Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Vreau sa slabesc 20 de kg in 6 luni

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 10 iul 2009, 20:29:44
lalita's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2009
Locaţie: roma, Italia
Vârsta: 36
Dieta: dieta proteica personala
Date: 166cm, 74.7kg
Mesaje: 1.268
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 20-25 de kg

dar experienta se face daca ai copil,tocmai. altfel cum o faci?doar nu e de ajuns sa te uiti la altii si la copii lor. nici eu nu as vrea sa fac orikum un copil mai tarziu de 27 sa zicem. vreau sa fiu o mamica mai tanara.nu mi-ar place sa fiu in varsta,cum vad aici colegi de varsta mea au tata de 60-70 de ani! cu rabdarea depinde de fiecare. sunt persoane care imbatranesc si au mai multa rabdare, sau nu. eu cu siguranta nu as avea chef de copii dupa o varsta..si cu cat esti mai tanar cu atat esti mai puternic si ai chef de orice.nu zic de la 20 de ani e clar. orikum dupa parerea mea depinde de fiecare femeie,cand se simte pregatita pt asta.
__________________
..love u puppy..
  #22 (permalink)  
Vechi 10 iul 2009, 20:50:08
mariy67's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 56
Dieta: mancat putin
Date: 160cm, 56kg
Mesaje: 208
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 6 mesaje
Implicit Re: 20-25 de kg

dragele mele,sa fiti voi sanatoase,frumoase, destepte si suple.
cand vor veni copiii,veti vedea cum va schimbati in vorba,in gandire si in prioritati.
si sa vad eu(hi,hi,abia astept),cum va abtineti de la bunatatile pe care le veti face pentru ei.pup.
ps.eu una i-am facut,la mine in creier e ideea ca unu e prea putin,3 sunt prea multi.
mi-am dorit 2,si Dumnezeu mi-a ajutat.asta pentru ca sunt singura la parinti,sotu la fel.si necaz,a ramas fara ei cand avea 30 de ani.daca nu eram noi,probabil i-ar fi fost tare greu,pentru ca nu mai avea pe nimeni.
mariy67, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1545 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1028 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 512 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mariy67; 10 iul 2009 at 20:52:42.
  #23 (permalink)  
Vechi 10 iul 2009, 21:00:11
lalita's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2009
Locaţie: roma, Italia
Vârsta: 36
Dieta: dieta proteica personala
Date: 166cm, 74.7kg
Mesaje: 1.268
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 20-25 de kg

Citat:
Anterior postat de mariy67 Vezi mesajul
dragele mele,sa fiti voi sanatoase,frumoase, destepte si suple.
cand vor veni copiii,veti vedea cum va schimbati in vorba,in gandire si in prioritati.
si sa vad eu(hi,hi,abia astept),cum va abtineti de la bunatatile pe care le veti face pentru ei.pup.
ps.eu una i-am facut,la mine in creier e ideea ca unu e prea putin,3 sunt prea multi.
mi-am dorit 2,si Dumnezeu mi-a ajutat.asta pentru ca sunt singura la parinti,sotu la fel.si necaz,a ramas fara ei cand avea 30 de ani.daca nu eram noi,probabil i-ar fi fost tare greu,pentru ca nu mai avea pe nimeni.
da..nici eu nu am frati si surori,dar mi-ar fi placut. si cred ca 2 este cel mai bine. si as prefera mai intai un baiat si apoi dupa ceva timp o fata asa cum mi-as fi dorit eu. dar na,cine stie cum va fi.nu putem decide asta
__________________
..love u puppy..
  #24 (permalink)  
Vechi 10 iul 2009, 21:44:40
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: 20-25 de kg

Ma refeream la experienta de viata Lalita,ca experienta cu copii o poti capata si inainte.Stiu,nu se compara cand ai grija de copiii altora cu atunci cand ii ai pe ai tai,dar cel putin ai idee in ce te bagi.
Si eu sunt singura la parinti din pacate si mi-am dorit mult un fratioara,ihihhi,dar nu s-a prea putut.Eu daca ma voi decide sa fac vreodata bebelusi,mi-as dori 3,sau minim 2.Si sa ie ori baieti toti ori fete toate.
Pai Meri,nu o sa trebuiasc sa ne abtinem de la bunatati,ca o sa gatim pt copii doar lucruri sanatoase si slabe caloric,ihihhiih,si doar in combinatii neingrasatoare.Off,mi se pare asa de importanta alimentatia copiilor pt toata viata lor viitoare,ncat probabil o sa fiu drastica,ca sa nu treaca si copii nostrii prin ce trecem noi.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 11 iul 2009, 22:13:22
mariy67's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 56
Dieta: mancat putin
Date: 160cm, 56kg
Mesaje: 208
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 6 mesaje
Implicit Re: 20-25 de kg

ai dreptate mishutza.
doar ca acu,sunt atatea tentatii pentru ei...
uite,ma uit la mc.donalds.eu ii duc pe copiii mei,odat pe luna(vara niciodata).
nu ca as fi de acord cu aceasta mancare,dar ai sa vezi,ca pe ei ii atrage faptul ca le da o jucarie,si se iau la intrecere cu colegii de colectia pe care o au.
eu m-am ingrozit,cand fi-mea mi-a spus ca are colegi care merg de 2 ori pe saptamana....
zi si tu,astia nu-s parinti criminali?
pup.
mariy67, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1545 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1028 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 512 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 12 iul 2009, 05:26:59
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 20-25 de kg

Citat:
Anterior postat de mariy67 Vezi mesajul
ai dreptate mishutza.
doar ca acu,sunt atatea tentatii pentru ei...
uite,ma uit la mc.donalds.eu ii duc pe copiii mei,odat pe luna(vara niciodata).
nu ca as fi de acord cu aceasta mancare,dar ai sa vezi,ca pe ei ii atrage faptul ca le da o jucarie,si se iau la intrecere cu colegii de colectia pe care o au.
eu m-am ingrozit,cand fi-mea mi-a spus ca are colegi care merg de 2 ori pe saptamana....
zi si tu,astia nu-s parinti criminali?
pup.

probabil sunt inconstientzi...multi n-au apucat in tineretze vreme mc donalds si cred ca e gen "iesim la restaurant"..sau probabil (cum am o prietena) nu are efectiv timp sa-i faca de mancare (lucreaza pe limuzina aprox non stop - mama singura ea plateste bill-urile) dar si baiatul e foarrrrrrte mofturos..si prefera sa-i dea $5 si il stie "mancat"

cat priveste copilasii..probabil ca si lui Edy i-ar mai place un fratzior pe viitor...dar
1. eu prin ce-am trecut la nastere nu vreau sa mai trec si n-am nici o garantzie ca va fi altfel
2. primul copil e primul copil - e special ca e primu... e iubit pana peste urechi ..e rasfatzat etc ...vad eu cum sunt cu Edy....si nu vreau un al doilea copil tot ptr ca sa nu fie singur primu ..plus ca fiind un alt copil in casa nu ai cum sa-i accorzi aceeasi atentzie ....si nici nu cred ca i-as putea da atentzia care a primit-o primul... Noi de exemplu am fost 4 la parintzi -toate fete- cate 2 apropiate de varsta ... Totdeauna s-a stiut ca prima fata (dumnezeu s-o ierte) e iubita lui tata ..e primul copil si si-a dorit-o mult...restul am fost incercari de baietzi iar mezina a fost iubita lui mami ca deh era cea mai mica si "neajutorata"... eu nu vreau sa fac diferentze ...si cateodata sunt inevitabile..si de asta mi-e teama cel mai mult ...
3. s-ar putea sa am 2 bomboane de copii...si atunci ar fi relativ usor ..DAR daca or sa fie firi puternice si vor fi gelosi si invidiosi...am pus-o! mama saraca cand era ziua uneia trebuia sa ia cadou la toate 4 ca plangeam sau apareau discutzii "dar pe Adriana de ce o lasi?"..sau" lui Irina nu i-ai zis nimic"... si nu stiu daca as reusi sa fiu macar pe jumatate cat a fost mama de mama ...ca perfecta e scos din discutzie....
4. al doilea copil deja e semn de casnicie vesnicasi eu sunt dupa premiza "barbatu te iubeste cat esti in floare ..dupa aia oricand ..din intamplate ..apar boboci"si nu ca nu l-as iubi pe al meu sau n-as fi sigura ca-mi va fii fidel pana la adanci batranetzi DAR ...e un dar de care nu pot trece cu vederea...si care nu l-as putea ierta... si cu 2 copii "pe drumuri" e greu ! ....

acu .... poate e prea prospata nasterea si e Edy inca bebe..dar la al doilea nici nu ma gandesc !
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 12 iul 2009, 09:43:00
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: 20-25 de kg

Ianna,si eu cred ca nasterea lui Eddy e proaspata,eu din experienta mea cu mamici am ajuns la concluzia ca sunt femeie ce dupa nastere spun ca tine,si care imediat asteapta sa il faca pe al doilea.
Ai crescut intr-o familie unde sa facea diferenta intre copii,eu vreau sa cred ca noi,generatia noastra suntem un pic mai deschisi la minte incat sa nu facem diferente intre copii.E normal sa nu ii iubesti la fel,Meri ne poate spune cred,pt ca amandoi sunt diferiti.Si urasc chestia cu sa mai facem copii pana iese un baiat,cred ca si tu.Chiar nu inteleg orgoliul asta.Mai naspa e ca inca exista,si il vad si la unii dintre prietenii mei.Si ma ingrozesc.
Sa revenim la mancare,eu cred,si stiu,ca un copil poate fi crescut si sanatos.Da Meri ai dreptate,e greu ca lumea e plina de tentatii.Eu personal cunosc 2 copii care au 6 ani si nu au pus ciocolata sau dulce de cumparat in gura.Acasa nu au primit,deci nu au stiut de existenta lor.La tv nu se uita decat la filmulete la dvd alese de parinti,deci nu au acces la publicitate.La gradinita nu primesc ciocolata si dulciuri,si nici copii nu au voie sa vina cu dulciuri de acasa.Apoi mama lor imi povestea ca le-a cumparat nush ce chestie,ca auzise la copii de afara de la joaca.Le-a cumparat si nu le-a placut,pt ca era un gust pe care ei nu il cunosteau.Si eu o admir pe aceasta mamica.Cel putin in primii ani de viata au primit o alimentatie corecta,startul e bun.Si nu au pierdut nimic,pt ca nu au stiut de exestenta lor,nu e ca si cum ar fi tanjit copii dupa ciocolata,si mama nu le-ar fi dat.Dar e greu,si tu singur ca parinte nu poti face totul singur,ai nevoie de o societate care sa te ajute.Imi inchipui sa spun in Romania ca,copii mei nu au voie de dulciuri,ce reactii as starni.Stiu ce reactii starnesc eu cand spun ca nu mananc carne si paine.Asa ca spun ca sunt alergica,hiihihih,ca mi sila de reactiiile lor tampite,si nici nu am cu cine sta de vorba sa explic beneficiile si motivele mele.
Va pupic si sa va creasca copiii.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 12 iul 2009, 13:28:13
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 20-25 de kg

asa e mishule..mi-aduc aminte cand a venit mama din state in 87 sau 88 si ne-a adus banane si gume cu scortzioara ... nici nu stiam cum se papa bananele... tata primea la servici portocale ..mandarine etc..dar niciodata banane...pentru noi a fost si tzin minte ca s-a strans tot blocul la noi in casa si a impartzit mama cate o lama de guma la fiecare copil ca atat le-am povestit afara copiilor ca au venit efectiv la noi la usa sa o intrebe pe mama ce guma avem

si nu doar societatea de consum are pondere mare dar si anturajul... ma uit la copilul prietenei mele...are 10 ani... venea acasa efectiv plangand cand vedea la un coleg nu stiu ce telefon sau nu stiu ce ipod ... de saraca trebuia sa ii ia copilului ca nu se mai intelege cu el deloc...acu l-a mutat in alta clasa ca a zis ca ea nu face fatza la "fitzele" si "inconstientza" celorlati parintzi

la fel e si cu mancarea ...plus ca aici ... vorbeau astia la un momendat sa dea o lege si sa interzica reclamele cu mancare (nu a mers ..evident)... ca din 10 reclame 8 sunt cu mancare si 2 de machiaj.. si din alea 8 reclame 7 includ copii care cer sau zic "yamm yamm"

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Ianna,si eu cred ca nasterea lui Eddy e proaspata,eu din experienta mea cu mamici am ajuns la concluzia ca sunt femeie ce dupa nastere spun ca tine,si care imediat asteapta sa il faca pe al doilea.
Ai crescut intr-o familie unde sa facea diferenta intre copii,eu vreau sa cred ca noi,generatia noastra suntem un pic mai deschisi la minte incat sa nu facem diferente intre copii.E normal sa nu ii iubesti la fel,Meri ne poate spune cred,pt ca amandoi sunt diferiti.Si urasc chestia cu sa mai facem copii pana iese un baiat,cred ca si tu.Chiar nu inteleg orgoliul asta.Mai naspa e ca inca exista,si il vad si la unii dintre prietenii mei.Si ma ingrozesc.
Sa revenim la mancare,eu cred,si stiu,ca un copil poate fi crescut si sanatos.Da Meri ai dreptate,e greu ca lumea e plina de tentatii.Eu personal cunosc 2 copii care au 6 ani si nu au pus ciocolata sau dulce de cumparat in gura.Acasa nu au primit,deci nu au stiut de existenta lor.La tv nu se uita decat la filmulete la dvd alese de parinti,deci nu au acces la publicitate.La gradinita nu primesc ciocolata si dulciuri,si nici copii nu au voie sa vina cu dulciuri de acasa.Apoi mama lor imi povestea ca le-a cumparat nush ce chestie,ca auzise la copii de afara de la joaca.Le-a cumparat si nu le-a placut,pt ca era un gust pe care ei nu il cunosteau.Si eu o admir pe aceasta mamica.Cel putin in primii ani de viata au primit o alimentatie corecta,startul e bun.Si nu au pierdut nimic,pt ca nu au stiut de exestenta lor,nu e ca si cum ar fi tanjit copii dupa ciocolata,si mama nu le-ar fi dat.Dar e greu,si tu singur ca parinte nu poti face totul singur,ai nevoie de o societate care sa te ajute.Imi inchipui sa spun in Romania ca,copii mei nu au voie de dulciuri,ce reactii as starni.Stiu ce reactii starnesc eu cand spun ca nu mananc carne si paine.Asa ca spun ca sunt alergica,hiihihih,ca mi sila de reactiiile lor tampite,si nici nu am cu cine sta de vorba sa explic beneficiile si motivele mele.
Va pupic si sa va creasca copiii.
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 12 iul 2009, 14:17:46
mariy67's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 56
Dieta: mancat putin
Date: 160cm, 56kg
Mesaje: 208
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 6 mesaje
Implicit Re: 20-25 de kg

da fetelor,asa e,cu doi e greu.....dar si frumos...
cand incep ai mei sa strige,mamiiiiiiii,razvan a facut asta,iar el zice,ba nuuuuuu roxana(dupa care o ciupeste,iar ea ii trage una),le spun ca abia astept sa plece la bunici.
e greu,cea mare intra in clasa 5a ,el in clasa 1.
cand ma gandesc ca vine septembrie,si incep cu imbracamintea pentru scoala,caiete speciale,manuale,carti speciale,bani la fondul clasei..etc......ma doare capu...
acu,poate eu am fost un pic egoista.
m-am gandit ca daca vreodata ni s-ar intampla ceva,macar se au unul pe altul.cand vor fi mari,probabil la bucurii sau necaz,mai intai isi vor spune lor,si apoi noua parintilor...
nu stiu...sper ca suntem parinti care isi cres copiii sa se iubeasca,sa se respecte,si sa nu ajunga frati din aceia care isi dau in cap.
va pup,cu drag.
ps.ianna,bebeul din avatar e al tau,ca tare dulce e.
mariy67, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1545 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1028 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 512 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 12 iul 2009, 15:13:27
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 20-25 de kg

da e Edward ..are doar 4 luni (acusica pe 21 face 5 luni) l-am prins ta`su in poza cand l-am pus in poponeatza si l-a observat pe taica`su "mare" si facea niste ochi ..de parca vazuse cine stie ce
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
am slabit 20 kg, am slabit 25 kg, dieta, diete, minus 20 kg, minus 25 kg, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat. mireillelm Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 20 - 30 (kg) 91 11 mai 2011 09:48:14
Cum sa slabesc 20 kg? Slabuta Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 20 - 30 (kg) 163 13 feb 2011 13:51:06
Trebuie sa slabesc neaparat 20 de kg!!!! Dragos1412 Sa ne ajutam barbatii! 5 27 nov 2010 22:10:32
Vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni florys Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 69 27 sep 2010 16:06:37
Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa Roxana Arhiva jurnale slabit 376 06 ian 2010 11:40:21

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole