Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #61 (permalink)  
Vechi 07 mai 2010, 14:19:18
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de Codri Vezi mesajul
Si eu am 162 si 82.5 kg si nu reusesc sa slabesc, desi am tinut dieta din ianuarie cu alimente slabe, fara carne, doar legume si orez cu ciuperci. Acum am inceput sa-mi calculez caloriile pe zi, sa vad daca totusi nu mananc prea mult ca sa fie eficienta dieta. Dar oricum e bine ca macar n-am mai adaugat alte kg in plus la greutatea mea serioasa de 82.5 kg.
As vrea si eu sa ajung la 58 de kg, ca in general aveam 52 de kg de cand m-am maritat, acum 20 de ani si doar in ultimii 5 ani am ajuns la greutate mare. Sunt tare necajita si lumea se mira rau de tot cand vede poza din buletin si ma intreaba daca sigur eu sunt in poza aia. Nasol!
Bun venit printre noi Codri

Cam cate calorii papi intr-o zi?
Sa ne pui meniurile tale, sa vedem ce papi si cum combini alimentele

Faci vreun tip de sport?

Ai sa vezi ca se poate, o luam pas cu pas

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
buna Codri si bine ai venit,

lasa ca alaturi de fetele de aici vei reusi.

draga Slabuta,
din cate am mai spus, eu am reusit anul trecut sa dau jos 10 kg in cateva luni, numai ca le-am pus la loc pe timpul iernii, desi nu am abuzat de carne grasa, dar tiot s-au pus inapoi.
cred ca de la 16 ani am tot avut probleme cu greutatea - aveam 69 kg - la 25 de ani, cand m-am casatorit ajunsesem la 64 kg - deci mai putine de atat nu am avut - poate la 12 ani
eu am sanii foarte mari si nici nu mi-ar sta foarte bine mai slaba de 60-64 cred - si nici nu stiu daca voi reusi sa ajung la 60.
de-a lungul timpului, am facut ceva sport si acasa, si la sala de fittnes, si la sala de kinetoterapie si am muschii destul de mari si de bine formati - deci mai atarna si ei la greutate si sanii
dar... alaturi de voi sper sa reusesc
v-am mai spus ca imi place tare mult sa gatesc si sa fac dulcuri - de cand am inceput noul regim de viata nu am mai facut nimik dulce,am inceput sa caut retete de dulciuri dietetice -si trebuie sa imi umplu camara cu faina de secara, integrala si sa iau si niste fructoza
pana la urma o sa incerc sa fac unele din retetele mele dar modificate la faina si zahar , ca oricum am vazut ca oua, lapte si margarina pot folosi si in dulciurile Monti.

te poooop si iti multumesc mult pt suportul moral - chiar imi esti de ajutor :*
Da, Claudia, se pot face niste dulciuri dietetice, o nebunie, bineinteles iti trebuie ingrediente specifice

Rasfata-te in weekend cu cate un dulce facut in casa, meriti o data pe saptamana un cadou pentru munca din timpul saptamanii
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #62 (permalink)  
Vechi 07 mai 2010, 15:59:42
letuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2010
Locaţie: plopeni, Romania
Vârsta: 46
Date: 163cm, 83kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Red face Re: vreu sa slabesc sanatos

sport nu facdar merg in fiecare zi pe jos cca.40min,o duc pe fetita mea la gradinita cu meniu zilnic sunt un dezastru manimc ce gatesc pt.cei 4 membri ai fam.(sotul si cei 3 copii ai mei) astept sugesti si sfaturi cu cea mai mare placere sper sa reusesc cu ajutorul vostru
letuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1236 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #63 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 13:41:26
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: vreu sa slabesc sanatos

Citat:
Anterior postat de letuta Vezi mesajul
sport nu facdar merg in fiecare zi pe jos cca.40min,o duc pe fetita mea la gradinita cu meniu zilnic sunt un dezastru manimc ce gatesc pt.cei 4 membri ai fam.(sotul si cei 3 copii ai mei) astept sugesti si sfaturi cu cea mai mare placere sper sa reusesc cu ajutorul vostru
Buna
Pai e bun si mersul pe jos 40 minute e chiar bine

Hai sa o luam incet
Ce meniu zilnic ai? Ca sa vedem ce faci bine si ce nu.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #64 (permalink)  
Vechi 11 mai 2010, 07:10:42
Codri's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Slab calorica- fara grasimi
Date: 164cm, 82.5kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Buna,
Si eu vreau sa slabesc si nu prea am mare succes. Am 164 inaltime si 82 de kg si incerc sa tin dieta, cu calorii sub 1500, fara dulciuri si fainoase. Ma bucur sa gasesc aici persoane care se straduiesc sa faca acelasi lucru ca si mine si cred ca ne putem sustine una pe alta, nu-i asa?
Imi doresc mult de tot sa ajung la 58 de kg. Problema mea este abdomenul care este destul de mare, soldurile si picioarele nefiind prea dolofane. Adica am o constituite care este mai mare in partea superioara si stiu ca asta inseamna predispozitie spre bolile cardiovasculare, ceea ce ma face sa ma ingrijorez. Am tinut si dieta fara carne, conform grupei mele de sange. La grupa mea de sange este indicata alimentatia vegetariana, dar mai mult decat o stagnare in greutate, n-am observat.
Acum mananc mai dietetic si incerc sa nu mananc deloc seara. Beau si ceai de soc, afin si schiduf, confrom recomandarilor nutritionistei. Glicemia are valori bune e adevarat, dar nu pot sa spun ca ma simt mai usoara...
Sper totusi sa obtin ceva rezultate prin eforturile mele, intr-un final.
Codri, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2190 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1673 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 899 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #65 (permalink)  
Vechi 11 mai 2010, 07:23:50
Codri's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Slab calorica- fara grasimi
Date: 164cm, 82.5kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Scuze, n-am observat mesajul de raspuns. Multumesc!
Da, fac ceva sport, de doua ori pe saptamana merg la sala de gimnastica si fac la modul foarte serios miscare. Adica am ajuns cam in doua luni sa fac 100 de abdomene la o sedinta. Ideea este ca ma straduiesc de o vreme mai mult. Asa cum am zis incerc sa mananc 1500 de calorii pe zi, dar igur ca nu reusesc intotdeuana. Uite de exemplu, ieri am mancat o banana de dimineata, apoi dupa doua ore doua feliute de paine neagra cu salata de vinete fara maioneza. Dupa inca vreo 3 ore am mancat putina conopida la cuptor cu smantana. Apoi in cursul zilei n-am mai apucat si pe la 17 am mai mancat din conopida facuta. Iar seara doar ceai. Asa a fost ieri.
E rau?
Codri, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2190 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1673 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 899 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #66 (permalink)  
Vechi 11 mai 2010, 10:20:13
andreea30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: Targu-Mures, Romania
Vârsta: 44
Date: 165cm, 85kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Bine ai venit printre noi Andreea

Multi ani baietelului tau

Din start iti spun ca o dieta de detoxifiere ar trebui sa aiba cat mai putini carbohidrati de tipul fulgilor de porumb.

Daca vrei sa ii dai un impuls te sfatui sa renunti la cat mai multi la carbo, si sa te axezi pe proteine si grasimi bune

Micul dejun poate ramane asa, dar pranzul, cina si gustarile trebuie schimbate radical.

Legume, carne, peste, seminte (nuci, alune, migdale, etc, toate crude, fara sare si ulei), lactate si branzeturi.

Deci, cu totul altceva trebuie

Sport sau ceva miscare faci?

Ai sa vezi ca se poate, cu putina rabdare
Salut! mersi mult de sfaturi sunt mai mult decat binevenite!!!!

Sa exemplific putin: micul dejun e format doar din iaurt cu cereale (acela de la Activia) pentru ca il iau dupa ce ajung la servici si pentru ca inainte nu am cand ca trebuie sa ducem copilul la cresa inainte de servici. Pranzul este pela ora 13-14 si e o masa formata din supa sau ciorba care ne este oferita aici la servici deci nu am ce sa schimb doar ca in loc de meniul normal am ales pe cel vegetarian. Cina de multe ori nu este pentru ca ajung acasa pe la 18 si pentru ca este alegerea mea sa nu mai mananc la ora aceea , nu stiu daca este si o alegere buna dar v-am zis ca vreau sa dau un impuls organismului.....gustari nu iau intre mese sau daca iau sunt fructe:portocale sau mere.....deci cam asta ar fi
Sportul din pacate este o mare problema: pentru ca daca ajung acasa la ora 18 prefer sa mai stau cateva ore cu baietelul meu sa ne jucam( acum ca este cald stam afara in parc) decat sa ma duc la o sala.
andreea30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 776 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #67 (permalink)  
Vechi 11 mai 2010, 14:42:20
Codri's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Slab calorica- fara grasimi
Date: 164cm, 82.5kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Fetele, nu avem pe aici ceva invingatoare cu inceputurile pe la 80-90 de kg si acuma cu un rezultat frumos? Sa ne mai povesteasca din experienta lor.

Andreea pai e foarte bine ca faci miscare cu baietelul tau. Cinele dupa 18 nu stiu daca sunt indicate sau nu, dar am observat ca in momentul in care vrei sa faci o schimbare e un bobarnac mare si are efecte pozitive asupra organismului. Trebuie sa ma ambitionez si eu sa nu mai mananc seara ca tare imi face cu ochiul ceva rontaieli serile. Of fetele...ce bine ar fii sa punem putin efort si sa iasa totul asa cum vrem...ca scoase din cutie!
Codri, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2190 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1673 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 899 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #68 (permalink)  
Vechi 11 mai 2010, 19:13:56
Codri's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Slab calorica- fara grasimi
Date: 164cm, 82.5kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Eu am uitat sa va zic ca am zile in care simt ca sunt mai supla, la abdomen ma refer, dar am si zile in care ma simt ca o gogosica umflata si Doamne tare rau mai este cand ma vad in oglinda.
Am incercat sa mananc doar salate si atunci am avut rezultate mai bune, dar sincer, nu-mi prea plac salatele. N-am nici o satisfactie sa mananc doar o salata.Cred insa ca daca as reusi sa ma opresc din orice rontaiala de la ora 18, as obtine ceva rezultate. Eu insa intr-o zi pot in alta zi nu mai respect regula asta si uite asa stau pe loc la kilograme...Poate totusi imi lipeste ambitia sau grijile de fiecare zi ma influenteaza si nu mai sunt atenta la ceea ce trebuie facut sa slabesc.
Eu sunt impreisonata de ce ai zis Andreea ca mananci tu intr-o zi...Mi se pare foarte putin. La parnz doar o supa vegetala...hmmm...si la 18 ce mai mananci? E interesant de stiut.
Codri, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2190 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1673 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 899 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #69 (permalink)  
Vechi 12 mai 2010, 07:33:47
andreea30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: Targu-Mures, Romania
Vârsta: 44
Date: 165cm, 85kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de Codri Vezi mesajul
Eu am uitat sa va zic ca am zile in care simt ca sunt mai supla, la abdomen ma refer, dar am si zile in care ma simt ca o gogosica umflata si Doamne tare rau mai este cand ma vad in oglinda.
Am incercat sa mananc doar salate si atunci am avut rezultate mai bune, dar sincer, nu-mi prea plac salatele. N-am nici o satisfactie sa mananc doar o salata.Cred insa ca daca as reusi sa ma opresc din orice rontaiala de la ora 18, as obtine ceva rezultate. Eu insa intr-o zi pot in alta zi nu mai respect regula asta si uite asa stau pe loc la kilograme...Poate totusi imi lipeste ambitia sau grijile de fiecare zi ma influenteaza si nu mai sunt atenta la ceea ce trebuie facut sa slabesc.
Eu sunt impreisonata de ce ai zis Andreea ca mananci tu intr-o zi...Mi se pare foarte putin. La parnz doar o supa vegetala...hmmm...si la 18 ce mai mananci? E interesant de stiut.
Buna Codri! Stiu ca este foarte putin cat mananc intr-o zi dar din cauza serviciului nu pot atfel...stiu ca nu ar trebui sa obisnuiesc asa organismul ca dupa aceea daca mananc mai mult cumva se pun la loc kilogramele dar eu vreau sa-mi schimb stilul de viata cu totul: incepand de la mancare, miscare, metabolism etc....eu vreau sa slabesc si apoi sa ma mentin...nu mai vreau sa fiu grasa( chiar daca toat lumea imi spune ca sunt foarte frumoasa nu ma intereseaza), cred ca ceva mai slaba as fi si mai frumoasa

Haideti fetelor ca se poate!!!!!
andreea30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 776 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #70 (permalink)  
Vechi 12 mai 2010, 11:08:24
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de andreea30 Vezi mesajul
Salut! mersi mult de sfaturi sunt mai mult decat binevenite!!!!

Sa exemplific putin: micul dejun e format doar din iaurt cu cereale (acela de la Activia) pentru ca il iau dupa ce ajung la servici si pentru ca inainte nu am cand ca trebuie sa ducem copilul la cresa inainte de servici. Pranzul este pela ora 13-14 si e o masa formata din supa sau ciorba care ne este oferita aici la servici deci nu am ce sa schimb doar ca in loc de meniul normal am ales pe cel vegetarian. Cina de multe ori nu este pentru ca ajung acasa pe la 18 si pentru ca este alegerea mea sa nu mai mananc la ora aceea , nu stiu daca este si o alegere buna dar v-am zis ca vreau sa dau un impuls organismului.....gustari nu iau intre mese sau daca iau sunt fructe:portocale sau mere.....deci cam asta ar fi
Sportul din pacate este o mare problema: pentru ca daca ajung acasa la ora 18 prefer sa mai stau cateva ore cu baietelul meu sa ne jucam( acum ca este cald stam afara in parc) decat sa ma duc la o sala.
Cam aiurea Andreea
Micul dejun merge, pranzul la fel, iar cina nu e bine, si gustarile la fel.

3 Mese sunt pentru mentinere, nu slabit. Iar aportul caloric este chiar foarte mic
Incearca sa mergi atunci pe jos, dupa munca, macar 30 de minute
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
dieta, metabolism, sanatos, slabit, slabit sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri? drama queen Sport 17 10 sep 2012 16:45:26
Eu vreau sa slabesc sanatos mishutza Alimentatia 64 19 sep 2011 14:09:59
Flory05-Vreau sa slabesc sanatos flory05 Arhiva jurnale slabit 37 07 mai 2010 20:34:24
Cum sa slabesc sanatos? mvthebest Pregatirea pentru slabire 23 26 apr 2010 16:19:22

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole