forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Cum contorizez apa bauta? (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/cum-contorizez-apa-bauta-2950.html)

Corra 28 feb 2010 11:54:45

Cum contorizez apa bauta?
 
Buna din nou,

Am observat ca pe site se contorizeaza cantitatea de apa bauta.
Cum monitorizez apa? :-/
Meniul am priceput cum trebuie completat. Dar apa, nu i-am dat de cap.:-s
De asemenea, in privinta meniului, nu se poate face ceva pentru a putea completa meniul zilei anterioare si in urmatoarea zi?;;)

Multumesc anticipat de raspuns.>:D<

sunshine 28 feb 2010 13:22:48

Re: cum contorizez apa bauta?
 
pai pt apa cauti la calorii apa plata, sau ce ai baut tu.si treci acolo cantitatea de apa pe care ai baut o. si se poate modifica si meniul. in dreapta iti poti alege ziua din calendar pt care vrei sa completezi si daca vrei sa modifici un meniu mai vechi, te duci la meniu ( in dreapta, sub userul tau - cand este pe sectiunea calorii), o sa ti apara tabelul cu meniurile completate pe meniu, si la meniul respectiv ai sub el modifica. si apesi pe el, si modific :)
sper ca m am facut inteleasa

Corra 28 feb 2010 19:27:11

Re: cum contorizez apa bauta?
 
Buna Sunshine,

Multumesc de raspuns.
In privinta apei, am incercat, dar o include in meniu si nu modifica acea cantitate de apa consumata care este sub meniu.

vadmin 28 feb 2010 19:31:15

Re: Cum contorizez apa bauta?
 
Citat:

Anterior postat de Corra (Post 100998)
Buna din nou,

Am observat ca pe site se contorizeaza cantitatea de apa bauta.
Cum monitorizez apa? :-/
Meniul am priceput cum trebuie completat. Dar apa, nu i-am dat de cap.:-s
De asemenea, in privinta meniului, nu se poate face ceva pentru a putea completa meniul zilei anterioare si in urmatoarea zi?;;)

Multumesc anticipat de raspuns.>:D<

Apa se adauga ca oricare alt aliment la meniu. Calculatorul "stie" ca este apa si o contorizeaza automat.

P.S. Conform recomandarilor in alimentatie, se contorizeaza doar apa plata sau minerala. Celelalte alimente nu se includ in aceasta categorie, chiar daca au apa in compozitie ( de ex: cafeaua, sucul, bauturile carbogazoase, etc.).

Corra 28 feb 2010 20:38:59

Re: Cum contorizez apa bauta?
 
Ok. Voi incerca asa.

Multumesc.

vadmin 28 feb 2010 21:27:29

Re: Cum contorizez apa bauta?
 
Citat:

Anterior postat de Corra (Post 100998)
Buna din nou,

Am observat ca pe site se contorizeaza cantitatea de apa bauta.
Cum monitorizez apa? :-/
Meniul am priceput cum trebuie completat. Dar apa, nu i-am dat de cap.:-s
De asemenea, in privinta meniului, nu se poate face ceva pentru a putea completa meniul zilei anterioare si in urmatoarea zi?;;)

Multumesc anticipat de raspuns.>:D<

O completare la ce am raspuns mai sus:

Orice meniu creat poate fi salvat fie pe ziua curenta, fie pe o zi la alegere (din urma sau in avans). De asemenea orice meniu, intr-o perioada de timp de la adaugare poate fi modificat/completat (clic pe data in calendar).

Peps 14 mar 2010 10:46:43

Re: Hidratarea corpului -necesarul de apa
 
Am tot cautat prin forum, dar n-am gasit nicaieri cum pot sa adaug cantitatea de apa consumata intr-o zi, in meniul propriu.
Si as vrea si eu sa pot adauga imaginilor cu pahare de apa, kg slabite, cal. arse, valorile mele. Probabil ca nu stiu unde sa caut, asa ca v-as fi recunoscatoare pt. orice ajutor. Multumesc.

Emili 14 mar 2010 11:04:40

Re: Hidratarea corpului -necesarul de apa
 
Citat:

Anterior postat de Peps (Post 117263)
Am tot cautat prin forum, dar n-am gasit nicaieri cum pot sa adaug cantitatea de apa consumata intr-o zi, in meniul propriu.
Si as vrea si eu sa pot adauga imaginilor cu pahare de apa, kg slabite, cal. arse, valorile mele. Probabil ca nu stiu unde sa caut, asa ca v-as fi recunoscatoare pt. orice ajutor. Multumesc.

Acolo unde scrii denumirea alimentelor scrii ''apa'' si gasesti tot felul de varieteti apa plata,minerala etc.si poti sa o adaugi in meniu,sper ca ai inteles:)

Peps 14 mar 2010 11:15:39

Re: Hidratarea corpului -necesarul de apa
 
Citat:

Anterior postat de Emili (Post 117287)
Acolo unde scrii denumirea alimentelor scrii ''apa'' si gasesti tot felul de varieteti apa plata,minerala etc.si poti sa o adaugi in meniu,sper ca ai inteles:)

Multumesc frumos, Emili. Acum incerc.:-*

Bread Pitt 03 aug 2010 21:57:08

Re: Calculator calorii - metabolism bazal, ora mese, etc.
 
Fiţi bune şi explicaţi-mi cum se introduce apa în calculator. Pur şi simplu ca un aliment, la fiecare masă sau o dată pe zi ?
Mi-e ruşine că mă tot urecheşte ecranul că nu beau apă şi nu vreau să-l mai supăr că mi-e foarte drag...


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:06:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO