forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Calculator calorii - Adaugare/Modificare alimente (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/calculator-calorii-adaugare-modificare-alimente-675.html)

vadmin 30 mai 2009 23:49:36

Calculator calorii - Adaugare/Modificare alimente
 
Aici vor fi postate problemele/nelamuririle legate de calculatorul de calorii, in special adaugare, modificare de alimente.

vadmin 02 iun 2009 23:13:31

Adaugare de alimente la meniul personal
 
Cand se adauga alimentele la meniu se pot seta urmatoarele:

- cantitatea (numarul)
- unitatea de masura sau comercializare (se selecteaza din lista apasand pe sageata mica jos: gr sau ml, suplimentar cutii, lingurite, sticle, etc.)
- masa din zi la care a fost consumat acel aliment (se selecteaza din lista apasand pe sageata mica jos: Micul dejun, Gustare 1, Pranz, Gustare 2, Cina, Gustare 3)

Bella 16 nov 2009 18:26:36

Re: Calculator calorii - Adaugare/Modificare alimente
 
Cum trebuie facut daca la un aliment avem alte informatii nutritionale si diferentele sunt mari. Cum facem sa vedem care informatie este corecta si daca este cazul sa modificam ? (si mai ales sa nu suparam pe cel care a pus prima data informatia )

vadmin 16 nov 2009 20:26:32

Re: Calculator calorii - Adaugare/Modificare alimente
 
Citat:

Anterior postat de Bella (Post 49553)
Cum trebuie facut daca la un aliment avem alte informatii nutritionale si diferentele sunt mari. Cum facem sa vedem care informatie este corecta si daca este cazul sa modificam ? (si mai ales sa nu suparam pe cel care a pus prima data informatia )

La fiecare pagina aliment, sub tabelul cu valori exista o legatura Raporteaza date incorecte.

In pagina alimentului, la care consideri ca nu sunt corecte datele, apesi pe acea legatura si in formularul care iti apare scrii sugestia cu valorile pe care le consideri corecte. O sa se faca un mic studiu pentru alimentul in cauza si daca este nevoie, datele vor fi corectate de catre administrator sau moderator.

La propunere sugestii, te rog sa fii atenta si sa specifici tara de origine si pentru ce cantitate sunt valorile sugerate portie/100g/produs/etc.

daxia 04 ian 2010 09:40:24

Re: Calculator calorii - Adaugare/Modificare alimente
 
Nu reusesc sa adug nicicum cantitatea de mancare consumate ex: 2 cesti de cafea
Nu merge sau e o problema la mine?

andreeaalina 09 iul 2010 17:56:01

Re: Se poate slabi in kg dar nu si in cm?
 
Stiu ca nu-i nici locul si nici momentul, sper sa ma ierti ca-s off topic...
Off topic : am adaugat un produs si nu reusesc sa-l modific, de fapt nu gasesc optiunea de modificare, la alt produs am dat de el....

Slabuta 09 iul 2010 18:04:05

Re: Se poate slabi in kg dar nu si in cm?
 
Citat:

Anterior postat de andreeaalina (Post 247871)
Stiu ca nu-i nici locul si nici momentul, sper sa ma ierti ca-s off topic...
Off topic : am adaugat un produs si nu reusesc sa-l modific, de fapt nu gasesc optiunea de modificare, la alt produs am dat de el....

Buna Andreea :)

Care este produsul adaugat de tine?
Si ce anume vrei sa modifici la el?

andreeaalina 09 iul 2010 18:32:17

Re: Calculator calorii - Adaugare/Modificare alimente
 
Biscuiti yayitas cu cereale
-sodiu: 0.56/100 gr
- pachetul are 600 grame
Si de unde se modifica? Sa stiu pe viitor si de ce odata imi apare si odata nu? Ms frumos :*

Slabuta 09 iul 2010 18:39:27

Re: Calculator calorii - Adaugare/Modificare alimente
 
Citat:

Anterior postat de andreeaalina (Post 247920)
Biscuiti yayitas cu cereale
-sodiu: 0.56/100 gr
- pachetul are 600 grame
Si de unde se modifica? Sa stiu pe viitor si de ce odata imi apare si odata nu? Ms frumos :*

Orice aliment care deja a fost validat nu mai poate fi modificat. Atata timp cat alimentul se afla in moderare ii mai poti aduce "corectii".

sodiu scrie 0.56 gr sau mg?

Bread Pitt 04 aug 2010 14:59:12

Re: Calculator calorii - Adaugare/Modificare alimente
 
Cum se pune poza produsului pe care îl adăugăm ?
Se mai poate adăuga fotografia după ce produsul a fost validat ?


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:47:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO