Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #331 (permalink)  
Vechi 29 mar 2010, 23:37:59
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de yonelutza Vezi mesajul
Buna slabutelor! acum pot sa ma incadrez si eu in grupul vostru
si eu tin post si nu prea mai stiu ce sa mananc
de ex dimineata (pe la 7) pe stomacul gol beau o cana de apa calduta cu zeama de lamaie apoi mananc 2 felii de paine (cu vitamine si fibre) cu unt de arahide sau 2 felii de paine cu tofu+castraveti si rosii si apoi beau o cana de ceai verde si una de ceai de soc
pe la 10-11 mananc un mar verde
pe la 14-15 mananc supa de legume cu ardei iuti si fara paine si o cana de ceai verde si inca una de ceai de soc
pe la 18 mananc cartofi la cuptor cu condiment de cartofi fara ulei si o cana de ceai verde si una de ceai de soc
si fac tae-bo luni, miercuri si vineri si cand mai am timp si sunt singurica prin camera mai fac si joi dar nu in fiecare saptamana
cu meniu asta am slabit de la 66 de kg bine ca in unele zile ajungeam tarziu acasa si nu mai papam decat "pranzul"
problema mea e ca imi este foame la pe ora 21 pt ca ma culc cam pe la 12-1
am incercat sa mai beau seara cand mi-e foame un ceai de soc dar nu stiu daca e bine sa beau asa mult ceai
a si am uitat sa va spun ca apa beau cam 3 l pe zi fara ceai
si sunt un pic suparata ca azi am dat-o in bara pt ca am avut o prezentare si am papat cateva fursecuri cam 4 bucatele care au o gramada de calorii si acum in seara asta mi s-a facut pofta de covrigei si am papat o punguta de 100 g asa ca certati-ma ca sa nu mai fac!!!! va pup
Buna Yonelutza

Tu ai tinut tot postul?
Sunt de acord cu tine ca la 21 ti se face foamea, pentru ca mananci foarte putin pe parcursul zilei, problema asta trebuie sa ti-o rezolvi. Din punctul meu de vedere ar trebui sa iti imbogatesti micul dejun

Bravo ca faci sport
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #332 (permalink)  
Vechi 30 mar 2010, 08:51:33
anna80v's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 mar 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 43
Date: 163cm, 60.0kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Buna slabutelor!!
Ma alatur si eu grupului vostru..Am sa va spun cateva cuvinte despre mine.
Niciodata nu am avut pb cu greutatea. La inaltimea mea de 1.63, greutatea mea a fost intre 54-56kg.Cand am ramas insarcinata, aveam 54kg, in timpul sarcinii am pus 11 lg. Dupa ce am nascut, am ajuns in 2 luni, la 56 kg, fara nici un efort si nici o dieta. Un an de zile, dupa sarcina, m-am mentinut asa.Dupa ce am inceput munca ( statul la birou, pe scaun, aproate 95% din timp), am inceput sa ma ingras..Gustarile mele la munca constau in covrigi, eugenii, uneori sandwichuri aduse de acasa, ff putina apa ..Si, uite asa, am ajuns la 59-60kg. Nu am timp de sport, nu fac miscare atat cat faceam inainte( asta si datorita faptului ca programul meu a fost dat peste cap cu noul loc de munca dar si cu tot ceea ce implica atentia pt un copil mic). cand ajung acasa, mananc pe la ora 18 si, fiind singura masa principala din zi, mananc fara control. Nu ma refer la cantitate cat la faptul ca imi vine sa manac cate putin din tot ce gasesc in frigider: gustarile de dimineata pe care nu le pot manca inainte sa plec la munca, apoi mananc mancare gatita ( numai felul 2 - nu mananc supe, ciorbe decat ff rar)...
Nu am incercat niciodata vreo dieta pt ca nu cred ca as avea rabdare si nu as putea respecta meniul ( sunt pofticioasa si nu pot manca separat de restul familiei).
Sper sa slabesc 5 kg..Stiu ca unele dintre voi veti spune ca nu e mult, dar, uneori e mai greu sa dai jos mai putine kg, decat sa dai de la 5 kg in sus..Stiu ca in momentul de fata imi lipseste vointa, dar mai stiu ca, atunci cand mi-o regasesc..pot sa slabesc si prin autosugestie . Nu radeti..la mine asta a fost baza pana sa raman insarcinata..Si, adevarul e ca, daca vezi pe cantar ca ai slabit 1-2kg, atunci te simti mai bine si te autoimpulsionezi, esti mai motivata si plina de dorinta sa slabesti mai mult.
In concluzie, am sa incerc sa elimin din meniu toate alimentele care cred eu ca m-au facut sa ajung la 60kg (biscuiti, covrigi, eugenii..) dar am sa fac si cateva exercitii fizice..Am inceput chiar de ieri cu abdomene.
Sper sa ajung sa slabesc aceste 5 kg care ma fac sa nu ma simt confortabila atat in pielea mea cat si in hainele care le am .
Bafta tuturor fetelor care isi doresc sa ajunga la o anumita greutate si felicitari celor care reusesc!!
anna80v, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1495 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #333 (permalink)  
Vechi 30 mar 2010, 10:48:04
Galushca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 feb 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 34
Date: 166cm, 54kg
Mesaje: 61
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Fetelor la mine chiar are efect scortisoara cu miere(si cativa stropi de zeama de lamaie ca sa nu mi se faca rau).Eu beau numai dimineta ca nu o iau pt a slabi,o beau pentru a nu mai fi balonata tot timpul.Beau de 3 zile si chiar am burtica mai plataSunt super happy.Va pup si sa aveti o zi placuta!
Galushca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1799 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1282 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1025 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #334 (permalink)  
Vechi 30 mar 2010, 12:26:36
selen3's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 nov 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Date: 164cm, 56kg
Mesaje: 58
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

eu n-am mai slabit mult.poate un kg sau 0,5...............un pic burtica e mai mica
  #335 (permalink)  
Vechi 01 apr 2010, 00:54:28
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de anna80v Vezi mesajul
Buna slabutelor!!
Ma alatur si eu grupului vostru..Am sa va spun cateva cuvinte despre mine.
Niciodata nu am avut pb cu greutatea. La inaltimea mea de 1.63, greutatea mea a fost intre 54-56kg.Cand am ramas insarcinata, aveam 54kg, in timpul sarcinii am pus 11 lg. Dupa ce am nascut, am ajuns in 2 luni, la 56 kg, fara nici un efort si nici o dieta. Un an de zile, dupa sarcina, m-am mentinut asa.Dupa ce am inceput munca ( statul la birou, pe scaun, aproate 95% din timp), am inceput sa ma ingras..Gustarile mele la munca constau in covrigi, eugenii, uneori sandwichuri aduse de acasa, ff putina apa ..Si, uite asa, am ajuns la 59-60kg. Nu am timp de sport, nu fac miscare atat cat faceam inainte( asta si datorita faptului ca programul meu a fost dat peste cap cu noul loc de munca dar si cu tot ceea ce implica atentia pt un copil mic). cand ajung acasa, mananc pe la ora 18 si, fiind singura masa principala din zi, mananc fara control. Nu ma refer la cantitate cat la faptul ca imi vine sa manac cate putin din tot ce gasesc in frigider: gustarile de dimineata pe care nu le pot manca inainte sa plec la munca, apoi mananc mancare gatita ( numai felul 2 - nu mananc supe, ciorbe decat ff rar)...
Nu am incercat niciodata vreo dieta pt ca nu cred ca as avea rabdare si nu as putea respecta meniul ( sunt pofticioasa si nu pot manca separat de restul familiei).
Sper sa slabesc 5 kg..Stiu ca unele dintre voi veti spune ca nu e mult, dar, uneori e mai greu sa dai jos mai putine kg, decat sa dai de la 5 kg in sus..Stiu ca in momentul de fata imi lipseste vointa, dar mai stiu ca, atunci cand mi-o regasesc..pot sa slabesc si prin autosugestie . Nu radeti..la mine asta a fost baza pana sa raman insarcinata..Si, adevarul e ca, daca vezi pe cantar ca ai slabit 1-2kg, atunci te simti mai bine si te autoimpulsionezi, esti mai motivata si plina de dorinta sa slabesti mai mult.
In concluzie, am sa incerc sa elimin din meniu toate alimentele care cred eu ca m-au facut sa ajung la 60kg (biscuiti, covrigi, eugenii..) dar am sa fac si cateva exercitii fizice..Am inceput chiar de ieri cu abdomene.
Sper sa ajung sa slabesc aceste 5 kg care ma fac sa nu ma simt confortabila atat in pielea mea cat si in hainele care le am .
Bafta tuturor fetelor care isi doresc sa ajunga la o anumita greutate si felicitari celor care reusesc!!
Buna Anna si bine ai venit printre noi

In primul rand, ar trebui sa faci putina ordine in viata ta in special, partea cu jobul.
Inteleg ca poate cateodata nu ai timp, dar starui-te sa ai mese cat mai organizate, avand o singura masa pe zi sau 2, care sunt copioase, slabe sanse sa slabesti, ba chiar, o sa te confrunti cu alt aspect, ingrasarea, drept dovada, asta ai si patit.

Dupa ce iti organizezi cat de cat mesele (la job iti poti face sandwichuri, de acasa, casolete cu salate, diverse mancaruri, etc), urmeaza partea cu ce contin acele mese, aici e buba cea mai mare. Scoti covrigii, snackurile dulci/sarate, dulciurile, bauturile carbogazoase, etc si te orientezi spre legume/fructe, mancare cat mai sanatoasa.

La capitolul sport, macar seara cand ajungi acasa, fa putina miscare, 30 de minute de aerobic, dans, etc ceva care iti face placere.
Si ca pont, alege sa mergi pe jos cateva statii pana la job.
Mai arzi calorii
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #336 (permalink)  
Vechi 01 apr 2010, 13:53:21
yonelutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: V, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Rina
Date: 156cm, 62.5kg
Mesaje: 1.242
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Buna Slabuto!
multumesc pentru sfatul tau
in legatura cu intrebarile tale...am reusit sa-l tin pe tot
si nu stiu ce as putea sa pap mai mult pt ca eu in timpul zilei ma simt satula dar probabil imi este foame pe la ora 21 pentru ca normal ar trebui sa mananc cu 3-4 ore inaine sa dorm si la mine sunt cam 6-7 si uneori 8 ore pana ma bag la somn
am calculat in "mare" pentru ca nu am cantar la camin sa cantaresc tot ce pap si cred ca mananc cam 1000-1200 calorii pe zi si cred ca sunt suficiente pentru mine
am vazut ca ai slabit mult si vreau sa te felicit si sa te intreb cum ai reusit?
spor la dat si restul de kg si apoi la mentinut
  #337 (permalink)  
Vechi 01 apr 2010, 17:11:49
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de yonelutza Vezi mesajul
Buna Slabuto!
multumesc pentru sfatul tau
in legatura cu intrebarile tale...am reusit sa-l tin pe tot
si nu stiu ce as putea sa pap mai mult pt ca eu in timpul zilei ma simt satula dar probabil imi este foame pe la ora 21 pentru ca normal ar trebui sa mananc cu 3-4 ore inaine sa dorm si la mine sunt cam 6-7 si uneori 8 ore pana ma bag la somn
am calculat in "mare" pentru ca nu am cantar la camin sa cantaresc tot ce pap si cred ca mananc cam 1000-1200 calorii pe zi si cred ca sunt suficiente pentru mine
am vazut ca ai slabit mult si vreau sa te felicit si sa te intreb cum ai reusit?
spor la dat si restul de kg si apoi la mentinut
Buna Yonelutza

Pentru putin, sper sa te ajute

In mod normal, pana la culcare dupa ce ai papat trebuie sa mai fie 3-4 ore, cu cat distanta este mai mare cu atat este mai rau, pentru ca nu este normal sa tii stomacul atatea ore fara papica.

Eu ma culc pe la 2, si la mine ultima gustare, de obicei un pahar cu lapte, e in jur de ora 10.

Daca tu mergi la culcare la 12, la 8 ar trebui sa papi ceva

Eu am tinut mai intai Dieta hipocalorica (numarat calorii), acum 2 saptamani m-am apucat de South Beach si sper sa imi ating odata targetul

Fac de 3-4 ori pe saptamana bicicleta eliptica
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #338 (permalink)  
Vechi 02 apr 2010, 22:53:15
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #339 (permalink)  
Vechi 05 apr 2010, 17:12:21
anna maria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 feb 2010
Locaţie: ., Romania
Dieta: disociata ianna
Date: 160cm, 55.2kg
Mesaje: 216
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

buna !! ma alatur si eu acestui grup.. am 57kg si as vrea sa slabesc 5 sau 6 kg. cu ajutorul vostru sper sa reusesc.
anna maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 636 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #340 (permalink)  
Vechi 05 apr 2010, 23:29:50
icleanugaby's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2010
Locaţie: timisoara, Romania
Date: 155cm, 60kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Buna fetelor,

Daca ma primiti, intru si eu in gasca..........si sper ca, cu ajutorul vostru sa-mi indeplinesc cel mai mare si important vis din viatza mea..........sa fiu si eu slabutza.
Chiar daca cantarul arata 60 kg, la inaltimea mea arat ca un balon gata sa explodeze.....si de cand ma stiu incerc sa slabesc, reusesc pentru cateva luni, dar apoi totul revine inapoi si cu ceva in plus.
Miscare nu pot sa zic ca nu fac pentru ca merg cu bicicleta, fac stepper de 3-4 ori pe saptamana, trebaluiesc prin gradina..........
De nutritionisti m-am vindecat dupa ce am dat o caruta de bani pe o dieta plina de greseli ortografice....
Am trecut si prin faza cu pastilele........care a functionat pe moment, dar iar m-am umflat...
Asa ca voi ati ramas ultima mea sansa..........o sa trec la numarat calorii si cred ca o sa combin si cu dieta Rinas 90 cu care am mai incercat si e ok...

icleanugaby, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1651 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 877 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
50 kg, adolescente, dieta, greutate, jurnal, kilograme, pofta mancare, pofticioasa, regim, sanatos, sfaturi slabit, slabim impreuna, slabire, slabit sanatos, sport, sustinere

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Topul celor mai bune DIETE Slabuta Pregatirea pentru slabire 52 19 aug 2015 07:34:43

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole