forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/)
-   -   Vreau sa slabesc si nu pot (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-90-kg-100-kg/vreau-slabesc-nu-pot-4255.html)

Tora 23 iun 2010 16:25:52

Vreau sa slabesc si nu pot
 
Buna si eu vreau sa slabesc am intre 90 kg si 100kg nu sufar de nici o boala am incercat mai multe diete dar nimic acum tin post e postul de :"SF Petru si Pavel'' si in trei saptamani cat a trecut am reusit sa dau jos 3kg dar nu stiu ce fac dupa

lucia ely 23 iun 2010 16:56:13

Re: Vreau sa slabesc si nu pot
 
buna:)
si bine ai venit printre noi>:D<
cati ani ai?ce mananci de obicei?numeri kcal? sport faci?
:*:*:*

Tora 23 iun 2010 17:12:03

Re: Vreau sa slabesc si nu pot
 
buna;;)am 52 ani si in fiecare dimineata fac 20 minute gimnasticasi 1 ora mers pe jos#:-s

mvthebest 23 iun 2010 17:46:31

Re: Vreau sa slabesc si nu pot
 
Citat:

Anterior postat de Tora (Post 229590)
buna;;)am 52 ani si in fiecare dimineata fac 20 minute gimnasticasi 1 ora mers pe jos#:-s

>:D<Bravo pentru sport.
Incearca sa maresti si minutele la sport.
Organismul deja s-a obisnuit cu doar 20min gimnastica.
Intr-o dimineata fa-i si 30min tae-bo sau zumba,iar cantarul sigur se v-a misca.
Ce papi intr-o zi?

karmara 23 iun 2010 19:32:55

Re: Vreau sa slabesc si nu pot
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 229618)


>:D
Incearca sa maresti si minutele la sport.
Organismul deja s-a obisnuit cu doar 20min gimnastica.
Intr-o dimineata fa-i si 30min tae-bo sau zumba,iar cantarul sigur se v-a misca.
Ce papi intr-o zi?

Nu stiu cat de indicat este tae-bo la 52 de ani. Inainte ar trebui sa stie f bine cum sta cu sanatatea, de ex. tensiunea, daca are ceva probleme cu inima, etc.

Eu zic ca se poate face Cardio la varsta aceasta doar dupa o consultare cu medicul.
Zumba ar mai merge, da. :)

karmara 23 iun 2010 19:39:11

Re: Vreau sa slabesc si nu pot
 
Tora, poate ne spui mai exact in ce consta meniul tau dintr-o zi.
Si poate incercam sa calculam cam cate kcal mananci.

Ai incercat totusi sa mai reduci painea si grasimile?

Mama mea este in aceeasi situatia ca a ta, dar ea nu realizeaza ca gateste foarte gras, ca ii plac sarmalele si placintele :) .. si mamaliguta cu smanatana, si ciorba de perisoare, etc.

Si eu ii tot zic sa nu mai manance carne de porc si sa nu prea mai puna ulei in mancarea gatita, decat max o lingura daca chiar e necesar.

Cam greu totusi.. :D

Tora 24 iun 2010 19:17:16

Re: Vreau sa slabesc si nu pot
 
ce parere aveti de laptele de soia ?dar de branza tofu se poate pune in dieta?stie cineva

mvthebest 24 iun 2010 20:05:30

Re: Vreau sa slabesc si nu pot
 
Citat:

Anterior postat de Tora (Post 230892)
ce parere aveti de laptele de soia ?dar de branza tofu se poate pune in dieta?stie cineva

Sunt bune amandoua in dieta>:D<

sunshine 24 iun 2010 21:39:03

Re: Vreau sa slabesc si nu pot
 
sunt bune. vezi laptele de soia sa citesti pe eticheta, unele au si zahar. si tofu se gaseste cu diferite condimente. f bun este cel cu chimen:D

Tora 01 iul 2010 16:44:39

Re: Vreau sa slabesc si nu pot
 
buna slabutelor , am lipsit cateva zile dar am revenit ce faceti ce mai e nou


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:22:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO