forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Categorii alimente (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/categorii-alimente-7335.html)

Anorien 02 dec 2010 11:37:33

Categorii alimente
 
Buna,
Am si eu cateva nelamuriri:
1. Vreau sa adaug anumite alimente, dar la pagina de "adauga alimente" nu pot alege decat din cateva categorii, nu si din subcategorii. De ex, azi vroiam sa adaug un nou ulei de masline, dar nu exista categoria "ulei" in lista, desi vad ca celelalte uleiuri sunt toate la categoria "ulei".
2. Si chestia cu aliment "de post", nu vad nicio casuta de bifat pentru alimentele adaugate de mine care sunt de post.
3. am adaugat ieri niste alimente noi, dar la profil la mine scrie ca am adaugat 0, iar pe pagina principala scrie ca sunt "in moderare". Sa inteleg ca trebuie verificate/aprobate?

Multam in avans

ali_lumi 02 dec 2010 12:12:54

Re: Categorii alimente
 
Citat:

Anterior postat de Anorien (Post 424089)
Buna,
Am si eu cateva nelamuriri:
1. Vreau sa adaug anumite alimente, dar la pagina de "adauga alimente" nu pot alege decat din cateva categorii, nu si din subcategorii. De ex, azi vroiam sa adaug un nou ulei de masline, dar nu exista categoria "ulei" in lista, desi vad ca celelalte uleiuri sunt toate la categoria "ulei".
2. Si chestia cu aliment "de post", nu vad nicio casuta de bifat pentru alimentele adaugate de mine care sunt de post.
3. am adaugat ieri niste alimente noi, dar la profil la mine scrie ca am adaugat 0, iar pe pagina principala scrie ca sunt "in moderare". Sa inteleg ca trebuie verificate/aprobate?

Multam in avans


Da alimentele trebuiesc aprobate/verificate intai, dupa aproximativ o zi, vei avea nr ul de alimente adaugat .

vadmin 02 dec 2010 12:21:32

Re: Categorii alimente
 
Citat:

Anterior postat de Anorien (Post 424089)
Buna,
Am si eu cateva nelamuriri:
1. Vreau sa adaug anumite alimente, dar la pagina de "adauga alimente" nu pot alege decat din cateva categorii, nu si din subcategorii. De ex, azi vroiam sa adaug un nou ulei de masline, dar nu exista categoria "ulei" in lista, desi vad ca celelalte uleiuri sunt toate la categoria "ulei".

La adaugare se pot alege doar categoriile de baza. In procesul de verificare/moderare aliment se stabileste categoria detaliata.

Citat:

Anterior postat de Anorien (Post 424089)
2. Si chestia cu aliment "de post", nu vad nicio casuta de bifat pentru alimentele adaugate de mine care sunt de post.

Acest lucru se specifica in procesul de verificare/moderare aliment (de catre Slabuta).

Citat:

Anterior postat de Anorien (Post 424089)
3. am adaugat ieri niste alimente noi, dar la profil la mine scrie ca am adaugat 0, iar pe pagina principala scrie ca sunt "in moderare". Sa inteleg ca trebuie verificate/aprobate?

Multam in avans

Numarul de alimente la profil se incrementeaza in momentul cand un aliment este verificat/acceptat si facut public. Pana in acel moment, un aliment se afla in starea de moderare. In starea de moderare, acel aliment poate fi folosit doar de tine pentru meniuri. In momentul in care este verificat si devine public, poate fi folosit la meniu de catre oricine. Fiind un numar mare de alimente adaugate zilnic, se verifica/valideaza mai greu.

Anorien 02 dec 2010 12:36:56

Re: Categorii alimente
 
Multumesc de raspunsuri vadmin. Ma bucur sa aud ca baza de date creste din ce in ce mai mult :D E cea mai completa din ce am gasit eu in .ro
Felicitari pentru site!


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:46:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO