Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Orice sfat este bine venit !!!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 12 mar 2009, 00:49:00
Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Post Orice sfat este bine venit !!!

Ma numesc Roxana,am varsta de 20 de ani si de aproximativ 3 ani ma lupt cu kg in plus.La varsta de 15 ani,aveam corpul pe care mi l doream,inalta si slaba.....dar odata cu timpul am inceput sa acumulez usor usor kg....de la 53 la 55,de la 55 la 60 s.a.m.d pana am ajuns la 80 kg. Pe masura ce kg se adunau,incercam tot felu de diete...cu supa de varza,disociata,cu lactatate etc....toate cu rezultate de scurta durata,pot spune ca am pierdut lupta cu kg si am renuntat.In timp am reusit sa ajung la 77 de kg...iar in urma cu o luna jumate am decis sa imi schimb modul de alimentatie,am renuntat la prajeli,paine si cam tot ce stiam eu k ingrasa,in aceast timp am reusit sa scap de 4 kg,( prezent 73 kg)...Cuvantul DIETA ma sperie, prefer sa spun ca mi am schimbat modul de alimentatie,mananc sanatos si am inceput sa fiu constienta ca ORICE ALIMENT CONSUMAT IN EXCES INGRASA....
Imi doresc sa ajung la 55-max 60,am nevoie de multa vointa si .....orice sfat venit din partea voastra sunt sigura ca imi va fi de folos in lupta mea cu kg!
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 12 mar 2009, 12:29:46
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxana Vezi mesajul
Ma numesc Roxana,am varsta de 20 de ani si de aproximativ 3 ani ma lupt cu kg in plus.La varsta de 15 ani,aveam corpul pe care mi l doream,inalta si slaba.....dar odata cu timpul am inceput sa acumulez usor usor kg....de la 53 la 55,de la 55 la 60 s.a.m.d pana am ajuns la 80 kg. Pe masura ce kg se adunau,incercam tot felu de diete...cu supa de varza,disociata,cu lactatate etc....toate cu rezultate de scurta durata,pot spune ca am pierdut lupta cu kg si am renuntat.In timp am reusit sa ajung la 77 de kg...iar in urma cu o luna jumate am decis sa imi schimb modul de alimentatie,am renuntat la prajeli,paine si cam tot ce stiam eu k ingrasa,in aceast timp am reusit sa scap de 4 kg,( prezent 73 kg)...Cuvantul DIETA ma sperie, prefer sa spun ca mi am schimbat modul de alimentatie,mananc sanatos si am inceput sa fiu constienta ca ORICE ALIMENT CONSUMAT IN EXCES INGRASA....
Imi doresc sa ajung la 55-max 60,am nevoie de multa vointa si .....orice sfat venit din partea voastra sunt sigura ca imi va fi de folos in lupta mea cu kg!
Buna Roxana!

Ma bucur ca ai apelat la ajutorul nostru! Si voi incerca sa iti dau sfaturi care au functionat si la mine si la alte fete care au vrut sa scape de kg in plus.
In primul rand, este bine ca nu te intereseaza o dieta anume, ci vrei sa faci schimbari radicale in modul tau de alimentatie, experienta mea a aratat ca acest lucru functioneaza cel mai bine. Ori de cate ori am tinut ca la carte o dieta, renuntam pe la mijlocul saptamanii, de plictiseala si de lipsa motivatiei necesare, plus o dieta iti impune tot felul de restrictii. Si regimul de alimentatie sanatos are restrictiile lui dar cel putin ti-l poti modela dupa placul si gusturile tale.

Pe urma, motivatia cea mai puternica pentru tine trebuie sa fii chiar tu insuti, este vorba despre sanatatea ta si frumusetea ta ca femeie dupa vin si restul.

Plus la acestea este nevoie de respectarea unor reguli de baza: prajit nu, gras nu, alimente procesate, fast food, bauturi racoritoare, dulciuri nu, mai mult gatit la gratar, abur, fiert, fructe si legume din abundenta, si lactate mai degresate

Nu este complicat, si in plus iti poti alcatui singura meniul unei zile, folosind alimentele care sunt permise nu numai intr-un regim de slabit ci si intr-un stil de viata sanatos.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #3 (permalink)  
Vechi 12 mar 2009, 19:49:55
Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Thumbs up

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Roxana!

Ma bucur ca ai apelat la ajutorul nostru! Si voi incerca sa iti dau sfaturi care au functionat si la mine si la alte fete care au vrut sa scape de kg in plus.
In primul rand, este bine ca nu te intereseaza o dieta anume, ci vrei sa faci schimbari radicale in modul tau de alimentatie, experienta mea a aratat ca acest lucru functioneaza cel mai bine. Ori de cate ori am tinut ca la carte o dieta, renuntam pe la mijlocul saptamanii, de plictiseala si de lipsa motivatiei necesare, plus o dieta iti impune tot felul de restrictii. Si regimul de alimentatie sanatos are restrictiile lui dar cel putin ti-l poti modela dupa placul si gusturile tale.

Pe urma, motivatia cea mai puternica pentru tine trebuie sa fii chiar tu insuti, este vorba despre sanatatea ta si frumusetea ta ca femeie dupa vin si restul.

Plus la acestea este nevoie de respectarea unor reguli de baza: prajit nu, gras nu, alimente procesate, fast food, bauturi racoritoare, dulciuri nu, mai mult gatit la gratar, abur, fiert, fructe si legume din abundenta, si lactate mai degresate

Nu este complicat, si in plus iti poti alcatui singura meniul unei zile, folosind alimentele care sunt permise nu numai intr-un regim de slabit ci si intr-un stil de viata sanatos.

Incerc sa mananc cat mai sanatos...file de peste ,pui fara piele....si majoritatea la cuptor sau le prepar in tigaie de teflon fara pic de ulei sau margarina...de exemplu meniu meu de az,dimineata: cereale Fitness cu lapte 1,5 grasimi,pranzul : a fost orez cu file de peste si legume plus o lingura de sos instant special pt peste...am mancat moderat.....doar k as dori daca ma poti ajuta cu exemple de meniu,pe care tu le ai folosit si au dat randament...

Felicitari pentru rezulatul obtinut!
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 12 mar 2009, 20:56:21
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxana Vezi mesajul
Incerc sa mananc cat mai sanatos...file de peste ,pui fara piele....si majoritatea la cuptor sau le prepar in tigaie de teflon fara pic de ulei sau margarina...de exemplu meniu meu de az,dimineata: cereale Fitness cu lapte 1,5 grasimi,pranzul : a fost orez cu file de peste si legume plus o lingura de sos instant special pt peste...am mancat moderat.....doar k as dori daca ma poti ajuta cu exemple de meniu,pe care tu le ai folosit si au dat randament...

Felicitari pentru rezulatul obtinut!
Roxana, multe din retetele care le-am trecut la Categoria Retete Dietetice, au fosr incercate nu numai de mine dar si de alte fete, consulta fiecare categorie si vei vedea ca despre unele chiar am discutat. Eu fac salau la gratar cu ananas, Ciorba de perisoare dar cu carnea tocata in casa si mai sunt acolo, le-am trecut si caloriile si modul de preparare. daca mai testez o reteta o trec imediat acolo ca sa puteti si voi incerca.

Ce este sos instant? la pliculet? nu e cam daunator, si cu e-uri?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #5 (permalink)  
Vechi 12 mar 2009, 22:03:36
Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Roxana, multe din retetele care le-am trecut la Categoria Retete Dietetice, au fosr incercate nu numai de mine dar si de alte fete, consulta fiecare categorie si vei vedea ca despre unele chiar am discutat. Eu fac salau la gratar cu ananas, Ciorba de perisoare dar cu carnea tocata in casa si mai sunt acolo, le-am trecut si caloriile si modul de preparare. daca mai testez o reteta o trec imediat acolo ca sa puteti si voi incerca.

Ce este sos instant? la pliculet? nu e cam daunator, si cu e-uri?
Calorile ce le contin aceste sosuri difera...in fuctie de sos, din ce am citit eu pe cutie nu contin ingrediente daunatoare si se prepara cu lapte 1,5 sau apa...unele cu ff putin margarina....folosit doar ...,,pentru a da gust mancarilor,, nu dauneaza siluetei,insa consumat in cantitati mari poate fi un adevarat inamic....
Am citit aseara cateva din retete....par foarte interesante si o sa le incerc si eu!
Tu in cat timp ai reusit sa scapi de aceste kg si dupa ce ora numai mancai....eu iau masa pana in 18,ultima masa o iau la servici si nu am o ora anume...o pot lua si mai devrem---iar cand ajung acasa,numai manac mancare,in schib mananc fructe...mere cel mi des si foarte multe,uneori si pere,portocale etc....si as vrea sa stiu daca aceste fructe mancate seara,ora 20,21....imi pot dauna incercarii mele de a slabi!
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 12 mar 2009, 22:13:11
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxana Vezi mesajul
Calorile ce le contin aceste sosuri difera...in fuctie de sos, din ce am citit eu pe cutie nu contin ingrediente daunatoare si se prepara cu lapte 1,5 sau apa...unele cu ff putin margarina....folosit doar ...,,pentru a da gust mancarilor,, nu dauneaza siluetei,insa consumat in cantitati mari poate fi un adevarat inamic....
Am citit aseara cateva din retete....par foarte interesante si o sa le incerc si eu!
Tu in cat timp ai reusit sa scapi de aceste kg si dupa ce ora numai mancai....eu iau masa pana in 18,ultima masa o iau la servici si nu am o ora anume...o pot lua si mai devrem---iar cand ajung acasa,numai manac mancare,in schib mananc fructe...mere cel mi des si foarte multe,uneori si pere,portocale etc....si as vrea sa stiu daca aceste fructe mancate seara,ora 20,21....imi pot dauna incercarii mele de a slabi!
Aha, nu stiam de asa ceva, s-ar putea sa fie bune aceste sosuri, eu prefer sa le ocolesc Plus ca in nici un caz nu folosi margarina in mincare, foarte daunator si nici nu ajuta la nimic, macar daca ar fi un folos de pe urma ei.

Eu am slabit aceste kg in decurs de jumatate de an, dar nu am tinut mereu regim, cateva luni regim, apoi o pauza, dar nu inseamna ca mincam de toate, doar ca imi mai permiteam si prajitura sau ciocolata, sau altceva mai periculos In acea luna de pauza, incercam sa fiu rationala, trebuia sa ma mentin, nu sa ma ingras, dupa care iar reluam regimul si tot asa. acum am avut o pauza de 2 luni iar de duminica m-am pus serios pe treaba, mai am un pic

Este foarte bine ca maninci pina la ora 19.00. de regula seara nu chiar ai voie sa maninci, pentru ca odata trebuie sa iti lasi stomacul in pace sa se odihneasca, daca nu ai mincat macar cu 3 ore inainte de somn, stomacul noaptea nu prelucreaza mincarea, deci ea practic se strica acolo. si altadata este recomandabil ca ultima masa sa fie 18-19 nu mai tarziu, ca sa slabesti.
Eu maninc cel tarziu la 18.00, seara beau ceaiuri.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #7 (permalink)  
Vechi 27 mar 2009, 23:58:56
Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit buna!

Buna ! As dori si eu sa aflu parerea voastra in legatura cu orezul....unele persoane spun ca ingrasa altele ca nu...eu de exemplu in ultimu timp am mancat mai mult orez cu file d pui sau peste ,legume si sos de soia (sosul acela sarat si lichid de se gaseste in sticlute la supermarket).....voi ce parere aveti de orez si soia?
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 28 mar 2009, 15:22:41
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxana Vezi mesajul
Buna ! As dori si eu sa aflu parerea voastra in legatura cu orezul....unele persoane spun ca ingrasa altele ca nu...eu de exemplu in ultimu timp am mancat mai mult orez cu file d pui sau peste ,legume si sos de soia (sosul acela sarat si lichid de se gaseste in sticlute la supermarket).....voi ce parere aveti de orez si soia?
orezul ingrasa si nu ingrasa.
daca faci orezul cu ulei, carne, etc ingrasa. din cate stiu nu se mananca cu proteine (carne de orice fel, peste), orezul avand multi carbohidrati. se poate combina cu legume, in schimb, fructe.
daca il prepari la abur sau fiert in apa cu diverse legume, nu ingrasa.
soia e o proteina. deci e invers. nu o combini cu carbohidrati. (orez, paste, hrisca, paine)
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #9 (permalink)  
Vechi 02 apr 2009, 22:52:13
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Roxana ce mai faci? Care sunt vestile tale?
Nu ne mai spui, ai slabit, nu ai slabit?
Pup
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #10 (permalink)  
Vechi 07 apr 2009, 22:54:48
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Roxana cand te cantaresti?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
dieta, diete, forum, sanatos, sfaturi slabire, slabire, slabit, slabit sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat. mireillelm Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 20 - 30 (kg) 91 11 mai 2011 09:48:14

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole