bine. Motivatia externa nu ajuta decat temporar, important e sa arati cum iti doresti, cum te multumeste. Poti sa ai mai multe kg decat asa zisa medie, dar sa fi proportionata, cu muschi lungi.
Intai gandeste-te la tine!

ellery 29 iun 2010 15:10:26

Re: Am zis gata! - Jurnal ellery
 
fetelor multumesc mult de incurajari :D
nu ma asteptam sa raspundeti atat de repede >:D<
ce sa va spun despre mine ,nu trebuie sa slabesc chiar asa de mult ,vreo 5 kg ... dar problema e de vointa...
nu pot sa spun ca practic vreun sport , am mai incercat si cred ca voi ramane la hip hop abs .
astazi am fost mai mult plecata ,inca de dimineata am mers la o expozitie ,am stat vreo 2 ore jumate in picioare ,apoi am servit ce era pe acolo , doar am servit fara excese ,2 fursecuri si apoi am mers la o plimbare prin oras care s-a prelungit pana pe la 3 si ceva.
acum ca am ajuns acasa ,am mai facut un dus si iar trebuie sa plec...asa ca azi cam prost cu mancarea ,in afara de o cana cu lapte si cereale si acele prajituri pana acum doar sport :)
diseara voi intra ca sa finalizez si celelalte date de la profilul meu .acum trebuie sa plec.
va pup fetelor :-*:-*:-*! mersi de incurajari >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

ellery 30 iun 2010 20:09:28

Re: Am zis gata! - Jurnal ellery
 
calculul zilei de azi :
am reusit sa mananc in jur de 1000 de calorii ,am facut si miscare ,cu toate ca ma dor picioarele de mor de ieri la cat am fost prin oras ..:((
dar am reusit ! inca o zi inca un gram :D
ghinionul meu este ca nu am un cantar personal ,dar voi incerca sa gasesc undeva ca macar la sfarsitul saptamanii sa vad ce am reusit sa fac :)
abia astept sa scap de kg astea :D
o seara buna fetelor! :-*

joanna18 30 iun 2010 20:21:24

Re: Am zis gata! - Jurnal ellery
 
Hey!
Şi eu sunt tot la început, ca şi tine. O să reuşim, fii sigură!>:D<
Şi eu am primit priviri piezişe şi feţe mirate sau reacţii de genul... "eee, dietă, ce să zic...cine te place, te place şi aşa". Dar, aşa cum zicea şi Tina, important e să ne simţim noi bine cu noi, că doar nu o facem pentru cei din jur!
Forumul ăsta ne ajută mult, cel puţin pe mine, pentru că dacă offline sunt înconjurată de mulţi oameni nepăsători, online mă motivez când le văd pe toate fetele mâncând sănătos şi făcând sport! :D


Spor la dat jos kilograme şi centimetri!:-*

andra_aly 30 iun 2010 22:22:40

Re: Am zis gata! - Jurnal ellery
 
Buna ioana. ce inseamna in jur de 1000 kcal? sper ca nu mai putin.:-s ma bucur ca te motiveaza forumul:)
mult succes in continuare:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:43:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO