Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Sunt bulimica

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 26 dec 2010, 16:01:54
inna_34's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 oct 2009
Locaţie: satu-mare, Romania
Vârsta: 32
Date: 168cm, 51kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Sunt bulimica

buna...scriu pentru prima data pe acest forum desi am urmarit des discutiile de aici. Nu stiu cu cine sa vorbesc despre asta si sper sa primesc aici putin sprijin. Incep prin a spune k sunt bulimica, da sunt constienta de chestia asta din moment ce am ajuns sa imi provoc voma si de 4 sau 6 ori intr-o zi dupa ce mancam pana nu mai stiam de mine. De vreo 3 ani ma confrunt cu aceasta boala si desi am spus de multe ori k trebuie sa incetez dupa cateva luni iar cedam ,pentru k nu suportam sa mi privesc corpul oribil in oglinda. Ador sa vad fete slabe care au corpuri suple,tot timpul imi voi dori si eu unul, ma obsedeaza chestia asta dar cedez de multe ori tentatiilor,dulciurile sunt problema mea si mananc cateodata in cantitati exagerate dupa care imi provoc voma. Dar parintii mei habar nu am, acum k sunt studenta stau cu niste prietene in apartament in alt oras dar nici ele habar nu au k eu ma inchid in baie si imi provoc voma dupa ce mananc. Dar simt k nu mai pot, pe fata imi apar niste pete si stiu k e din cauza asta pt k apar numai dupa ce dau din mine mancarea. Imi cer scuze k am lungit povestea, trebuia doar sa ma descarc, sa spun cuiva
inna_34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1490 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 973 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 26 dec 2010, 17:00:07
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit re: Sunt bulimica

Servus Inna
Bine ai venit printre noi.Craciun fericit!
AI venit in a2a zi de Craciun, si fetele nu prea sunt online azi, dar cu siguranta vor veni in ajutoul tau .
Eu nu stiu prea multe despre bulimie, insa stiu ca daca ai sprijin si putina vointa , vei reusi sa treci peste orice.
Sa stii ca nu esti singura fata care are aceasta problema, uite, iti dau cateva linkuri , sa citesti si povestile lor si raspunsurile primite de ele.
Dar te rog mult sa revii pe site , fetele iti vor rasounde si tie cu siguranta
Iata linkurile :
Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?
Inceput de bulimie?! pls HELP!
Anadrimoon-Eu si bulimia mea
Sa nu pierzi speranta Inna , esti tanara , normala din punct de vedere ponderal, daca e ceva ce te nemultumeste la tine , se poate rezolva cu putin sport si o dieta sanatoasa.
Cand ai timp,sa ne mai spui cate ceva despre tine, cam ce mananci intr-o zi , ce nu-ti place la tine, ce iti place la tine, orice vrei tu sa ne impartasesti!
Bine ai venit inca o data!
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 26 dec 2010, 19:44:30
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Sunt bulimica

Inna, bine ai venit printre noi, nu esti singura, ma bucur ca ai decis sa infrunti aceasta problema, citeste intai cu calm ce ti-a dat Incognito(Roxy) mai sus, si pe urma mai vorbim.
Sarbatori Fericite!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 26 dec 2010, 21:15:39
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Sunt bulimica

Citat:
Anterior postat de inna_34 Vezi mesajul
buna...scriu pentru prima data pe acest forum desi am urmarit des discutiile de aici. Nu stiu cu cine sa vorbesc despre asta si sper sa primesc aici putin sprijin. Incep prin a spune k sunt bulimica, da sunt constienta de chestia asta din moment ce am ajuns sa imi provoc voma si de 4 sau 6 ori intr-o zi dupa ce mancam pana nu mai stiam de mine. De vreo 3 ani ma confrunt cu aceasta boala si desi am spus de multe ori k trebuie sa incetez dupa cateva luni iar cedam ,pentru k nu suportam sa mi privesc corpul oribil in oglinda. Ador sa vad fete slabe care au corpuri suple,tot timpul imi voi dori si eu unul, ma obsedeaza chestia asta dar cedez de multe ori tentatiilor,dulciurile sunt problema mea si mananc cateodata in cantitati exagerate dupa care imi provoc voma. Dar parintii mei habar nu am, acum k sunt studenta stau cu niste prietene in apartament in alt oras dar nici ele habar nu au k eu ma inchid in baie si imi provoc voma dupa ce mananc. Dar simt k nu mai pot, pe fata imi apar niste pete si stiu k e din cauza asta pt k apar numai dupa ce dau din mine mancarea. Imi cer scuze k am lungit povestea, trebuia doar sa ma descarc, sa spun cuiva
Buna, Inna!
Ma bucur ca ai decis sa ne scrii si sa ceri ajutorul. Eu, recunosc, pana acum m/am axat pe anorexie. Asta pt ca am dat de mai multe fete anorexice pe site in ultima perioada.
Ambele sunt boli de natura psihologica.
Incepe ca o chestie aparent inofensiva.Prima data spui> Ei vomit si eu o data, ce mare lucru se poate intampla?
Dar, povestea se repeta, apoi din ce in ce mai des. Ideea e ca, in acest timp, boala se instaleaza confortabil si preia comanda.
Am vazut un documentar si despre bulimia, se pare ca dupa ce, in mod repetat, iti provoci voma, stomacul nu mai trimite catre creoer senzatia de satietate. Pilorul (orificiul prin care mancarea trece din stomac catre intestin) se ingusteaza, asta pt ca alimentele nu stau suficient timp in stomac pt a se elimina in intestin. Astfel, hormonii secretati prin traversarea pilorului de catre mancare se secreta mult mai greu. Timpul e mai lung.
Astfel, creierul nu isi mai da seama ca esti satula, tu simti in continuare foame. Stomacul isi mareste dimensiunea ca sa faca loc cantitatilor mari de hrana. Iar tu din nou iti provoci voma. E un cerc vicios.
Pe de o parte e afectarea psihica, obsesia fata de propria imagine, pe de alta parte e disfunctia fizica, care nu face decat sa agraveze tot.
In state stiu ca exista un medicament, nou pe piata, care stimuleaza producerea hormonilor care dau senzatia de satietate.
In combinatie cu antidepresivele (se pare ca persoanele cu probleme de alimentatie devin depresive sau sufera de depresii mai tot timpul datorita nealimentarii corecte, a carentelor de care sufera organismul si in principal creierul ca urmare a diferitelor practici), terapie de grup si psihoterapie a dat rezultate bune.
Dar, vezi tu, e pur si simplu f. multa munca, dorinta si sprijin din partea mai multor persoane. Ai nevoie de ajutor, nu ezita sa il ceri apropiatilor, prietenei cele mai bune, mamei sau surorii (in caz ca exista).
E vb de o boala care detine controlul asupra ta. Sunt persoane care reusesc si singure, dar procesul e greu, mult mai greu de unul singur.
Daca tu vrei, aici vei gasi sprijin.
Cat de multe stii despre aceasta boala?
Care ar fi planul tau ca sa te vindeci? Adica ai vreun plan, in vreun fel?
La inaltimea si greutatea ta ar trebui sa fii multumita de aspectul tau, pt ca esti slaba (ma uit ca ai setat ca ai 56 de kg.)
Asa ca daca mai ai zone care nu iti plac, asta sunt sigur pt ca asa iti e conformatia. Iar ce ar fi grasime (sa zice un pic de burtica), se duce prin sport si o alimentaie santoasa.
Dulciurile cred a sunt problema tuturor, pt ca zaharul produce la propriu dependenta.
Mananci sa zicem o ciocolata, glicemia creste brusc, urmata apoi de o scadere si mai brusca. Corpul ramane astfel intr/o stare de hipoglicemie si transmite semlale. Ca sa isi creasca glicemia, trebuie sa mai primesca ceva de mancare. Si ce vei simti va fi pofta de dulce. De ce? Pt ca e cel mai rapid mod de a creste glicemia. Si daca mananci din nou dulce se repeta procesul. Creste glicemia rapid, scade si mai rapid (problema e ca scade mai mult decat era initial) si se repeta ciclul. Asta e si cauza pt care se instaleaza alcoolismul. Alcoolul are acelasi efect asupra organismului ca si zaharul.
Va trebui sa scapi cumva de aceasta ependenta. Pt ca, impreuna cu bulimia, nu face decat sa inrautateasca lucrurile.
Te pup si mai astept vesti de la tine.
Sarbatori fericite si linistite (atat cat poti tu)!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 26 dec 2010, 21:25:01
inna_34's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 oct 2009
Locaţie: satu-mare, Romania
Vârsta: 32
Date: 168cm, 51kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sunt bulimica

Sarbatori fericite si voua feteleor!! multumesc mult pentru incurajari, nu am mai vorbit niciodata despre asta si parca ma simt putin usurata ca am scris macar aici, Am citit linkurile trimise si stiu k sunt multe in situatia mea...eu vreau doar sa ajung sa mananc normal, sanatos dar parca am si uitat cum este. Dar sper k voi reusi si voi gasi puterea de a ma controla pt ca asta imi lipseste controlul asupra mancarii. Acum astept sa treaca si sarbatorile pt k iar nu am rezistat sa nu gust bunatatile facute de mama mea lasa te desigur cu o vizita la baie. o sa incerc si eu sa scriu ce mananc ,orice numai sa scap de aceasta boala care stiu k ma va distruge dak mai continuu.
inna_34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1490 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 973 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 26 dec 2010, 21:30:42
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Sunt bulimica

Citat:
Anterior postat de inna_34 Vezi mesajul
Sarbatori fericite si voua feteleor!! multumesc mult pentru incurajari, nu am mai vorbit niciodata despre asta si parca ma simt putin usurata ca am scris macar aici, Am citit linkurile trimise si stiu k sunt multe in situatia mea...eu vreau doar sa ajung sa mananc normal, sanatos dar parca am si uitat cum este. Dar sper k voi reusi si voi gasi puterea de a ma controla pt ca asta imi lipseste controlul asupra mancarii. Acum astept sa treaca si sarbatorile pt k iar nu am rezistat sa nu gust bunatatile facute de mama mea lasa te desigur cu o vizita la baie. o sa incerc si eu sa scriu ce mananc ,orice numai sa scap de aceasta boala care stiu k ma va distruge dak mai continuu.
Mancarea nu e un inamic, e ceea ce ne mentine in viata.
Si sa stii ca se pot face sarbatori in care sa te bucuri de mancare si fara sa te ingrasi.
Dupa sarbatori vb. O sa te indrumam, o sa fim aici si vei avea sprijin si atunci cand vei avea o zi buna, dar mai ales atunci cand nu va fi asa.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 26 dec 2010, 21:44:56
inna_34's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 oct 2009
Locaţie: satu-mare, Romania
Vârsta: 32
Date: 168cm, 51kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sunt bulimica

VAmedeea sarbatori fericite si tie!! sa sti k am citit si eu articole despre bulimie si da m-am ingrozit dar cred k nu suficient incat sa incetez. ce ma deranjeaza e k deja pe fata ,mai ales in zona ochilor imi apar pete rosii ,arata urat dar imi dispar dupa o zi,numai k eu le maschez de fiecare data. am vrut sa vb cu o prietena dar mie frica ,nu am suficienta incredere in nimeni si culmea e k nu cred k cineva care ma cunoaste ar crede vreodata k sufar de aceasta boala. in general sunt vesela cu prietenii, glumesc insa de multe ori knd sunt singura imi vine sa plang,imi spun k ma urasc tin toate aceste sentimente in mine nu vreau ca cineva sa ma vada plangand. Greutatea ideala pt mine ar fi 50 kg dar eu ma lupt sa ma mentin la 56 si asta prin vomitat. Mancare de la fast food nu mi place nici sa o miros, imi plac mancarurile sanatoase dar cateodata parca nu stiu nu mai gandesc imi cumpar o multime de dulciuri dupa care ma simt vinovata.Iar in legatura cu satietate si at knd mananc de ex orez fiert cu legume ,pe care il ador parca nu ma simt satula ,ma opresc doar pt k stiu k trebuie, cred k si asta e un efect al bulimiei. multumesc mult pt raspuns si ma bucur k am avut curajul sa scriu aici.
inna_34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1490 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 973 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 26 dec 2010, 22:06:07
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Sunt bulimica

Citat:
Anterior postat de inna_34 Vezi mesajul
VAmedeea sarbatori fericite si tie!! sa sti k am citit si eu articole despre bulimie si da m-am ingrozit dar cred k nu suficient incat sa incetez. ce ma deranjeaza e k deja pe fata ,mai ales in zona ochilor imi apar pete rosii ,arata urat dar imi dispar dupa o zi,numai k eu le maschez de fiecare data. am vrut sa vb cu o prietena dar mie frica ,nu am suficienta incredere in nimeni si culmea e k nu cred k cineva care ma cunoaste ar crede vreodata k sufar de aceasta boala. in general sunt vesela cu prietenii, glumesc insa de multe ori knd sunt singura imi vine sa plang,imi spun k ma urasc tin toate aceste sentimente in mine nu vreau ca cineva sa ma vada plangand. Greutatea ideala pt mine ar fi 50 kg dar eu ma lupt sa ma mentin la 56 si asta prin vomitat. Mancare de la fast food nu mi place nici sa o miros, imi plac mancarurile sanatoase dar cateodata parca nu stiu nu mai gandesc imi cumpar o multime de dulciuri dupa care ma simt vinovata.Iar in legatura cu satietate si at knd mananc de ex orez fiert cu legume ,pe care il ador parca nu ma simt satula ,ma opresc doar pt k stiu k trebuie, cred k si asta e un efect al bulimiei. multumesc mult pt raspuns si ma bucur k am avut curajul sa scriu aici.
Da, asta e efectul bulimiei, disparitia senzatiei de satietate.
Treaba asta nu e o rusine, adica o pritena adevarat sau familia ar trebui sa te perceapa asa cum esti tu de fapt, o persoana care sufera de o boala. Si sa te ajute chiar daca e frustrant si de neinteles pt ei.
O sa ma interesez sa vad cam ce solutii ai putea adopta momentan de una singura ca sa incepi sa remediezi situatia.
Dar e clar ca cel mai mult trebuie sa lucrezi cu psihicul.
Stai linistita, oricand sunt prin preajma si am si ceva de zis, voi raspunde!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 26 dec 2010, 22:12:59
inna_34's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 oct 2009
Locaţie: satu-mare, Romania
Vârsta: 32
Date: 168cm, 51kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sunt bulimica

multumesc mult, ma bucur sa stiu k pot primi sprijin aici
inna_34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1490 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 973 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 27 dec 2010, 15:58:48
Anycyk90's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Personalizata
Date: 173cm, 56kg
Mesaje: 1.376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sunt bulimica

Citat:
Anterior postat de inna_34 Vezi mesajul
multumesc mult, ma bucur sa stiu k pot primi sprijin aici
Salut,abia acum vad k ai deschis un subiect...am vazut sfatul tau la binge eating...aporpo,sunt si eu din sm...eu m-am confruntat cu inceputul de bulimia timp de 2 luni,insa fara sa stiu,deoarece eu nu vomitam,ci apelam la laxative...abia dupa am citit si am vazut k si aceasta categorie intra acolo.Evident cele 5 kg pe care le-am dat jos astfel acum s-au dublat,din pacate.E foarte greu stiu,nici la mine nu a stiut nimeni si nimeni poate nu-mi va sti vreodata problema sufletului.Uneori imi vine sa plang,alteori ma compatimesc...iar alteori spun k de maine tin dieta si fac sport insa problema e k astept rezultate de pe o zi pe alta.Noroc k am un prieten care desi nu-mi stie problema,el ma sustine knd spun k vreau sa slabesc sa arat mai bine si ma ajuta (alearga cu mine,ma incurajeaza)mi-am propus k in 2011 sa reusesc sa revin la formele initiale,dar am decis totusi sa incep de azi si sper sa continui maine poimaine si sa mi se instaleze o alimentatie adecvata.Ma doare ceea ce se intampla cu mine,deoarece mi-e frica sa pierd silueta si tocmai infulec park asta m-ar ajuta si din contra...
Scuze k m-am axat pe problemele mele...abia si eu de cateva zile am decis sa scriu pe forum despre aceasta problema..
Sper din suflet sa reusesti sa-ti revii cat mai repede...Sper sa mai vb
Anycyk90, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
alimentatie, binge eating, boala, bulimie, corp suplu, obsesie, vomitat


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica? flubby Bulimie & Binge Eating 18 30 apr 2012 16:47:38
Eu sunt Mishutza,tu? mishutza Discutii off-topic 29 15 oct 2011 23:09:58
Sunt o cauza pierduta curly.light Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 129 21 apr 2011 22:57:49
Jurnal pufy - sunt grasuta pufy87 Arhiva jurnale slabit 5 10 iul 2010 15:55:47
AndreeaOana-Nu sunt grasa...sunt doar prea scunda pentru greutatea mea... AndreeaOana Arhiva jurnale slabit 38 26 mai 2010 17:49:36

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole