Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Vreau sa slabesc 24 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 14 ian 2010, 16:28:54
sakura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2010
Locaţie: maramures, Romania
Vârsta: 37
Dieta: lacto-vegetariana
Date: 170cm, 76kg
Mesaje: 845
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Vreau sa slabesc 24 kg

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
problema asta o am si eu insa fara masaj cat se poate de des si pilates sau mers pe jos (nu neaparat alergat...chiar si doar mersul in casa pe loc amestecat cu aerobic) nu cred ca va da rezultate cine stie ce...de slabit vei slabi si la pulpe dar nu cat ti-ai dori daca nu faci ceva miscare
si ce miscare e recomandata?in afara de alergare?zumba sau tae bo merge?ca am o gramada de filmulete
  #12 (permalink)  
Vechi 16 feb 2010, 14:26:35
mitzundel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 172cm, 105kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit ecuatii

buna slabutelor,

sincer va invidiezzzzzzzzz.
Am descoperit astazi acest site, deoarece cautam forumuri si siteuri unde persoane aflate in aceeasi situatie cu mine cauta....sa-i spunem....sprijin moral. As vrea sa intrusi eu in randul vostru si sa impartasim sfaturi si idei.
Asa ca sa ma cunosteti pe scurt, va pot spune ca am fost plinuta de cand ma stiu, eram mama copiilor din clasa 1 am fost un copil precoce )
Copil crescut frumos de parinti ( "Daca nu papi tot din farfurie nu cresti mare", "Nu e bine sa lasi mancarea in farfurie ca e pacat" - spunea bunica o femeie mai religioasa din fire ) si asa trecura anii, liceu, facultate, etc. Am reusit sa imi iau zborul, sa plec singura in lume si ma mandresc ca am reusitsa ma descurc departe de ai mei si fara prea mult ajutor insami-am dat seama ca nu e prea bine cum arat si ca trebuie sa iau masuri. Primu pas: am fost lanutritionist. Dupa o discutie de cateva minute si o caruta de bani am primit un regim de tinut cateva luni. Am tinut regimul o luna jumate. Am slabit 12 kg eram hapi dar si derutata ca nu imi mai veneau hainele cu care eram obisnuita. Am renuntat deoarece am inceput sa am carcei si unele ameteli. medicul de familie mi-a dat sa pap cateva luni apoi calciu si fier pt ca eram foarte anemica si mi-a zis sa nu ma mai prostesc sa tin regim ca ma dereglez . nu am mai tinut regim si am pus repede( cateva luni ) cele 12 kg inapoi + ceva in plus. Acum am ajuns la 87 si la o nnoua rascruce. Vreau sa slabesc, vointa am , m-am saturat de medici si de sfaturile lor date doar sa scape de tine si sa se vada cu buzunarul plin , si vreau sa imi iau viata in maini
am dat peste cartea lui montignac, am citit-o , am cautat pe net si alte informatii si .....se cam bate cap in cap cu ce mi-au zis unii medici : spre ex. montignac zice sa nu papi morcovi - medicul mi-a zis sa bag cat pot de mult ca e bun, la fel si cu sfecla, si exemple e multe.
sunt cam derutata si nu stiu ce sa fac. am nevoie de un sfat.
mitzundel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2126 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1609 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 16 feb 2010, 14:29:30
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: ecuatii

Citat:
Anterior postat de mitzundel Vezi mesajul
buna slabutelor,

sincer va invidiezzzzzzzzz.
Am descoperit astazi acest site, deoarece cautam forumuri si siteuri unde persoane aflate in aceeasi situatie cu mine cauta....sa-i spunem....sprijin moral. As vrea sa intrusi eu in randul vostru si sa impartasim sfaturi si idei.
Asa ca sa ma cunosteti pe scurt, va pot spune ca am fost plinuta de cand ma stiu, eram mama copiilor din clasa 1 am fost un copil precoce )
Copil crescut frumos de parinti ( "Daca nu papi tot din farfurie nu cresti mare", "Nu e bine sa lasi mancarea in farfurie ca e pacat" - spunea bunica o femeie mai religioasa din fire ) si asa trecura anii, liceu, facultate, etc. Am reusit sa imi iau zborul, sa plec singura in lume si ma mandresc ca am reusitsa ma descurc departe de ai mei si fara prea mult ajutor insami-am dat seama ca nu e prea bine cum arat si ca trebuie sa iau masuri. Primu pas: am fost lanutritionist. Dupa o discutie de cateva minute si o caruta de bani am primit un regim de tinut cateva luni. Am tinut regimul o luna jumate. Am slabit 12 kg eram hapi dar si derutata ca nu imi mai veneau hainele cu care eram obisnuita. Am renuntat deoarece am inceput sa am carcei si unele ameteli. medicul de familie mi-a dat sa pap cateva luni apoi calciu si fier pt ca eram foarte anemica si mi-a zis sa nu ma mai prostesc sa tin regim ca ma dereglez . nu am mai tinut regim si am pus repede( cateva luni ) cele 12 kg inapoi + ceva in plus. Acum am ajuns la 87 si la o nnoua rascruce. Vreau sa slabesc, vointa am , m-am saturat de medici si de sfaturile lor date doar sa scape de tine si sa se vada cu buzunarul plin , si vreau sa imi iau viata in maini
am dat peste cartea lui montignac, am citit-o , am cautat pe net si alte informatii si .....se cam bate cap in cap cu ce mi-au zis unii medici : spre ex. montignac zice sa nu papi morcovi - medicul mi-a zis sa bag cat pot de mult ca e bun, la fel si cu sfecla, si exemple e multe.
sunt cam derutata si nu stiu ce sa fac. am nevoie de un sfat.
Bine ai venit printre slabute si viitoare slabute
Cam asa am fost toate crescute.. Hmm mie si acum imi spune buna,desi a cam vazut ca nu are cap cu mine
Ce sport faci? Ti vre-o dieta? Mult noroc!!!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 16 feb 2010, 14:38:44
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: ecuatii

buna si bine ai venit la noi...
uite de exemplu eu pap morcovul pt ca am probleme cu vederea- oleaca de miopie. si pt ca nu-l pot papa crud sau fiert imi fac suc natural din el. si imi face foarte bine, ca pe langa vitamine bla bla bla imi face bine la tranzit...
daca iti place mananca-l, daca nu atunci asa din cand in cand.
legumele gen morcovi, sfecla sunt bune...pt unele afetiuni
personalizeaza-l un pic pe monti si scoate doar celelalte alimente cu IG mare care nu fac bine la unele afectiuni..(cartofii etc)

primul pas fa-ti un calcul de calorii si vezi cate calorii papi intr-o zi normala, in care nu esti la dieta
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 16 feb 2010, 14:46:25
mitzundel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 172cm, 105kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: ecuatii

multumesc frumos pentru asa o primire. nu ma asteptam.
uitandu-ma pe site am vazut ca de obicei in primul mesaj se transmit cateva informatii .
Am 26 de ani , 1,72 si 87 kg. Din ce am vorbit cu medicii ca sa ajung la greutatea optima as avea dedat jos cam 20 kg ( spun asta pt ca nu am fost niciodata slabuta si nu stiu cum e si nici cum ar trebui sa fiu )
Am inceput sa merg la aerobic de cateva saptamani, insa nu prea pot sa tin pasul si obosesc repede ) cred ca e normal. dar nu ma las
imi place sa mananc orice , mai putin fasole verde si dupa ce am mancat aproape 2 luni in fiecare zi carne de peste si apoi carne de pui , nu imi mai fac cu ochiul. Imi plac salatele si fructele. la zahar am renuntat , dar la sare nu prea pot renunta. Am incercat sa beau 2 litri de apa pe zi, insa nu intra in mine programul de lucru e foarte incarcat si de abia am timp sa pap la pranz si aia pe fuga mi-am zis mereu ca o sa plec la 6 de la munca, dar mereu apare cate ceva sau cate cineva care sa vrea ceva ......


ma puteti ajuta cu personalizarea monti? imi doresc foarte mult sa slabesc
mitzundel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2126 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1609 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 16 feb 2010, 15:04:23
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: ecuatii

Citat:
Anterior postat de mitzundel Vezi mesajul
multumesc frumos pentru asa o primire. nu ma asteptam.
uitandu-ma pe site am vazut ca de obicei in primul mesaj se transmit cateva informatii .
Am 26 de ani , 1,72 si 87 kg. Din ce am vorbit cu medicii ca sa ajung la greutatea optima as avea dedat jos cam 20 kg ( spun asta pt ca nu am fost niciodata slabuta si nu stiu cum e si nici cum ar trebui sa fiu )
Am inceput sa merg la aerobic de cateva saptamani, insa nu prea pot sa tin pasul si obosesc repede ) cred ca e normal. dar nu ma las
imi place sa mananc orice , mai putin fasole verde si dupa ce am mancat aproape 2 luni in fiecare zi carne de peste si apoi carne de pui , nu imi mai fac cu ochiul. Imi plac salatele si fructele. la zahar am renuntat , dar la sare nu prea pot renunta. Am incercat sa beau 2 litri de apa pe zi, insa nu intra in mine programul de lucru e foarte incarcat si de abia am timp sa pap la pranz si aia pe fuga mi-am zis mereu ca o sa plec la 6 de la munca, dar mereu apare cate ceva sau cate cineva care sa vrea ceva ......


ma puteti ajuta cu personalizarea monti? imi doresc foarte mult sa slabesc
asa la un calcul rapid ar trebui sa ai 62 de kg ca sa fi slabuta, dar depinde de conformatie etc. deci target 20 de kg asa de inceput si mai vezi tu pe parcurs...

e bai daca nu ai timp sa papi..ar trebui sa papi 3 mese si 2 gustari ca sa ai metabolismul mai accelerat. una din cauza ingrasarii e ca nu mancam putin si des. ci rar si mult.
cu apa mai incearca, o sa vezi tu ca intra... iti pui sticla langa tine si bei incontinuu si daca nu tie sete (nici la mine nu intra la inceput dar acuma intra in jur de 3 l pe zi)

incearca sa-ti faci un stil de viata. asta inseamna sa personalizezi dietele sa iei ce poti tu tine din fiecare si atunci nu te simti la dieta...

eu am luat de la monti asa (am citit-o si eu, dar urasc ideea de dieta deci am retinut unele chestii doar) de fapt nici nu mai stiu care din ce dieta fac parte
--- nu combini alimentele, decat cu legume
---- nu papi fructe decat ca si gustari, sau dimineata (si nu ca si desert dupa ce ai papat)
---- nu bei alcool
incearca sa papi mai mult fiert, la abur sau facut la cuptor....nu prajit
sa folosesti ulei de masline extra virgin
sa inlocuiesti faina alba cu gea neagra
sa papi cat mai putina paine..
sa papi orez brun sau salbatec in loc de alb

incearca si curcanul daca de peste si pui bleah... zic asa numai ca stiu ca e bun, dar eu de fapt nu papa carnita. bleah

daca nu renunti la sare si nici nu bei apa atunci e bai
este destula sare in toate alimentele ca sa trebuiasca sa le mai saram si noi... foloseste alte mirodenii in schimb.
la inceput cand am renuntat la sare papam tot cu branza feta care are la sare... acum incerc sa renunt si la ea incet incet
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de dorutza; 16 feb 2010 at 15:08:33.
  #17 (permalink)  
Vechi 16 feb 2010, 16:24:17
mitzundel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 172cm, 105kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: ecuatii

20 kg, un fleac........ce usor pare de spus

Cred ca pb mea cea mai mare este ca nu mananc regulat, la aceeasi ora in fiecare zi , si ca ma plictisesc repede de a manca acelasi fel de mancare zilnic.
si mai cred ca imi e si putin frica de cum o sa arat slaba ziceam ca am avut o perioada in care am tinut o dieta si am slabit si colegele de servici erau toate ""woooowww, ce *** ai" - ori mie nu imi place genu asta de atentie

imi plac f mult lactatele, nu as putea trai fara lapte sper sa ii gasesc un loc in dieta.

o sa incerc ce mi-ai spus

pup
mitzundel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2126 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1609 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 16 feb 2010, 16:55:56
mykydutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: :), Romania
Dieta: dieta mea:P
Date: 160cm, 60kg
Mesaje: 1.700
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: ecuatii

bine ai venit
  #19 (permalink)  
Vechi 17 feb 2010, 01:00:24
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: ecuatii

Citat:
Anterior postat de mitzundel Vezi mesajul
20 kg, un fleac........ce usor pare de spus

Cred ca pb mea cea mai mare este ca nu mananc regulat, la aceeasi ora in fiecare zi , si ca ma plictisesc repede de a manca acelasi fel de mancare zilnic.
si mai cred ca imi e si putin frica de cum o sa arat slaba ziceam ca am avut o perioada in care am tinut o dieta si am slabit si colegele de servici erau toate ""woooowww, ce *** ai" - ori mie nu imi place genu asta de atentie

imi plac f mult lactatele, nu as putea trai fara lapte sper sa ii gasesc un loc in dieta.

o sa incerc ce mi-ai spus

pup
pai daca nu poti papa regulat, la aceiasi ora asta e.. dar trebuie sa mananci de mai multe ori pe zi- 3 mese si 2 gustari, pt a accelera metabolismul.

nu trebuie sa papi aceeasi mancare.. tocmai asta e, papi ce papai inainte doar ca cu mai putina prajeala, cu mai putina faina, cu mai putin ulei, cu mai putina sare... mai putin in farfurie....
sunt o gramada de retete dietetice pe site.. chiar si deserturi...

am auzit ca la lapte cel mai bun e cel semidegresat (cu 1,5% grasime).
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 17 feb 2010, 01:18:21
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: ecuatii

Citat:
Anterior postat de mitzundel Vezi mesajul
20 kg, un fleac........ce usor pare de spus
sa sti ca e... cand ma gandeam la inceput ca am 25 de kg de dat jos, ma lua cu ameteli... dar uite deja 15 s-au dus...

Citat:
ziceam ca am avut o perioada in care am tinut o dieta si am slabit si colegele de servici erau toate ""woooowww, ce *** ai" - ori mie nu imi place genu asta de atentie
pai e important sa nu te mai opresti la mijlocul dietei, cand ai doar jumate de realizari pt ca atunci te poti ingrasa rapid inapoi fara sa-ti dai seama.
continui pana cand esti slaba...schimbi garderoba si te tii de ea.

trebuie sa cauti in interiorul tau, de ce te deranjeaza remarcile colegelor si sa inlaturi acel fapt.. (nu vreau sa te simti aiurea, sau sa fiu pe langa dar vreau numai sa iti dau un exemplu: o cunostiinta de a mea a fost abuzata cand era mai tanara. atunci era slabuta si arata super. intre timp s-a inchis in sine, a devenit sedentara, s-a cufundat in carti si in tv si cartofi pai. la un moment dat s-a trezit din starea asta si a vrut sa slabeasca. si a slabit. dar cand primul barbat s-a dat la ea si a invitat-o in oras l-a refuzat, s-a declansat butonul de aparare, si a inceput sa fie ca si inainte si sa redevina grasa. pt ca asa se simtea ea in siguranta.. in fine ca sa scurtez constientizand care era buba s-a vindecat. acuma e slabuta, casatorita si fericita
oricum trebuie sa te gandesti ca e mai importanta sanatatea ta decat sa te simti tu prost 5 minute cat dureaza discutia "wow ce....ai, wow ce bine arati,, wow, wow. ce sa iti mai zic, cand o sa fii slaba slaba n-o s amai ai nici o treaba de remarcile lor..

nici mie nu-mi plac remarcile acuma pentru ca stiu ca nu e asa, pentru ca mai am vreo 10 kg pana sa ma simt ca arat super si sa fiu sigura pe mine, si sa stiu ca atunci remarcile alea sunt sincere pt ca intradevar am de toate wow.
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, diete, motivatie, slabire, slabit, vreau sa slabesc


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Vreau sa slabesc 16 kg iuli_ana Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 10 - 20 (kg) 171 09 iul 2011 16:16:23
Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa Roxana Arhiva jurnale slabit 376 06 ian 2010 11:40:21
jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D anca90 Arhiva jurnale slabit 5 17 iul 2009 15:43:41

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole