forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/m-ingrasat-ca-scrofita-95-kg-5858.html)

azra 12 aug 2010 10:11:04

M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg
 
salut.numele meu este Gabi si m-am inregistrat pe site-ul asta cu gandul ca sunt multe pers care au avut greutatea mea si au reusit sa slabeasca si poate cu ajutorul lor voi avea si eu ambitia sa tin dieta pana ajung la greutatea dorita...de cand ma stiu am fost mai plinuta dar akum e din cale afara ,nu se mai poate asa.am tinut tot felul de diete aiurea pt ca imi doream sa slabesc cat mai repede dar teapax-( cand ma opream ma ingrasam mai mult decat slabeam.chiar am luat si pastile de slabit dar degeaba...

UluceanuAnaMaria 12 aug 2010 10:17:59

re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg
 
Buna, azra! Bine-ai venit pe forum! :) si nu te descuraja, sunt aici multe slabute care-ti impartasesc povestea si care sunt mai mult decat dispuse sa te ajute!
Daca vrei un sfat, venit din partea unei slabute cu prea putina experienta: renunta la tot ce stii ca-ti face rau, incepand de la sucuri carbogazoase (mai ales acelea), dulciuri sau produse la patiserie pana la painea alba sau fast food-ul :) Si sport, oricat de putin, sub orice forma. Cu cat faci mai mult sport, cu atat vei reusi sa ajungi acolo undeva doresti sa fii.
Alte slabute mai pricepute ca mine te vor ajuta mai mult, iti vor explica ca ce ai incercat tu sa faci a fost gresit, mai ales la capitolul pastile, care dauneaza sanatatii. Iar dietele minune, toate am trecut prin asta cel putin o data.. dar nu ne invatam minte din spusele altora, decat atunci cand o patim pe propria piele.
Iti urez o zi frumoasa si sa ai succes! Si multa vointa si ambitie! :)

azra 12 aug 2010 10:29:11

re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 286519)
Buna, azra! Bine-ai venit pe forum! :) si nu te descuraja, sunt aici multe slabute care-ti impartasesc povestea si care sunt mai mult decat dispuse sa te ajute!
Daca vrei un sfat, venit din partea unei slabute cu prea putina experienta: renunta la tot ce stii ca-ti face rau, incepand de la sucuri carbogazoase (mai ales acelea), dulciuri sau produse la patiserie pana la painea alba sau fast food-ul :) Si sport, oricat de putin, sub orice forma. Cu cat faci mai mult sport, cu atat vei reusi sa ajungi acolo undeva doresti sa fii.
Alte slabute mai pricepute ca mine te vor ajuta mai mult, iti vor explica ca ce ai incercat tu sa faci a fost gresit, mai ales la capitolul pastile, care dauneaza sanatatii. Iar dietele minune, toate am trecut prin asta cel putin o data.. dar nu ne invatam minte din spusele altora, decat atunci cand o patim pe propria piele.
Iti urez o zi frumoasa si sa ai succes! Si multa vointa si ambitie! :)

ms de incurajari ana.acum sunt constienta ca am facut cea mai mare prostie cu pastilele.la mine a fost problema cu efortul fizic.am lucrat ca dispecera la o firma de securitate si nu faceam altceva decat sa stau pe scaun 12 ore fara pic de miscare.de o luna mi-am dat demisia si am inceput cat de cat sa fac si efort fizic(nu foarte mult)...si vreau ca luna viitoare sa am rezultate vizibile cand ma urc pe cantar

UluceanuAnaMaria 12 aug 2010 10:34:25

re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 286545)
ms de incurajari ana.acum sunt constienta ca am facut cea mai mare prostie cu pastilele.la mine a fost problema cu efortul fizic.am lucrat ca dispecera la o firma de securitate si nu faceam altceva decat sa stau pe scaun 12 ore fara pic de miscare.de o luna mi-am dat demisia si am inceput cat de cat sa fac si efort fizic(nu foarte mult)...si vreau ca luna viitoare sa am rezultate vizibile cand ma urc pe cantar

Ma bucur tare sa aud ca faci efort fizic, indiferent de ce natura este acela. Incetul cu incetul, ai sa vezi, ca are sa se observe. Ce fel de sport/efort fizic faci?
Apropo, am observat numarul de kile pierdute/luna ales, si ma bucur sa vad ca ti-ai ales un tel realist. Unele fete vin aici cu sperante de genul "vreau sa slabesc 10 kilograme intr-o luna" ceea ce numai sanatos nu e ;)
Bafta!

maria2480 12 aug 2010 10:37:33

re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg
 
Bun venit alaturi de noi azra!

Si eu am descoperit site-ul de curand cand tot cautam solutii pentru mine. Incet, incet sper sa revin pe drumul cel bun. Asa ca fruntea sus, renunta la fast food, bauturi carbogazoase si, daca poti, paine alba.

Eu am renuntat de tot la paine si la produsele de patiserie. De cand am inceput dieta ( de o saptamana) simt ca am mai multa energie. Importanta e decizia de a face ceva pentru tine>:D<

Uita de pastile de slabit. Ele nu te ajuta cu nimic. Doar ai senzatia ca o fac. Daca le citesti cu atentie prospectul, te ingrozesti!

azra 12 aug 2010 10:49:51

Re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 286562)
Ma bucur tare sa aud ca faci efort fizic, indiferent de ce natura este acela. Incetul cu incetul, ai sa vezi, ca are sa se observe. Ce fel de sport/efort fizic faci?
Apropo, am observat numarul de kile pierdute/luna ales, si ma bucur sa vad ca ti-ai ales un tel realist. Unele fete vin aici cu sperante de genul "vreau sa slabesc 10 kilograme intr-o luna" ceea ce numai sanatos nu e ;)
Bafta!

mi-am descarcat de p net walking si de o sapt fac in fiecare zi.inca nu am ajuns la 5 mile pt ca la kg mele imi e teama sa fac prea mult ca a 2 zi sa nu am febra musculara si sa nu mai fiu in stare de nimic.in rest sunt plecata de akasa cate 3 ore pe zi in care merg numai p jos si intr-un mod accelerat

azra 12 aug 2010 10:51:53

Re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg
 
Citat:

Anterior postat de maria2480 (Post 286573)
Bun venit alaturi de noi azra!

Si eu am descoperit site-ul de curand cand tot cautam solutii pentru mine. Incet, incet sper sa revin pe drumul cel bun. Asa ca fruntea sus, renunta la fast food, bauturi carbogazoase si, daca poti, paine alba.

Eu am renuntat de tot la paine si la produsele de patiserie. De cand am inceput dieta ( de o saptamana) simt ca am mai multa energie. Importanta e decizia de a face ceva pentru tine>:D<

Uita de pastile de slabit. Ele nu te ajuta cu nimic. Doar ai senzatia ca o fac. Daca le citesti cu atentie prospectul, te ingrozesti!

salut maria.si eu mai exact tot de o sapt m-am apucat serios sa tin si ma simt mai bine.adik nu mai am burtoiul ala mare si umflat de mancare..incerc sa mananc mancaruri cat mai usoare si beau cate o cana de ceai verde p zi...app nici fructele nu-mi lipsesc

VentoFreddo 12 aug 2010 11:02:54

Re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg
 
Pup iubita, ce nick funny ai, ce inseamna?:-/
Iti urez bine ai venit in aceasta comunitate , sa ai spor mult , daca intri des aici o sa reusesti:-*
Am vb cu Kathy adineauri, e la inmormantare la prietenul lor care a murit in accident de moto, of doamne..
Se bucura mult ca ai intrat aicea, nu-i venea sa creada ca te-ai apucat de treaba serios:P
Pupiii:-*>:D<

VentoFreddo 12 aug 2010 11:05:48

Re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg
 
Zi-ne si noua azi ce meniu ai..ce ai papat si cevei manca pana deseara, ajuta mult sa postezi meniul dimineata sau chiar cu o zi inainte, asa fetele te sfatuiesc ce combinatii nu sunt bune, daca e bine daca nu..:-*>:D<

azra 12 aug 2010 11:38:17

Re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 286676)
Pup iubita, ce nick funny ai, ce inseamna?:-/
Iti urez bine ai venit in aceasta comunitate , sa ai spor mult , daca intri des aici o sa reusesti:-*
Am vb cu Kathy adineauri, e la inmormantare la prietenul lor care a murit in accident de moto, of doamne..
Se bucura mult ca ai intrat aicea, nu-i venea sa creada ca te-ai apucat de treaba serios:P
Pupiii:-*>:D<

pup si eu emi.nikul nu inseamna nimic..l-am vazut nu stiu p unde mi-a placut si l-am furat:).am vb si eu cu cati ieri nu mi-a zis nik de prietenul lor..ea mi-a dat adresa de aici


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:05:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO