forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 20 - 30 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-20-30-kg/)
-   -   Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat. (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-20-30-kg/trebuie-slabesc-20-kg-dati-mi-sfat-196.html)

Shorty 13 mar 2009 10:38:01

Citat:

Anterior postat de mireillelm (Post 1432)
Buna>:D<,in vederea dietei nu pot spune ca e o dieta anume dar am sa va dezvalui cum si ce mananc ca sa ma sfatuiti ,poate nu mananc ce trebuie; dimineta:un ou fiert cu o cana de ceai; lapte cu musli (cand nu am timp);branza dietetica cu salata;un iaurt ;sunca presata de pui etc...pranz ( nu pot lua pranzul la aceiasi ora ,este vreo problema??)piet de pui la gratar cu tot felul de salate (acum a venit primavara si fac salata verde ceapa si ridichi,salata de varza sau salata din sfecla)cioarba de pui;supa ;piure(am auzit ca cartofi nu sunt asa de buni la o dieta???)amestecuri de legume ...seara de obicei un iaurt o fructa o salata dar de obicei mananc pe la 15-16 si seara vin de la sala si nu mai mananc decat o fructa si beau multa apa.La inceput dupa ora 20 ma apuca o foame :)) dar acum pot spune ca nu mai am nevoie de nimic decat de apa dupa ora 18-18:30.In rest o sa citesc pe aici pe forum si o sa mai iau cate o reteta :P.va pooop:x


Buna Mireillelm,

In primul rand bine ai venit si felicitari pentru hotarare. Din cate vad mananci foarte frumos si sanatos si faci si miscare - deja ai cheia succesului - iti mai trebuie un pic de rabdare si perseverenta..kilogramele o sa se duca daca continui in ritmul asta...
Dupa cum zicea si slabuta cartofii nu sunt interzisi in dieta trebuie doar sa ai grija la cantitate...mai vino pe aici si da raportul zilnic ..asa o sa te poti monitoriza si o sa ne mai dai si noua idei :P ..eu una raman fara idei ...dar in weekend imi fac frigarui :D

mireillelm 23 mar 2009 14:59:00

cum slabesc 20kg
 
salut,imi cer mi de scuze ca nu am mai intrat de mult timp dar am avut o problema de sanatate ....nu e din cauza regimului doar o raceala si o bronsita mica:D.Dieta mea merge incontinuare nu am avut decat vreo 2 ezitari am mancat 2cuburi de ciocolata si in weekend am mancat gratar (dar de pui si cu salata) :-s.As vrea sa-mi spuneti daca as luat niste ceaiuri m-ar ajuta cu ceva????eu am mai incercat si erau destul de bune (cand tineau eu regimurile alea de care va spuneam ca nu reuseam sa le duc la capat ;;) ).Acel ceai se numeste ******, ceai de slabit si contine:macese,coaja de lamaie,mere,menta,frunze de sena,hibiscus (am mai cumparat si ceai verde aromat cu bucati de lamaie si vanilie (am incercat ceaiul verde si sa fiu sincera nu imi place deloc de asta am luat aromat ).Va pooop si astept raspuns din partea voastra :x>:D<




Slabuta 23 mar 2009 15:15:55

Citat:

Anterior postat de mireillelm (Post 1877)
salut,imi cer mi de scuze ca nu am mai intrat de mult timp dar am avut o problema de sanatate ....nu e din cauza regimului doar o raceala si o bronsita mica:D.Dieta mea merge incontinuare nu am avut decat vreo 2 ezitari am mancat 2cuburi de ciocolata si in weekend am mancat gratar (dar de pui si cu salata) :-s.As vrea sa-mi spuneti daca as luat niste ceaiuri m-ar ajuta cu ceva????eu am mai incercat si erau destul de bune (cand tineau eu regimurile alea de care va spuneam ca nu reuseam sa le duc la capat ;;) ).Acel ceai se numeste ******, ceai de slabit si contine:macese,coaja de lamaie,mere,menta,frunze de sena,hibiscus (am mai cumparat si ceai verde aromat cu bucati de lamaie si vanilie (am incercat ceaiul verde si sa fiu sincera nu imi place deloc de asta am luat aromat ).Va pooop si astept raspuns din partea voastra :x>:D<


Buna Mireillelm!. :)
Ma bucur ca ai revenit langa noi. :D

Felicitari pentru ambitie si hotararea de care ai dat dovada in aceste zile. 2 bucati de ciocolata nu e mult, comparativ cu ce ai povestit la inceput, ca nu rezistai tentatiilor si renuntai la regimuri, este foarte bine acum. Plus gratarul de pui cu salata este foarte bun. :P si nu e deloc ingrasator. :)

Legat de ceaiuri. Sfatul meu: daca este un ceai laxativ arunca-l. Face dependenta si stomacul cu intestinele devin lenese, fara el nu mai vor sa lucreze. Am testat pe pielea mea si stiu ce efecte dau.Daca este pur si simplu un ceai naturist nu e nici o problema, bea-l. :)

Te mai astept pe aici, nu ne da uitarii. :P

Della 03 apr 2009 11:33:23

Salu
 
1 ataşament(e)
Si eu vreau sa slabesc cam 20kg asa:D nu am de gand sa tin o dieta pentru ca e si chin mult si nu prea dureaza rezultatul. Am vazut la sectiunea asta pe forum ca toate avem cam aceleasi ganduri...in sensul ca e mai bine un regim de viata sanatos decat cine-stie-ce dieta minune. Vreau sa nu mai mananc dupa ora 18, sa reduc cantitatiile si sa evit unele alimente cum ar fi branza care am auzit ca ingrasa foarte mult si sport. Sper sa ne sustinem reciproc aici;)

Slabuta 03 apr 2009 11:41:19

Buna Della
 
Citat:

Anterior postat de Della (Post 2664)
Si eu vreau sa slabesc cam 20kg asa:D nu am de gand sa tin o dieta pentru ca e si chin mult si nu prea dureaza rezultatul. Am vazut la sectiunea asta pe forum ca toate avem cam aceleasi ganduri...in sensul ca e mai bine un regim de viata sanatos decat cine-stie-ce dieta minune. Vreau sa nu mai mananc dupa ora 18, sa reduc cantitatiile si sa evit unele alimente cum ar fi branza care am auzit ca ingrasa foarte mult si sport. Sper sa ne sustinem reciproc aici;)

Bine ai venit printre noi, Della! >:D<

Intr-adevar, cam toate fetele de aici vor sa scape odata si pentru totdeauna de aceste kg in plus, acest lucru poate fi obtinut doar cu un regim de viata si nicidecum cu o dieta " minune". Chiar daca vei slabi cu acea dieta, dar imediat ce vei reveni la alimentatia ta obinsuita vei pune la loc tot ce ai slabit. :(

In linii mari, nu ar trebui sa ai cina mai tarziu de 6, cum ai spus si tu, plus ai 3 mese principale si 2 gustari usoare, de obicei un fruct. Faci sport, renunti la prajeli, dulciuri, grasimi, snack-uri, fast food, bauturi carbogazoase, doar sucuri naturale ai voie. iar cu branza treaba sta in felul urmator, alegi branza cat mai slaba. ;) Si nu se poate manca la o masa mai mult de 50 g. ;)

Iti doresc sa iti reuseasca tot ce ti-ai propus si sa ne auzim numai de bine. :-*

Slabuta 03 apr 2009 11:42:55

Citat:

Anterior postat de Della (Post 2664)
Si eu vreau sa slabesc cam 20kg asa:D nu am de gand sa tin o dieta pentru ca e si chin mult si nu prea dureaza rezultatul. Am vazut la sectiunea asta pe forum ca toate avem cam aceleasi ganduri...in sensul ca e mai bine un regim de viata sanatos decat cine-stie-ce dieta minune. Vreau sa nu mai mananc dupa ora 18, sa reduc cantitatiile si sa evit unele alimente cum ar fi branza care am auzit ca ingrasa foarte mult si sport. Sper sa ne sustinem reciproc aici;)

Ca sa iti poti seta tickerul, mergi la profilul tau si seteaza greutatea la care vrei sa ajungi si automat va aparea tickerul la profilul tau. :)

Della 04 apr 2009 10:46:51

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 2669)
Ca sa iti poti seta tickerul, mergi la profilul tau si seteaza greutatea la care vrei sa ajungi si automat va aparea tickerul la profilul tau. :)

merci;) am vrut si eu sa am unul mai de fitze dar n-am avut chef sa-l setez recunosc...oricum nu cred ca inereseaza pe cineva tickerul...in afara de mine:D

Slabuta 12 apr 2009 15:42:18

Mireillelm ce mai faci? :) Nu mai stiu nimic de tine. :( Esti bine?

ianna 04 iun 2009 04:29:33

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Buna fetelor

am sa ma alatur si eu voua cu vointa si incredere.

Povestea mea....

Am nascut acum 3 luni (24 feb) insa am avut o sarcina cu probleme in ultimele 2-3 luni asa ca am mancat mult si am stat la pat… De la 58-60kg la 170m inainte de sarcina am ajuns 96kg. Am alaptat timp de 2 luni am ajuns la 81kg. Am inceput acu 2 sapt dieta de 1000-1200cal/zi si green tea (o cana de ceai verde in fiecare seara) avand 80kg. Acum am ajuns la 74kg dar am senzatia ca stagnez de 2 zile....DAR NU MA LAS !!!
Asa cand scriu realizarea in pierderea kg suna wow…dar real nu e cine stie ce realizare avand in vedere ca am avut o sarcina deci kg ar trebui sa cada mai repede….
Din pacate kg s-au pus cel mai mult pe coapse, aripioare si solduri… iar la fitness inca nu ma pot duce ca nu am cu cine lasa copilul....(doar de la 6 luni il accepta la daycare).
Mi-am propus sa urmez dieta de proteine, fibre, carbohidrati si fructe alaturi de green tea sa vedem daca da rezultate mai bune.

Ca sa ma incurajez singura mi-am stabilit cateva teluri:P

Acum (iunie) am 74kg (daca pot reedita mai tarziu msg am sa va dau si masurile)

Pana la sfarsitul lui august trebuie sa ajung la 68kg:D

Pana la sfarsitul lui octombrie trebuie sa ajung la 64kg;)

Pana la sfarsitul lui februarie trebuie sa ajung la 58kg!:-bd

Si apoi sa ma mentin !!:)>-

Daca nu reusesc sa dau jos kg am sa fac liposuctionx-(....... deci........ ca sa nu platesc 5000$ (minim) tre sa slabesc !!!!

PS: nu imi place apa deloc! nu pot bea apa plata simpla… deci in ziua cu apa am sa o tin pe ceaiuri.
Am sa va tin la curent.

Citat:

Anterior postat de mireillelm (Post 1337)
Buna tuturor :D ,de curand am descoperit forum acesta si sincer mi se pare ff misto:P.Am 20 de ani si am 168 si 87 de kg enorm as spune eu .de o sapt si ceva m-am apucat serios de sala (aerobic) si de dieta.Inainte cand nu mergeam la sala si tineam cate o cura de 1 sapt sincer se vedea un pic dar apoi ma lasam cadeam in patimii.Acum as vrea ca in 3 luni cu sport si dieta sa dau jos cam 15-20 de kg.VA rog sa-mi da-ti si mie sfaturi ca am mare nevoie .Voi ce spune-ti am sanse ????:-s:((


mishutza 04 iun 2009 05:29:37

Re: Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat.
 
Ianna,nici nu trebuie sa mergi la fitness,baga tae-bo acasa,pune copilul langa,sunt sigura ca i-ar atrage atentia ce faci tu,si fa-ti exercitiile.Oricum tae-bo sunt celel mai tari,ihihihi,dupa parerea mea.Banuiesc ca nu ai nascut prin cezariana de vrei sa te apuci de sport


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:37:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO