forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/)
-   -   Ajutati-ma sa slabesc! (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-50-kg-60-kg/ajutati-ma-slabesc-6526.html)

Marylu 21 sep 2010 12:27:38

Ajutati-ma sa slabesc!
 
Buna fetelor sunt noua...am si eu niste probleme cu burta si soldurile:(:(
am un corp foarte ciudat :((
la picioare sunt slaba dar am niste solduri :O:( si burta e umpic mare:|
adevaru ii ca sport nu fac deloc si imi plac si dulciurile foarte mult(nu exista zi in care sa nu mananc cate o ciocolata sau poate chear mai mult) si nu cred k o sa ma pot lasa de ele:(
va rog ajutatima si pe mine cu niste sfaturi cum sa fac sa scap de solduri k alea ma deranjaza cel mai mult

Slabuta 21 sep 2010 12:31:07

Re: Jurnalul Marylu
 
Citat:

Anterior postat de Marylu (Post 336402)
Buna fetelor sunt noua

Bun venit Marylu :)
Spune-ne cate ceva despre tine. :)

Marylu 21 sep 2010 12:44:36

Re: Jurnalul Marylu
 
pai sunt pe clasa a XII a si de aceea nu prea am timp sa fac sport,sunt obsedata de dulciuri imi vine tot timpu sa mananc dulciuri:(( nush cum sa fac sa ma las de ele:|,mananc foarte multe prajeli,paine,carnea nu imi prea place...nu am mese fixe atunci cand ma taie foamea mananc..
mancarea asta nesanatoasa pe care o mananc sa depus din pacate pe spate,solduri si burta :(
nush cum sa fac ca eu cand slabesc slabesc de pe picioare si la picioare nu vreau sa mai slabesc vreau sa dau jos in special de pe solduri k alea sunt cele mai urate:(

justbelieve 21 sep 2010 12:50:10

Re: Jurnalul Marylu
 
Bine ai venit!>:D<
Eu te consider o norocoasa ca ai asa o constitutie,cu picioare subtirele si burtica.La mine e invers si e frustrant:(
Cred ca ar trebui incet incet sa mananci cat mai putine dulciuri,sau cel putin nu cele din comert.Iti faci in casa o prajiturica si mananci cate o bucatica.Si in rest trebuie sa ar grija cu alimentatia,sa nu mananci prajeli,paine alba,sucuri,alimente supraprocesate.Incetul cu incetul trebuie sa incerci sa faci si sport pentru zonele problema,in cazul tau burtica.

riky 21 sep 2010 12:56:23

Re: Jurnalul Marylu
 
Citat:

Anterior postat de Marylu (Post 336435)
pai sunt pe clasa a XII a si de aceea nu prea am timp sa fac sport,sunt obsedata de dulciuri imi vine tot timpu sa mananc dulciuri:(( nush cum sa fac sa ma las de ele:|,mananc foarte multe prajeli,paine,carnea nu imi prea place...nu am mese fixe atunci cand ma taie foamea mananc..
mancarea asta nesanatoasa pe care o mananc sa depus din pacate pe spate,solduri si burta :(
nush cum sa fac ca eu cand slabesc slabesc de pe picioare si la picioare nu vreau sa mai slabesc vreau sa dau jos in special de pe solduri k alea sunt cele mai urate:(

Hello, Marylu si bine-ai venit...stiu ce-nseamna clasa a XII-a d-abia am trecut si eu prin asta si stiu ce inseamna stress: mancat, mancat , mancat si nesanatos, pe fond nervos....uite eu iti dau niste sfaturi pe care eu regret ca nu le-am urmat in cls a XII-a:
- incearca sa ai mese cat de cat fixe si sanatoase, iar daca poti, ia-ti mancarica si la scoala....
- renunta la cantitati industriale de dulciuri....dar nu te priva de ele, nu in perioada asta....ia-ti ciocolatele mici din alea fara zahar, cu peste 80% cioco, si limiteaza-te la una pe zi, iar dimineata incearca cereale cu lapte, ca sa ai energie si sa nu simti tot timpul nevoia de dulce
- renunta la prajeli, da la astea renunta, ca nu sunt sanatoase si cu asta basta....incearca sa mananci peste la gratar ca ai nevoie de proteine, sau pui daca iti place insa nimic altceva
-mananca legume si fructe multe, fructele pot tine loc de dulciuri, n-or fi ele bune, ca asa faceam si eu , dar dupa 3 luni m-am obisnuit, si ar fi f bine sa nu manaci paine
- chiar daca zici ca n-ai timp, incearca sa iti faci macar seara cu 4 ore inainte sa te bagi in pat , o ora sport....la inceput ceva cardio, o ora pe zi, iar dupa ce ai observat ca s-a dus grasimea, pune-te pe modelare
Stiu, aceeasi problema o am si eu, am picioarele subtiri dar am solduri imense, coapse interioare cam "bufante" si un strat inestetic de grasime sub buric ...deci cunosc situatia, dar singura modalitate de a scapa de ele e sa ai grija ce mananci si sa faci sport...
Dar totusid aca nu si nu sport, incearca sa iti faci un stil alimentar cat d ecat sanatos, cum ti-am rezumat mai sus..., nu te priva , ca nu e momentul intr-a XII-a sa te priverzi ca ajungi la balamuc , ca mine :)) dar nici sa faci excese ca pui imediat;)
In rest , vointa multa si Succes...si te asteptam pe aici sa ne spui daca te-ai pus pe schimbat alimentatia sau mai astepti pana dupa BAC>:D<

Marylu 21 sep 2010 13:07:56

Re: Jurnalul Marylu
 
multumesc pt sfaturi>:D<
pai incerc sa ma apuc de acuma:)
astazi nu am mancat mult am mancat numa un pachet de biscuiti oreo la sc,imd vreau sa servesc pranzul dar inca nu stiu ce sa mananc

justbelieve 21 sep 2010 13:15:34

Re: Jurnalul Marylu
 
Citat:

Anterior postat de Marylu (Post 336462)
multumesc pt sfaturi>:D<
pai incerc sa ma apuc de acuma:)
astazi nu am mancat mult am mancat numa un pachet de biscuiti oreo la sc,imd vreau sa servesc pranzul dar inca nu stiu ce sa mananc

Nu e bine.
Trebuie sa te inveti dimineata sa servesti un mic dejun consistent si sanatos gen lapte sau iaurt cu cereale integrale/sandwich din paine neagra,sunca slaba,branza,rosii.
La scoala iti poti lua fructe,nuci,migdale si sa renunti la biscuiti,fast food,sau cel putin sa mananci cat mai rar.
La pranz ce ai vrea sa mananci?

Marylu 21 sep 2010 13:20:17

Re: Jurnalul Marylu
 
pai cred ca o sa mananc supa de legume

justbelieve 21 sep 2010 13:34:50

Re: Jurnalul Marylu
 
Citat:

Anterior postat de Marylu (Post 336479)
pai cred ca o sa mananc supa de legume

E cam putin.Dupa supa ai putea manca si o omleta cu branza si legume :)

Marylu 21 sep 2010 13:56:52

Re: Jurnalul Marylu
 
ok:)...la cine vreau sa mananc piept de pui la gratar dar nu stiu cu ce..


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:02:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO