forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Cum mut un meniu salvat pentru alta data? Nu functioneaza butonul. (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/cum-mut-meniu-salvat-alta-data-nu-functioneaza-butonul-1372.html)

aalina2003 25 sep 2009 20:34:30

Cum mut un meniu salvat pentru alta data? Nu functioneaza butonul.
 
Incerc sa mut un meniu salvat pentru data de astazi in data de ieri fiindca,de fapt,acolo ii este locul. O data, in urma cu cateva zile,a functionat butonul asta,dar tot foarte greu,dupa multe incercari. Acum nu se intampla absolut nimic.
Nu pot sa mut nici din butonul aflat langa "salveaza meniu pentru data..".
Este la mine o problema cumva? Daca da,cum pot sa rezolv?
Mi se intampla sa nu pot intra intr-o zi,scriu undeva meniul si completez aici in ziua urmatoare,dar as prefera sa fie la locul lui.

vadmin 25 sep 2009 20:38:42

Re: Nu functioneaza butonul care permite mutarea unui meniu salvat pentru alta data
 
Citat:

Anterior postat de aalina2003 (Post 35788)
Incerc sa mut un meniu salvat pentru data de astazi in data de ieri fiindca,de fapt,acolo ii este locul. O data, in urma cu cateva zile,a functionat butonul asta,dar tot foarte greu,dupa multe incercari. Acum nu se intampla absolut nimic.
Nu pot sa mut nici din butonul aflat langa "salveaza meniu pentru data..".
Este la mine o problema cumva? Daca da,cum pot sa rezolv?
Mi se intampla sa nu pot intra intr-o zi,scriu undeva meniul si completez aici in ziua urmatoare,dar as prefera sa fie la locul lui.

Pune te rog un PrintScreen la ecran inainte de a muta acest meniu.

aalina2003 25 sep 2009 20:45:57

Re: Nu functioneaza butonul care permite mutarea unui meniu salvat pentru alta data
 
Cum sa fac asta? Mi-am prins urechile..nu gasesc nici un icon cu print screen

vadmin 25 sep 2009 20:51:02

Re: Nu functioneaza butonul care permite mutarea unui meniu salvat pentru alta data
 
Citat:

Anterior postat de aalina2003 (Post 35793)
Cum sa fac asta? Mi-am prins urechile..nu gasesc nici un icon cu print screen

1. Te duci in ecranul cu calendarul de meniuri, inainte de mutare meniu
2. Apesi tasta PrntScn (de pe tastatura, undeva sus-dreapta)
3. Deschizi programul Paint (Start/Programs/Accesories/Paint)
4. Selectezi meniul Edit/Paste (Ctrl+V)
5. Salvezi imaginea cu ecranul meniului care ti-a aparut File/Save (da-i o denumire si selecteaza extensia JPG la salvare)
6. Ataseaza imaginea la mesaj in forum.

aalina2003 25 sep 2009 21:03:07

Re: Nu functioneaza butonul care permite mutarea unui meniu salvat pentru alta data
 
1 ataşament(e)
Am reusit?

vadmin 25 sep 2009 21:06:56

Re: Nu functioneaza butonul care permite mutarea unui meniu salvat pentru alta data
 
Daca nu reusesti sa dai print screen, verifica suplimentar urmatoarele:

1. La meniu in dreapta, meniul pe ziua care doresti sa o muti sa nu fie in modificare (adica sa nu ai butonul Finalizeaza). Daca este activ butonul Finalizeaza, apasa pe el, ca sa iesi din modul de editare meniu pe o anumita zi.
2. Ca sa schimbi data meniului, apasa pe data/cifra din calendar, apare un calendar mic care te intreaba pe ce zi doresti sa-l muti, dai clic pe data in calendarul mic aparut, iti cere o confirmare si se muta.

vadmin 25 sep 2009 21:08:17

Re: Nu functioneaza butonul care permite mutarea unui meniu salvat pentru alta data
 
Citat:

Anterior postat de aalina2003 (Post 35810)
Am reusit?

Da. Apasa pe butonul Finalizeaza, ca sa iesi din modul de editare meniu si dupa muta-l.

aalina2003 25 sep 2009 21:15:34

Re: Nu functioneaza butonul care permite mutarea unui meniu salvat pentru alta data
 
Gata, am mutat.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:46:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO