Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cum as putea sa slabesc?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 06 aug 2009, 19:20:54
biank_elena20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Date: 170cm, 86kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Cum as putea sa slabesc?

Salutare!Nu stiu prin ce minune,insa mi-am facut curaj si m-am apucat si eu serios de slabitam fost in primul rand la un medic homeopat,care mi-a recomandat un tratament insa in paralel trebuie sa tin si un regim care consta in pui la gratar,salate,fructe,si....cam atatam reusit sa dau jos6 kg in10 zile,insa m-am cam saturat sa mananc doar pui la gratar la nesfarsit,si incep sa fiu cam sceptica referitor la atingerea telului de a slabias vrea sa mai dau jos macar10kg,doar atatsi spre seara e ingrozitor,ma bantuie pizza,shaorma,cartofii prajiti,si tot ceea ce este bun,dar ingrasamai sunt si paranoica,ieri am mancat cateva felii de paine cu pate vegetal,si mi se pare ca am pus la loc un kgeste ft important pt mine sa slabesc,am o groaza de fustite care asteapta sa fie purtate-imi vin ft bine,pt ca intr adevar am peste80 kg dar e din cauza ca am oasele ft ft grele,si sanii mariacum doi ani am fost chiar slaba,si aveam75kg ceea ce pare ft multvroiam sa va intreb daca ati putea sa mi dati sugestii legate de ce as mai putea sa mananc,si cam cate calorii ar trebui sa mananc zilnic ca sa slabesc!va multumesc
biank_elena20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2191 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 06 aug 2009 at 20:10:47.
  #2 (permalink)  
Vechi 06 aug 2009, 22:10:02
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

bine ai venit printre noi Bia
  • ai putea sa papi cam orice intre 1100 si 1400 kcal/zi exceptand grasimile, painea, carbogazoasele si zaharul - dar la asemenea dieta trebuie sa incerci sa mentzii nr caloriilor - nu e greu totul e sa te obisnuiesti
  • ti-as recomanda si sport - daca nu la sala macar in casa un min de 30 minute cardio- ca sa ai rezultate frumoase si sa topesti intradevar grasimile
Citat:
Anterior postat de biank_elena20 Vezi mesajul
Salutare!Nu stiu prin ce minune,insa mi-am facut curaj si m-am apucat si eu serios de slabitam fost in primul rand la un medic homeopat,care mi-a recomandat un tratament insa in paralel trebuie sa tin si un regim care consta in pui la gratar,salate,fructe,si....cam atatam reusit sa dau jos6 kg in10 zile,insa m-am cam saturat sa mananc doar pui la gratar la nesfarsit,si incep sa fiu cam sceptica referitor la atingerea telului de a slabias vrea sa mai dau jos macar10kg,doar atatsi spre seara e ingrozitor,ma bantuie pizza,shaorma,cartofii prajiti,si tot ceea ce este bun,dar ingrasamai sunt si paranoica,ieri am mancat cateva felii de paine cu pate vegetal,si mi se pare ca am pus la loc un kgeste ft important pt mine sa slabesc,am o groaza de fustite care asteapta sa fie purtate-imi vin ft bine,pt ca intr adevar am peste80 kg dar e din cauza ca am oasele ft ft grele,si sanii mariacum doi ani am fost chiar slaba,si aveam75kg ceea ce pare ft multvroiam sa va intreb daca ati putea sa mi dati sugestii legate de ce as mai putea sa mananc,si cam cate calorii ar trebui sa mananc zilnic ca sa slabesc!va multumesc
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 07 aug 2009, 08:12:46
biank_elena20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Date: 170cm, 86kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Multumesc pt raspunsincerc sa folosesc bicicleta de camera cam de 3 ori pe saptamana-inainte o foloseam pe post de cuierce-i drept,e cam plictisitordar simt ca ma ajuta..off,asa ma gandesc cateodata ca ar fi minunat daca as putea manca o pizza zilnic,care sa aiba in jur de1000calorii,si cu toate astea sa slabescde fapt realitatea e ca ar trebui sa-i declar razboi,doar din cauza asta m-am ingrasatcand am venit acasa,de la facultate,mama,care nu ma vazuse de2luni,mi-a zis ca a avut un soc cand a vazut ce tare m-am ingrasatacum ca am dat jos6kg,mi-a spus ca e muuuult mai bineee,gata cu fanteziile despre pizza-merg sa-mi gatesc puiul la gratarnu de alta,dar pe data de15,luna asta,sunt invittata la o nunta,si daca nu arat ft ft ft bine,nici nu ma gandesc sa merg
biank_elena20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2191 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 07 aug 2009, 14:53:40
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Bia tine minte de la mine si poate chiar si de la orice slabutza in devenire de pe aici: HAINA FACE PE OMfaca ai sa pui ceva mulat normal ca se vor vedea sunculitze, daca pui ceva mini normal ca se vor vedea picioarele grase, daca iti pui rochie tip gogosar normal ca vei arata ca un gogosardeci chiar si cu 10 sau 20 kg pierdute orice haina poate sa te avantajeze sau din contra
Daca vrei ia pe cineva cu apartu foto cand te duci sa probezi haine daca nu ai deja ceva in garderoba, si ne mai putem da si noi cu parerea

Citat:
Anterior postat de biank_elena20 Vezi mesajul
Multumesc pt raspunsincerc sa folosesc bicicleta de camera cam de 3 ori pe saptamana-inainte o foloseam pe post de cuierce-i drept,e cam plictisitordar simt ca ma ajuta..off,asa ma gandesc cateodata ca ar fi minunat daca as putea manca o pizza zilnic,care sa aiba in jur de1000calorii,si cu toate astea sa slabescde fapt realitatea e ca ar trebui sa-i declar razboi,doar din cauza asta m-am ingrasatcand am venit acasa,de la facultate,mama,care nu ma vazuse de2luni,mi-a zis ca a avut un soc cand a vazut ce tare m-am ingrasatacum ca am dat jos6kg,mi-a spus ca e muuuult mai bineee,gata cu fanteziile despre pizza-merg sa-mi gatesc puiul la gratarnu de alta,dar pe data de15,luna asta,sunt invittata la o nunta,si daca nu arat ft ft ft bine,nici nu ma gandesc sa merg
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 07 aug 2009, 18:28:16
biank_elena20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Date: 170cm, 86kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

sal din nouacum o ora am ajuns in iasi,m-a chemat sora sa mai stam la taclale,si din una in alta am hotarat sa facem papanasi-oare ingrasa tare?as gusta unulcu toate ca mi s-a mai intamplat sa zic:eee,iau doar o gurita din tort,n-are nimic,si dupa ce luam o gurita:eeee,nu e o tragedie daca mananc o feliuta,si dupa ce terminam feliuta mai mancam vreo douaas vrea sa merg la nunta asta,pt ca nu am fost niciodata la nici o nunta,si mi-ar placea,sunt o groaza de traditii,chiar imi doresc sa merghaine am-rochiile nu m-ar avantaja,asa ca am ales o fustita neagra,dar nu mulatae putin mai sus de genunchi,dar ft putin,sa nu va inchipuiti ca merg cu o fusta pana la fundsi o bluzita ft dragutaatata sper,sa nu ma ingras la loc pana pe15ca am mai tinut eu in iarna un regim-slabisem 6kg in 7zile,dupa care am renuntat,si am pus la loc8kgmomentan sunt cam frustrata,nu stiu de ce,dar azi ma cam strangeau pantalonii care zilele trecute imi veneau ft bine-oare retine organismul lichide?probl e ca nu prea beau apade regula imi place cea minerala,dar zilele astea nu am mai apucat sa-mi cumpar,si am preferat sa nu beau delocapropo,apa minerala este sanatoasa?daca zici ca nu,sunt terminata,voi seca cu totulauzisem ca acidul nu este prea bun,dar in ultima vreme las sticla fara dop si mai iese din acidgata,merg,ma cheama sora la un cappuccinopaaa
biank_elena20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2191 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 09 aug 2009, 19:58:50
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Citat:
Anterior postat de biank_elena20 Vezi mesajul
Salutare!Nu stiu prin ce minune,insa mi-am facut curaj si m-am apucat si eu serios de slabitam fost in primul rand la un medic homeopat,care mi-a recomandat un tratament insa in paralel trebuie sa tin si un regim care consta in pui la gratar,salate,fructe,si....cam atatam reusit sa dau jos6 kg in10 zile,insa m-am cam saturat sa mananc doar pui la gratar la nesfarsit,si incep sa fiu cam sceptica referitor la atingerea telului de a slabias vrea sa mai dau jos macar10kg,doar atatsi spre seara e ingrozitor,ma bantuie pizza,shaorma,cartofii prajiti,si tot ceea ce este bun,dar ingrasamai sunt si paranoica,ieri am mancat cateva felii de paine cu pate vegetal,si mi se pare ca am pus la loc un kgeste ft important pt mine sa slabesc,am o groaza de fustite care asteapta sa fie purtate-imi vin ft bine,pt ca intr adevar am peste80 kg dar e din cauza ca am oasele ft ft grele,si sanii mariacum doi ani am fost chiar slaba,si aveam75kg ceea ce pare ft multvroiam sa va intreb daca ati putea sa mi dati sugestii legate de ce as mai putea sa mananc,si cam cate calorii ar trebui sa mananc zilnic ca sa slabesc!va multumesc
Buna Elena si bine ai venit printre noi

De ce trebuie sa mananci doar pui la gratar?
O dieta sanatoasa si echilibrata presupune si alte alimente, cereale cu lapte, care sunt o bunatate, sau peste cu umplutura de legume au lactate degresate,.....

Gandeste-te ca o sa iti permiti si shaorma si pizza, dar dupa ce slabesti
Eu acum sunt la mentinere si de exemplu azi am papat 1/4 pizza si nu ma voi ingrasa pentru ca am grija la cantitate in plus nu mananc niciodaa seara mancaruri consistente

Pe zi ar trebui sa papi 1200 kcal, iar cu ce le-ai putea umple cred ca gasesti idei foarte bune aici: Retete dietetice


Citat:
Anterior postat de biank_elena20 Vezi mesajul
sal din nouacum o ora am ajuns in iasi,m-a chemat sora sa mai stam la taclale,si din una in alta am hotarat sa facem papanasi-oare ingrasa tare?as gusta unulcu toate ca mi s-a mai intamplat sa zic:eee,iau doar o gurita din tort,n-are nimic,si dupa ce luam o gurita:eeee,nu e o tragedie daca mananc o feliuta,si dupa ce terminam feliuta mai mancam vreo douaas vrea sa merg la nunta asta,pt ca nu am fost niciodata la nici o nunta,si mi-ar placea,sunt o groaza de traditii,chiar imi doresc sa merghaine am-rochiile nu m-ar avantaja,asa ca am ales o fustita neagra,dar nu mulatae putin mai sus de genunchi,dar ft putin,sa nu va inchipuiti ca merg cu o fusta pana la fundsi o bluzita ft dragutaatata sper,sa nu ma ingras la loc pana pe15ca am mai tinut eu in iarna un regim-slabisem 6kg in 7zile,dupa care am renuntat,si am pus la loc8kgmomentan sunt cam frustrata,nu stiu de ce,dar azi ma cam strangeau pantalonii care zilele trecute imi veneau ft bine-oare retine organismul lichide?probl e ca nu prea beau apade regula imi place cea minerala,dar zilele astea nu am mai apucat sa-mi cumpar,si am preferat sa nu beau delocapropo,apa minerala este sanatoasa?daca zici ca nu,sunt terminata,voi seca cu totulauzisem ca acidul nu este prea bun,dar in ultima vreme las sticla fara dop si mai iese din acidgata,merg,ma cheama sora la un cappuccinopaaa
Papanasi, depinde cum sunt facut, au ceva calorii vezi aici: Calorii Papanasi

Nu trebuie sa renunti in nici un caz la regim si la dorinta de a fi slabuta pentru o felie de tort nu merita, crede-ma

Cappuccino iar nu-i bun cam are calorii
Gandeste-ti un plan de batalie pe termen lung, altfel vei cadea in disperare si vei pun la loc toate kg slabite

Hai succes si sa ne auzim mai des
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #7 (permalink)  
Vechi 17 aug 2009, 12:37:05
Azaleea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2009
Locaţie: Bocsa, Romania
Dieta: Dieta cu varza
Date: 167cm, 87kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Buna la toata lumea,sunt noua pe aici nu prea stiu cu ce sa incep.......am 19 ani si 85 de kg si 1,67 inaltime si de azi am inceput sa tin cura cu varza sper sa dau ceva jos pt.ca mai putin si incep facultatea si vreau sa arat cat de cat bine....sper sa si reusesc sa dau jos surpulusul............va pup
Azaleea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1908 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1391 kcal/zi. Pentru a slăbi 27 de kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -5066 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 17 aug 2009, 12:44:46
Azaleea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2009
Locaţie: Bocsa, Romania
Dieta: Dieta cu varza
Date: 167cm, 87kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

apa minera nu este bua..incearca sa bei apa plata sau apa cu lamaie......eu mau beau si apa cu 2 sau 3 lingurite de otet....
Azaleea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1908 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1391 kcal/zi. Pentru a slăbi 27 de kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -5066 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 19 aug 2009, 10:44:05
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Citat:
Anterior postat de Azaleea Vezi mesajul
Buna la toata lumea,sunt noua pe aici nu prea stiu cu ce sa incep.......am 19 ani si 85 de kg si 1,67 inaltime si de azi am inceput sa tin cura cu varza sper sa dau ceva jos pt.ca mai putin si incep facultatea si vreau sa arat cat de cat bine....sper sa si reusesc sa dau jos surpulusul............va pup
Buna Azaleea si bine ai venit printre noi

Multi ani inainte La varsta ta am fost si eu, si tot pe atunci am incercat si aceasta dieta cu ciorba de varza, dar a fost cea mai mare prostie

Nu trebuie facultatea sa fie motivul pentru care vei face aceasta greseala
Daca tot vrei sa tii o dieta anume si sa slabesti cat de cat sanatos, iti recomand Scarsdale - http://forum.slabute.ro/diete/princi...arsdale-1.html

Eu am slabit cu aceasta dieta si dintre toate regimurile pe care le-am tinut este cea cu care nu m-am infometat

Citat:
Anterior postat de Azaleea Vezi mesajul
apa minera nu este bua..incearca sa bei apa plata sau apa cu lamaie......eu mau beau si apa cu 2 sau 3 lingurite de otet....
Ai dreptate, apa plata este de preferat, daca mai pui si lamaie este perfect, cu otetul, in schimb, nu m-as arunca, din cate stiu eu face aciditatea ridicata la stomac si de acolo la gastrita nu mai e mult

Spor la slabit si sa ne mai auzim, cu vesti bune
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #10 (permalink)  
Vechi 08 sep 2009, 19:06:09
delx's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 07 sep 2009
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 40
Dieta: dieta hipocalorica - 1000-1200 cal
Date: 168cm, 89kg
Mesaje: 50
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Hello! Sunt si eu noua pe aici... Foarte noua... Si m-am pus si eu, dupa 5000 de incercari de diverse cure, de slabit. Acum abordez cura dupa calorii. Deci mi-am propus sa nu mananc mai mult de 1200 de calorii si sa incerc sa mananc cat mai sanatos.

Abordez cura aceasta deorece am o colega la lucru care a reusit asa sa slabeasca cam 40 kg. Ea avea deja probleme de la atata greutate...

Eu... am cu 20 de kg cel putin mai mult decat ar trebui... nu pentru ca sa fiu slaba ci pentru a fi sanatoasa si normala (din fericire nu am probleme de sanatate dar mi-e sa nu am mai tarziu...).

As vrea sa aud si parerile voastre despre socotitul caloriilor...

Of, sper sa reusesc acuma....
delx, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1124 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
80 kg, 90 kg, dieta, diete, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce alimente trebuie sa evitati sa consumati in exces Slabuta Aditivi Alimentari 10 30 mar 2012 19:10:47
Cate calorii trebuie sa ard ca sa slabesc 2 kg pe luna? karmara Sport 18 02 nov 2011 21:01:45
Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa Roxana Arhiva jurnale slabit 376 06 ian 2010 11:40:21
jurnal anca...vreau sa slabesc 5 kg si cel mai important sa ma mentin :D anca90 Arhiva jurnale slabit 5 17 iul 2009 15:43:41

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole