Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Oare sufar de "binge-eating"?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 25 nov 2011, 12:14:41
Nyco 79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2011
Locaţie: Onesti, Romania
Date: 166cm, 95kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Oare sufar de "binge-eating"?

Multumesc pt raspunsuri!Fiecare parere e importanta pentru mine si incerc sa aplic cate ceva din fiecare si toate aveti dreptate.M-am regasit in toate postarile.
Aseara am alergat 40 de minute,cand am venit am stat vreo 30 de min sa ma odihnesc si am luat o cina normala(conopida la cuptor,cu sos besciamella si branza parmigiano-cam 200 g si piept de pui la gratar-eu il fac intr-o tigaie anti aderenta unsa cu putin ulei de masline,cantitatea cam 150 g).Apoi NIMIC!Mai ales ca n-am mai deschis laptopul sa-mi vina alte idei,pur si simplu m-am bagat in pat si am citit o revista pana am adormit.
M-au ajutat mult postarile voastre si faptul ca m-am inscris pe forum imi este de foarte mare ajutor.
As vrea sa-mi calculez si eu caloriile dar nu prea ma descurc pe site,o sa invat incet-incet.
As vrea sa scriu cam ce mananc intr-o zi dar n-as vrea sa va plictisesc prea mult.
Plus de asta,pe 1 dec ma reintorc la serviciu dupa un an si ceva de pauza(concediul de maternitate pentru fetita care are 9 luni) si sper sa ma mai ajute si asta.Cand m-am intors la munca dupa primul copil am inceput sa slabesc vazand cu ochii pt ca seara eram prea obosita sa mai stau sa rontai la tv sai pc.Sa vedem daca si acum va fi la fel!
Iar faptul cu dusul la psiholog chiar as face-o ,poate m-ar ajuta,dar eu locuiescin Italia si pana ma duc la doctora mea sa-mi dea programare dureaza mai ales ca eu o sa incep serviciul si nu prea o sa am timp,ma rog,e mai complicat aici cu psihologul.DAR,pentru mine rol de psiholog joaca postarile voastre si faptul ca vb deja cu cineva despre asta,faptul ca exista cineva care isi gaseste timp sa-mi citeasca ce scriu si sa-mi mai si raspunda.
Pentru asta, sper sa nu va dezamagesc si sa o tin in continuare tot asa(ca aseara ca nu m-am atins de nimic dupa cina)!!!!
Ciao si spor la slabit!!
Nyco 79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2213 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1696 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 922 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 26 nov 2011, 12:25:16
Iness's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2011
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Mihaela Bilic
Date: 170cm, 67.5kg
Mesaje: 173
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Oare sufar de "binge-eating"?

Citat:
Anterior postat de Nyco 79 Vezi mesajul
Multumesc pt raspunsuri!Fiecare parere e importanta pentru mine si incerc sa aplic cate ceva din fiecare si toate aveti dreptate.M-am regasit in toate postarile.
Aseara am alergat 40 de minute,cand am venit am stat vreo 30 de min sa ma odihnesc si am luat o cina normala(conopida la cuptor,cu sos besciamella si branza parmigiano-cam 200 g si piept de pui la gratar-eu il fac intr-o tigaie anti aderenta unsa cu putin ulei de masline,cantitatea cam 150 g).Apoi NIMIC!Mai ales ca n-am mai deschis laptopul sa-mi vina alte idei,pur si simplu m-am bagat in pat si am citit o revista pana am adormit.
M-au ajutat mult postarile voastre si faptul ca m-am inscris pe forum imi este de foarte mare ajutor.
As vrea sa-mi calculez si eu caloriile dar nu prea ma descurc pe site,o sa invat incet-incet.
As vrea sa scriu cam ce mananc intr-o zi dar n-as vrea sa va plictisesc prea mult.
Plus de asta,pe 1 dec ma reintorc la serviciu dupa un an si ceva de pauza(concediul de maternitate pentru fetita care are 9 luni) si sper sa ma mai ajute si asta.Cand m-am intors la munca dupa primul copil am inceput sa slabesc vazand cu ochii pt ca seara eram prea obosita sa mai stau sa rontai la tv sai pc.Sa vedem daca si acum va fi la fel!
Iar faptul cu dusul la psiholog chiar as face-o ,poate m-ar ajuta,dar eu locuiescin Italia si pana ma duc la doctora mea sa-mi dea programare dureaza mai ales ca eu o sa incep serviciul si nu prea o sa am timp,ma rog,e mai complicat aici cu psihologul.DAR,pentru mine rol de psiholog joaca postarile voastre si faptul ca vb deja cu cineva despre asta,faptul ca exista cineva care isi gaseste timp sa-mi citeasca ce scriu si sa-mi mai si raspunda.
Pentru asta, sper sa nu va dezamagesc si sa o tin in continuare tot asa(ca aseara ca nu m-am atins de nimic dupa cina)!!!!
Ciao si spor la slabit!!
Cum au fost zilele astea? Mai bine sau tot aceleasi episoade ?
Iness, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1186 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 412 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 27 nov 2011, 11:26:39
Nyco 79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2011
Locaţie: Onesti, Romania
Date: 166cm, 95kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Oare sufar de "binge-eating"?

Iness,multumesc de intrebare.Sa stii ca de cand m-am inscris pe forum nu am mai avut episoade de astea.In schimb ma mai scapam pe timpul zilei la ceva dulce,dar nu ca nesatula.Mananc sanatos si de regim,sa zicem,dar dupa masa tot imi vine pofta de ceva dulce.Cateodata ma pot abtine,cateodata nu....Oricum e mult mai bine de cand sunt inscrisa la "slabute"!!!!
Nyco 79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2213 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1696 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 922 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 27 nov 2011, 15:50:58
Andra La's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 169
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Oare sufar de "binge-eating"?

Suna f bine conopida la cuptor cu pui Sper ca sosul nu avea faina Nu ne plictisesti deloc cu meniurile, te asteptam cu drag cu meniuri intregi

Incearca un fruct la gustarea de dupa-masa cand ai pofta de ceva dulce. S-ar putea sa te ajute.
__________________
Jurnal Andra - Sunt sigura ca pot

Masuratori 18.06 / 2.07
bust - 108 cm / 106
talie - 86 cm / 86
colac - 96 cm / 94
brat - 32 cm / 32
coapsa - 59 cm / 59
Andra La, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2033 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1516 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1517 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 11:56:04
Nyco 79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2011
Locaţie: Onesti, Romania
Date: 166cm, 95kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Oare sufar de "binge-eating"?

"Besciamella" e un sos pe care-l cumpar gata facut la cutie si contine putina faina,ce-i drept.Deci nu e bine?Ok,nu-l mai folosesc!Nu ma dau in vant dupa besciamella,conopida imi place si simpla,fiarta.Am facut-o asa ca sa-l atraga pe sot si baiat sa pape.Si fructe mananc,unul la gustarea de dimineata si unul la gustarea de dupa-amiaza.In plus,a venit mama la mine si mi-a adus din Romania o cutie de pastilute de Crom cu vit.B3.Intr-adevar imi reduce pofta de dulciuri cum scrie pe cutie!!!!Ca la mine problema nu era mancatul nesanatos sau mult ci DULCIURILE,cine naiba le-o fi inventat????
Maine revin cu meniul de azi!
Nyco 79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2213 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1696 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 922 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 23:52:50
Andra La's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 169
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Oare sufar de "binge-eating"?

Citat:
Anterior postat de Nyco 79 Vezi mesajul
"Besciamella" e un sos pe care-l cumpar gata facut la cutie si contine putina faina,ce-i drept.Deci nu e bine?Ok,nu-l mai folosesc!Nu ma dau in vant dupa besciamella,conopida imi place si simpla,fiarta.Am facut-o asa ca sa-l atraga pe sot si baiat sa pape.Si fructe mananc,unul la gustarea de dimineata si unul la gustarea de dupa-amiaza.In plus,a venit mama la mine si mi-a adus din Romania o cutie de pastilute de Crom cu vit.B3.Intr-adevar imi reduce pofta de dulciuri cum scrie pe cutie!!!!Ca la mine problema nu era mancatul nesanatos sau mult ci DULCIURILE,cine naiba le-o fi inventat????
Maine revin cu meniul de azi!
Poti sa pui putin ulei de masline sau iaurt. de sosuri cumparate e bine sa te feresti. aproape intotdeauna contin faina sau amidon ceea ce in combinatie cu grasimele dau o chestie nu tocmai buna. Altfel sa stii ca-mi place ce mananci.

Cu dulciurile nu stiu cum sa te ajut mai mult, nu prea am probleme. Eu cand mancam seara, in general aveam chef de chestii nu neaparat dulci, dar consistente, gen paine cu branza. Ah, as avea totusi o idee, iti completezi meniurile pe site? Daca nu, nu e f greu, acolo unde scrie userul tau, daca dai click, se deschide o fereastra si de acolo selectezi meniuri. Acum poti sa adaugi ce mananci, alimente de baza sau chiar mancaruri gata facute. Bun, ideea e in felul urmator: pe langa nr calorii, mai poti monitoriza si grasimi, proteine, carbo. Bun, ar fi bine sa completezi cateva zile cu ce mananci in mod obisnuit, dar fara dulciuri. Si dupa, sa vezi cam cat carbo ai in zilele respective. Nr de carbo e bine sa fie mai scazut putin pt ca altfel nu prea slabesti. Problema este ca daca e f scazut, atunci intervine si pofta de dulciuri. Eu, in zilele cu cel mai scazut nivel de carbo nu cobor sub 80. In general am 100-115. Carbo buni iei din cereale integrale, fructe, legume. Carbo rai iei in general din dulciuri din pacate, pt ca gustul e tare bun. La fructe trebuie sa ai grija doar sa nu mananci multe (cat mananci tu e bine), pt ca au glucide simple care se absorb rapid si creaza niste variatii destul de mari a nivelului de insulina. In momentul in care insulina scade apare iar pofta de dulce, senzatia de foame si chiar senzatia de oboseala. Deci, fructele sunt bune, deci nu in cantitati mari, in special cand vrem sa slabim. Dulciurile au cam acelasi efect doar ca nu contin vitamine

Sper ca nu te-am plictisit cu atata vorbarie despre carbo si glucide.

Noapte buna,
__________________
Jurnal Andra - Sunt sigura ca pot

Masuratori 18.06 / 2.07
bust - 108 cm / 106
talie - 86 cm / 86
colac - 96 cm / 94
brat - 32 cm / 32
coapsa - 59 cm / 59
Andra La, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2033 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1516 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1517 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 04 dec 2011, 00:19:38
Red_Rose's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Oare sufar de "binge-eating"?

Salut
pff ma regasesc in primul mesaj )) anume vine pofta de dulce/ceva carbohidrati dupa masa si peurma ma simt obosita. Si tot am cam 3 zile pe sapt episoade, djea al doilea an si nu pot scapa de multe ori am incercat, ma tinea maxim o luna, slabeam 1-2 kg si din nou..si e un cerc vicios pt ca ma ingras incetisor si e la 56 am ajuns iar la 70 sau daca nu mai mult, ca ma tem sa ma urc pe cantar si deci din cauza asta(e ca un necaz pt mine) mananc tot mai mult si am episoade mai puternice..ieri spre ex seara am venit de la o prietena si am mancat 3 felii de paine cu unt, branza si salam si daca nu ma duceam din bucatarie mai mancam vrio 3.Apoi mi-a fost ft rau toata noaptea. Dar chestia e ca imi era rau, eram trista din cauza asta si cind am ajuns acasa am vrut ceva fericire si altceva decit mancare nu era sa ma faca astfel. Cind am o fericire nu mi-i a manca de prostii, in special cind am haine noi care imi plac M-am analizat mult si nu am idee inca nici acum de unde vine totul, eu am avut inca odata vrio citiva ani prob de genul asta insa eram mica si idee nu aveam, la vrio 15 ani, dupa care am slabit si acum din nou am revenit la prob ceia. Si ft pacat pt ca am poze cind eram slaba acum 1,5 ani si ma ador, aveam chef de viata, dar acum din cauza ingrasarii si ca ma simt mai mereu aiurea dupa ce mananc vreau sa dorm mereu...
Incerc sa revin pe forum, ca ce credeti, de ce am lipsit atita de aici, tot din cauza prob astea. Apropo uitati-va la albumele mele cit de slaba eram acum 1 an si ceva in urma. Intre timp am ajuns la 70 din nou si tot slabute atunci m-aajutat la slabit. Sper ca si acum voi putea incpe din nou.
Sfaturile sint ft interesante si cindva si eu le dadeam la alte fete iar acum cu greu ma motiveaza ceva, nu ma mai inteleg deloc.
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Red_Rose; 04 dec 2011 at 00:22:16.
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 20:52:26
sinucide's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2010
Locaţie: Alba iulia, Romania
Dieta: Monti+hipocalorica
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Oare sufar de "binge-eating"?

Buna Red Rose!
Si eu incerc sa scap de binge eating, e greu intr-adevar, pentru ca e ca-ntrun cerc vicios, insa eu sunt foarte hotarata sa ies din el, asa ca tin o dieta hipocalorica de putin timp. Incepe si tu si impreuna ne va fi mai usor! ...tot 55-56 aveam si eu inainte de binge si e poftele astea de dulce.

Te pup
sinucide, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1672 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1155 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 19:51:34
Nyco 79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2011
Locaţie: Onesti, Romania
Date: 166cm, 95kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Oare sufar de "binge-eating"?

Fetelor,sa ma scuzati ca nu am mai scris demult.De urmarit tot mai urmaresc subiectul dar nu prea mai am timp sa mai scriu ca am inceput serviciul si ajung obosita acasa,mai fac una-alta prin casa si am zile de n-am timp nici sa mai deschid computerul.
Bun!De pe 1 decembrie de cand am inceput munca am slabit 2 kg.Acum am 83.Nu am renuntat de tot la dulciuri,dar nu mai am episoade de astea seara la computer,tv etc.Sunt atat de obosita incat nu-mi mai trebuie nimic decat sa dorm.Va pup!Spor la slabit!
Nyco 79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2213 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1696 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 922 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 21:03:59
Red_Rose's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Oare sufar de "binge-eating"?

Buna
azi am incercat dar tot m-am prostit am mancat la univer bombonele de acelea cu cioco neagra si inauntru cu cacao (am uitat denumirea), un pachetel de 28 grame..apoi acasa am mancat 25 grame cioco korona neagra si acum seara dulceata de zmeura cu o felie de paine neagra si seminte plus mancarea normala inca.. deci mi-e ft greu, cu greu ma abtin si mereu mi-i a manca..voi cum va aranjati gandurile ca sa ganditi pozitiv si sa uitati de mancare sau sa puteti refuza ce nu e sanatos??? ca pe mine deja nu ma motiveaza ca am fost slaba si sa arat din nou asa sau foto la alte fete care au slabit sau orice altceva..cred ca doar schimbarea gandirii m-ar motiva dar nush cum sa fac asta..mereu la mancare ma gandesc, sint fericita cind stiu ca acush mananc.
as vrea sa slabesc macar vrio 4-5 kg pina la sfarsit de vacanta, e o idee buna pt vacanta pt ca oricum nu am ce face acasa 1, 5 luni. M-ar motiva ca cind ma duc la univer sa fiu mai slaba. Sint aproape 2 luni si sper ca macar vrio 4 kg sa pot da jos...o sa incep din nou sa navighez pe slabute.ro pt ca nu odata m-a ajutat sa ies din crize de astea.. Sper sa maajutati si voi pt ca sinteti unicele care stiti ce inseamna ceea prin ce trec eu.
si apropo binge-ul si faptul ca m-am ingrasat m-a facut sa absentez ft mult de la univer si sa ma las de invatat la engleza, la care anul trecut adoram sa invat, acum nu mai am dorinta.
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Red_Rose; 06 dec 2011 at 21:08:20.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
amp, binge, bulimie, calorii, dieta, eating, oare, sanatos, slabit, sufar


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Sufar de Binge Eating corallia Bulimie & Binge Eating 53 01 mai 2012 19:44:49
Lipsa butoane "Salveaza meniu" si "Calcule detaliate" pe Internet Explorer 6 Slabuta Calculator Nutritional 8 24 iun 2011 21:41:02
Sufar de binge eating!!! Inngrid Bulimie & Binge Eating 37 21 mai 2011 18:22:14
"Vointa" este oare cuvantul de care am nevoie? Camy02 Motivatie 15 29 iun 2010 17:34:14
Nu merge butonul de "stergere" si "modifica" nicol30 Calculator Nutritional 11 20 aug 2009 14:23:49

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole