forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-30-40-kg/)
-   -   Vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-30-40-kg/vreau-slabesc-32-kg-5-luni-1133.html)

florys 03 sep 2009 11:37:32

Vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni
 
buna sunt florys as vrea sa slabesc 32 de kilograme in 5 luni [*gimnastica*]stiu ca nu este usor dar nu se mai poate la kilogramele pe care le am acum adica 90 kg este prea mult si nu le mai suportas vrea sa incep o dieta disociata cu 3 zile carne 3 legume si fructe 3 lactate dar nu stiu daca o sa dea rezultate sper ca am mai tinut cineva dieta disociata si as vrea sa ma ajute si pe mine sa imi spuneti daca ati avut rezultate. va pup pe toate si spor la slabit:)

Slabuta 03 sep 2009 12:50:19

Re: vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni
 
Citat:

Anterior postat de florys (Post 24728)
buna sunt florys as vrea sa slabesc 32 de kilograme in 5 luni [*gimnastica*]stiu ca nu este usor dar nu se mai poate la kilogramele pe care le am acum adica 90 kg este prea mult si nu le mai suportas vrea sa incep o dieta disociata cu 3 zile carne 3 legume si fructe 3 lactate dar nu stiu daca o sa dea rezultate sper ca am mai tinut cineva dieta disociata si as vrea sa ma ajute si pe mine sa imi spuneti daca ati avut rezultate. va pup pe toate si spor la slabit:)

Buna Florys si bine ai venit ptintre slabute :)

32 kg in 5 luni ar insemna cam 6 kg pe luna, nu e cam mult?:-/ Eu zic sa iti intinzi termenul pana la 6 luni :)

Da de ce ai stabilit 5 luni, ai vreun eveniment? :D

Dieta disociata in cazul tau, adica ai de dat jos mai mult de 5 kg, nu cred ca va functiona, prin simplul fapt ca nu vei rezista atata timp sa mananci disociat si mai ales sa te privezi de tot felul de lucruri ;)

Parerea mea e sa abordezi o dieta personalizata, din toate cate putin, in limita a 1400 de kcal si cu sport sigur slabesti cat ti-ai propus ;) asta ti-o spun sigur :)

Mai gandeste-te, o decizie corecta te va ajuta foarte mult, iar una gresita va inrautati situatia ;)

Succes :)

nicol30 03 sep 2009 12:51:52

Re: vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni
 
Citat:

Anterior postat de florys (Post 24728)
buna sunt florys as vrea sa slabesc 32 de kilograme in 5 luni [*gimnastica*]stiu ca nu este usor dar nu se mai poate la kilogramele pe care le am acum adica 90 kg este prea mult si nu le mai suportas vrea sa incep o dieta disociata cu 3 zile carne 3 legume si fructe 3 lactate dar nu stiu daca o sa dea rezultate sper ca am mai tinut cineva dieta disociata si as vrea sa ma ajute si pe mine sa imi spuneti daca ati avut rezultate. va pup pe toate si spor la slabit:)


bine ai venit printre noi ! >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

O sa incercam toate sa te ajutam asa cum putem noi mai bine, dar in primul rand depinde de tine si vointa ta...

iti doresc la cat mai multe kg. in minus

apropo... la un calcul elementar tu vrei sa slabesti 6,4 kg / luna? Nu e cam mult....sanatos si ideal e 3-4 kg / luna....eu de exemplu slabesc incet 2,3- 2,7 kg. / luna si nu ma plang....nu vreau sa revina kg.inapoi si / sau in plus dupa ce termin dieta si ajung la mentinere....

Slabuta 03 sep 2009 12:52:09

Re: vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni
 
PS: scoate de la profil 32 kg intr-o luna ca ti-a iesit un calcul aberant :)
Pune 4 kg pe luna, ca asa e normal si vei vedea cate calorii trebuie sa papi :)

nicol30 03 sep 2009 12:57:06

Re: vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni
 
slabuta, ce-mi place cand intervii......eu am uitat sa-i zic sa schimbe ....32 kg / luna....auzi

foarte bine !

Slabuta 03 sep 2009 13:01:19

Re: vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 24818)
slabuta, ce-mi place cand intervii......eu am uitat sa-i zic sa schimbe ....32 kg / luna....auzi

foarte bine !

Da, era cam mult 32 :) dar cred ca a inteles gresit, acolo scrie pe luna, dar cred ca s-a gandit ca e total la cat vrea sa dea jos :)

nicol30 03 sep 2009 13:02:51

Re: vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni
 
mai mult ca sigur.....

8ia 03 sep 2009 13:43:56

Re: vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni
 
florys.asa eram si eu la inceput tineam diete stupide ceva de genu"slabiti 7 kg in 7 zile"si ce am rezolvat...nimic:am ajuns sa ma ingras 1 kg in plus si in plus am si spasmofilie.deci in doua luni de vacanta m-am distrus...

nicol30 03 sep 2009 13:58:54

Re: vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni
 
incet si sigur asta e propunerea mea, pentru rezultate mai rapide se poate adauga si sport

florys 03 sep 2009 14:13:43

Re: vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni
 
multumesc pentru raspunsuri si incurajari sunteti foarte dragute >:D<:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:06:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO