forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Cum slabiti fara a va pierde formele? (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/cum-slabiti-fara-va-pierde-formele-12064.html)

DianaP 18 oct 2012 08:43:40

Cum slabiti fara a va pierde formele?
 
Cand nu sunt multe kg de eliminat apare dificila problema a conservarii rotunjimilor...in punctele esentiale.:P Ce solutii ati gasit?#:-s

happygirldiana 18 oct 2012 09:28:59

Re: Cum slabiti fara a va pierde formele?
 
Citat:

Anterior postat de DianaP (Post 1154507)
Cand nu sunt multe kg de eliminat apare dificila problema a conservarii rotunjimilor...in punctele esentiale.:P Ce solutii ati gasit?#:-s

Buna,Diana!>:D<
Din pacate nu putem slabi doar unde vrem si cat vrem. Cand slabim, slabim uniform,de peste tot, de cele mai multe ori. Si daca nu e asa, oricum nu pleaca grasimea fix de unde vrem noi. Singura metoda ar fi practicarea exercitiilor pentru tonifiere. In acest fel se "imbunatatesc" zonele parasite de rontujimile "bune":);))
Pupici!Sa ai o zi buna!

yioanna 23 oct 2012 13:51:53

Re: Cum slabiti fara a va pierde formele?
 
Citat:

Anterior postat de DianaP (Post 1154507)
Cand nu sunt multe kg de eliminat apare dificila problema a conservarii rotunjimilor...in punctele esentiale.:P Ce solutii ati gasit?#:-s

eu am avut problema asta acum un an si ceva...am avut 62 kg, am slabit pana la 54 si aveam un posterior cam plat :)) insa am inceput sa fac exercitii acasa si i-a revenit ``rotunjumea``
problema e si la mine ca acum am iar 57 si am de dat jos doar cateva kg...sper sa nu se intample iar...
eu zic ca daca dieta e insotita de un minim de exercitii chiar si mers pe jos o jumatate de ora zilnic, nu o sa fie mari probleme din punctul asta de vedere :)

bafta la toata lumea >:D<

Aligrasa 25 oct 2012 13:15:34

Re: Cum slabiti fara a va pierde formele?
 
Cu ajutorul sportului,as zice eu.Dar sunt printre cele care slabesc peste tot,la fel.Adica eu la 76kile purtam la sutien 85C, iar acum,cand am ajuns inapoi la greutatea mea dintotdeauna,mi-am reluat vechile masuri-adica 75B la sutien. Fundul intr-adevar a ramas cam plat,dar totusi nu s-a lasat sau ceva,facand areobic.Eu ma bucur ca am slabit peste tot,ca deja ma enerva la culme sa nu-mi stiu marimea nici la sutien.Dar apropo de forme,eu nu mi-am dat seama si nu mi-as fi inchipuit pana am vazut,ca se slabeste si la zona umerilor-la spate:-/.Adica,acum imi sunt bune taioarele care nici nu-mi mai intrau pe maini.Asta m-a mirat tare..am dat cateva taioare,camasi, pt ca nu m-am gandit ca se poate sa slabeasca zona aia si sa-mi mai fie bune vreodata..bine ca nu le-am dat pe toate#:-s

Mihaela1006 25 oct 2012 13:38:37

Re: Cum slabiti fara a va pierde formele?
 
Eu am slabit pana si la incheietura mainii - cand aveam 74 de kg mi-am luat o orteza pentru mana care la 65 kg imi era asa de larga incat nu mai era functionala iar la 60 kg flutura... din pacate am slabit si unde nu doream sa slabesc asa ca am reconsiderat greutatea minima pe care doresc sa o am. :)

DianaP 27 oct 2012 10:53:13

Re: Cum slabiti fara a va pierde formele?
 
Da, e normal sa se slabeasca de peste tot, inclusiv la incheieturi. Marea intrebare este cum sa slabim targetat pe o anumita zona...raspunsul cred ca merita Nobelul!

DianaP 27 oct 2012 11:00:16

Re: Cum slabiti fara a va pierde formele?
 
Eu am slabit 2-3 kg dar totusi se observa...as mai vrea sa slabesc in niste zone - fund, brate, coapse - dar as vrea sa-mi pastrez sanii, de exemplu :))
Evident ca sportul ajuta prin tonifierea altor zone, dar la bust nu stiu....si la fata ce sa facem? Nu-mi doresc obraji supti:(

DianaP 27 oct 2012 11:08:14

Re: Cum slabiti fara a va pierde formele?
 
Salut, Diana! :)
Sa concluzionez ca daca vrem sa slabim doar cateva kg mai bine ne sculptam prin sport? :)
Ca o sedentara ce am fost in ultimii ani, chiar si o luna de sport - o data la 2 zile- fara regim, a dat rezultate, mai ales in zona fund/coapse. M-am gandit sa combin cu o dieta anticelulitica ( nu suport masajul) dar mi-e teama ca va elimina grasimea si de unde nu vreau...

happygirldiana 27 oct 2012 11:14:56

Re: Cum slabiti fara a va pierde formele?
 
Citat:

Anterior postat de DianaP (Post 1161416)
Salut, Diana! :)
Sa concluzionez ca daca vrem sa slabim doar cateva kg mai bine ne sculptam prin sport? :)
Ca o sedentara ce am fost in ultimii ani, chiar si o luna de sport - o data la 2 zile- fara regim, a dat rezultate, mai ales in zona fund/coapse. M-am gandit sa combin cu o dieta anticelulitica ( nu suport masajul) dar mi-e teama ca va elimina grasimea si de unde nu vreau...

Exact!CU sport ne sculptam aproape cum vrem, pt ca putem lucra cu diferite parti ale corpului:)
Eu zic sa faci sport si sa il combini cu o alimentatie sanatoasa, in limita a 1200-1300 de calorii, lasa dietele deoparte:)E cea mai buna metoda de a reusi!


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:00:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO