forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 10 - 20 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-10-20-kg/)
-   -   Vreau sa slabesc cel putin 15 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-10-20-kg/vreau-slabesc-cel-putin-15-kg-1026.html)

Vampiritza94 18 aug 2009 11:29:06

Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Buna tuturor.... Ma numesc Alexa....am 15 ani....si am o problema care ma macina 24 din 24 ..... nush ce sa fac...adica am 71 de kg :((:((:((....si o inaltime de 1.60.....inca de mica am fost plinuta insa acum cred ca situatia s-a agravat....mai am cateva saptamani si incep liceul....nu mai vreau sa fiu tratata cum am fost pana acum...vreau sa imi recomandati si mie o dieta care sa aiba rezultate imediate....promit ca ma voi tine de ea !!:D:D:D:D:-*:-*:-*:-*....sunt o tipa optimista asa ca astept raspuns cat mai curand posibil >:D<>:D<>:D<>:D<;);););)

ianna 18 aug 2009 14:14:13

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Buna Alexa

esti in crestere si foarte tinerica...cu o dieta echilibrata si sport ai sa scapi de surplusul de kilograme cat vezi cu ochii;)


ce iti recomand...
  • zilnic 2 litrii de apa
  • fara grasimi, dulciuri, carbogazoase(sucuri) si ...fara paine
  • papa fructe cand te roade stomacul de foame
  • respecta cele 3 mese pe zi - mic dejun (poate fi un ou fiert cu o salatica de vara), pranz (un gratar slab- gen piept de pui - 2-3 feliute, cu o salatica)si cina (o conserva de peste slab - ton cu lamaie) - astea sunt cateva exemple
  • ti-as recomanda o dieta pe calorii - dar tre sa ai timp vreo 2 sapt sa te tot uiti aici pe calculator la tot ce papi ca sa inveti in mare cate calorii au produsele si ti-as recomanda sa incepi cu vreo 1600 kcal/zi si sa scapzi din ele daca vezi ca nu slabesti...dar sa nu ajungi sub 1000 kcal/zi
  • de asemenea sportul e de aur! cine a zis ca fara sport se slabeste vb prostii;)..pune mana si alearga seara inainte de culcare sau dim vreo de la 30 minute in sus...La inceput poate nu rezisti 30 minute...dar alergi cat poti ..apoi mergi in pas alergator ...apoi iar alergi ...si la sapt cresti rezistentza la alergat. Sau poti face in casa cardio ...la fel minim 30 min. La fitness ti-as recomanda sa mergi doar daca te tine sa stai pe bicicleta minim 15 minute ...adica sa rupi aparatele acolo;)nu sa faci fitze sau sa ai rusini;;)
  • in rest ambitzie ..si ptr fiecare pacatuire (o bucatica de cioco sau o prajitura) sa faci mai mult sport in ziua respectiva

Laura 18 aug 2009 16:21:16

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Salut.
si eu am tot cam 70-71 de kg si vreau si eu din tot sufletul sa slabesc:-/......numai ca eu nu prea reusesc pt ca.........insa eu te sfatuiesc:>(te sfatuiesc pe tine chiar daca eu nu fac ce spun)......SPORT, SPORT SPORT. Chiar daca nu ai posibilitatea sa mergi la sala fa acasa.2-3 Serii de cate 25 de abdomene in fiecare seara la inceput,apoi maresti numarul seriilor + genoflectiuni, tot felul de exercitii care le faceai si la scoala, doar sa faci cel putin 10 minute continuu(daca rezisti mai mult f f f bine), apoi maresti cu cate 2 minnute pe seara pana ajungi la 30 minute. si sa te abtii bineinteles de la dulciuri, sucuri carbogazoase si nu numai, cel mai bine apa, seara dupa 5- 6 sa nu mai mananci, doar sa bei apa.....cat poti sa nu mananci prajit, cat mai multe supe si ciorbe......Teoria o stim:P........sa vedem cum vom sta cu practica......
Iti doresc multa ambitie si spor la slabit:-*#:-s

peebeedee 18 aug 2009 20:54:33

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
eu pot sa spun sigur ca te inteleg pentru ca acum un an am trecut prin aceasi problema...prin iulie 2008 m-am hotarat ca trebuie sa slabesc tot pentru ca incepeam liceul si vroiam sa impresionez.aveam 165 cm si 59 de kg.in septembrie deja aveam 52 de kg.acum am 46 pentru ca incepuse sa-mi placa ideea cu slabitu tot mai mult si acum m-am oprit pentru ca zic ca este suficient:)).iti urez SUCCES si sper sa slabesti 15 kg dak asta te face fericita:-*

andr33aa 19 aug 2009 10:13:31

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Buna!:-* Si eu te sfatuiesc sa tii o dieta echilibrata, sa mananci multe fructe, legume, salate, sa bei minim 2 l apa zilnic si sa nu consumi paine, dulciuri grasimi.. Eu am observat k slabesc knd mananc de 3 ori pe zi, la ultima masa mananc foarte putin si nu mai mananc nimic dupa ora 19:00..Bafta>:D<

Slabuta 19 aug 2009 14:13:36

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 19715)
Salut.
si eu am tot cam 70-71 de kg si vreau si eu din tot sufletul sa slabesc:-/......numai ca eu nu prea reusesc pt ca.........insa eu te sfatuiesc:>(te sfatuiesc pe tine chiar daca eu nu fac ce spun)......SPORT, SPORT SPORT. Chiar daca nu ai posibilitatea sa mergi la sala fa acasa.2-3 Serii de cate 25 de abdomene in fiecare seara la inceput,apoi maresti numarul seriilor + genoflectiuni, tot felul de exercitii care le faceai si la scoala, doar sa faci cel putin 10 minute continuu(daca rezisti mai mult f f f bine), apoi maresti cu cate 2 minnute pe seara pana ajungi la 30 minute. si sa te abtii bineinteles de la dulciuri, sucuri carbogazoase si nu numai, cel mai bine apa, seara dupa 5- 6 sa nu mai mananci, doar sa bei apa.....cat poti sa nu mananci prajit, cat mai multe supe si ciorbe......Teoria o stim:P........sa vedem cum vom sta cu practica......
Iti doresc multa ambitie si spor la slabit:-*#:-s

Buna Laura si bine ai venit printre noi :)

Ai dat sfat bun, sport, dar tu de ce nu faci? :D

Iti doresc sa ajungi la greutate pe care o visezi :)
Succes si pune in aplicare tot ce ai scris in mesajul tau, sigur vei avea rezultate frumoase ;)

Slabuta 19 aug 2009 14:14:36

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Citat:

Anterior postat de peebeedee (Post 19760)
eu pot sa spun sigur ca te inteleg pentru ca acum un an am trecut prin aceasi problema...prin iulie 2008 m-am hotarat ca trebuie sa slabesc tot pentru ca incepeam liceul si vroiam sa impresionez.aveam 165 cm si 59 de kg.in septembrie deja aveam 52 de kg.acum am 46 pentru ca incepuse sa-mi placa ideea cu slabitu tot mai mult si acum m-am oprit pentru ca zic ca este suficient:)).iti urez SUCCES si sper sa slabesti 15 kg dak asta te face fericita:-*

Hei, felicitari pentru atingerea target-ului :)

Maria.Florian 19 aug 2009 14:42:07

Re: Vreau sa slabesc cel putin 15 kg
 
Buna Alexa....bine ai venit printre noi>:D<>:D<.Acum e super ca putem sa vorbim aman2 pentru ca avem aceeasi varsta:D

ssilence 19 aug 2009 18:16:24

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Salut!

As avea o intrebare.. Mi-as dori sa slabesc rapid, ar fi perfect 10-15 kg intr-o luna. Momentan am aproape 66 de kg, as vrea sa ajung la 50-55. Ce dieta as putea urma? Majoritatea mi se par prea complicate, sunt studenta si nu am posibilitatea sa cumpar mancaruri sau ingrediente prea sofisticate, nici sa le prepar.

Multumesc!

Roxana 19 aug 2009 18:59:58

Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!
 
Citat:

Anterior postat de ssilence (Post 19996)
Salut!

As avea o intrebare.. Mi-as dori sa slabesc rapid, ar fi perfect 10-15 kg intr-o luna. Momentan am aproape 66 de kg, as vrea sa ajung la 50-55. Ce dieta as putea urma? Majoritatea mi se par prea complicate, sunt studenta si nu am posibilitatea sa cumpar mancaruri sau ingrediente prea sofisticate, nici sa le prepar.

Multumesc!

10-15 kg....este mult prea mult pentru o luna...aceste kg le poti pierde intr o mod sanatos in 2-3 luni,depinde de metabolismul tau....daca printr o minune ai reusi sa scapi de ele in timpul dorit de tine,se va produce efectul yo -yo...si ele pot reveni chiar inmultite.
In legatura cu alimentele ce le poti consuma...poti aborda un mod sanatos de viata (renunti la duciuri,grasimi,paine etc)

http://forum.slabute.ro/pregatirea-s...natos-989.html

Un articol foarte interesant....te poate ajuta!Bafta!


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:49:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO