forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 10 - 20 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-10-20-kg/)
-   -   Vreau sa slabesc 15 kg, dar imi lipseste ambitia (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-10-20-kg/vreau-slabesc-15-kg-imi-lipseste-ambitia-11137.html)

Alexynya 22 feb 2012 15:34:27

Vreau sa slabesc 15 kg, dar imi lipseste ambitia
 
Buna "slabutelor"sunt noua,si as dori si eu cateva sfaturi de la voi.Vreau sa specific,ca intentionez sa slabesc 15 kilograme,dar imi lipseste amibitia,fir-ar ea sa fie de ambitie( am mai tinut cure de slabire,insa fara succes,deaia am si mentionat de ambitie).
Ma poate ajuta cineva cu o cura de slabire,care chiar intradevar a dat rezultate? Orice sfat sau idee,le primesc cu placere.
Va multumesc frumos,o zi buna sa aveti :)

azra 22 feb 2012 16:26:46

Re: Drumul lung catre o schimbare ..mai buna :)
 
salut
bine ai venit in aceasta comunitate
daca nu te-ai hotarat la o dieta,gasesti aici http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...labit-273.html
iti lipseste ambitia,uite aici Lexxiie a punctat la inceput cateva motive pt a-ti gasi ambitia http://forum.slabute.ro/motivatie/ca...besc-4425.html
bafta la slabit,sper sa iti alegi dieta potrivita si nu uita sportul este esential intr-o dieta

Alexynya 22 feb 2012 16:43:05

Re: Drumul lung catre o schimbare ..mai buna :)
 
Citat:

Anterior postat de Alexynya (Post 950638)
Buna "slabutelor"sunt noua,si as dori si eu cateva sfaturi de la voi.Vreau sa specific,ca intentionez sa slabesc 15 kilograme,dar imi lipseste amibitia,fir-ar ea sa fie de ambitie( am mai tinut cure de slabire,insa fara succes,deaia am si mentionat de ambitie).
Ma poate ajuta cineva cu o cura de slabire,care chiar intradevar a dat rezultate? Orice sfat sau idee,le primesc cu placere.
Va multumesc frumos,o zi buna sa aveti :)

Iti multumesc foarte mult,chiar m-ai ajutat.Problema este ca ma gandesc sa aleg intre dieta disociata sau o dieta cu f putine calorii pe zi? Tu ce m-ai sfatui:-s

azra 22 feb 2012 17:44:42

Re: Drumul lung catre o schimbare ..mai buna :)
 
Citat:

Anterior postat de Alexynya (Post 950744)
Iti multumesc foarte mult,chiar m-ai ajutat.Problema este ca ma gandesc sa aleg intre dieta disociata sau o dieta cu f putine calorii pe zi? Tu ce m-ai sfatui:-s

ooo nu,fara putine calorii
daca mananci putin te infometezi,atunci corpul va face rezerve din tot ce ii dai si nu vei slabi deloc.eu nici pt dieta disociata nu as opta.de as fi in locul tau as alege una mai permisiva si daca faci si sport numai decat vor veni si rezultatele,uite eu tin montignac si mananc pe zi cam 1500calorii si fac si sport si slabesc...te rog nu alege infometarea,multe fete de aici au facut asa si nu au slabit,ba chiar clacau fff des si ajungeau sa si puna kg pe ele,si eu am trecut prin etapa asta si chiar nu e o modalitate buna

Alexynya 22 feb 2012 18:10:15

Re: Vreau sa slabesc 15 kg, dar imi lipseste ambitia
 
Ok,iti multumesc mult o sa tin cont de sfatul tau.Ideea e ca nici eu nu sunt de acord cu infometarea,dar ma gandeam sa consum undeva la 1200-1300 de calorii pe zi,am incercat cu infometarea si nu a fost bine pt sanatatea mea :).Sper ca de data asta sa am noroc,si sa nu mai fie doar o incercare..esuata :)

Sand 22 feb 2012 18:25:41

Re: Vreau sa slabesc 15 kg, dar imi lipseste ambitia
 
Citat:

Anterior postat de Alexynya (Post 950638)
...am mai tinut cure de slabire,insa fara succes,deaia am si mentionat de ambitie.

Buna,

Daca nu ai ambitie, incearca sa ti-o dezvolti incetul cu incetul. Nu tine o cura de slabire propriu-zisa, nu una anume...ci incepe tu singura sa faci mici schimbari in alimentatia ta actuala. Fa schimbari mici si tine-te de ele. De ex. incepe sa mananci micul dejun ca lumea, sanatos incepand de maine si chiar daca restul zilei mananci mai nesanatos, macar micul dejun este traznet. Nu te lasa, continua asa. Dupa un timp baga si prima gustare corecta, dupa aia si masa de pranz, dupa aia si a doua gustare si in sfarsit si cina. Fa un pic de miscare, mers la inceput daca nu poti altceva. Fa azi 10 minute si continua toata saptamana asa, fara pauza. Fa in a doua saptamana 15 minute/zi si cresti in timp cat ai chef, daca ai chef. Totul e sa faci ceva miscare IN PLUS fata de ce faceai/sau nu pana acum. Dureaza mai mult pana slabesti alea 15 Kg. dar e mai indicat sa-ti schimbi asa felul de a manca, de a te misca. Sunt sanse mult mai mari dupa ce ai slabit...sa te mentii cu acest regim de viata, absolut sanatos care ti-a intrat deja in sange. Se va propaga si la copiii tai, cei din jur etc.

Succes!

Alexynya 22 feb 2012 19:50:44

Re: Vreau sa slabesc 15 kg, dar imi lipseste ambitia
 
O sa incerc sa mananc cat mai sanatos(gen carne fiarta,fripta de pui,peste),iaurturi dietetice,multe legume(citrice,mere),si f multe salate(care intotdeauna au fost preferatele mele).Cat despre sport,imi pare rau ca nu pot alerga doar pt ca am probleme de sanatate in acest sens,si fiind data situatia,nu pot sa optez pt alergat in parc,desi mi-ar face mare placere:(. Imi doresc din suflet sa ajung la numarul de kilograme pe kre mi l-am propus. Va multumesc mult pt sfaturi,ma bucur ca imi sunteti alaturi,prin ideile pe care mi le scrieti :)>:D<

gabi23oct 22 feb 2012 22:18:09

Re: Vreau sa slabesc 15 kg, dar imi lipseste ambitia
 
Citat:

Anterior postat de Alexynya (Post 951042)
O sa incerc sa mananc cat mai sanatos(gen carne fiarta,fripta de pui,peste),iaurturi dietetice,multe legume(citrice,mere),si f multe salate(care intotdeauna au fost preferatele mele).Cat despre sport,imi pare rau ca nu pot alerga doar pt ca am probleme de sanatate in acest sens,si fiind data situatia,nu pot sa optez pt alergat in parc,desi mi-ar face mare placere:(. Imi doresc din suflet sa ajung la numarul de kilograme pe kre mi l-am propus. Va multumesc mult pt sfaturi,ma bucur ca imi sunteti alaturi,prin ideile pe care mi le scrieti :)>:D<

buna Alexynya :)
eu am o sapt de cand am inceput si tot asa inca nu mi-am ales o dieta, insa mi-am propus ca timp de o luna sa nu mananc nimik prajit, dulce doar o data la o saptamana(acum a trecut o sapt si inca nu simt lipsa lui asa ca mai stau o sapt fara dulce :D) si sa nu mai mananc nimic dupa ora 18:00.
acum ai sa vezi tu ce se potriveste in cazul tau. oricum ai sa vezi ca ai sa reusesti.
mult spor si ambitie :P
pupici

Puffoasa 23 feb 2012 11:47:01

Re: Vreau sa slabesc 15 kg, dar imi lipseste ambitia
 
Buna si bine ai venit:)

Ne luam de mana cu abitia, in cazul meu ambitia-mi lipseste de o viata. Si chiar daca am slabit candva aproape 25 kg, mi-a lipsit ambitia sa ma abtin si sa fac ceva cand am vazut ca iau proportii la loc x-(Eu una ma motivez pe zi ce trece, nu stiu daca e autosugestia , dar parca ma simt mai bine pe zi ce trece, mai energica, mai fericita, si ma gandesc cu bucurie ca am sa intru curand in perechea de blugi pe care nu-i pot incheia. :))
Asa ca agata-te de orice, de faptul ca vei fi apreciata pt munca ta, de noi, de prieteni, de colegi, de oricine; de faptul ca vei putea imbraca ce iti doresti demult si poate nu-ti vine bine.. si cel mai important ca te vei simti mult mai bine in pielea ta :x


Bafta multa si ne mai citim !! :-*

agneta 23 feb 2012 15:09:10

Re: Vreau sa slabesc 15 kg, dar imi lipseste ambitia
 
Bine ai venit draga! Si eu sunt noua in aceasta comunitate! vreau sa iti spun ca de cateva saptamani ma tot documentez de aici! este super siteul acesta, gasesti o multime de sfaturi legate de dieta. Eu una am inceput sa mananc mai sanatos, si deja se vad rezultatele:D cochetez cu dieta Weight Watchers care seamana cu cea hipocalorica, unde poti sa mananci orice in limita punctelor. Cauta printre retete, sunt foarte multe si sanatoase, alege de acolo cele care au calorii/puncte mai putine si ai sa vezi ca deloc nu iti va fi foame:D
te pup si spor la slabit!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:29:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO