forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Grupul -5 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/grupul-5-kg-307.html)

Slabuta 02 apr 2009 21:39:31

Grupul -5 kg
 
Fetele cine mai are sa slabeasca 5 kg. Poate ne ajutam una pe alta. Eu ma tot chinui de o luna, dar se pare ca la sfarsit kg se incapataneaza sa mai plece. :(

Am dat jos in 2 saptamani doar 800 grame. :(
Am inceput sa fac si exercitii, nu numai regim si astept duminica sa ma cantaresc ca sa vad daca voi avea rezultate mai frumoase.

Va pup.

DynO 03 apr 2009 14:39:04

Slabuta,.

Stiu ca esti impotriva dar....foloseste niste pliculete de L-carnitina.....este foarte buna...si nu are efecte secundare ...daca o folosesti vreo 2 sapt....o sa incepi din nou sa dai jos.....eu asa mai fac.....cand am perioade dificile....:D

Slabuta 03 apr 2009 14:43:38

Citat:

Anterior postat de DynO (Post 2683)
Slabuta,.

Stiu ca esti impotriva dar....foloseste niste pliculete de L-carnitina.....este foarte buna...si nu are efecte secundare ...daca o folosesti vreo 2 sapt....o sa incepi din nou sa dai jos.....eu asa mai fac.....cand am perioade dificile....:D

Nu stiu, Dyno. Nu am bagat niciodata in mine altceva decat chestii pe care le stiu de cand m-am nascut si parca nu as risca. :(

O sa incerc sa imi gasesc odata un bazin, poate facand mai multa miscare, va incepe si la mine sa se miste treaba.

Creizilup 28 iul 2009 16:39:15

Re: Grupul -5 kg
 
Intru si eu in grupul vostru. Mai am de slabit 5kg pana la obiectivul pe care mi l-am propus si continui sa numar calorii ;))

Slabuta 28 iul 2009 20:11:54

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 16816)
Intru si eu in grupul vostru. Mai am de slabit 5kg pana la obiectivul pe care mi l-am propus si continui sa numar calorii ;))

Hey, bine ai venit la gasca minus 5 :D
Hai ca nu mai e asa de mult pana la final, trebuie sa reusesti :)

Daca vrei poti posta aici meniul tau, sa vedem cum papi, ce faci bine, ce faci rau :)

Adella 29 iul 2009 08:10:26

Re: Grupul -5 kg
 
Ma bag si eu aici:Deu am 3 ,dar nu ma supar sa dau jos 5 ..ca sa pun linistita 2 kg :))...sa vedem cum ne descurcam ..deja cand esti in grupul asta esti satul de diete si alte prostii ..e mai greu la sfarsit ..sa speram ca nu ne dam batute:-*>:D<>:D<

Creizilup 29 iul 2009 09:15:17

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 16832)
Hey, bine ai venit la gasca minus 5 :D
Hai ca nu mai e asa de mult pana la final, trebuie sa reusesti :)

Daca vrei poti posta aici meniul tau, sa vedem cum papi, ce faci bine, ce faci rau :)

Meniul meu zilnic il scriu constiincioasa in jurnal nebunici ;) Eu sunt impotriva retinerilor de orice fel, pentru ca am observat ca la mine nu dau rezultate-poate doar frustrari si nervi:)). Asa ca mananc din aproape toate cate putin si nuuuuumaaar calorii :)) Pana acum a mers, desi am avut si o scurta perioada de platou. Sper sa dea rezultate si pe viitor ;)

Creizilup 29 iul 2009 09:21:31

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 16878)
Ma bag si eu aici:Deu am 3 ,dar nu ma supar sa dau jos 5 ..ca sa pun linistita 2 kg :))...sa vedem cum ne descurcam ..deja cand esti in grupul asta esti satul de diete si alte prostii ..e mai greu la sfarsit ..sa speram ca nu ne dam batute:-*>:D<>:D<

Nu ne dam, nu nu! >:D<

Slabuta 29 iul 2009 19:13:22

Re: Grupul -5 kg
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 16878)
Ma bag si eu aici:Deu am 3 ,dar nu ma supar sa dau jos 5 ..ca sa pun linistita 2 kg :))...sa vedem cum ne descurcam ..deja cand esti in grupul asta esti satul de diete si alte prostii ..e mai greu la sfarsit ..sa speram ca nu ne dam batute:-*>:D<>:D<

Mda, sa stii ca e cam asa, esti satul de toate, eu doar am grija ce pap, imi calculez caloriile ca sa nu sar calul si parca acul cantarului mai da in jos desi nu il rog :))

Vreau sa am apuc de sport :(( Si nu mi-am gasit inca un loc adecvat pentru aquagym :(
Alt sport nu prea pot practica din cauza varicelor, cel putin intensiv cum imi doresc eu, asa sa mai dansez un pic sau sa ma mai fatai cu billy merge dar de 3 ori pe saptamana vai de mine, nu as vrea sa revin la masa de operatie :(

Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 16881)
Meniul meu zilnic il scriu constiincioasa in jurnal nebunici ;) Eu sunt impotriva retinerilor de orice fel, pentru ca am observat ca la mine nu dau rezultate-poate doar frustrari si nervi:)). Asa ca mananc din aproape toate cate putin si nuuuuumaaar calorii :)) Pana acum a mers, desi am avut si o scurta perioada de platou. Sper sa dea rezultate si pe viitor ;)

Si eu sunt impotriva retinerilor, dar cu toate acestea nu ma arunc la fast food, bauturi carbogazoase, mancaruri grase si dulciuri.... :)

Da, aici ai dreptate, cand omul ajunge sa se priveze ba de una, ba de alta, cade in frustrari si nu mai reuseste sa duca la bun sfarsit nimic, asa e si cu slabitul ;) tocmai asta e si ideea sa nu devii o frustrata si o complexata ci sa ai un stil de viata care sa iti mentina silueta :)

Creizilup 30 iul 2009 07:54:07

Re: Grupul -5 kg
 
Cred ca noi toate cele care am trecut prin diverse diete cam stim deja cum e cu frustrarea si lipsa diverselor lucruri care ni se par ataaaat de bune cand nu avem voie sa le mancam. Eu una de exemplu, cand nu ma consideram la dieta ( am invatat sa imi spun ca nu sunt la dieta, doar ca traiesc sanatos )- la mine merge cu autosugestia- nu mancam aproape nimic din ce as fi mancat cand eram la dieta...Citeam undeva ca psihicul trebuie mai intai pacalit pentru el sa-si vada de treaba normal si sa-si faca efectul dietele noastre si nu poftele ;) :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:10:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO