forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/)
-   -   Batalia kilogramelor incepe......acum ;) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/batalia-kilogramelor-incepe-acum-3418.html)

neralina 10 apr 2010 11:22:57

Batalia kilogramelor incepe......acum ;)
 
salutare tuturor
eu sunt neralina si azi mi s-a intamplat un lucru minunat..:)...am dat peste acest site :D. Am 80 de kg si 1.60 inaltime si ma tot plangeam de kilogramele acumulate si ma tot gandeam ce sa fac sa scap de ele(fara sa si fac ceva de fapt).....asta pana azi....cand am gasit acest site.....care ma trezit la realitate si ma facut sa imi dau seama ca daca vreau sa slabesc trebuie sa si fac ceva in privinta asta.
Deci m-am hotarat...de azi ma pun serios pe treaba:
- sportul il fac acasa .....cel putin pana imi gasesc o sala de aerobic cu program nocturn ;);
- dieta aleasa de mine e cea cu 3 zile fructe si legume, 3 zile lactate, 3 zile carne + o cana in fiecare zi de otet de mere si cidru.
Mai am nevoie doar de cateva incurajari..>:D<..asa pe parcurs...;)..sa mai imi creasca moralul ;)....sa nu fiu singurica:).
Multa bafta tuturor si sper ca am resusit sa va transmit cat de cat o particica din entuziasmul meu.:)

mvthebest 10 apr 2010 11:25:29

Re: batalia kilogramelor incepe......acum ;)
 
Citat:

Anterior postat de neralina (Post 143904)
salutare tuturor
eu sunt neralina si azi mi s-a intamplat un lucru minunat..:)...am dat peste acest site :D. Am 80 de kg si 1.60 inaltime si ma tot plangeam de kilogramele acumulate si ma tot gandeam ce sa fac sa scap de ele(fara sa si fac ceva de fapt).....asta pana azi....cand am gasit acest site.....care ma trezit la realitate si ma facut sa imi dau seama ca daca vreau sa slabesc trebuie sa si fac ceva in privinta asta.
Deci m-am hotarat...de azi ma pun serios pe treaba:
- sportul il fac acasa .....cel putin pana imi gasesc o sala de aerobic cu program nocturn ;);
- dieta aleasa de mine e cea cu 3 zile fructe si legume, 3 zile lactate, 3 zile carne + o cana in fiecare zi de otet de mere si cidru.
Mai am nevoie doar de cateva incurajari..>:D<..asa pe parcurs...;)..sa mai imi creasca moralul ;)....sa nu fiu singurica:).
Multa bafta tuturor si sper ca am resusit sa va transmit cat de cat o particica din entuziasmul meu.:)

>:D<>:D<>:D< Bine ai venit printre noi Alina(banuiesc?:P) >:D<>:D<

Felicitari pentru ca te-ai horatat sa faci ceva pentru sanatatea ta in primul rand;;)

Mult noroc in lupta cu kg... :-*:-*:-*

jolye79 10 apr 2010 11:26:49

Re: batalia kilogramelor incepe......acum ;)
 
Bine ai venit! Si mult succes!

ras_cristalin 10 apr 2010 11:29:24

Re: batalia kilogramelor incepe......acum ;)
 
Alina, bine ai venit :D
Eu tot disociata as vrea sa tin, desi varianta asta cu 3-3-3 mi se pare greeaaa [*5*]
Ce fel de sport vrei sa faci?
Uite, ti-am adus o caruta de incurajari !
http://www.lafluturi.go.ro/caruta%20...20si%20cai.jpg

Welcome>:D<

andra_aly 10 apr 2010 11:33:46

Re: batalia kilogramelor incepe......acum ;)
 
Bine ai venit>:D< mie mi se pare putin cam drastica disociata. mai ales 3-3-3.:-s
dar daca tu crezi ca poti face fata;;) important este sa nu te infometezi si sa nu iti fie rau. ca aceea nu mai e dieta, ci CHIN. dieta ideala e un stil de viata care sa te faca sa te simti bine. nu este totul roz, vorba aia, baba sufera la fumusete. dar nici rau sa iti fie. ai mare grija>:D< si succes:)

LicuriciColorat 10 apr 2010 19:48:25

Re: Batalia kilogramelor incepe......acum ;)
 
Citat:

Anterior postat de neralina (Post 143904)
salutare tuturor
eu sunt neralina si azi mi s-a intamplat un lucru minunat..:)...am dat peste acest site :D. Am 80 de kg si 1.60 inaltime si ma tot plangeam de kilogramele acumulate si ma tot gandeam ce sa fac sa scap de ele(fara sa si fac ceva de fapt).....asta pana azi....cand am gasit acest site.....care ma trezit la realitate si ma facut sa imi dau seama ca daca vreau sa slabesc trebuie sa si fac ceva in privinta asta.
Deci m-am hotarat...de azi ma pun serios pe treaba:
- sportul il fac acasa .....cel putin pana imi gasesc o sala de aerobic cu program nocturn ;);
- dieta aleasa de mine e cea cu 3 zile fructe si legume, 3 zile lactate, 3 zile carne + o cana in fiecare zi de otet de mere si cidru.
Mai am nevoie doar de cateva incurajari..>:D<..asa pe parcurs...;)..sa mai imi creasca moralul ;)....sa nu fiu singurica:).
Multa bafta tuturor si sper ca am resusit sa va transmit cat de cat o particica din entuziasmul meu.:)

Hey>:D< Bine ai venit!E bine ca ti-ai ales o dieta pe care so urmezi doar ai mare grija sa nu te infometezi,kg nu se duc asa repede(si daca se duc repede la fel de repede vin inapoi+altele bonus),deci pt a slabii frumos si mult trebuie rabdare si perseverenta,am vazut ca ai de dat jos mai multe kg asa ca sportul e foarte important,indiferent de ce sport alegi sa faci,la inceput mai usor apoi maresti intensitatea si timpul,poti alege intre:[*banda*]alergat,fitness+cardio,tae-bo[*stepaerobic*],pilates,zumba sau sa sari coarda[*coarda*](conteaza ca faci),iara o foarte buna solutie pt inceput e mersul pe jos in pas alert sau bicicleta(fie in aer liber,fie bici de camera).Multa bafta si rabdare[*54*]

andra_aly 28 iun 2010 22:47:43

Re: Batalia kilogramelor incepe......acum ;)
 
Buna:) pe unde umblii? ;;)
nu ai mai venit cu vesti:(
cum merge dieta?
te asteptam>:D<

Irina Costas 04 iul 2010 16:29:47

Re: Batalia kilogramelor incepe......acum ;)
 
Buna Neralina!
Cum merge cu slabitul?Ai terminat dieta?

neralina 05 iul 2010 09:08:21

Re: Batalia kilogramelor incepe......acum ;)
 
salutare tuturor
cu dieta merge bine pana acum.....mai ales ca au aparut legumele si fructele......care imi plac la nebunie :D.
nu am mai intrat si nu am mai postat nimic pentru ca am avut multa treaba cu multe deplasari
......dar zilele urmatoare o sa recuperez :D
o zi frumoasa tuturor si mult curaj la scapat de kg

andra_aly 05 iul 2010 09:16:52

Re: Batalia kilogramelor incepe......acum ;)
 
Buna dimineata:) ma bucur ca merge bine treaba si ca e totul ok;)
timp de sport ai gasit?;;)
o saptamana frumoasa iti doresc:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:01:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO