forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/)
-   -   Cum as putea sa slabesc? (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/cum-putea-slabesc-978.html)

biank_elena20 06 aug 2009 19:20:54

Cum as putea sa slabesc?
 
Salutare!:)Nu stiu prin ce minune,insa mi-am facut curaj si m-am apucat si eu serios de slabit:Dam fost in primul rand la un medic homeopat,care mi-a recomandat un tratament insa in paralel trebuie sa tin si un regim care consta in pui la gratar,salate,fructe,si....cam atat:((am reusit sa dau jos6 kg in10 zile,insa m-am cam saturat sa mananc doar pui la gratar la nesfarsit,si incep sa fiu cam sceptica referitor la atingerea telului de a slabi:-sas vrea sa mai dau jos macar10kg,doar atat:))si spre seara e ingrozitor,ma bantuie pizza,shaorma,cartofii prajiti,si tot ceea ce este bun,dar ingrasa:">mai sunt si paranoica,ieri am mancat cateva felii de paine cu pate vegetal,si mi se pare ca am pus la loc un kg:Deste ft important pt mine sa slabesc,am o groaza de fustite care asteapta sa fie purtate-imi vin ft bine,pt ca intr adevar am peste80 kg dar e din cauza ca am oasele ft ft grele,si sanii mari:Dacum doi ani am fost chiar slaba,si aveam75kg ceea ce pare ft mult:))vroiam sa va intreb daca ati putea sa mi dati sugestii legate de ce as mai putea sa mananc,si cam cate calorii ar trebui sa mananc zilnic ca sa slabesc!va multumesc>:D<

ianna 06 aug 2009 22:10:02

Re: Cum as putea sa slabesc?
 
bine ai venit printre noi Bia
  • ai putea sa papi cam orice intre 1100 si 1400 kcal/zi exceptand grasimile, painea, carbogazoasele si zaharul - dar la asemenea dieta trebuie sa incerci sa mentzii nr caloriilor - nu e greu totul e sa te obisnuiesti
  • ti-as recomanda si sport - daca nu la sala macar in casa un min de 30 minute cardio- ca sa ai rezultate frumoase si sa topesti intradevar grasimile
Citat:

Anterior postat de biank_elena20 (Post 17621)
Salutare!:)Nu stiu prin ce minune,insa mi-am facut curaj si m-am apucat si eu serios de slabit:Dam fost in primul rand la un medic homeopat,care mi-a recomandat un tratament insa in paralel trebuie sa tin si un regim care consta in pui la gratar,salate,fructe,si....cam atat:((am reusit sa dau jos6 kg in10 zile,insa m-am cam saturat sa mananc doar pui la gratar la nesfarsit,si incep sa fiu cam sceptica referitor la atingerea telului de a slabi:-sas vrea sa mai dau jos macar10kg,doar atat:))si spre seara e ingrozitor,ma bantuie pizza,shaorma,cartofii prajiti,si tot ceea ce este bun,dar ingrasa:">mai sunt si paranoica,ieri am mancat cateva felii de paine cu pate vegetal,si mi se pare ca am pus la loc un kg:Deste ft important pt mine sa slabesc,am o groaza de fustite care asteapta sa fie purtate-imi vin ft bine,pt ca intr adevar am peste80 kg dar e din cauza ca am oasele ft ft grele,si sanii mari:Dacum doi ani am fost chiar slaba,si aveam75kg ceea ce pare ft mult:))vroiam sa va intreb daca ati putea sa mi dati sugestii legate de ce as mai putea sa mananc,si cam cate calorii ar trebui sa mananc zilnic ca sa slabesc!va multumesc>:D<


biank_elena20 07 aug 2009 08:12:46

Re: Cum as putea sa slabesc?
 
Multumesc pt raspuns;;)incerc sa folosesc bicicleta de camera cam de 3 ori pe saptamana-inainte o foloseam pe post de cuier:Pce-i drept,e cam plictisitor/:)dar simt ca ma ajuta..off,asa ma gandesc cateodata ca ar fi minunat daca as putea manca o pizza zilnic,care sa aiba in jur de1000calorii,si cu toate astea sa slabesc:))de fapt realitatea e ca ar trebui sa-i declar razboi,doar din cauza asta m-am ingrasat>:/cand am venit acasa,de la facultate,mama,care nu ma vazuse de2luni,mi-a zis ca a avut un soc cand a vazut ce tare m-am ingrasat:)):-@acum ca am dat jos6kg,mi-a spus ca e muuuult mai bine;;)ee,gata cu fanteziile despre pizza-merg sa-mi gatesc puiul la gratarb-)nu de alta,dar pe data de15,luna asta,sunt invittata la o nunta,si daca nu arat ft ft ft bine,nici nu ma gandesc sa merg[-(

ianna 07 aug 2009 14:53:40

Re: Cum as putea sa slabesc?
 
Bia tine minte de la mine si poate chiar si de la orice slabutza in devenire de pe aici: HAINA FACE PE OM;;)faca ai sa pui ceva mulat normal ca se vor vedea sunculitze, daca pui ceva mini normal ca se vor vedea picioarele grase, daca iti pui rochie tip gogosar normal ca vei arata ca un gogosar:))deci chiar si cu 10 sau 20 kg pierdute orice haina poate sa te avantajeze sau din contra;)
Daca vrei ia pe cineva cu apartu foto cand te duci sa probezi haine daca nu ai deja ceva in garderoba, si ne mai putem da si noi cu parerea:)

Citat:

Anterior postat de biank_elena20 (Post 17653)
Multumesc pt raspuns;;)incerc sa folosesc bicicleta de camera cam de 3 ori pe saptamana-inainte o foloseam pe post de cuier:Pce-i drept,e cam plictisitor/:)dar simt ca ma ajuta..off,asa ma gandesc cateodata ca ar fi minunat daca as putea manca o pizza zilnic,care sa aiba in jur de1000calorii,si cu toate astea sa slabesc:))de fapt realitatea e ca ar trebui sa-i declar razboi,doar din cauza asta m-am ingrasat>:/cand am venit acasa,de la facultate,mama,care nu ma vazuse de2luni,mi-a zis ca a avut un soc cand a vazut ce tare m-am ingrasat:)):-@acum ca am dat jos6kg,mi-a spus ca e muuuult mai bine;;)ee,gata cu fanteziile despre pizza-merg sa-mi gatesc puiul la gratarb-)nu de alta,dar pe data de15,luna asta,sunt invittata la o nunta,si daca nu arat ft ft ft bine,nici nu ma gandesc sa merg[-(


biank_elena20 07 aug 2009 18:28:16

Re: Cum as putea sa slabesc?
 
sal din nou:)acum o ora am ajuns in iasi,m-a chemat sora sa mai stam la taclale,si din una in alta am hotarat sa facem papanasi-oare ingrasa tare?as gusta unul;;)cu toate ca mi s-a mai intamplat sa zic:eee,iau doar o gurita din tort,n-are nimic,si dupa ce luam o gurita:eeee,nu e o tragedie daca mananc o feliuta,si dupa ce terminam feliuta mai mancam vreo doua:))as vrea sa merg la nunta asta,pt ca nu am fost niciodata la nici o nunta,si mi-ar placea,sunt o groaza de traditii,chiar imi doresc sa merg:)haine am-rochiile nu m-ar avantaja,asa ca am ales o fustita neagra,dar nu mulata:-oe putin mai sus de genunchi,dar ft putin,sa nu va inchipuiti ca merg cu o fusta pana la fund:">si o bluzita ft draguta;;)atata sper,sa nu ma ingras la loc pana pe15:))ca am mai tinut eu in iarna un regim-slabisem 6kg in 7zile,dupa care am renuntat,si am pus la loc8kg:((momentan sunt cam frustrata,nu stiu de ce,dar azi ma cam strangeau pantalonii care zilele trecute imi veneau ft bine-oare retine organismul lichide?probl e ca nu prea beau apa:Dde regula imi place cea minerala,dar zilele astea nu am mai apucat sa-mi cumpar,si am preferat sa nu beau deloc:D:Dapropo,apa minerala este sanatoasa?daca zici ca nu,sunt terminata,voi seca cu totul:))auzisem ca acidul nu este prea bun,dar in ultima vreme las sticla fara dop si mai iese din acid:-/gata,merg,ma cheama sora la un cappuccinob-)paaa:)

Slabuta 09 aug 2009 19:58:50

Re: Cum as putea sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de biank_elena20 (Post 17621)
Salutare!:)Nu stiu prin ce minune,insa mi-am facut curaj si m-am apucat si eu serios de slabit:Dam fost in primul rand la un medic homeopat,care mi-a recomandat un tratament insa in paralel trebuie sa tin si un regim care consta in pui la gratar,salate,fructe,si....cam atat:((am reusit sa dau jos6 kg in10 zile,insa m-am cam saturat sa mananc doar pui la gratar la nesfarsit,si incep sa fiu cam sceptica referitor la atingerea telului de a slabi:-sas vrea sa mai dau jos macar10kg,doar atat:))si spre seara e ingrozitor,ma bantuie pizza,shaorma,cartofii prajiti,si tot ceea ce este bun,dar ingrasa:">mai sunt si paranoica,ieri am mancat cateva felii de paine cu pate vegetal,si mi se pare ca am pus la loc un kg:Deste ft important pt mine sa slabesc,am o groaza de fustite care asteapta sa fie purtate-imi vin ft bine,pt ca intr adevar am peste80 kg dar e din cauza ca am oasele ft ft grele,si sanii mari:Dacum doi ani am fost chiar slaba,si aveam75kg ceea ce pare ft mult:))vroiam sa va intreb daca ati putea sa mi dati sugestii legate de ce as mai putea sa mananc,si cam cate calorii ar trebui sa mananc zilnic ca sa slabesc!va multumesc>:D<

Buna Elena si bine ai venit printre noi :)

De ce trebuie sa mananci doar pui la gratar?:-o
O dieta sanatoasa si echilibrata presupune si alte alimente, cereale cu lapte, care sunt o bunatate, sau peste cu umplutura de legume au lactate degresate,.....

Gandeste-te ca o sa iti permiti si shaorma si pizza, dar dupa ce slabesti ;)
Eu acum sunt la mentinere si de exemplu azi am papat 1/4 pizza si nu ma voi ingrasa pentru ca am grija la cantitate ;) in plus nu mananc niciodaa seara mancaruri consistente ;)

Pe zi ar trebui sa papi 1200 kcal, iar cu ce le-ai putea umple cred ca gasesti idei foarte bune aici: Retete dietetice


Citat:

Anterior postat de biank_elena20 (Post 17707)
sal din nou:)acum o ora am ajuns in iasi,m-a chemat sora sa mai stam la taclale,si din una in alta am hotarat sa facem papanasi-oare ingrasa tare?as gusta unul;;)cu toate ca mi s-a mai intamplat sa zic:eee,iau doar o gurita din tort,n-are nimic,si dupa ce luam o gurita:eeee,nu e o tragedie daca mananc o feliuta,si dupa ce terminam feliuta mai mancam vreo doua:))as vrea sa merg la nunta asta,pt ca nu am fost niciodata la nici o nunta,si mi-ar placea,sunt o groaza de traditii,chiar imi doresc sa merg:)haine am-rochiile nu m-ar avantaja,asa ca am ales o fustita neagra,dar nu mulata:-oe putin mai sus de genunchi,dar ft putin,sa nu va inchipuiti ca merg cu o fusta pana la fund:">si o bluzita ft draguta;;)atata sper,sa nu ma ingras la loc pana pe15:))ca am mai tinut eu in iarna un regim-slabisem 6kg in 7zile,dupa care am renuntat,si am pus la loc8kg:((momentan sunt cam frustrata,nu stiu de ce,dar azi ma cam strangeau pantalonii care zilele trecute imi veneau ft bine-oare retine organismul lichide?probl e ca nu prea beau apa:Dde regula imi place cea minerala,dar zilele astea nu am mai apucat sa-mi cumpar,si am preferat sa nu beau deloc:D:Dapropo,apa minerala este sanatoasa?daca zici ca nu,sunt terminata,voi seca cu totul:))auzisem ca acidul nu este prea bun,dar in ultima vreme las sticla fara dop si mai iese din acid:-/gata,merg,ma cheama sora la un cappuccinob-)paaa:)

Papanasi, depinde cum sunt facut, au ceva calorii ;) vezi aici: Calorii Papanasi

Nu trebuie sa renunti in nici un caz la regim si la dorinta de a fi slabuta pentru o felie de tort ;) nu merita, crede-ma ;)

Cappuccino iar nu-i bun :D cam are calorii :)
Gandeste-ti un plan de batalie pe termen lung, altfel vei cadea in disperare si vei pun la loc toate kg slabite ;)

Hai succes si sa ne auzim mai des :)

Azaleea 17 aug 2009 12:37:05

Re: Cum as putea sa slabesc?
 
Buna la toata lumea,sunt noua pe aici nu prea stiu cu ce sa incep.......am 19 ani si 85 de kg si 1,67 inaltime si de azi am inceput sa tin cura cu varza sper sa dau ceva jos pt.ca mai putin si incep facultatea si vreau sa arat cat de cat bine....sper sa si reusesc sa dau jos surpulusul............va pup

Azaleea 17 aug 2009 12:44:46

Re: Cum as putea sa slabesc?
 
apa minera nu este bua..incearca sa bei apa plata sau apa cu lamaie......eu mau beau si apa cu 2 sau 3 lingurite de otet....

Slabuta 19 aug 2009 10:44:05

Re: Cum as putea sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de Azaleea (Post 19431)
Buna la toata lumea,sunt noua pe aici nu prea stiu cu ce sa incep.......am 19 ani si 85 de kg si 1,67 inaltime si de azi am inceput sa tin cura cu varza sper sa dau ceva jos pt.ca mai putin si incep facultatea si vreau sa arat cat de cat bine....sper sa si reusesc sa dau jos surpulusul............va pup

Buna Azaleea si bine ai venit printre noi :)>:D<

Multi ani inainte :) La varsta ta am fost si eu, si tot pe atunci am incercat si aceasta dieta cu ciorba de varza, dar a fost cea mai mare prostie :(

Nu trebuie facultatea sa fie motivul pentru care vei face aceasta greseala :(
Daca tot vrei sa tii o dieta anume si sa slabesti cat de cat sanatos, iti recomand Scarsdale - http://forum.slabute.ro/diete/princi...arsdale-1.html :)

Eu am slabit cu aceasta dieta si dintre toate regimurile pe care le-am tinut este cea cu care nu m-am infometat :)

Citat:

Anterior postat de Azaleea (Post 19432)
apa minera nu este bua..incearca sa bei apa plata sau apa cu lamaie......eu mau beau si apa cu 2 sau 3 lingurite de otet....

Ai dreptate, apa plata este de preferat, daca mai pui si lamaie este perfect, cu otetul, in schimb, nu m-as arunca, din cate stiu eu face aciditatea ridicata la stomac si de acolo la gastrita nu mai e mult ;)

Spor la slabit si sa ne mai auzim, cu vesti bune :)

delx 08 sep 2009 19:06:09

Re: Cum as putea sa slabesc?
 
Hello! Sunt si eu noua pe aici... Foarte noua... Si m-am pus si eu, dupa 5000 de incercari de diverse cure, de slabit. Acum abordez cura dupa calorii. Deci mi-am propus sa nu mananc mai mult de 1200 de calorii si sa incerc sa mananc cat mai sanatos. :">

Abordez cura aceasta deorece am o colega la lucru care a reusit asa sa slabeasca cam 40 kg. Ea avea deja probleme de la atata greutate... :(

Eu... am cu 20 de kg cel putin mai mult decat ar trebui... nu pentru ca sa fiu slaba ci pentru a fi sanatoasa si normala (din fericire nu am probleme de sanatate dar mi-e sa nu am mai tarziu...).

As vrea sa aud si parerile voastre despre socotitul caloriilor... :D

Of, sper sa reusesc acuma.... :((


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:35:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO