Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 13 mai 2010, 06:40:22
Codri's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Slab calorica- fara grasimi
Date: 164cm, 82.5kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Si eu vreau sa-mi formez un stil de viata sanatos, sa mananc doar ceea ce face bine organismului meu si sa revin la greutatea mea obisnuita, dar se pare ca nu merge chiar asa de usor.
Povestea cu esti frumoasa, o stiu si eu, pentru ca si mie mi se spune ca sunt frumoasa si tot nu ma incanta decat daca mi-ar face placere sa arat cum vreau eu, slaba adica. Deci merita sa incercam in continuare sa ajungem unde ne-am propus, nu-i asa?
Eu ieri am mancat de dimineata un mar si inainte lui, 2 samburi de nuca si 7 migdale crude, la ora 10 o felie de paine integrala cu icre, la pranz o salata cu branza si verdeturi, iar la ora 18 trei ciupercute umplute cu branza si marar.Plus ceaiul meu de fiecare zi
Sa avem putintica rabdare...sa vedem ce o sa reusim, noi fetele grasutele, in devenire slabutele!!!!


Citat:
Anterior postat de andreea30 Vezi mesajul
Buna Codri! Stiu ca este foarte putin cat mananc intr-o zi dar din cauza serviciului nu pot atfel...stiu ca nu ar trebui sa obisnuiesc asa organismul ca dupa aceea daca mananc mai mult cumva se pun la loc kilogramele dar eu vreau sa-mi schimb stilul de viata cu totul: incepand de la mancare, miscare, metabolism etc....eu vreau sa slabesc si apoi sa ma mentin...nu mai vreau sa fiu grasa( chiar daca toat lumea imi spune ca sunt foarte frumoasa nu ma intereseaza), cred ca ceva mai slaba as fi si mai frumoasa

Haideti fetelor ca se poate!!!!!
Codri, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2190 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1673 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 899 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #72 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 13:05:28
andreea30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: Targu-Mures, Romania
Vârsta: 44
Date: 165cm, 85kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

CE FACETI FETELOR?
Cum stati cu slabitul?
Eu am reusit sa dau jos 2 kg in 2 saptamani!!!
Spor la slabit tuturor!!!
andreea30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 776 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #73 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 15:57:25
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de andreea30 Vezi mesajul
CE FACETI FETELOR?
Cum stati cu slabitul?
Eu am reusit sa dau jos 2 kg in 2 saptamani!!!
Spor la slabit tuturor!!!
Felicitari
Bravo, schimba-ti repejor tickerul, sa se vada si la tine "miscarea" spre dreapta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #74 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 16:10:56
andreea30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: Targu-Mures, Romania
Vârsta: 44
Date: 165cm, 85kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul

Felicitari
Bravo, schimba-ti repejor tickerul, sa se vada si la tine "miscarea" spre dreapta
Salut! L-as schimba dar nu mai reusesc sa intru in setari Poate daca ai timp sa imi explici pe un PM cum se face! Multumesc!
andreea30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 776 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #75 (permalink)  
Vechi 18 mai 2010, 05:55:57
Codri's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Slab calorica- fara grasimi
Date: 164cm, 82.5kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de andreea30 Vezi mesajul
ce faceti fetelor?
Cum stati cu slabitul?:d
eu am reusit sa dau jos 2 kg in 2 saptamani!!!
spor la slabit tuturor!!!
Bravo, bravissimo Andreea!
Esti pe drumul cel bun!
Codri, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2190 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1673 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 899 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Codri; 18 mai 2010 at 05:59:02.
  #76 (permalink)  
Vechi 19 mai 2010, 09:41:42
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de andreea30 Vezi mesajul
Salut! L-as schimba dar nu mai reusesc sa intru in setari Poate daca ai timp sa imi explici pe un PM cum se face! Multumesc!
Pai cum sa nu reusesti?
Te duci la profilul tau (vezi coltul dreapta sus, unde scrie nickul tau), acolo ai "Despre mine", faci clic pe acest tab, si iti editezi greutatea actuala. Tickerul va face automat diferenta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #77 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 05:49:40
Codri's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Slab calorica- fara grasimi
Date: 164cm, 82.5kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
draga licurici, nici eu nu stiu cat e de buna, pt ca nu am utilizat-o prea des de cad am luat-o - dar o pun acuma la munci grele chiar
sport nu prea am cand sa fac; sa-ti zic de ce: plec la birou dimineata la 7,15 si ma intorc in jur de 18.30, 19.30 20.00, in functie de cata treaba am si depinde cu ce vin de la birou; cand nu am nici un coleg care sa ma aduca pana acasa, vin pe jos cu metroul din Pipera si cca 20 de min. de mers pe jos de la metrou pana acasa - asta il pot numi sport;
sambata si duminica mai ies la cumparaturi 2 statii de autobuz de mers pe jos dus+2 intors -poate intr-una din zile sa ies in parc cu sotul si cu prietenii cu rolele - ce-i drept stam cam 3-4 ore, si cam asta e cu sportul
Ani in urma am fost la sala- faceam aparate - ajunsesem sa fac si 600 de abdomene (100 la banca si 500 cu aparat), dar... burtica nu avrut sa dispara asa ca nu ma incanta
Asta chiar si eu am observat, ca burtica nu se da jos cu abdomene...stiu pentru ca faceam la abdomene pana ma durea coloana doua zile dupa aceea de-mi venea sa plang de durere si degeaba.
In schimb ce am observat este ca masajul puternic pe burta are un efect foarte bun asupra ei. Adica se "vede" ca nu mai este asa de mare si usur usor devine mai plat.
Credeti si voi ca masajul la burta este mai folositor ca abdomenele?
Chiar sunt foarte-foarte curioasa de ce ziceti voi, daca eu gresesc sau nu
Codri, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2190 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1673 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 899 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #78 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 17:24:59
marrychary's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 39
Dieta: nu am
Date: 170cm, 69kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

buna tuturor!!!
Sunt noua pe aici si din ce am citit pana acum imi place mult "comunitatea" voastra si v-as ruga sa ma primiti si pe mine printre voi.
Numele meu este Ana, am 25 de ani, am 170 cm si 69 de kg, si imi doresc foarte mult sa slabesc. Bucuroasa as fi daca as putea 10 sa dau jos .
Incerc intr-un rezumat cat mai restrans sa va spun cate ceva despre mine , si daca se poate sa primesc sfaturi , vor fi bine venite.
sa incep cu inceputul : am avut o copilarie si adolescenta destul de solicitanta, ceea ce a det dezvoltarea musculaturii coapselor si gambelor, mai mult de atat am practicat cross , am fc chiar si jogging pana pe la 19 ani , dupa asta pauza totala...
Acum am un program f incarcat , pentru ca lucrez si sunt inca studenta ( la zi ).
in principiu eu la teoria cu slabitul , stau binisor , dar practica ma omoara ...
Si de asta apelez la ajutorul vostru , pentru ca am nevoie de cateva incurajari , schimburi de experiente , sfaturi si mai ales sa fiiu "certata" atunci cand deviez...

Altceva despre mine? Nu sunt pofticioasa, nu ma omor dupa dulciuri , am renuntat la multe alimente , cum ar fi paine ,paste, prajeli de orice fel fastfood, snacks uri , sucuri din comert, chiar si apa minerala, si cu toate astea tot nu reusesc sa dau jos kg
Deocamdata cam atat, daca nu v-am plictisit deja , sincer nici nu as vrea sa o fac.
Astept raspunsuri , pana atunci va doresc toate cele bune , si mult spor la pierderea kg nedorite.
marrychary, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2169 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1652 kcal/zi. Pentru a slăbi 4-5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1136 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #79 (permalink)  
Vechi 28 mai 2010, 14:32:36
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de marrychary Vezi mesajul
buna tuturor!!!
Sunt noua pe aici si din ce am citit pana acum imi place mult "comunitatea" voastra si v-as ruga sa ma primiti si pe mine printre voi.
Numele meu este Ana, am 25 de ani, am 170 cm si 69 de kg, si imi doresc foarte mult sa slabesc. Bucuroasa as fi daca as putea 10 sa dau jos .
Incerc intr-un rezumat cat mai restrans sa va spun cate ceva despre mine , si daca se poate sa primesc sfaturi , vor fi bine venite.
sa incep cu inceputul : am avut o copilarie si adolescenta destul de solicitanta, ceea ce a det dezvoltarea musculaturii coapselor si gambelor, mai mult de atat am practicat cross , am fc chiar si jogging pana pe la 19 ani , dupa asta pauza totala...
Acum am un program f incarcat , pentru ca lucrez si sunt inca studenta ( la zi ).
in principiu eu la teoria cu slabitul , stau binisor , dar practica ma omoara ...
Si de asta apelez la ajutorul vostru , pentru ca am nevoie de cateva incurajari , schimburi de experiente , sfaturi si mai ales sa fiiu "certata" atunci cand deviez...

Altceva despre mine? Nu sunt pofticioasa, nu ma omor dupa dulciuri , am renuntat la multe alimente , cum ar fi paine ,paste, prajeli de orice fel fastfood, snacks uri , sucuri din comert, chiar si apa minerala, si cu toate astea tot nu reusesc sa dau jos kg
Deocamdata cam atat, daca nu v-am plictisit deja , sincer nici nu as vrea sa o fac.
Astept raspunsuri , pana atunci va doresc toate cele bune , si mult spor la pierderea kg nedorite.
Bun venit printre noi Ana

Multumim pentru detalii in ce priveste stilul tau de viata
Felicitari pentru renuntarea la acele alimente, practic, primul pas l-ai facut, acum ramane sa descoperim unde este problema si de ce nu slabesti

Eu propun sa ne scrii meniul tau zilnic, sa vedem cat si cum asociezi alimentele pe care le mananci.

Am inteles ca ai facut sport
Si eu am facut, foarte mult, dar pauza de cativa ani, m-a costat.

Poate si asta sa fie o problema a stagnarii tale.
Daca ai un aport caloric pe care il consumi (arzi) strict datorita metabolismului tau bazal, fara sa ai o diferenta mare intre ce calorii "intra" si ce calorii sunt arse, practic vei fi la mentinere, nu slabire.

Incepe macar prin mers pe jos, poate niste cardio acasa, sunt foarte multe filmulete si aici pe site si pe youtube

Asteptam sa mai conversam
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #80 (permalink)  
Vechi 28 mai 2010, 14:45:02
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de Codri Vezi mesajul
Asta chiar si eu am observat, ca burtica nu se da jos cu abdomene...stiu pentru ca faceam la abdomene pana ma durea coloana doua zile dupa aceea de-mi venea sa plang de durere si degeaba.
In schimb ce am observat este ca masajul puternic pe burta are un efect foarte bun asupra ei. Adica se "vede" ca nu mai este asa de mare si usur usor devine mai plat.
Credeti si voi ca masajul la burta este mai folositor ca abdomenele?
Chiar sunt foarte-foarte curioasa de ce ziceti voi, daca eu gresesc sau nu
Burtica se da jos cu sport cardio, iar se modeleaza, tonifiaza cu abdomene

Cu masajul nu am incercat, dar mi-ai dat o idee buna, trebuie incercat
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
dieta, metabolism, sanatos, slabit, slabit sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri? drama queen Sport 17 10 sep 2012 16:45:26
Eu vreau sa slabesc sanatos mishutza Alimentatia 64 19 sep 2011 14:09:59
Flory05-Vreau sa slabesc sanatos flory05 Arhiva jurnale slabit 37 07 mai 2010 20:34:24
Cum sa slabesc sanatos? mvthebest Pregatirea pentru slabire 23 26 apr 2010 16:19:22

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole