Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul unei adolescente obsedate

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 09 aug 2013, 19:57:36
marry10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2011
Locaţie: Focsani, Romania
Dieta: South Beach
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 185
Aprecieri acordate: 31
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 40 mesaje
Unhappy Jurnalul unei adolescente obsedate

Da, sunt obsedata! Sunt obsedata de slabit, iar atunci cand au loc aceste episoade de binge-eating simt ca nu am puterea necesara de a ma controla.. "Nu pot sa pastrez pachetul pentru o bucatica... Mai bine o mananc!". Desi sunt momente cand nu am ciocolata/biscuiti(dulciuri) in casa, gasesc niste piscoturi uita-te pe ultimul raft, cand ma apuca opofta nebuna si creierul imi spune:"Ehh.. nu o sa te ingrasi", se duce tot.

Am intrat in acel cerc.. Slabesc 1 kg de luni pana vineri iar in weekend il pun la loc. De fapt... eu nu am slabit vizibil, aceleasi aripioare, aceleasi coapse, in conditiile in care fac sport 5-6 zile pe saptamana(4-5 pop pilates-si merg la alergat 3 zile(alerg cam de 3 saptamani si imi place mult)). Al

De unde frustarile din ultimele zile? Am tinut dieta Rina pentru 30 zile. O luna in care am slabit doar 1 kg... dupa zile intregi de fructe si zile in care mancam orez cu legume.. doar 1 kg. Nu am trisat, nu am mancat mult, poate chiar am mancat prea putin. Nu stiu sa mananc! Nu stiu cum sa-mi ofer toti nutrientii.
Teoria o stiu.. 5-6 mese mici, carbohidrati doar pana la ora 6, cina mai usoara. Ei bine.. eu nu stiu ce inseamna portii mici. De fapt, nu stiu ce inseamna portii normale.

E pacat. Sunt o adolescenta.. am 17 ani, 1,64 si 55 kg (probabil 57| din cauza ultimelor zile) . Vreau sa invat sa mananc sanatos, normal, sa stiu cand sa ma opresc. Vreau sa nu mai fiu atat de obsedata de slabit!
Vreau...
marry10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui marry10:
Bianca 14 (09 aug 2013), LOREDANA99 (14 aug 2013), rozica1965 (10 aug 2013)
  #2 (permalink)  
Vechi 09 aug 2013, 22:26:43
Bianca 14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2012
Locaţie: Galati, Romania
Date: 170cm, 53.8kg
Mesaje: 730
Aprecieri acordate: 64
Am fost apreciat(a) de 56 ori in 48 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei adolescente obsedate

Citat:
Anterior postat de marry10 Vezi mesajul
Da, sunt obsedata! Sunt obsedata de slabit, iar atunci cand au loc aceste episoade de binge-eating simt ca nu am puterea necesara de a ma controla.. "Nu pot sa pastrez pachetul pentru o bucatica... Mai bine o mananc!". Desi sunt momente cand nu am ciocolata/biscuiti(dulciuri) in casa, gasesc niste piscoturi uita-te pe ultimul raft, cand ma apuca opofta nebuna si creierul imi spune:"Ehh.. nu o sa te ingrasi", se duce tot.

Am intrat in acel cerc.. Slabesc 1 kg de luni pana vineri iar in weekend il pun la loc. De fapt... eu nu am slabit vizibil, aceleasi aripioare, aceleasi coapse, in conditiile in care fac sport 5-6 zile pe saptamana(4-5 pop pilates-si merg la alergat 3 zile(alerg cam de 3 saptamani si imi place mult)). Al

De unde frustarile din ultimele zile? Am tinut dieta Rina pentru 30 zile. O luna in care am slabit doar 1 kg... dupa zile intregi de fructe si zile in care mancam orez cu legume.. doar 1 kg. Nu am trisat, nu am mancat mult, poate chiar am mancat prea putin. Nu stiu sa mananc! Nu stiu cum sa-mi ofer toti nutrientii.
Teoria o stiu.. 5-6 mese mici, carbohidrati doar pana la ora 6, cina mai usoara. Ei bine.. eu nu stiu ce inseamna portii mici. De fapt, nu stiu ce inseamna portii normale.

E pacat. Sunt o adolescenta.. am 17 ani, 1,64 si 55 kg (probabil 57| din cauza ultimelor zile) . Vreau sa invat sa mananc sanatos, normal, sa stiu cand sa ma opresc. Vreau sa nu mai fiu atat de obsedata de slabit!
Vreau...
Buna draga!Te felicit pentru curajul de a-ti deschide un jurnal.Sper sa gasesti aici sprijinul si sfaturile de care ai nevoie.

Ultima dată editat de Bianca 14; 09 aug 2013 at 22:33:57.
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 10 aug 2013, 08:02:47
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei adolescente obsedate

Citat:
Anterior postat de marry10 Vezi mesajul
Da, sunt obsedata! Sunt obsedata de slabit, iar atunci cand au loc aceste episoade de binge-eating simt ca nu am puterea necesara de a ma controla.. "Nu pot sa pastrez pachetul pentru o bucatica... Mai bine o mananc!". Desi sunt momente cand nu am ciocolata/biscuiti(dulciuri) in casa, gasesc niste piscoturi uita-te pe ultimul raft, cand ma apuca opofta nebuna si creierul imi spune:"Ehh.. nu o sa te ingrasi", se duce tot.

Am intrat in acel cerc.. Slabesc 1 kg de luni pana vineri iar in weekend il pun la loc. De fapt... eu nu am slabit vizibil, aceleasi aripioare, aceleasi coapse, in conditiile in care fac sport 5-6 zile pe saptamana(4-5 pop pilates-si merg la alergat 3 zile(alerg cam de 3 saptamani si imi place mult)). Al

De unde frustarile din ultimele zile? Am tinut dieta Rina pentru 30 zile. O luna in care am slabit doar 1 kg... dupa zile intregi de fructe si zile in care mancam orez cu legume.. doar 1 kg. Nu am trisat, nu am mancat mult, poate chiar am mancat prea putin. Nu stiu sa mananc! Nu stiu cum sa-mi ofer toti nutrientii.
Teoria o stiu.. 5-6 mese mici, carbohidrati doar pana la ora 6, cina mai usoara. Ei bine.. eu nu stiu ce inseamna portii mici. De fapt, nu stiu ce inseamna portii normale.

E pacat. Sunt o adolescenta.. am 17 ani, 1,64 si 55 kg (probabil 57| din cauza ultimelor zile) . Vreau sa invat sa mananc sanatos, normal, sa stiu cand sa ma opresc. Vreau sa nu mai fiu atat de obsedata de slabit!
Vreau...
Daca te consoleaza cu ceva,sa stii ca noi toate,de aici,suntem obsedate de slabit.....altfel nu eram pe acest site!
La inaltimea ta,nu esti grasa.......dar ,ma rog........fiecare se vede cum se vede! La varsta ta,corpul este in continua transformare.....doar ghideaza-i pasii!!!!! Citeste pe aici......vezi ce fac alte fete de varsta ta.....si daca ele au reusit,vei reusii si tu!!!! Eu iti urez bafta!!!!!
__________________
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
lavinia elena (10 aug 2013)
  #4 (permalink)  
Vechi 10 aug 2013, 15:00:38
marry10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2011
Locaţie: Focsani, Romania
Dieta: South Beach
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 185
Aprecieri acordate: 31
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei adolescente obsedate

Citat:
Anterior postat de Bianca 14 Vezi mesajul
Buna draga!Te felicit pentru curajul de a-ti deschide un jurnal.Sper sa gasesti aici sprijinul si sfaturile de care ai nevoie.
Iti multumesc mult pentru vizita! Chiar ma uitam aseara prin jurnalul tau (mi-a atras numele jurnalului atentia). Si eu sper ca o sa gasesc sprijinul pentru a merge mai departe. Te pup .
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Daca te consoleaza cu ceva,sa stii ca noi toate,de aici,suntem obsedate de slabit.....altfel nu eram pe acest site!
La inaltimea ta,nu esti grasa.......dar ,ma rog........fiecare se vede cum se vede! La varsta ta,corpul este in continua transformare.....doar ghideaza-i pasii!!!!! Citeste pe aici......vezi ce fac alte fete de varsta ta.....si daca ele au reusit,vei reusii si tu!!!! Eu iti urez bafta!!!!!
Da.. stiu ca nu sunt grasa. Adolescenta este o perioada.. complicata, si cred ca toti ne dorim sa aratam cat mai bine. Va multumesc pentru vizita si va doresc sanatate dumneavoastea, cat si familiei. Va pup!
marry10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui marry10:
rozica1965 (10 aug 2013)
  #5 (permalink)  
Vechi 10 aug 2013, 19:53:32
marry10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2011
Locaţie: Focsani, Romania
Dieta: South Beach
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 185
Aprecieri acordate: 31
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei adolescente obsedate

Prima zi- done.

Aproape perfect, zic eu. La pranz nu am avut combinatii corecte si am mancat cateva stafide 4-5. Dar eu sunt multumita, o sa fie din ce in ce mai bine. Acum, desi nu e nici 9, sunt praf. Noaptea trecuta nu am dormit prea mult ( din cauza caldurii), m-am trezit la 7 ca sa pot merge la alergat. Sa nu fie nici cald, nici prea multa lume, nu alerg pe stadion pentru ca nu am unul aproape, dar imi place sa alerg pe bulevard... ma motiveaza.
De la fata pe care o durea intr-o parte si renunta dupa primii 100m, sunt mandra sa va anunt ca in ultimele saptamani am alergat de 3-4 ori pe saptamana, cate 6 km si am aproape 50 km alergati!
Am mancat cand m-am trezit o banana, iar cand m-am intors am mancat terci de ovaz cu iaurt ( 2 linguri fulgi de ovaz, 2 lingurite tarate de ovaz, 2 lingurite psyllium, putin rom, stafide, 2 linguri iaurt ( maine pun si scortisoara)).
In concluzie, azi am mancat:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 07:00
Banane/Banana, 110g - 98 calorii, 1.2 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 25.1 carbohidrati, 2.9 fibre, 1.1 sodiu, 13.4 zaharuri

Gustare 1, ora 09:00
Terci de ovaz cu tarate, stafide si iaurt by Tina, 300g - 297 calorii, 10.5 proteine, 8.1 grasimi, - colesterol, 49.5 carbohidrati, 9 fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 12:30
Maioneza de casa alyy, 10g - 13 calorii, 0 proteine, 1.4 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine de grau intermediara, 25g - 64 calorii, 2.1 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 13.1 carbohidrati, - fibre, 150 sodiu, - zaharuri
Stafide, 10g - 30 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 7.9 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 5.9 zaharuri
Pastai fierte, 20g - 9 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0.8 zaharuri
Salata clasica de rosii, 300g - 96 calorii, 2.4 proteine, 3.6 grasimi, - colesterol, 15 carbohidrati, 3 fibre, - sodiu, - zaharuri
Piept de pui la gratar, 170g - 223 calorii, 38.4 proteine, 6.1 grasimi, 101.2 colesterol, 4.1 carbohidrati, 0 fibre, 971.4 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 16:40
Ou fiert, 100g - 155 calorii, 12.6 proteine, 10.6 grasimi, 424 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.1 zaharuri

Cina, ora 19:02
Castraveti, 200g - 30 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 3.4 zaharuri
Urda, 100g - 136 calorii, 18 proteine, 4 grasimi, - colesterol, 6 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 6 zaharuri
Rosii, 300g - 54 calorii, 2.7 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 11.7 carbohidrati, 3.6 fibre, 15 sodiu, 7.8 zaharuri
Ceapa, 40g - 17 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1222 calorii, (mult)90.7 proteine, 34.9 grasimi, 525.2 colesterol, 146.1 carbohidrati, 21.1 fibre, 1137.5 sodiu, 38.4 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Jogging (12 km/h), 45min - 442 calorii
Metabolism bazal - 1330 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1772 calorii

Cantitatile sunt mai mult din ochi .
Va pup! O seara placuta tuturor!
marry10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui marry10:
rozica1965 (10 aug 2013)
  #6 (permalink)  
Vechi 10 aug 2013, 20:38:08
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei adolescente obsedate

Buna Mary
Bine ai venit aici linga noi si bafta la slabit.
Bravo pentru meniu si pentru alergat, este chiar destul de ok meniul tau
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 11 aug 2013, 16:39:24
quarc's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: No one ever drowned in sweat
Date: 190cm, 80kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 52 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei adolescente obsedate

Daca vrei sa vorbim despre alergat cauta-ma.

Bafta in ce ti-ai propus!
q
quarc, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
quarc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2836 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui quarc:
Aeerdna (11 aug 2013)
  #8 (permalink)  
Vechi 12 aug 2013, 12:06:20
marry10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2011
Locaţie: Focsani, Romania
Dieta: South Beach
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 185
Aprecieri acordate: 31
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei adolescente obsedate

Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
Buna Mary
Bine ai venit aici linga noi si bafta la slabit.
Bravo pentru meniu si pentru alergat, este chiar destul de ok meniul tau
Iti multumesc mult! La meniu mai trebuie lucrat putin!
Sa ai parte de o saptamana frumoasa!

Citat:
Anterior postat de quarc Vezi mesajul
Daca vrei sa vorbim despre alergat cauta-ma.

Bafta in ce ti-ai propus!
q
Multumesc mult! As avea doar o intrebare:
In cat timp ar fi normal/indicat sa fac 5 km?

Acum 3 saptamani i-am facut in 50 de minute, iar ieri in 37.. Stiam ceva de 30 de minute, dar nu sunt sigura.
marry10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 12 aug 2013, 12:13:06
marry10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2011
Locaţie: Focsani, Romania
Dieta: South Beach
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 185
Aprecieri acordate: 31
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei adolescente obsedate

Meniul de ieri:

Mic dejun (la ora 7)- o banana
(la ora 9)- terci de ovaz cu stafide,iaurt si o lingurita de fulgi de cocos
Gustare 1: pepene
Pranz (pe la 3): pui cu orez salbatic + salata de rosii
Cina: fructe (struguri,prune)

Stiu ca cina nu e tocmai ok, dar a cumparat mama struguri si prune si imi era pofta. O sa incerc sa mananc in prima parte a zilei fructele. Dar.. in mare e ok, zic eu.
Va doresc o saptamana placuta!
Revin mai tarziu cu meniul.
marry10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 12 aug 2013, 20:50:16
marry10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2011
Locaţie: Focsani, Romania
Dieta: South Beach
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 185
Aprecieri acordate: 31
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei adolescente obsedate

Meniul pe ziua de azi:
Mic dejun: Struguri/ 2-3 prune
terci de ovaz
pranz: pui cu orez salbatic si salata
o felie de paine cu sunca de pui
gustare: 3 patratele de cioco cu 75% cacao
cina: salata de rosii + castraveti cu urda
Azi nu am alergat, m-am culcat cam tarziu aseara si cand mi-a sunat ceasul la 7 nu a fost prea placut.
In schimb am facut 1h de poppilates.
Citeam in cartea Mihaelei Bilic ca e ok daca pe saptamana am o zi de fructe. Mie imi plac foarte mult.. si imi e greu acum, cand gasesti fructe peste tot, sa mananc doar dimineata.

Maine incerc sa fac cei 5 km in 35 de minute, iar cu al 6-lea sa ajung undeva la 42 de minute.
Wish me luck!
marry10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
adolescente, amp, binge, bulimie, calorii, dieta, eating, jurnalul, obsedate, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul unei optimiste (rozeta) rozeta Jurnale slabit peste 50 ani 294 31 mai 2016 07:10:41
Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii Georgii Arhiva jurnale slabit 1282 26 mar 2012 15:24:45
*Jurnalul unei Chocogirl* - Cherie Cherie Arhiva jurnale slabit 14 23 sep 2011 13:50:37
Jurnalul unei grasute ltrandafir Arhiva jurnale slabit 39 05 sep 2009 02:12:51

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole