forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Consum calorii Kangoo Kumps (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/consum-calorii-kangoo-kumps-3956.html)

adde91 18 nov 2009 18:11:32

kangoo jumps
 
Buna! Mi-am facut si eu azi cont dupa cateva saptamani in care v-am urmarit posturile.
Vroiam sa va intreb/povestesc despre Kangoo Jumps.
Eu am fost saptamana trecuta prima data (am gasit o sala aproape de mine) si am decis sa merg in fiecare joi seara.
Este obositor, insa amuzant si f antrenant.Am inteles ca se ard cam 100-150 de kcal in 10-15 minute. Un antrenament dureaza o ora. Puteti cauta pe Google ca nu stiu daca am voie sa pun linkuri aici. Din ce am inteles eu este f bine privit in general pentru ca initial s-a folosit in scopuri medicale.
Sunt curioasa daca mai practica cineva sa putem vorbi sau daca intereseaza pe cineva subiectul.Va astept:*!

mvthebest 18 nov 2009 19:19:02

Re: kangoo jumps
 
M-am informat pe google ,si mi se pare super interesant;;) din pacate la mine nu exista sala ,de asa ceva:(:(

adde91 18 nov 2009 19:22:33

Re: kangoo jumps
 
Cine stie poate o sa se infiinteze ca am vazut ca abia incep sa apara....Eu sper sa ma tin:))! Pana atunci e bun si pilates pe acasa cand ai timp:)

hassana 16 mar 2010 09:56:58

Re: kangoo jumps
 
Fetelor as vrea sa discutam despre acest nou mod de a face aerobic ...a facut cineva pana acum , cum vi se pare si ce rezultate ati vazut .La mine la sala o sa apara in cateva luni , si mi se pare super tare, insa am incercat sa gasesc forumuri unde se dicuta despre acest subiect si nu am gasit .:(
Va pup si astept raspunsuri .

hassana 19 mar 2010 09:41:00

Re: kangoo jumps
 
Fetelor eu m-am inscris la kangoo junps si pot sa va zic ca este foarte frumos si eficient .Va tin la curent cu efectele ...daca aveti intrebari nu ezitati .

Anason 27 apr 2010 17:48:50

Re: kangoo jumps
 
Cam cat costa o sedinta/un abonament? Ma bate gandul si pe mine...

hassana 28 apr 2010 08:33:10

Re: kangoo jumps
 
eu dau 130 ron pt 8 sedinte ...

Slabuta 30 apr 2010 17:46:04

Re: kangoo jumps
 
Citat:

Anterior postat de Anason (Post 167489)
Cam cat costa o sedinta/un abonament? Ma bate gandul si pe mine...

Pai nu e o diferenta mare intre un abonament la fitness-aerobic-tae-bo si kangoo :)

Depinde de locatie, dar in cele mai multe cazuri e intre 100-150 Ron 8 sedinte :)

Anason 01 mai 2010 15:10:51

Re: kangoo jumps
 
Multumesc de raspunsuri. A trecut ceva vreme de cand n-am mai fost la o sala, nu mai sunt la curent cu preturile... :">
Mi se pare interesant, voi incerca sa conving o colega de servici sa ne luam o sedinta sa vedem cum e.

karla111 26 mai 2010 13:40:29

Consum calorii Kangoo Kumps
 
Buna fetelor,
Cred ca ar trebuie sa se adauge si o rubrica peentru consum calorii la " kangoo jumps "
Se pot pierde cam 600-800 de calorii/ora :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:01:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO