forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/94-kg-vreau-reusesc-slabesc-3237.html)

Andraa 23 mar 2010 12:27:50

Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Buna fetelor, ma numesc Andra, am 24 ani si 94 de kg:((. Pe scurt povestea mea e urmatoarea: am inceput sa ma ingras incet de pe la 18 ani incoace cand am renuntat la tutun. Cel mai mult am ajuns la 82 kg acum trei ani, apoi am ramas insarcinata am pus pana la 92, dar dupa nastere am revenit la 84. Apoi am inceput din nou sa pun si am ajuns la 92 kgx-(. Precizez ca am colesterolul si trigliceridele foarte mari si sunt pe tratament. Cu ajutorul unui medic care mi-a recomandat o dieta de max. 1300 calorii/zi am reusit sa slabesc 12 kg in aprox. 3 luni, dupa care m-am oprit. Si a venit iarna si nu am mai tinut regimul si iata-ma acuma la 94 kg:(. Sper ca de data aceasta sa reusesc sa slabesc fara sa mai pun la loc tot ce am dat jos. Daca vreuna dintre voi ati fost sau sunteti poate in situatia mea va rog sa-mi spuneti cum reusiti sa va mentineti si sa ma ajutati si pe mine. Va multumesc si ne auzim. Momentan sunt incepatoare si abia descopar forumul ;;) asa ca primesc orice tip de ajutor cu placere :">

onetotilia 23 mar 2010 12:35:36

Re: Am 94 de kg si sper ca de data aceasta sa Reusesc sa slabesc si sa ma mentin!
 
In primul rand poti sa te duci sa citesti in topicul sfaturi pentru noii veniti,ai putea sa citesti despre dietele care le tin fetele pe forum,si apoi sa iti alegi o dieta in care te regasesti si crezi ca ai putea sa o tii. In al doilea rand,pana o sa te hotarasti pe tipul de dieta dorit poti incepe sa renunti la paine,prajeli,dulciuri,fastfood,sucuri acidulate si incearca sa bei minim 2 l de apa pe zi,ceaiuri, si cu siguranta daca o sa faci si putina miscare o sa scazi cateva kg fara foarte mari eforturi...

Multa bafta

Andraa 23 mar 2010 13:46:39

Re: Am 94 de kg si sper ca de data aceasta sa Reusesc sa slabesc si sa ma mentin!
 
Multumesc sper sa reusesc. Problema mea e ca nu prea pot sa beau atata apa. Eu beau foarte putina apa chiar si vara dar ma straduiesc. Astazi am baut deja doua pahare ceea ce pentru mine e foarte mult asa ca incerc.
Bafta si tie in continuare si multumesc pt raspuns.

ianna 23 mar 2010 20:15:13

Re: Am 94 de kg si sper ca de data aceasta sa Reusesc sa slabesc si sa ma mentin!
 
Citat:

Anterior postat de Andraa (Post 126406)
Multumesc sper sa reusesc. Problema mea e ca nu prea pot sa beau atata apa. Eu beau foarte putina apa chiar si vara dar ma straduiesc. Astazi am baut deja doua pahare ceea ce pentru mine e foarte mult asa ca incerc.
Bafta si tie in continuare si multumesc pt raspuns.


si eu am avut ac problema cu apa... pana am inceput sa ma pacalesc singura si puneam in apa fie zeama de lamaie ..fie suc de mere natural... si uite ca acum am ajuns sa beau 2 L zilnic apa plata

Andraa 24 mar 2010 10:18:43

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Multumesc Ianna pentru incurajare, nu pot sa cred cat ai slabit:-o, succes in continuare.:)

Slabuta 31 mar 2010 19:56:18

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Andraa (Post 126324)
Buna fetelor, ma numesc Andra, am 24 ani si 94 de kg:((. Pe scurt povestea mea e urmatoarea: am inceput sa ma ingras incet de pe la 18 ani incoace cand am renuntat la tutun. Cel mai mult am ajuns la 82 kg acum trei ani, apoi am ramas insarcinata am pus pana la 92, dar dupa nastere am revenit la 84. Apoi am inceput din nou sa pun si am ajuns la 92 kgx-(. Precizez ca am colesterolul si trigliceridele foarte mari si sunt pe tratament. Cu ajutorul unui medic care mi-a recomandat o dieta de max. 1300 calorii/zi am reusit sa slabesc 12 kg in aprox. 3 luni, dupa care m-am oprit. Si a venit iarna si nu am mai tinut regimul si iata-ma acuma la 94 kg:(. Sper ca de data aceasta sa reusesc sa slabesc fara sa mai pun la loc tot ce am dat jos. Daca vreuna dintre voi ati fost sau sunteti poate in situatia mea va rog sa-mi spuneti cum reusiti sa va mentineti si sa ma ajutati si pe mine. Va multumesc si ne auzim. Momentan sunt incepatoare si abia descopar forumul ;;) asa ca primesc orice tip de ajutor cu placere :">


Buna Andra si bun venit printre noi :)

Felicitari pentru ca ai reusit sa slabesti atunci 12 kg.
Intr-adevar, in perioada iernii kg se pun, si inca cum, usor si rapid si multe, alimentatia este diferita fata de alta perioada a anului. :(

Eu abia astept legumele, fructele, parca primavara si vara slabesti de la sine, fara sa tii un anume regim. :)

Pentru colesterol marit ar trebui sa eviti carnurile grase, maioneza, sosuri, dressinguri grase, etc., cred ca ti-a spus asta doctorul. :)

Eu am fost cel mult la 68 de kg, dar am fost de 3 ori la aceasta greutate, la mine erau ba 68, ba 45, si tot asa, am oscilat in sus si jos de cate ori am avut chef :((
E prima oara, acum, ma tin la aceeasi greutate de ceva timp.#:-s

Ai putea sa socializezi cu fetele din celelalte subiecte din aceasta categorie Am intre 90 kg si 100 kg, sunteti toate pe aceeasi categorie de greutate, va strangeti mai multe si va sustineti una pe alta, cu regim adecvat si sport sigur vei slabi :)

Slabuta 31 mar 2010 19:56:48

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
ps: am vazut ca ai adaugat azi carne de caprioara, ce gust are? :D

Slabuta 31 mar 2010 19:57:40

Re: Am 94 de kg si sper ca de data aceasta sa Reusesc sa slabesc si sa ma mentin!
 
Citat:

Anterior postat de Andraa (Post 126406)
Multumesc sper sa reusesc. Problema mea e ca nu prea pot sa beau atata apa. Eu beau foarte putina apa chiar si vara dar ma straduiesc. Astazi am baut deja doua pahare ceea ce pentru mine e foarte mult asa ca incerc.
Bafta si tie in continuare si multumesc pt raspuns.

Trebuie sa cresti treptat cantitatea de apa,, nu te forta sa bei 2 litri din prima ;)

Andraa 01 apr 2010 09:27:27

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 134899)
ps: am vazut ca ai adaugat azi carne de caprioara, ce gust are? :D

Multumesc pentru sfaturi:-* si referitor la carnea de caprioara, e foarte buna, si daca o tii in bait o zi si o gatesti apoi e chiar foarte frageda, nu ai spune ca e vanat. Nu am mai mancat de ceva timp, dar am adaugat-o ca am vazut ca nu este si recomand cei care au posibilitatea deoarece este saraca in calorii, ca si orice vanat dealtfel. :)

Slabuta 01 apr 2010 18:07:47

Re: Am 94 de kg si vreau sa reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Andraa (Post 135391)
Multumesc pentru sfaturi:-* si referitor la carnea de caprioara, e foarte buna, si daca o tii in bait o zi si o gatesti apoi e chiar foarte frageda, nu ai spune ca e vanat. Nu am mai mancat de ceva timp, dar am adaugat-o ca am vazut ca nu este si recomand cei care au posibilitatea deoarece este saraca in calorii, ca si orice vanat dealtfel. :)


Pentru putin :)

Bait? :-o daca e baitul la care ma gandesc (in pictura, il folosim la schite :)) ) e "lacul" pentru parchet/mobila?

Nu am vazut caprioara in magazin, dar cred ca nu am fost atenta. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:07:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO