forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 20 - 30 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-20-30-kg/)
-   -   Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat. (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-20-30-kg/trebuie-slabesc-20-kg-dati-mi-sfat-196.html)

mireillelm 09 mar 2009 21:05:21

Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Buna tuturor :D ,de curand am descoperit forum acesta si sincer mi se pare ff misto:P.Am 20 de ani si am 168 si 87 de kg enorm as spune eu .de o sapt si ceva m-am apucat serios de sala (aerobic) si de dieta.Inainte cand nu mergeam la sala si tineam cate o cura de 1 sapt sincer se vedea un pic dar apoi ma lasam cadeam in patimii.Acum as vrea ca in 3 luni cu sport si dieta sa dau jos cam 15-20 de kg.VA rog sa-mi da-ti si mie sfaturi ca am mare nevoie .Voi ce spune-ti am sanse ????:-s:((


Crok 09 mar 2009 21:15:44

daca asta vrei, o sa reusesti garantat.trebuie doar sa tii dieta,sportul sa nu renunti,si sa nu cazi in patima alimentelor interzise.sunt destule diete aici,doar sa iti alegi una care crezi tu.bafta pe viitor

Slabuta 09 mar 2009 21:18:59

Citat:

Anterior postat de mireillelm (Post 1337)
Buna tuturor :D ,de curand am descoperit forum acesta si sincer mi se pare ff misto:P.Am 20 de ani si am 168 si 87 de kg enorm as spune eu .de o sapt si ceva m-am apucat serios de sala (aerobic) si de dieta.Inainte cand nu mergeam la sala si tineam cate o cura de 1 sapt sincer se vedea un pic dar apoi ma lasam cadeam in patimii.Acum as vrea ca in 3 luni cu sport si dieta sa dau jos cam 15-20 de kg.VA rog sa-mi da-ti si mie sfaturi ca am mare nevoie .Voi ce spune-ti am sanse ????:-s:((


Buna Mireillelm! >:D< Bine te-am gasit printre noi :) Multi ani inainte. si iti multumim pentru aprecierea muncii noastre pe acest forum. :)
La inaltimea ta intr-adevar ar trebui sa ai ceva mai putine kg, in jur de 60-65, acum depinde de constitutia fiecaruia :) poti arata bine si la 70 :)

In primul rand, este foarte bine ca te-ai apucat de sport, dar sfatul meu este sa iti stabilesti niste timpi reali in care ai vrea sa dai jos surplusul de kg. Cel mai bine este sa slabesti 1 kg pe saptamina, cu cat mai repede vor pleca kg cu atat mai repede se vor intoarce ba chiar se mai intorc de regula mai multe.

Deci 15 kg in 3 luni ar fi target real. Doi la mana, ca sa nu fii dezamagita pe la mijlocul drumului si sa renunti la regim, gandeste-te ca trebuie sa iti schimbi modul de viata, adica, nu este suficient sa tii regim timp de nu stiu cate luni pina dai tot jos si dupa sa te infuleci cu tot ce prinzi ;) Trebuie as iti faci un mod de viata, adica scos prajeli, prajituri (mai incolo iti vei permite, dar iarasi una pe luna sau chiar 2 luni, din toate cate un pic, nu trebuie sa iti privezi organismul de anumite alimente dar nici sa nu il indopi peste margine cu ele), asa, am pierdut ideea, aha, fara grasimi, ulei de masline in locul celui de floarea soarelui, limitare sare, zahar exclus, cat mai mult fiert, la abur, gratar, salate in toate combinatiile, fructe la gustari, si 2 l apa pe zi, poti si ceai.

Si la sfarsit, ori de cate ori vei vrea sa renunti, gandeste-te ca chiar daca renunti, odata si odata vei trebui sa faci acest pas, si cu cat il faci mai devreme cu atat e mai bine pentru sanatatea ta si impacarea ta sufleteasca :)

Daca mai ai intrebari, oricand vei gasi aici un raspuns :)

mireillelm 10 mar 2009 11:31:58

multumirii
 
4 ataşament(e)
va multumesc mult pentru incurajarii si sfaturi :x>:D< si sincer incurajarile voastre ma ajuta mult si voi merge pana in panzele albe sa slabesc(pt ca eu nu aratam asa si am o gramada de hainute care nu le pot purta:D) va multumesc mult si o sa va tin la curent .ps: o sa va las niste poze cu mn b-)

Slabuta 11 mar 2009 09:53:16

Citat:

Anterior postat de mireillelm (Post 1372)
va multumesc mult pentru incurajarii si sfaturi :x>:D< si sincer incurajarile voastre ma ajuta mult si voi merge pana in panzele albe sa slabesc(pt ca eu nu aratam asa si am o gramada de hainute care nu le pot purta:D) va multumesc mult si o sa va tin la curent .ps: o sa va las niste poze cu mn b-)


Buna din nou Mireillelm! >:D< Asa si trebuie sa faci, sa mergi pina in panzele albe, este vorba de corpul tau, si trebuie sa il iubesti :) M-am uitat pe pozele tale, si vreau sa iti spun ca esti foarte draguta si intr-adevar pozele in care ai mai putine kg arata cat de bine iti sta sa fii mai slabuta :D Nu tanjesti dupa vremurile acelea? :D
Pe mine asta ma mai motiveaza, sa ma uit la pozele din trecut, in care eram slabuta si parca ma apuca un fel de nostalgie si este unul din motivele cand ma hotarasc sa slabesc :)

Daca ai nevoie de sustinerea noastra, te asteptam oricand aici. Decat sa maninci o prajitura sau nu mai stiu eu ce de care iti vine pofta si e daunator mai bine intra pe forum si mai scarpinam limba :D si vei uita ca tii regim, macar pina te obisnuiesti.
Din propria experienta stiu ca, atunci cand ma apuc de regim trebuie sa am treaba tot timpul ,ca sa nu am timp sa ma gandesc ce as putea sa mai maninc :))

Pupici. ai grija de tine :-*

mireillelm 11 mar 2009 18:12:49

da sigur ca e deja a doau saptam. si e greu tare la inceput :D dar sper sa trec cu brio si sa depasesc prima etapa ca dupaia ma obisnuiesc si va trece mai repede.Normal ,cand vad pozele si mi-a aduc aminte ce fel aratam si cate puteam face :x:"> ma cuprinde o ura pe mn si ma rog si trag de mine pana voi ajunge la 60 de kg si nici atunci nu o sa ma opresc ci voi tine cont ce mananc si voi face sport mereu.:xSUNTETI NISTE DRAGUTE!!!!>:D<

Slabuta 11 mar 2009 21:11:30

Citat:

Anterior postat de mireillelm (Post 1392)
da sigur ca e deja a doau saptam. si e greu tare la inceput :D dar sper sa trec cu brio si sa depasesc prima etapa ca dupaia ma obisnuiesc si va trece mai repede.Normal ,cand vad pozele si mi-a aduc aminte ce fel aratam si cate puteam face :x:"> ma cuprinde o ura pe mn si ma rog si trag de mine pana voi ajunge la 60 de kg si nici atunci nu o sa ma opresc ci voi tine cont ce mananc si voi face sport mereu.:xSUNTETI NISTE DRAGUTE!!!!>:D<


Buna din nou Mireillelm! :) Ma bucur sa te gasesc foarte motivata si decisa sa te vezi ca altadata :) Toate femeile trebuie pe linga frumusete sa fie si suple :) (a nu se intelege manechine :)) ) Pina la urma si noua trebuie sa ne placa ce vedem in oglinda, nu doar barbatilor sau oamenilor din jurul nostru :P
Este in primul rand vorba despre tine ca femeie si dupa este restul lumii. ;)

Te asteptam sa ne spui, ce papi zilnic si ce rezultate ai, poate vor mai fi fete care ar vrea sa stie regimul tau :)

mireillelm 12 mar 2009 16:16:49

dieta
 
Buna>:D<,in vederea dietei nu pot spune ca e o dieta anume dar am sa va dezvalui cum si ce mananc ca sa ma sfatuiti ,poate nu mananc ce trebuie; dimineta:un ou fiert cu o cana de ceai; lapte cu musli (cand nu am timp);branza dietetica cu salata;un iaurt ;sunca presata de pui etc...pranz ( nu pot lua pranzul la aceiasi ora ,este vreo problema??)piet de pui la gratar cu tot felul de salate (acum a venit primavara si fac salata verde ceapa si ridichi,salata de varza sau salata din sfecla)cioarba de pui;supa ;piure(am auzit ca cartofi nu sunt asa de buni la o dieta???)amestecuri de legume ...seara de obicei un iaurt o fructa o salata dar de obicei mananc pe la 15-16 si seara vin de la sala si nu mai mananc decat o fructa si beau multa apa.La inceput dupa ora 20 ma apuca o foame :)) dar acum pot spune ca nu mai am nevoie de nimic decat de apa dupa ora 18-18:30.In rest o sa citesc pe aici pe forum si o sa mai iau cate o reteta :P.va pooop:x


Slabuta 12 mar 2009 16:39:04

Citat:

Anterior postat de mireillelm (Post 1432)
Buna>:D<,in vederea dietei nu pot spune ca e o dieta anume dar am sa va dezvalui cum si ce mananc ca sa ma sfatuiti ,poate nu mananc ce trebuie; dimineta:un ou fiert cu o cana de ceai; lapte cu musli (cand nu am timp);branza dietetica cu salata;un iaurt ;sunca presata de pui etc...pranz ( nu pot lua pranzul la aceiasi ora ,este vreo problema??)piet de pui la gratar cu tot felul de salate (acum a venit primavara si fac salata verde ceapa si ridichi,salata de varza sau salata din sfecla)cioarba de pui;supa ;piure(am auzit ca cartofi nu sunt asa de buni la o dieta???)amestecuri de legume ...seara de obicei un iaurt o fructa o salata dar de obicei mananc pe la 15-16 si seara vin de la sala si nu mai mananc decat o fructa si beau multa apa.La inceput dupa ora 20 ma apuca o foame :)) dar acum pot spune ca nu mai am nevoie de nimic decat de apa dupa ora 18-18:30.In rest o sa citesc pe aici pe forum si o sa mai iau cate o reteta :P.va pooop:x


Salutare! :)

Esti pe calea cea buna. :) Totusi am o intrebare la micul dejun daca maninci oua pe stomac gol nu ti se face rau, sunt destul de greu de digerat?!
Dupa parerea mea varianta cu musli, cu branza dietetica, iaurt sau sunca mi se pare mai buna. Acum fiecare face in functie de organismul sau. :)

La pranz, iti poti face tot felul de ciorbite, ai voie o lingurita de smantana mai slaba, nu ai voie bulion in care s-a fiert carnea, pentru ca va avea foarte multe grasimi. Si pieptul de pui la gratar este bun, iti poti face si peste la gratar sau fiert, este foarte bun :)

Totusi, pacat ca la cina e un pic cam aiurea programul, dar oricum nu te culca pe stomacul gol, ceva tot trebuie sa rontai, niste fructe, un iaurt slab, un pahar de lapte, din astea.

La Retete Dietetice vei gasi retete cu putine calorii, incearca-le poate iti place vreuna. Pe masura o sa incercam sa o completam aceasta categorie ca sa avem de unde sa ne inspiram :)

Multi pupici, daca mai ai intrebari sau pur si simplu vrei sa stai de vorba noi suntem aici :D

Slabuta 12 mar 2009 22:16:10

PS: uitasem sa iti spun de cartofi. :D

Pot fi mincati, dar nu mai mult de 2 mici, sau unu mare, facut la cuptor sau fiert. il poti minca cu putina branzica de vaci dietetica sau cu sosul pe care ni l-a dat Bianca, il poti gasi La Retete Dietetice>Sosuri. L-am incercat si eu este foarte bun :)

Shorty 13 mar 2009 10:38:01

Citat:

Anterior postat de mireillelm (Post 1432)
Buna>:D<,in vederea dietei nu pot spune ca e o dieta anume dar am sa va dezvalui cum si ce mananc ca sa ma sfatuiti ,poate nu mananc ce trebuie; dimineta:un ou fiert cu o cana de ceai; lapte cu musli (cand nu am timp);branza dietetica cu salata;un iaurt ;sunca presata de pui etc...pranz ( nu pot lua pranzul la aceiasi ora ,este vreo problema??)piet de pui la gratar cu tot felul de salate (acum a venit primavara si fac salata verde ceapa si ridichi,salata de varza sau salata din sfecla)cioarba de pui;supa ;piure(am auzit ca cartofi nu sunt asa de buni la o dieta???)amestecuri de legume ...seara de obicei un iaurt o fructa o salata dar de obicei mananc pe la 15-16 si seara vin de la sala si nu mai mananc decat o fructa si beau multa apa.La inceput dupa ora 20 ma apuca o foame :)) dar acum pot spune ca nu mai am nevoie de nimic decat de apa dupa ora 18-18:30.In rest o sa citesc pe aici pe forum si o sa mai iau cate o reteta :P.va pooop:x


Buna Mireillelm,

In primul rand bine ai venit si felicitari pentru hotarare. Din cate vad mananci foarte frumos si sanatos si faci si miscare - deja ai cheia succesului - iti mai trebuie un pic de rabdare si perseverenta..kilogramele o sa se duca daca continui in ritmul asta...
Dupa cum zicea si slabuta cartofii nu sunt interzisi in dieta trebuie doar sa ai grija la cantitate...mai vino pe aici si da raportul zilnic ..asa o sa te poti monitoriza si o sa ne mai dai si noua idei :P ..eu una raman fara idei ...dar in weekend imi fac frigarui :D

mireillelm 23 mar 2009 14:59:00

cum slabesc 20kg
 
salut,imi cer mi de scuze ca nu am mai intrat de mult timp dar am avut o problema de sanatate ....nu e din cauza regimului doar o raceala si o bronsita mica:D.Dieta mea merge incontinuare nu am avut decat vreo 2 ezitari am mancat 2cuburi de ciocolata si in weekend am mancat gratar (dar de pui si cu salata) :-s.As vrea sa-mi spuneti daca as luat niste ceaiuri m-ar ajuta cu ceva????eu am mai incercat si erau destul de bune (cand tineau eu regimurile alea de care va spuneam ca nu reuseam sa le duc la capat ;;) ).Acel ceai se numeste ******, ceai de slabit si contine:macese,coaja de lamaie,mere,menta,frunze de sena,hibiscus (am mai cumparat si ceai verde aromat cu bucati de lamaie si vanilie (am incercat ceaiul verde si sa fiu sincera nu imi place deloc de asta am luat aromat ).Va pooop si astept raspuns din partea voastra :x>:D<




Slabuta 23 mar 2009 15:15:55

Citat:

Anterior postat de mireillelm (Post 1877)
salut,imi cer mi de scuze ca nu am mai intrat de mult timp dar am avut o problema de sanatate ....nu e din cauza regimului doar o raceala si o bronsita mica:D.Dieta mea merge incontinuare nu am avut decat vreo 2 ezitari am mancat 2cuburi de ciocolata si in weekend am mancat gratar (dar de pui si cu salata) :-s.As vrea sa-mi spuneti daca as luat niste ceaiuri m-ar ajuta cu ceva????eu am mai incercat si erau destul de bune (cand tineau eu regimurile alea de care va spuneam ca nu reuseam sa le duc la capat ;;) ).Acel ceai se numeste ******, ceai de slabit si contine:macese,coaja de lamaie,mere,menta,frunze de sena,hibiscus (am mai cumparat si ceai verde aromat cu bucati de lamaie si vanilie (am incercat ceaiul verde si sa fiu sincera nu imi place deloc de asta am luat aromat ).Va pooop si astept raspuns din partea voastra :x>:D<


Buna Mireillelm!. :)
Ma bucur ca ai revenit langa noi. :D

Felicitari pentru ambitie si hotararea de care ai dat dovada in aceste zile. 2 bucati de ciocolata nu e mult, comparativ cu ce ai povestit la inceput, ca nu rezistai tentatiilor si renuntai la regimuri, este foarte bine acum. Plus gratarul de pui cu salata este foarte bun. :P si nu e deloc ingrasator. :)

Legat de ceaiuri. Sfatul meu: daca este un ceai laxativ arunca-l. Face dependenta si stomacul cu intestinele devin lenese, fara el nu mai vor sa lucreze. Am testat pe pielea mea si stiu ce efecte dau.Daca este pur si simplu un ceai naturist nu e nici o problema, bea-l. :)

Te mai astept pe aici, nu ne da uitarii. :P

Della 03 apr 2009 11:33:23

Salu
 
1 ataşament(e)
Si eu vreau sa slabesc cam 20kg asa:D nu am de gand sa tin o dieta pentru ca e si chin mult si nu prea dureaza rezultatul. Am vazut la sectiunea asta pe forum ca toate avem cam aceleasi ganduri...in sensul ca e mai bine un regim de viata sanatos decat cine-stie-ce dieta minune. Vreau sa nu mai mananc dupa ora 18, sa reduc cantitatiile si sa evit unele alimente cum ar fi branza care am auzit ca ingrasa foarte mult si sport. Sper sa ne sustinem reciproc aici;)

Slabuta 03 apr 2009 11:41:19

Buna Della
 
Citat:

Anterior postat de Della (Post 2664)
Si eu vreau sa slabesc cam 20kg asa:D nu am de gand sa tin o dieta pentru ca e si chin mult si nu prea dureaza rezultatul. Am vazut la sectiunea asta pe forum ca toate avem cam aceleasi ganduri...in sensul ca e mai bine un regim de viata sanatos decat cine-stie-ce dieta minune. Vreau sa nu mai mananc dupa ora 18, sa reduc cantitatiile si sa evit unele alimente cum ar fi branza care am auzit ca ingrasa foarte mult si sport. Sper sa ne sustinem reciproc aici;)

Bine ai venit printre noi, Della! >:D<

Intr-adevar, cam toate fetele de aici vor sa scape odata si pentru totdeauna de aceste kg in plus, acest lucru poate fi obtinut doar cu un regim de viata si nicidecum cu o dieta " minune". Chiar daca vei slabi cu acea dieta, dar imediat ce vei reveni la alimentatia ta obinsuita vei pune la loc tot ce ai slabit. :(

In linii mari, nu ar trebui sa ai cina mai tarziu de 6, cum ai spus si tu, plus ai 3 mese principale si 2 gustari usoare, de obicei un fruct. Faci sport, renunti la prajeli, dulciuri, grasimi, snack-uri, fast food, bauturi carbogazoase, doar sucuri naturale ai voie. iar cu branza treaba sta in felul urmator, alegi branza cat mai slaba. ;) Si nu se poate manca la o masa mai mult de 50 g. ;)

Iti doresc sa iti reuseasca tot ce ti-ai propus si sa ne auzim numai de bine. :-*

Slabuta 03 apr 2009 11:42:55

Citat:

Anterior postat de Della (Post 2664)
Si eu vreau sa slabesc cam 20kg asa:D nu am de gand sa tin o dieta pentru ca e si chin mult si nu prea dureaza rezultatul. Am vazut la sectiunea asta pe forum ca toate avem cam aceleasi ganduri...in sensul ca e mai bine un regim de viata sanatos decat cine-stie-ce dieta minune. Vreau sa nu mai mananc dupa ora 18, sa reduc cantitatiile si sa evit unele alimente cum ar fi branza care am auzit ca ingrasa foarte mult si sport. Sper sa ne sustinem reciproc aici;)

Ca sa iti poti seta tickerul, mergi la profilul tau si seteaza greutatea la care vrei sa ajungi si automat va aparea tickerul la profilul tau. :)

Della 04 apr 2009 10:46:51

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 2669)
Ca sa iti poti seta tickerul, mergi la profilul tau si seteaza greutatea la care vrei sa ajungi si automat va aparea tickerul la profilul tau. :)

merci;) am vrut si eu sa am unul mai de fitze dar n-am avut chef sa-l setez recunosc...oricum nu cred ca inereseaza pe cineva tickerul...in afara de mine:D

Slabuta 12 apr 2009 15:42:18

Mireillelm ce mai faci? :) Nu mai stiu nimic de tine. :( Esti bine?

ianna 04 iun 2009 04:29:33

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Buna fetelor

am sa ma alatur si eu voua cu vointa si incredere.

Povestea mea....

Am nascut acum 3 luni (24 feb) insa am avut o sarcina cu probleme in ultimele 2-3 luni asa ca am mancat mult si am stat la pat… De la 58-60kg la 170m inainte de sarcina am ajuns 96kg. Am alaptat timp de 2 luni am ajuns la 81kg. Am inceput acu 2 sapt dieta de 1000-1200cal/zi si green tea (o cana de ceai verde in fiecare seara) avand 80kg. Acum am ajuns la 74kg dar am senzatia ca stagnez de 2 zile....DAR NU MA LAS !!!
Asa cand scriu realizarea in pierderea kg suna wow…dar real nu e cine stie ce realizare avand in vedere ca am avut o sarcina deci kg ar trebui sa cada mai repede….
Din pacate kg s-au pus cel mai mult pe coapse, aripioare si solduri… iar la fitness inca nu ma pot duce ca nu am cu cine lasa copilul....(doar de la 6 luni il accepta la daycare).
Mi-am propus sa urmez dieta de proteine, fibre, carbohidrati si fructe alaturi de green tea sa vedem daca da rezultate mai bune.

Ca sa ma incurajez singura mi-am stabilit cateva teluri:P

Acum (iunie) am 74kg (daca pot reedita mai tarziu msg am sa va dau si masurile)

Pana la sfarsitul lui august trebuie sa ajung la 68kg:D

Pana la sfarsitul lui octombrie trebuie sa ajung la 64kg;)

Pana la sfarsitul lui februarie trebuie sa ajung la 58kg!:-bd

Si apoi sa ma mentin !!:)>-

Daca nu reusesc sa dau jos kg am sa fac liposuctionx-(....... deci........ ca sa nu platesc 5000$ (minim) tre sa slabesc !!!!

PS: nu imi place apa deloc! nu pot bea apa plata simpla… deci in ziua cu apa am sa o tin pe ceaiuri.
Am sa va tin la curent.

Citat:

Anterior postat de mireillelm (Post 1337)
Buna tuturor :D ,de curand am descoperit forum acesta si sincer mi se pare ff misto:P.Am 20 de ani si am 168 si 87 de kg enorm as spune eu .de o sapt si ceva m-am apucat serios de sala (aerobic) si de dieta.Inainte cand nu mergeam la sala si tineam cate o cura de 1 sapt sincer se vedea un pic dar apoi ma lasam cadeam in patimii.Acum as vrea ca in 3 luni cu sport si dieta sa dau jos cam 15-20 de kg.VA rog sa-mi da-ti si mie sfaturi ca am mare nevoie .Voi ce spune-ti am sanse ????:-s:((


mishutza 04 iun 2009 05:29:37

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Ianna,nici nu trebuie sa mergi la fitness,baga tae-bo acasa,pune copilul langa,sunt sigura ca i-ar atrage atentia ce faci tu,si fa-ti exercitiile.Oricum tae-bo sunt celel mai tari,ihihihi,dupa parerea mea.Banuiesc ca nu ai nascut prin cezariana de vrei sa te apuci de sport

Slabuta 04 iun 2009 11:26:08

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 9545)
Buna fetelor

am sa ma alatur si eu voua cu vointa si incredere.

Povestea mea....

Am nascut acum 3 luni (24 feb) insa am avut o sarcina cu probleme in ultimele 2-3 luni asa ca am mancat mult si am stat la pat… De la 58-60kg la 170m inainte de sarcina am ajuns 96kg. Am alaptat timp de 2 luni am ajuns la 81kg. Am inceput acu 2 sapt dieta de 1000-1200cal/zi si green tea (o cana de ceai verde in fiecare seara) avand 80kg. Acum am ajuns la 74kg dar am senzatia ca stagnez de 2 zile....DAR NU MA LAS !!!
Asa cand scriu realizarea in pierderea kg suna wow…dar real nu e cine stie ce realizare avand in vedere ca am avut o sarcina deci kg ar trebui sa cada mai repede….
Din pacate kg s-au pus cel mai mult pe coapse, aripioare si solduri… iar la fitness inca nu ma pot duce ca nu am cu cine lasa copilul....(doar de la 6 luni il accepta la daycare).
Mi-am propus sa urmez dieta de proteine, fibre, carbohidrati si fructe alaturi de green tea sa vedem daca da rezultate mai bune.

Ca sa ma incurajez singura mi-am stabilit cateva teluri:P

Acum (iunie) am 74kg (daca pot reedita mai tarziu msg am sa va dau si masurile)

Pana la sfarsitul lui august trebuie sa ajung la 68kg:D

Pana la sfarsitul lui octombrie trebuie sa ajung la 64kg;)

Pana la sfarsitul lui februarie trebuie sa ajung la 58kg!:-bd

Si apoi sa ma mentin !!:)>-

Daca nu reusesc sa dau jos kg am sa fac liposuctionx-(....... deci........ ca sa nu platesc 5000$ (minim) tre sa slabesc !!!!

PS: nu imi place apa deloc! nu pot bea apa plata simpla… deci in ziua cu apa am sa o tin pe ceaiuri.
Am sa va tin la curent.

Buna Ianna si bine ai venit in familia noastra. :)

Iti doresc sa ai un copilas sanatos, sa iti creasca mare si frumos si sa te bucuri de el in fiecare zi. [*33*]

Acuma, eu nu ma pricep la faza de dupa nastere, dar din ce mai stiu, nu dureaza cam 9 luni alaptarea? Si mai stiu ca in aceasta perioada trebuie sa papi bine, ca sa ai lapte:-/ Daca gresesc, uita fraza asta. :D

Eu pentru situatia ta, as opta pentru o dieta de vreo 1400 kcal, oricum vei slabi, pur si simplu daca scazi tocmai la 1200 kcal, nu stiu ce vei face la 60 de kg. Eu de exemplu, la greutatea mea nu pot manca mai mult de 1100 kcal ca deja intru la mentinere. Din prostie, am scazut prea mult numarul de calorii cand m-am apucat de diete si acum eu nu slabesc decat daca mananc in jur de 1000 kcal pe zi sau mai putin. :(

Imi place totusi un lucru si este de laudat, ti-ai stabilit niste teluri foarte realiste, este foarte bine, pentru ca orice lucru care se intampla peste noapte, tot peste noapte se intoarce. ;) intelegi ce vreau sa zic.. :)

Nu iti trebuie la greutatea asta liposuctie. ;) Stiu ca in SUA s-a creat trend-ul femeilor slabe si chirurgii plasticieni au devenit milionari peste noapte din aceasta cauza, dar nu trebuie sa cazi in reclama lor. ;)

NU ai o greutate foarte mare, asa ca daca te tii de regim si mult sport vei reusi intr-un mod sanatos sa scapi de kg in plus. :)

Eu iti doresc mult succes in atingerea telului. :)>:D<

PS: Daca te ajuta, poti folosi calculatorul nostru de calorii, acolo iti poti salva si meniul si poti vedea cate calorii consumi cand faci sport. :)

ianna 04 iun 2009 12:56:28

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
mishutza
De exercitii prin casa mai fac ... mai greu ...dar imi dau silinta sa le fac cel putin o data pe sapt....iar piticu meu se distreaza la culmea cand ma aude numarand si oftand:)). INSA merg pe jos cel putin o ora/doua pe zi (cu caruciorul sau cu bebe in brate).Si avand parcul exact langa mine mersul il fac in pas mai alergator ...si mai incet si tot asa ca sa mentin ritmul inimii mai ridicat:D

slabuta
eu ma numar printre femeile care au avut lapte doar 2 luni:(... d`aia nici nu m-am apucat de slabit dupa nastere(nastere vaginala).;;)Merci de urari acu bebe e sanatos si mofturos deja!!!
Din pacate si eu pana sa raman insarcinata ...in focurile tineretii ...nu ca acu as fi baba (28 anisori) am facut aceeasi prostie ca tine. Fiind predispusa la ingrasat (ajunsesem la 68+ prin casa a 11a) si neiubind f mult dietele am tinut-o pe infometare si cluburi (dantzuiam de veneam acasa cu febra musculara:))....aviz ptr cine vrea sa slabeasca si n-are chef de aerobic)...si ajunsesem la greutatea si formele dorite:Ddar efectiv ciuguleam!nu mancam
Cu sarcina a venit si "obligatia" mancarurilor sanatoase:">si am pus nene... cat s-a putut de mult!Am incercat eu sa merg in fiecare seara (pana cand am avut voie) si sa pap sanatos... dar deh am poftit toata sarcina la tort diplomat (o data pe sapt eu il papam tot:">... si am avut si sarcina buna...n-am varsat nici macar o data!). Iar aici ...am impresia ca pana si rosiile ingrasa:((. Mi-e greu si ciuda cand ma uit in oglinda acu si ma vad ...(si cand ma gandesc ca ziceam la 58 kg ca sunt grasa:))...ce nebuna!!!)dar n-am incotro... tre sa privesc realist si sa imi dau silinta sa revin aprox la cum eram inainte. Cine nu vrea sa slabesca peste noapte:D... hehehe... si intre noi fie vorba...se cam poate...apa non stop...infometare...gym ...si in 3 luni se dau jos kg...dar apoi:-o... so nu vreau nici pielea sa cada pe mine...nici sa nu fac vergituri...celulita si alte prostii... o iau usor si cu pasi sigurib-)... sa dea domnu sa am rabdare sa vad kg disparand mai incet:">...d`aia m-am si alaturat voua ca sa gasesc incurajare cand calc stramb sau sunt descurajata:">.

Cat despre liposuctie....s-ar putea sa am totusi nevoie ca am facut niste pulpe si solduri....:-o...oricum eram eu lata in solduri si inainte...dar eram ok la 58kg si chiar de laudat (corp de viespe cum se mai spune...din pacate nu pot pune poze din motive de siguranta...daca as putea sa le fac private si sa dau eu accept la cine vreau sa vada pozele v-as arata la cum am fost inainte si dupa...vezi avatar de ex) DAR "visez" si eu ca poate scap de liposuctie... si oricum n-am cum sa o fac pana nu se stabileste organismul la un anumit niv de greutate timp de 6 lunib-) ca sa stie nenea doc de unde sa scoata.


Ohooo...gata ca am scris destul:D:((

mishutza 04 iun 2009 13:11:16

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Ianna,poti sa iti faci albumul privat,asa il am si eu,il pot vedea adminii si moderatorii si prietenii tai.

Slabuta 04 iun 2009 13:22:28

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 9581)

slabuta
eu ma numar printre femeile care au avut lapte doar 2 luni:(... d`aia nici nu m-am apucat de slabit dupa nastere(nastere vaginala).;;)Merci de urari acu bebe e sanatos si mofturos deja!!!
Din pacate si eu pana sa raman insarcinata ...in focurile tineretii ...nu ca acu as fi baba (28 anisori) am facut aceeasi prostie ca tine. Fiind predispusa la ingrasat (ajunsesem la 68+ prin casa a 11a) si neiubind f mult dietele am tinut-o pe infometare si cluburi (dantzuiam de veneam acasa cu febra musculara:))....aviz ptr cine vrea sa slabeasca si n-are chef de aerobic)...si ajunsesem la greutatea si formele dorite:Ddar efectiv ciuguleam!nu mancam
Cu sarcina a venit si "obligatia" mancarurilor sanatoase:">si am pus nene... cat s-a putut de mult!Am incercat eu sa merg in fiecare seara (pana cand am avut voie) si sa pap sanatos... dar deh am poftit toata sarcina la tort diplomat (o data pe sapt eu il papam tot:">... si am avut si sarcina buna...n-am varsat nici macar o data!). Iar aici ...am impresia ca pana si rosiile ingrasa:((. Mi-e greu si ciuda cand ma uit in oglinda acu si ma vad ...(si cand ma gandesc ca ziceam la 58 kg ca sunt grasa:))...ce nebuna!!!)dar n-am incotro... tre sa privesc realist si sa imi dau silinta sa revin aprox la cum eram inainte. Cine nu vrea sa slabesca peste noapte:D... hehehe... si intre noi fie vorba...se cam poate...apa non stop...infometare...gym ...si in 3 luni se dau jos kg...dar apoi:-o... so nu vreau nici pielea sa cada pe mine...nici sa nu fac vergituri...celulita si alte prostii... o iau usor si cu pasi sigurib-)... sa dea domnu sa am rabdare sa vad kg disparand mai incet:">...d`aia m-am si alaturat voua ca sa gasesc incurajare cand calc stramb sau sunt descurajata:">.

Cat despre liposuctie....s-ar putea sa am totusi nevoie ca am facut niste pulpe si solduri....:-o...oricum eram eu lata in solduri si inainte...dar eram ok la 58kg si chiar de laudat (corp de viespe cum se mai spune...din pacate nu pot pune poze din motive de siguranta...daca as putea sa le fac private si sa dau eu accept la cine vreau sa vada pozele v-as arata la cum am fost inainte si dupa...vezi avatar de ex) DAR "visez" si eu ca poate scap de liposuctie... si oricum n-am cum sa o fac pana nu se stabileste organismul la un anumit niv de greutate timp de 6 lunib-) ca sa stie nenea doc de unde sa scoata.


Ohooo...gata ca am scris destul:D:((

Ma bucur ca ai un copilas sanatos. Si nu esti deloc baba la 27 de ani. :P Eu tot pe la 27 ani vreau sa imi fac un copil. :D Si ce o sa fiu baba? :))

Cand eram pe la 18-20 de ani, aproape in fiecare weekend eram in cluburi, la fel dansam pana se inchidea discoteca, ajungeam cu niste dureri de picioare si o febar musculara, dar nu asta conta. :D

De la 20 incoace nu prea m-am mai distrat si se vede ca am ajuns un soarece de birou, fac un pic mai mult efort fizic, cum ma inteapa inima. :(

Acum citind povestea ta, mi-e frica sa nu ma ingras si eu cand voi fi insarcinata.... :-s
Ai dreptate se poate slabi dintr-o pocnitura, dar cu ce pret... :(

Lasa ca am mai slabit eu asa, fara sa mananc ceva, dar slava domnului ca a ajuns mintea si la capul meu blond. :))

Noi te vom incuraja si sustine, pentru ca indirect si noi avem nevoie de aceleasi lucruri. :)>:D< Impreuna e mai usor, esti parca mai motivata daca vezi ca sunt mai multe fete care au aceleasi probleme ca si tine. :)

Si ce daca ai aripioare, pulpe sau solduri, prin sport rezolvi orice problema... ;) Ei, sa iti spun ceva de liposuctie, poate nu stiai. O vecina de-a mea si-a facut liposuctie acum vreo 2 ani si sa stii ca arata ca de pe coperta, au modelat-o perfect aia de la clinica, dar...

Nu cred ca au trecut vreo 3-4 luni si o vad intr-o zi, surpriza mare.... Era super disperata, grasimea a inceput sa se depuna in niste locuri pe care nu ti-ai fi imaginat ca pot sa apata, la cot... :-o Deci daca punea vreun 1-2 kg acolo se ingrasa si arata super urat. M-am mai documentat dupa aceea, si asa este, in locurile unde s-a facut liposuctia nu te mai ingrasi (nu stiu exact care este fenomenul, ceva de genul ca numarul celulelor adipoase este constant dar cand te ingrasi ele se umfla, nu se inmultesc), ei acolo unde este facuta liposuctia, ele nu mai sunt capabile sa se umfle, si se umfla in alta parte). ;)

Si nu poti spune ca nu ma ingras niciodata, de sarbatori mai pui 1 kg -2....

Legat de album, exista posibilitatea de a-l face privat, cand iti creezi un album, ti se dau 2 optiuni: public sau privat.

Dar daca nu te simti in largul tau, nu e nici o problema daca nu il faci..
Cand ne vei cunoaste mai bine poate ti-l faci. :)

ianna 04 iun 2009 17:32:12

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
gata am facut si albumele cu inainte si dupa (merci de sfaturi).. dar sa fiu a naibii ca in cel cu extra kg am realizat ca nici nu am poze multe....se vede ca fug de ele:))... am sa-mi dau silinta totusi sa fac poze pe parcursul dietei ca sa ma incurajez singura vazand diferentele... apropo:))eu nu mai am oglinda in casa decat in baie ...unde ma vad de la sani in sus:))...si nici nu ma chinui sa iau alta pana nu cad extra kg :D

ianna 14 iun 2009 12:39:53

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
hey gasca de minus 20kg unde ati fugit???8-|mireillelm si Della cum stati in pierderea kg?eu mai am inca vreo 13 de dat jos si paca sunt cele mai grele kg:-s

chagrin 11 iul 2009 11:22:51

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Salutare la toata lumea! Ce mai visam sa scriu si eu pe aicea! Cred ca daca imi luam inima in dinti mai devreme, as fi avut deja cu 10 kg mai putin:(
Sa va povestesc problema mea... Din copilarie si pana acum (curand am 19 ani ), putine momente au fost in care ma consideram slaba. Eram sau "normala", sau "plinuţă". Din pacate, prin certificatul medical mai este si sindromul jignitor- "obeza". De cand mi l-au pus, am avut timp sa fiu numita si "foarte slaba", dar... Dar... Cat de mult regret ziua in care am fost de acord sa primesc un tratament hormonal!:-< Aveam o pofta ca pt mai multe la un loc si mi-era f greu sa ma abtin. Ha, ajunsesem, de la 61 la 68kg, in 3 luni cred. Si cat nu de bine ma simteam in pielea mea!!!... Renuntasem la tratament, desi, ameliorase intrucatva problemele mele hormonale. Totusi, am gresit gandindu-ma ca daca nu voi mai bea acele capsule, scap de apetitul anormal. Izbuteam sa ajung la 65, atat, nu mai departe. Or tot nu ma puteam stapani de la "ispite". Dulciurile, painea- cele mai mari ispite... Si asa, pot spune ca in jumate de an am adaugat 15kg...Ha-ha, de cate ori imi spuneam, gata, asta e ultima zi in care imi permit de toate! de maine incep si, in 2 sapt maximum ajung la greutatea ideala...Si tot asa, ma amagesc cu povesti... Acum insa am nevoie sa slabesc mai mult ca niciodata. E iulie, iar din sept voi fi studenta. Iata ca pana la admitere voi face cunostinta cu ogramada persoane, potentiali prieteni sau prietene. Cat de mult nu vreau sa ma cunoasca asa, cum sunt acuma.Ci vreau sa ma stie cum ma simt eu, de fapt, in adancul meu. Ahh, da, de nenumarate ori am zis ca ma urasc... Cel mai rau e ca am, am de toate: si motivatie, si amintiri frumoase din trecut, si vise frumoase pt viitor. Dar, dar... Lipseste vointa, ambitia cea care tot timpul ne salveaza. Am vointa, dar nu indeajunsa rabdare. Cad intr-una in ispita. Poate mancarea e pt mine patima cea mai rea, precum pt cei dependenti de tarie alcoolul:( Am o rugaminte la voi, sa ma sustineti[*rugaciune*] . De asta am nevoie, de sustinere morala, ca mi-e rusine sa o cersesc de la altii... De regimuri, cum se tin ele, am cunostinta destula. Trebuie doar sa ajunga pana la mine imperativul strasnic al verbului: VREAU VREAU VREAU!!! sa slabesc....

mishutza 11 iul 2009 12:32:53

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
la178 cm si 80 de kg obeza?

chagrin 11 iul 2009 12:42:25

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 15125)
la178 cm si 80 de kg obeza?

Da, ca IMC-ul e peste 25:( Uff, dar nu stiu, ajunsem sapt asta la 77, dar n-am rezistat si iar am adaugat... trebuie, trebuie sa reactionez, altfel, IMC se va mari si mai mult...

mishutza 11 iul 2009 13:18:10

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Organizatia mondiala a sanatatii a definit si clasificat grade de obezitate in functie de IMC (Indicele de Masa Corporala) astfel :
  • gradul 1 de obezitate - indicele de masa corporala cuprins intre 30 - 34,9 kg/m2gradul 2 de obezitate - indicele de masa corporala cuprins intre 35 - 39,9 kg/m2
  • gradul 3 de obezitate - indicele de masa corporala egal sau peste 40 kg/m2

mishutza 11 iul 2009 13:18:51

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
VALORI IMC 18,49 sau mai putin - Subponderal
intre 18,50 si 24,99 - Greutate normala
intre 25,00 si 29,99 - Supraponderal
intre 30,00 si 34,99 - Obezitate (gradul I)
intre 35,00 si 39,99 - Obezitate (gradul II)
40,00 sau mai mult - Obezitate morbida
Deci esti la limita dintre normal si supraponderal,de unde ai scos ca esti obeza?

chagrin 11 iul 2009 13:47:04

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 15130)
VALORI IMC 18,49 sau mai putin - Subponderal
intre 18,50 si 24,99 - Greutate normala
intre 25,00 si 29,99 - Supraponderal
intre 30,00 si 34,99 - Obezitate (gradul I)
intre 35,00 si 39,99 - Obezitate (gradul II)
40,00 sau mai mult - Obezitate morbida
Deci esti la limita dintre normal si supraponderal,de unde ai scos ca esti obeza?

Hm, acuma mi-am dat seama de diferenta "neinsemnata" dintre supraponderabilitate si obezitate. Poate prea s-a grabit medicul atunci sa ma "aprecieze":-? Totusi, nu arat bine deloc... Voi, care aveti deja experienta in a pasi peste si stiti ce inseamna cand vointa cedeaza, spuneti-mi, va rog, ce faceti. Eu incerc sa fiu optimista, dar tocmai "optimismul" acesta amana schimbarea de care am atat de mult nevoie....

chagrin 11 iul 2009 13:49:46

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
apropo, multumesc, mishutza, pt informatie. Stiiam ca limita e 25; aah, ar fi bine sa n-o mai depasesc niciodata. Sper ca ma veti ajuta!:)

ianna 11 iul 2009 14:07:25

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
bine ai venit printre noi chagrin>:D<

vad ca esti hotarata sa slabesti:D dar ispitele sunt multe;;). Daca nu poti incepe brusc o dieta atunci ti-as propune sa te obinuiesti "cu ideea de dieta" si sa incepi usor usor intr-o sapt sa renunti la paine... cauta "dulcele" cu cele mai putzine calorii cu pe care sa ti-l permitzi sa papi la ocazii :D..lasa sucurile usor usor si incepe sa iti calculezi caloriile zilnice sa vezi cam la cat ajungi:)..pune la calcul si paharul de cola dar si lamaia.... tot ! Apoi propune-ti o valore calorica ..gen 1600 kcal/zi (sau tu stii ce dieta crezi ca tzi se potriveste) si incearca sa te tzi de ea...

apuca-te de sport!!! este dieta cea mai buna, cea mai sanatoasa si cea mai sigura!;;)

deschide-ti si un jurnal .... si tinem legatura cu sfaturi si incurajari>:D<

ianna 11 iul 2009 14:10:25

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
si inca ceva..inca! nu esti obeza dar poti usor sa cazi in standardele obezitatzii daca nu te opresti:Dalege un stil de viata sanatos...hai ca poti ! stiu ca poti! cauta o motivatie puternica... uita-te pe forum de ce alte fete vor sa slabeasca ;;) sunt convinsa ca ai si tu multe motive

chagrin 11 iul 2009 16:10:12

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 15135)
...hai ca poti ! stiu ca poti! cauta o motivatie puternica...

Multumesc pt primirea calduroasa:) Tocmai de asa cuvinte am nevoie, care sa ma incurajeze:"> Hm, motivatiile canteresc si ele mult, dar nu stiu de ce nu ma pot lua odata in maini si sa merg pana la capat; ma opresc la inceput ori la jumate:-<Totusi am, am convingerea ca voi reusi! Sper mult:) Cu ajutorul lui Dumnezeu si al vostru>:D<

Slabuta 12 iul 2009 18:06:00

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de chagrin (Post 15123)
Salutare la toata lumea! Ce mai visam sa scriu si eu pe aicea! Cred ca daca imi luam inima in dinti mai devreme, as fi avut deja cu 10 kg mai putin:(
Sa va povestesc problema mea... Din copilarie si pana acum (curand am 19 ani ), putine momente au fost in care ma consideram slaba. Eram sau "normala", sau "plinuţă". Din pacate, prin certificatul medical mai este si sindromul jignitor- "obeza". De cand mi l-au pus, am avut timp sa fiu numita si "foarte slaba", dar... Dar... Cat de mult regret ziua in care am fost de acord sa primesc un tratament hormonal!:-< Aveam o pofta ca pt mai multe la un loc si mi-era f greu sa ma abtin. Ha, ajunsesem, de la 61 la 68kg, in 3 luni cred. Si cat nu de bine ma simteam in pielea mea!!!... Renuntasem la tratament, desi, ameliorase intrucatva problemele mele hormonale. Totusi, am gresit gandindu-ma ca daca nu voi mai bea acele capsule, scap de apetitul anormal. Izbuteam sa ajung la 65, atat, nu mai departe. Or tot nu ma puteam stapani de la "ispite". Dulciurile, painea- cele mai mari ispite... Si asa, pot spune ca in jumate de an am adaugat 15kg...Ha-ha, de cate ori imi spuneam, gata, asta e ultima zi in care imi permit de toate! de maine incep si, in 2 sapt maximum ajung la greutatea ideala...Si tot asa, ma amagesc cu povesti... Acum insa am nevoie sa slabesc mai mult ca niciodata. E iulie, iar din sept voi fi studenta. Iata ca pana la admitere voi face cunostinta cu ogramada persoane, potentiali prieteni sau prietene. Cat de mult nu vreau sa ma cunoasca asa, cum sunt acuma.Ci vreau sa ma stie cum ma simt eu, de fapt, in adancul meu. Ahh, da, de nenumarate ori am zis ca ma urasc... Cel mai rau e ca am, am de toate: si motivatie, si amintiri frumoase din trecut, si vise frumoase pt viitor. Dar, dar... Lipseste vointa, ambitia cea care tot timpul ne salveaza. Am vointa, dar nu indeajunsa rabdare. Cad intr-una in ispita. Poate mancarea e pt mine patima cea mai rea, precum pt cei dependenti de tarie alcoolul:( Am o rugaminte la voi, sa ma sustineti[*rugaciune*] . De asta am nevoie, de sustinere morala, ca mi-e rusine sa o cersesc de la altii... De regimuri, cum se tin ele, am cunostinta destula. Trebuie doar sa ajunga pana la mine imperativul strasnic al verbului: VREAU VREAU VREAU!!! sa slabesc....

Buna Chagrin si bine ai venit printre noi :)

Ma bucur ca ti-ai realizat visul :D Si nu trebuia sa iti fie jena sa te inscrii mai inainte, nu muscam si suntem dornice sa slabim si sa ne sustinem una pe cealalta :)

Multi ani inainte :)
Cum a zis si Mishutza nu esti obeza, esti supraponderala, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te lasi pe o ureche :)

Nu iti trebuie regimuri minune, iti trebuie o abordare rationala a regimului tau de alimentatie :) Sa renunti la tot ce este ingrasator, alimente procesate, cu prea multe adaosuri alimentare (e-uri), sa faci miscare cat mai multa si sa nu renunti pana nu te vezi asa cum iti doresti :)

Mai spune-ne ce papi zilnic, vezi ca ai un calculator de calorii, unde iti poti monitoriza caloriile ingerate intr-o zi dar si cele consumate prin activitatile fizice pe care le faci intr-o zi :)

Iti doresc mult succes in drumul catre slabuta din tine si nu renunta, noi suntem cu tine :)

Pupicei :-*

chagrin 12 iul 2009 18:37:36

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 15182)
Buna Chagrin si bine ai venit printre noi :) ...

Slabuta, multumesc mult pt salut si incurajare!:) Chiar ma motiveaza ceea ce scrieti aici si, recunosc, am destule motive si eu sa revin la normal. Acuma, mai tre sa-mi iau inca o data inima in dinti si sa-mi fac un jurnal aici:D. Presimt ca succesul ce-l astept de atata timp nu este departe. Abia astept...

Slabuta 12 iul 2009 20:31:23

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Citat:

Anterior postat de chagrin (Post 15185)
Slabuta, multumesc mult pt salut si incurajare!:) Chiar ma motiveaza ceea ce scrieti aici si, recunosc, am destule motive si eu sa revin la normal. Acuma, mai tre sa-mi iau inca o data inima in dinti si sa-mi fac un jurnal aici:D. Presimt ca succesul ce-l astept de atata timp nu este departe. Abia astept...

Pentru putin Chagrin :) Important este sa te ajute sfaturile mele, asta este cea mai mare multumire :)

Bun, daca ai si presimtiri deja e de bine :) Important este sa iti doresti cu adevarat acest lucru si rezultatele nu vor intarzia sa apara :)

Pupicei :-*

roseadria 05 oct 2009 15:25:25

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Buna draga mea. Eu sunt mai disperata ca tine. Trebuie sa dau jos 26 kg. Dar cred ca sportul si un regim hipocaloric te vor ajuta cu siguranta.Mai cred ca orice regim da rezultate atita vreme cit este "regim" si atita vreme cit este urmat fara intrerupere. Si inca ceva: nu te-apuca de regim pina nu simti ca "ti-a venit vremea".
Succes mult iti doresc:">


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:30:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO