forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Calculator calorii - Activitati fizice (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/calculator-calorii-activitati-fizice-676.html)

vadmin 30 mai 2009 23:51:42

Calculator calorii - Activitati fizice
 
Aici vor fi publicate problemele/nelamuririle legate de calculator calorii, in special sectiunea de calorii pentru activitati fizice.

Luna 01 iun 2009 22:37:37

Re: Calculator calorii - Activitati fizice
 
Buna seara ! Mai intai, vreau sa iti multumesc personal pentru facilitatile create noua, pentru munca si dedicatia cu care ai facut-o :)

Acum vine si intrebarea :)

Selectez calculatorul de calorii (activ fizice), bifez pe rand activitatile desfasurate, introducand pt fiecare timpii corespunzatori, imi apar in dreapta toate valorile (activitati + calorii arse), dau salveaza meniul, se gandeste un pic si apoi imi apare pagina goala ca si cum as fi resetat valorile (Total consumat : 0 ). Merg la meniul meu de azi si imi spune tot 0 (zero).

Ce fac gresit ? :-/

Multumesc :)

vadmin 01 iun 2009 22:48:55

Re: Calculator calorii - Activitati fizice
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 9117)
Buna seara ! Mai intai, vreau sa iti multumesc personal pentru facilitatile create noua, pentru munca si dedicatia cu care ai facut-o :)

Acum vine si intrebarea :)

Selectez calculatorul de calorii (activ fizice), bifez pe rand activitatile desfasurate, introducand pt fiecare timpii corespunzatori, imi apar in dreapta toate valorile (activitati + calorii arse), dau salveaza meniul, se gandeste un pic si apoi imi apare pagina goala ca si cum as fi resetat valorile (Total consumat : 0 ). Merg la meniul meu de azi si imi spune tot 0 (zero).

Ce fac gresit ? :-/

Multumesc :)

Buna seara,

Iti multumesc pentru felicitari si ma bucur ca noul mecanism este util pentru voi, o sa fie din ce in ce mai bine, dar ca la orice lucru, trebuie timp si dedicare :) .

Dupa ce ai salvat meniul, este normal sa dispara toate alimentele din partea dreapta (reseteze), deoarece aplicatia 'salveaza' meniul pentru data selectata (poate fi si alta data, nu numai ziua curenta) si trece meniul in stare de 'pregatire initiala pentru alt meniu'.

In calendar, acolo unde afiseaza 0, acela este numarul de calorii ingerate. Daca dai un clic pe 0 (numarul de calorii), in partea de jos, sub calendar, aplicatia incarca tot meniul selectat anterior pentru data selectata.

Aici a mai aparut o idee, o sa afisam in calendar, nu numai caloriile ingerate, dar si caloriile consumate/arse in paranteze cu valori negative.


Oricum, ideea pentru a vedea meniul salvat, este sa dai clic pe numarul de calorii (cu bold), de la o anumita data (zi/luna).

Luna 01 iun 2009 23:02:02

Re: Calculator calorii - Activitati fizice
 
Sunt convinsa ca o sa fie un site extraordinar :) pentru ca amandoi ati lasat sa se ghiceasca, dincolo de monitor, 2 persoane serioase, dedicate si pasionate de ceea ce fac.[*super*]

Multumesc mult pt promptitudine :)
In mare am inteles, trebuie sa pun si in practica, sa vad ce iese :)

vadmin 01 iun 2009 23:10:44

Re: Calculator calorii - Activitati fizice
 
Dedesubt la caloriile ingerate, pentru fiecare data din calendarul de meniuri, de acum apar si caloriile consumate sub forma unei valori negative, ca sa fie mai usor de vazut 'la prima vedere'. Pentru detalii amanuntite despre structura meniului pe o anumita zi, trebue sa dai clic pe numarul de calorii ale zilei respective (este o cifra bold, subliniata).

Atentie! este o tehnologie mai moderna folosita in dezvoltarea acestei aplicatii, dupa clic nu se incarca toata pagina, ci doar partea de jos a paginii (sub calendar) cu noul meniu selectat.

vadmin 01 iun 2009 23:20:58

Re: Calculator calorii - Activitati fizice
 
De asemenea in partea de jos al calendarului, dupa clic pe o anumita data, sub meniului detaliat in forma de tabel, in casutele gri apare si meniul detaliat in alte formate: format pentru forum si format text.

Meniul detaliat din casutele gri, cu copy/paste, poate fi copiat oriunde in alta parte (jurnal, concurs, etc.).

Luna 01 iun 2009 23:30:02

Re: Calculator calorii - Activitati fizice
 
Am urmat pasii ce m-ai indrumat si am reusit :) Multumesc mult :)

Sincer, nu mai aveam rabdare, sunt zombie dupa atatea ore la PC (de voi nu mai zic:D ), dar nu puteam sa ma duc la culcare fara sa pun in practica noul calculator ! Am postat rezultatul la mine in jurnal, gandind ca aici nu ii este locul.

Acum pot s-o afirm in gura mare: este o aplicatie foarte utila !

[*2*] Felicitari pentru ceea ce ati reusit sa faceti ![*18*]

Inca o data, multumiri si noapte buna !

Adella 24 aug 2009 15:07:32

Re: Calculator calorii - Activitati fizice
 
Buna Vadim ,am si eu o rugaminte sau o sugestie ..ai putea sa introduci si mersul pe tocuri ..e diferit de mersul simplu pe jos ,se contracta mai mult muschii:)
Ms anticipat:D(asta daca gasesti:))

vadmin 24 aug 2009 20:24:49

Re: Calculator calorii - Activitati fizice
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 21224)
Buna Vadim ,am si eu o rugaminte sau o sugestie ..ai putea sa introduci si mersul pe tocuri ..e diferit de mersul simplu pe jos ,se contracta mai mult muschii:)
Ms anticipat:D(asta daca gasesti:))

Se pare ca mersul pe tocuri si mersul simplu nu difera din punct de vedere consum de calorii. La mersul pe tocuri se folosesc alti muschi, dar consumul de calorii este acelas.

Adella 24 aug 2009 20:30:35

Re: Calculator calorii - Activitati fizice
 
Oky atunci ,ms frumos ca ai verificat:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:44:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO