Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 11:39:30
claudiaolteanu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 162cm, 88kg
Mesaje: 69
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Buna tuturor,
numele meu este Claudia;am 30 de ani, 162 cm si 82 kg.Am incercat de multe ori diverse diete; am avut succes mai mult sau mai putin, dar trecator, efectul yo-yo si-a facut aparitia .
Anul trecut, prin aprilie-mai m-am hotarat(dar se pare ca nu m-am hotarat suficient )ca sa imi schimb metabolismul(avem 86kg); zis si facut; am inceput sa mananc sanatos-mic dejun-musli de ovaz si secara cu iaurt 0%,pranz si cina- pui fript sau fiert cu salate- iar in septembrie am inceput un regim dur ...in fine...pana la sfarsitul lunii octombrie am reusit sa ajung la 76 kg.
Totul era ok, eram incantata, dar....a venit toamna, si apoi iarna...si....acum am ajuns din nou la 84kg.
Tin sa precizez ca sunt o buna gospodina si imi place tare mult sa gatesc si sa fac dulciuri - toti prietenii mei ma apreciaza pt felul cum gatesc.Imi plac dulciurile, dar nu abuzez , nici cand le gatesc eu.
De luni pana azi, am reusit sa ajung la 82kg, manacand multe salate, dar vreau sa diversific meniul;am citit Montignac,dar mai incantata sunt de dieta Hay, care are cam aceleasi principii.
De luni 19 aprilie am inceput din nou o schimbare de metabolism - sper ca de data asta, alaturi de voi sa si reusesc; idealul meu ar fi sa ajung la 60kg.
Va multumesc anticipat pt sprijinul moral, va pup si astept incurajarile voastre
claudiaolteanu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1865 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 23 apr 2010 at 12:15:44.
  #2 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 13:18:52
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
Buna tuturor,
numele meu este Claudia;am 30 de ani, 162 cm si 82 kg.Am incercat de multe ori diverse diete; am avut succes mai mult sau mai putin, dar trecator, efectul yo-yo si-a facut aparitia .
Anul trecut, prin aprilie-mai m-am hotarat(dar se pare ca nu m-am hotarat suficient )ca sa imi schimb metabolismul(avem 86kg); zis si facut; am inceput sa mananc sanatos-mic dejun-musli de ovaz si secara cu iaurt 0%,pranz si cina- pui fript sau fiert cu salate- iar in septembrie am inceput un regim dur ...in fine...pana la sfarsitul lunii octombrie am reusit sa ajung la 76 kg.
Totul era ok, eram incantata, dar....a venit toamna, si apoi iarna...si....acum am ajuns din nou la 84kg.
Tin sa precizez ca sunt o buna gospodina si imi place tare mult sa gatesc si sa fac dulciuri - toti prietenii mei ma apreciaza pt felul cum gatesc.Imi plac dulciurile, dar nu abuzez , nici cand le gatesc eu.
De luni pana azi, am reusit sa ajung la 82kg, manacand multe salate, dar vreau sa diversific meniul;am citit Montignac,dar mai incantata sunt de dieta Hay, care are cam aceleasi principii.
De luni 19 aprilie am inceput din nou o schimbare de metabolism - sper ca de data asta, alaturi de voi sa si reusesc; idealul meu ar fi sa ajung la 60kg.
Va multumesc anticipat pt sprijinul moral, va pup si astept incurajarile voastre
Buna si bine ai venit pe la noi.Felicitari pt kg pierdute.Pt a slabii sanatos e nevoie de o dieta echilibrata(fara infometat,mancare sanatoasa,fara prajeli,dulciuri,sucuri si mancaruri grase).Si mie imi place papica si mai ales cea gatita de mami meu,dar ma abtin pt ca imi doresc sa slabesc.Inafara de dieta ai nevoie si de hidratare 2l apa/zi si neaparat sport pt ca muschii sa se formeze frumos,sa nu ramai cu piele lasata,celulita si vergeturi inestetice.Masajele zilnice cu creme anticelulitice sau pt fermitate ti-ar fii de folos.Incerca sa renuti la mancarea sarata(sarea retine apa in corp) si mai ales zaharul.Aici pe site vei mai gasi si jurnale ale slabutelor cu rezultate foarte frumoase.Bafta si sa ne auzim la cat mai multe kg date jos
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
  #3 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 14:30:07
cristiniq's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Dieta: South Beach
Date: 167cm, 49kg
Mesaje: 366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Buna!
Iti pot recomanda cu maxima icredere si siguranta Dieta Rina 90: slabire+schimbare metabolism. Intra in biblioteca de pe forum si descarca cele doua carti, uita-te un pic peste ele. Nu am cunoscut nici o persoana care sa nu fie multumita de rezultate.
  #4 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 14:31:48
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
Buna tuturor,
numele meu este Claudia;am 30 de ani, 162 cm si 82 kg.Am incercat de multe ori diverse diete; am avut succes mai mult sau mai putin, dar trecator, efectul yo-yo si-a facut aparitia .
Anul trecut, prin aprilie-mai m-am hotarat(dar se pare ca nu m-am hotarat suficient )ca sa imi schimb metabolismul(avem 86kg); zis si facut; am inceput sa mananc sanatos-mic dejun-musli de ovaz si secara cu iaurt 0%,pranz si cina- pui fript sau fiert cu salate- iar in septembrie am inceput un regim dur ...in fine...pana la sfarsitul lunii octombrie am reusit sa ajung la 76 kg.
Totul era ok, eram incantata, dar....a venit toamna, si apoi iarna...si....acum am ajuns din nou la 84kg.
Tin sa precizez ca sunt o buna gospodina si imi place tare mult sa gatesc si sa fac dulciuri - toti prietenii mei ma apreciaza pt felul cum gatesc.Imi plac dulciurile, dar nu abuzez , nici cand le gatesc eu.
De luni pana azi, am reusit sa ajung la 82kg, manacand multe salate, dar vreau sa diversific meniul;am citit Montignac,dar mai incantata sunt de dieta Hay, care are cam aceleasi principii.
De luni 19 aprilie am inceput din nou o schimbare de metabolism - sper ca de data asta, alaturi de voi sa si reusesc; idealul meu ar fi sa ajung la 60kg.
Va multumesc anticipat pt sprijinul moral, va pup si astept incurajarile voastre
Buna Claudia si bine ai venit printre noi

Multi ani inainte si mult succes in lupta cu kg

Regimul tau cu mesele pe care le-ai specificat mai sus mi se pare rezonabil si as zice sa te reintorci la el, dar sa nu mai faci greseala sa revii la alimentatia cu alimente interzise pentru ca mereu vei ajunge in acelasi punct Asta este adevarul, trebuie sa invatam sa traim sanatos si sa adaptam un stil de alimentatie corect pe viata.

Singura remarca e sa ai grija la aportul caloric, in nici un caz sa nu micsorezi drastic cantitatile, mancand putin, deci avand un aport caloric minim, vei dauna sanatatii si yo-yo e garantat si in astfel de cazuri.


Iti tinem pumnii si te asteptam cu raportul tau, ca sa vedem exact ce papi

Sport sau ceva miscare faci?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #5 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 17:15:17
Sibel H's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: .... ....., Romania
Dieta: Atkins
Date: 158cm, 47.35kg
Mesaje: 955
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

......Felicitari,pt.kg.pierdute...aici in forum gasesti o multitudine de diete..uitate peste toate...citestele..si vezi pentru ce tip de dieta optezi ...iti doresc mult succes in continuare...
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-sibe...i-3587-41.htmlRade,atata timp cat respiri si Iubeste,atata timp cat traiesti !
Sibel H, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 637 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 20:36:07
claudiaolteanu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 162cm, 88kg
Mesaje: 69
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

va multumesc pt primire
pana acum de cate ori am inceput cate un regim am renuntat dupa o perioada, dar de aceasta data sut hotarata; sper ca avandu-va pe voi alaturi sa reusesc, deoarece al meu sot nu ma prea sustine; spune mereu ca nu se vede - dar de data asta vreau sa "vada"
pai sa va povestesc ce am papat eu azi:
- dimineata - 3 rondele de ananans proaspat+1 gref mic
- la 10.30 - am papat un pumn de alune - a fost un Gheorghe pe la birou
- pranz - o salata de legume de sezon cu zeama a 1/2 lamaie +2 lingurite de ulei de masline+un praf de sare+piper si 1 feliuta de paine "slabesti mancand" - poate ati auzit si voi de ea
- la ora 17.00 am papat un mar
-la ora 19.30 am ajuns acasa de la birou si am papat o bucatica de branza de oaie de dimnesiunea unui deget (si lung si lat si gros ) cu 1 rosie mica si 1 castravete mic.
Apa beau cam 2,5 -3 l /zi.
Acum sa zicem ca fac sport - am o centura care o tin pe burtica cam 1/2 ora (adica 3 sedinte repetate ) - are si caldura.
in week end mi-am propus sa pap niste carnitza fripta (deocamdata nu stiu exact de care), pt ca toata spatramana am stat pe ierburi.
ma bucur ca va pot spune voua ce pap, pt ca asa ma si monitorizez - cu jurnalul nu tine , ca ma pacaleam singura
claudiaolteanu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1865 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 23 apr 2010 at 21:01:17.
  #7 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 20:53:42
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
va multumesc pt primire
pana acum de cate ori am inceput cate un regim am renuntat dupa o perioada, dar de aceasta data sut hotarata; sper ca avandu-va pe voi alaturi sa reusesc, deoarece al meu sot nu ma prea sustine; spune mereu ca nu se vede - dar de data asta vreau sa "vada"
pai sa va povestesc ce am papat eu azi:
- dimineata - 3 rondele de ananans proaspat+1 gref mic
- la 10.30 - am papat un pumn de alune - a fost un Gheorghe pe la birou
- pranz - o salata de legume de sezon cu zeama a 1/2 lamaie +2 lingurite de ulei de masline+un praf de sare+piper si 1 feliuta de paine "slabesti mancand" - poate ati auzit si voi de ea
- la ora 17.00 am papat un mar
-la ora 19.30 am ajuns acasa de la birou si am papat o bucatica de branza de oaie de dimnesiunea unui deget (si lung si lat si gros ) cu 1 rosie mica si 1 castravete mic.
Apa beau cam 2,5 -3 l /zi.
Acum sa zicem ca fac sport - am o centura care o tin pe burtica cam 1/2 ora (adica 3 sedinte repetate ) - are si caldura.
in week end mi-am propus sa pap niste carnitza fripta (deocamdata nu stiu exact de care), pt ca toata spatramana am stat pe ierburi.
ma bucur ca va pot spune voua ce pap, pt ca asa ma si monitorizez - cu jurnalul nu tine , ca ma pacaleam singura

Acum nu te mai poti pacali,caci noi suntem cu ochii pe tine.Imi place meniul tau,ti-as recomanda insa si ceva sport gen pilates,stepper,tae-bo,ceva cardio(nu stiu cat de buna e centura aia,dar tu trebuie sa stii mai bine)
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828

Ultima dată editat de Slabuta; 23 apr 2010 at 21:01:03.
  #8 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 20:59:58
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
va multumesc pt primire
pana acum de cate ori am inceput cate un regim am renuntat dupa o perioada, dar de aceasta data sut hotarata; sper ca avandu-va pe voi alaturi sa reusesc, deoarece al meu sot nu ma prea sustine; spune mereu ca nu se vede - dar de data asta vreau sa "vada"
pai sa va povestesc ce am papat eu azi:
- dimineata - 3 rondele de ananans proaspat+1 gref mic
- la 10.30 - am papat un pumn de alune - a fost un Gheorghe pe la birou
- pranz - o salata de legume de sezon cu zeama a 1/2 lamaie +2 lingurite de ulei de masline+un praf de sare+piper si 1 feliuta de paine "slabesti mancand" - poate ati auzit si voi de ea
- la ora 17.00 am papat un mar
-la ora 19.30 am ajuns acasa de la birou si am papat o bucatica de branza de oaie de dimnesiunea unui deget (si lung si lat si gros ) cu 1 rosie mica si 1 castravete mic.
Apa beau cam 2,5 -3 l /zi.
Acum sa zicem ca fac sport - am o centura care o tin pe burtica cam 1/2 ora (adica 3 sedinte repetate ) - are si caldura.
in week end mi-am propus sa pap niste carnitza fripta (deocamdata nu stiu exact de care), pt ca toata spatramana am stat pe ierburi.
ma bucur ca va pot spune voua ce pap, pt ca asa ma si monitorizez - cu jurnalul nu tine , ca ma pacaleam singura


Per total este bun meniul, dar eu totusi iti scriu unele corectii si tu incearca sa le aplici

Mic dejun trebuie mai consistent, este cea mai importanta masa din zi. Fructele pune-le la gustari, nu la mese principale.

Langa salata de la pranz merge mai degraba proteina, cum este carnea sau pestele decat painea Painea se mananca la mic dejun, si nu e obligatoriu sa fie una careia i se face publicitate cea mai buna paine este cea care are continut de fibre ridicat si are germeni sau tarate.

Si cina este bine

Legat de sport, centura nu este si nu va fi sport
Sport inseamna miscare, nu o centura care te tine pe loc.

Recomand cardio, gen mers pe jos in pas alert, dans, tae-bo, zumba, aerobic, asta inseamna sport
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #9 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 21:03:35
claudiaolteanu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 162cm, 88kg
Mesaje: 69
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

draga licurici, nici eu nu stiu cat e de buna, pt ca nu am utilizat-o prea des de cad am luat-o - dar o pun acuma la munci grele chiar
sport nu prea am cand sa fac; sa-ti zic de ce: plec la birou dimineata la 7,15 si ma intorc in jur de 18.30, 19.30 20.00, in functie de cata treaba am si depinde cu ce vin de la birou; cand nu am nici un coleg care sa ma aduca pana acasa, vin pe jos cu metroul din Pipera si cca 20 de min. de mers pe jos de la metrou pana acasa - asta il pot numi sport;
sambata si duminica mai ies la cumparaturi 2 statii de autobuz de mers pe jos dus+2 intors -poate intr-una din zile sa ies in parc cu sotul si cu prietenii cu rolele - ce-i drept stam cam 3-4 ore, si cam asta e cu sportul
Ani in urma am fost la sala- faceam aparate - ajunsesem sa fac si 600 de abdomene (100 la banca si 500 cu aparat), dar... burtica nu avrut sa dispara asa ca nu ma incanta
claudiaolteanu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1865 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 21:30:14
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
draga licurici, nici eu nu stiu cat e de buna, pt ca nu am utilizat-o prea des de cad am luat-o - dar o pun acuma la munci grele chiar
sport nu prea am cand sa fac; sa-ti zic de ce: plec la birou dimineata la 7,15 si ma intorc in jur de 18.30, 19.30 20.00, in functie de cata treaba am si depinde cu ce vin de la birou; cand nu am nici un coleg care sa ma aduca pana acasa, vin pe jos cu metroul din Pipera si cca 20 de min. de mers pe jos de la metrou pana acasa - asta il pot numi sport;
sambata si duminica mai ies la cumparaturi 2 statii de autobuz de mers pe jos dus+2 intors -poate intr-una din zile sa ies in parc cu sotul si cu prietenii cu rolele - ce-i drept stam cam 3-4 ore, si cam asta e cu sportul
Ani in urma am fost la sala- faceam aparate - ajunsesem sa fac si 600 de abdomene (100 la banca si 500 cu aparat), dar... burtica nu avrut sa dispara asa ca nu ma incanta
hmm am inteles,oricum si mersul e considerat un sport.Dar hai sa iti zic eu ceva(am 1an si 8 luni de sala si pot sa dau un sfat mic acolo)daca as fii stiu de la inceput ca burtica nu se da cu abdomene ar fi fost bine.Burtica(grasimea aia inestetica)se sa jos cu ajutorul exer de tip cardio:stepper,banda(alergat si in aer liber),bicicleta,zumba,dans,tae-bo,hip-hop abs(recomand e si distractiv,dureaza doar 30min si e si eficient).Dupa ce dam jos grasimea,ne putem apuca linistite de abdomene,pilates pe modelarea muschilor abdomenului.Ai grija de tine si de burtica ta
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
 

Informatii despre slabit
dieta, metabolism, sanatos, slabit, slabit sanatos

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce exercitii sa fac ca sa slabesc la picioare si sa scap de solduri? drama queen Sport 17 10 sep 2012 16:45:26
Eu vreau sa slabesc sanatos mishutza Alimentatia 64 19 sep 2011 14:09:59
Flory05-Vreau sa slabesc sanatos flory05 Arhiva jurnale slabit 37 07 mai 2010 20:34:24
Cum sa slabesc sanatos? mvthebest Pregatirea pentru slabire 23 26 apr 2010 16:19:22

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole