forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/)
-   -   A ajutat pe cineva dieta cu calculul caloriilor? (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/ajutat-cineva-dieta-calculul-caloriilor-1198.html)

delx 10 sep 2009 18:33:58

A ajutat pe cineva dieta cu calculul caloriilor?
 
hello! Ce de intrebari si raspunsuri ajutatoare pe aici. :) As vrea si eu sa aflu parerea voastra... am tot incercat la diete si nu prea am reusit mare branza... Doar intr-o vara am reusit mai demuuuult sa dau jos 10kg. Ce efricita eram. :P Dar m-am ingrasat iara (atunci am mancat aproape numai cremvursti din piept de pui ca eram mai toata vara prin oras :)) ). Acuma m-am decis sa incerc dieta pe calorii si am inceput sa mananc pana la 1000 de cal/zi. Sunt in a doua saptamana, simt pe haine ca am dat ceva jos dar nu am apucat sa ma cantaresc ca nu am cantar. :P Credeti ca e ok sa continui cu dieta asta? Adica a ajutat pe cineva socotitul caloriilor? Ma gandeam ca asa nu ma infometez dar nici nu scot de tot din meniu chestii care imi plac.

>:D<

Extasssy 10 sep 2009 18:37:24

A ajutat pe cineva dieta cu calculul caloriilor?
 
Citat:

Anterior postat de delx (Post 29076)
hello! Ce de intrebari si raspunsuri ajutatoare pe aici. :) As vrea si eu sa aflu parerea voastra... am tot incercat la diete si nu prea am reusit mare branza... Doar intr-o vara am reusit mai demuuuult sa dau jos 10kg. Ce efricita eram. :P Dar m-am ingrasat iara (atunci am mancat aproape numai cremvursti din piept de pui ca eram mai toata vara prin oras :)) ). Acuma m-am decis sa incerc dieta pe calorii si am inceput sa mananc pana la 1000 de cal/zi. Sunt in a doua saptamana, simt pe haine ca am dat ceva jos dar nu am apucat sa ma cantaresc ca nu am cantar. :P Credeti ca e ok sa continui cu dieta asta? Adica a ajutat pe cineva socotitul caloriilor? Ma gandeam ca asa nu ma infometez dar nici nu scot de tot din meniu chestii care imi plac.

>:D<

Pana in 1000 de calorii inseamna mai mult de 1000 sau mai putin de 1000?
Eu asta fac numar calorii si pana acum am dat jos 15 kg.... deci pt mine merge

karmara 10 sep 2009 18:41:22

A ajutat pe cineva dieta cu calculul caloriilor?
 
Eu zic sa mananci in jur de 1200 ca sa slabesti 3 kg pe luna cum scrie la semnatura ta.
Sub 1000 e cam infometare si poate aparea efectul yo-yo.
Mai bine sa fie pe perioada lunga si sa papi mai mult si sa nu te ingrasi la loc..

delx 11 sep 2009 15:21:26

A ajutat pe cineva dieta cu calculul caloriilor?
 
Super! Deci continui cu ce am inceput. Pana in 1000 de calorii inseamna intre 900 si 1200 de calorii /zi. Depinde ce pofte am. :P De infometat sigur nu ma infometez ca am grija sa nu ajung sa simt foamea si mereu cand pap ceva imi notez sa stiu pe la ce nr de calorii ma aflu. :D

Mersi mult si sper sa reusesc de data asta.... >:D<

Sa aveti o zi excelenta!

mishutza 11 sep 2009 17:21:31

A ajutat pe cineva dieta cu calculul caloriilor?
 
Delx,bine ai venit,sa te infometezi nu inseamna sa simti foame.Eu am zile cu 3000 de calorii si mananc din doua in doua ore si tot flamanda sunt,si zile cand nu imi e foame deloc,chiar daca manac pana seara doar 600 de calorii,ca astazi.Dar mai bag ceva sa fac planul.
Infometarea inseamna sa cobori numarul de calorii ingerate pe undeva sub 1200-1000 depinde de greutatea,inaltimea,si varsta ta.

delx 11 sep 2009 20:34:23

Re: A ajutat pe cineva dieta cu calculul caloriilor?
 
:( In nici un caz nu voi duce cura la extrem. Mi se pare stupid sa slabesti de nemancat. Mai bine mai multa mancare si mai mult sport. Niciodata nu am inteles cum altele devin anorexice sau se infometeaza cand stiu clar ca in viata "look-ul" nu este totul si trebuie sa punem pe prim plan sanatatea - atat fizica, cat si mintala. Nu am fost niciodata slaba si poate nici nu voi fi vreodata - cine stie... - si greutatea nu m-a tras niciodata inapoi de la nimic. I-am spus si prietenului meu: ma voi apuca de slabit dar de frica bolilor si cand nu ma voi mai simti bine in pielea mea. asta nu inseamna ca ma voi pune sa mananc un iaurt si un biscuite pe zi, ci voi incerca sa mentin numarul de calorii la un nivel mai scazut DAR NU cat sa imi fac rau. De aceea am intrat pe forum sa gasesc un sfat doua. Mersi mult de grija si va asigur ca nu incep o cura drastica sa ma trezesc ca lesin in vreo zi de vara pe strada. :) Asa ca de maine voi incepe sa mai adaug cateva chestii prin meniu sa ajung pe la 1100-1200 de calorii pe zi, asa cum m-ati sfatuit.

Multumesc mult, inseamna mult pentru mine sprijinul vostru. :">

delx 13 sep 2009 16:41:42

Re: A ajutat pe cineva dieta cu calculul caloriilor?
 
Buna! Eu din nou :)

Am mai vrut sa intreb... cu un stil de viata si mancare sanatoase... in cat timp se duc 15-20kg? Ma gandesc ca in vreun an ar trebui sa se topeasca... Imi pun sperante prea mari? Intru in a 3-a saptamana de dieta si in weekend ma voi cantari. Tineti-mi pumnii. :D >:D<

dienusha 13 sep 2009 17:18:26

Re: A ajutat pe cineva dieta cu calculul caloriilor?
 
Buna, si eu ma inscriu in randul celor pentru care dieta cu numaratul caloriilor functioneaza.

Eu zic ca daca te tii serios de treaba se duc kg in jumatate de an, nu intr-un an :)

Extasssy 13 sep 2009 17:27:13

Re: A ajutat pe cineva dieta cu calculul caloriilor?
 
Citat:

Anterior postat de delx (Post 30618)
Buna! Eu din nou :)

Am mai vrut sa intreb... cu un stil de viata si mancare sanatoase... in cat timp se duc 15-20kg? Ma gandesc ca in vreun an ar trebui sa se topeasca... Imi pun sperante prea mari? Intru in a 3-a saptamana de dieta si in weekend ma voi cantari. Tineti-mi pumnii. :D >:D<

Buna Delx,

Eu am slabit pana acum 15,7kg... iar dieta am inceput-o pe 18 Mai...
Am inceput la fix 100kg , iar acum dupa aproape 4 luni am 84.3kg...
Si as vrea eu ca pana prin octombrie-noiembrie sa ajung la 80kg...

delx 14 sep 2009 10:16:41

Re: A ajutat pe cineva dieta cu calculul caloriilor?
 
Felicitari pentru eforturile depuse si pentru rezultate!!!! E incredibil ce ai reusit! Te voi lua ca exemplu. :D

Ai cumva si ceva retete interesante? Eu tot caut sa diversific meniul.

Mersi mult >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:48:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO