forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Lipsa butoane "Salveaza meniu" si "Calcule detaliate" pe Internet Explorer 6 (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/lipsa-butoane-salveaza-meniu-calcule-detaliate-internet-explorer-6-a-9466.html)

Slabuta 22 iun 2011 16:29:26

Lipsa butoane "Salveaza meniu" si "Calcule detaliate" pe Internet Explorer 6
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 694988)
Pai daca mai insisti sigur o sa reusesti. Butoanele alea de salvare is cam invizibile la mine, dar daca treci cu cursorul in spa'iul ala liber se vede link-ul. Si eu m/am incalcit cand am reinceput sa imi inregistrez meniurile. Daca mai ai probleme scrie sa vedem cam pe unde apar problemutele ca sa le putem rezolva!
O zi frumoasa si spor la dieta!

Buna Iulia, :)

La ce te referi cand spui "Butoanele alea de salvare is cam invizibile"...? :)

Foarte ciudat, butoanele de salvare sunt foarte mari.
Ce browser folosesti?

IuliaMP 22 iun 2011 17:18:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 697392)

Buna Iulia, :)

La ce te referi cand spui "Butoanele alea de salvare is cam invizibile"...? :)

Foarte ciudat, butoanele de salvare sunt foarte mari.
Ce browser folosesti?

Buna Slabuta!
Eu folosesc Internet Explorer. Cand imi completez meniul apare de obicei ce am marcat in partea dreapta a monitorului. La final dupa consumul de apa sunt doua butoane pe cre nu le vad in sensul ca nu vad patratele albastre/verzi/rosii sau ce culoare or avea ele. E cam 1.5 cm spatiu liber si dupa aia scie @(în partea de jos a paginii "calcule avansate", găseşti şi meniul care poate fi copiat în forum)@

Daca plimb cursorul pe zona aia gri se vede manuta cere semnalizeaza existenta unui link si apare dreptunghiul galben cu semnificatia linkului, dar butonul colorat ca atare nu se vede si e asta am zis ca e invizibil. Pana am descoperit chestia asta mi/a fost un pic mai greu sa salvez meniurile, dar acum stiu si e ok!

Am incercat sa salvez de la 2 calculatoare cu Internet explorer, deci nu cred ca e o problema locala a sitemului meu.
De asta am si incercat sa ajut fetele ca poate si ele au patit ca mine!

O zi frumoasa!

Slabuta 22 iun 2011 18:19:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 697418)
Buna Slabuta!
Eu folosesc Internet Explorer. Cand imi completez meniul apare de obicei ce am marcat in partea dreapta a monitorului. La final dupa consumul de apa sunt doua butoane pe cre nu le vad in sensul ca nu vad patratele albastre/verzi/rosii sau ce culoare or avea ele. E cam 1.5 cm spatiu liber si dupa aia scie @(în partea de jos a paginii "calcule avansate", găseşti şi meniul care poate fi copiat în forum)@

Daca plimb cursorul pe zona aia gri se vede manuta cere semnalizeaza existenta unui link si apare dreptunghiul galben cu semnificatia linkului, dar butonul colorat ca atare nu se vede si e asta am zis ca e invizibil. Pana am descoperit chestia asta mi/a fost un pic mai greu sa salvez meniurile, dar acum stiu si e ok!

Am incercat sa salvez de la 2 calculatoare cu Internet explorer, deci nu cred ca e o problema locala a sitemului meu.
De asta am si incercat sa ajut fetele ca poate si ele au patit ca mine!

O zi frumoasa!

Ai putea te rog sa pui un PrintScreen?
Uite aici este explicat cum se face: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...reen-1462.html

Si inca ceva, ce versiune de Explorer ai, ti l-ai actualizat?

IuliaMP 22 iun 2011 18:29:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
1 ataşament(e)
O sa incerc.
Nu stiu cum identific versiunea de explorer?!:-/:(

IuliaMP 23 iun 2011 16:23:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 697460)

Ai putea te rog sa pui un PrintScreen?
Uite aici este explicat cum se face: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...reen-1462.html

Si inca ceva, ce versiune de Explorer ai, ti l-ai actualizat?


Multumesc Slabuta!
Acum vad si eu cele doua butoane! Nu stiu daca problema era numai la mine sau poate si alte slabute se confruntau cu ea, dar eu sunt incantata ca acum vad butoanele!

Slabuta 23 iun 2011 16:45:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 698614)
Multumesc Slabuta!
Acum vad si eu cele doua butoane! Nu stiu daca problema era numai la mine sau poate si alte slabute se confruntau cu ea, dar eu sunt incantata ca acum vad butoanele!

Buna Iulia,

Multumesc pentru imagine, sunt foarte mirata de lipsa butoanelor.

Sa inteleg ca acum sunt vizibile?

Versiunea Explorer o poti vedea la Help/About.
Ar fi important sa stim ce versiune ai, ca sa il anunt pe Vadmin.

Multumesc,
Slabuta

IuliaMP 23 iun 2011 19:24:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Deci versiunea 6.0.2900.2180 .... nu cred ca mai sunt necesare si restul de amanunte

Am revenit. Pe versiunea de mai sus inca nu vad cele doua butoane.

Am vazut in schimb butoanele de la celalalt sistem care are Internet Explorer versiunea 7.0.5730.11

Daca problema asta nu mai apare si la alti utilizatori, eu deja am reusit sa salvez meniurile si ma descurc!

Slabuta 24 iun 2011 21:08:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 698763)
Deci versiunea 6.0.2900.2180 .... nu cred ca mai sunt necesare si restul de amanunte

Am revenit. Pe versiunea de mai sus inca nu vad cele doua butoane.

Am vazut in schimb butoanele de la celalalt sistem care are Internet Explorer versiunea 7.0.5730.11

Daca problema asta nu mai apare si la alti utilizatori, eu deja am reusit sa salvez meniurile si ma descurc!

Este o versiune foarte veche :)
In prezent s-a ajuns la versiunea 8 si pe Vista/Windows 7 - versiunea 9.

Solutia este sa faci un upgrade la versiunea ta sau sa schimbi browser-ul, mai ales ca pe altele arata si mai frumos si se incarca mai repede Slabute :)

Pe Slabute se implementeaza tehnologii IT de ultima ora si nu toate browser-ele si versiunile mai vechi suporta aplicatiile si functionalitatile noastre. :)

IuliaMP 24 iun 2011 21:41:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 699930)
Este o versiune foarte veche :)
In prezent s-a ajuns la versiunea 8 si pe Vista/Windows 7 - versiunea 9.

Solutia este sa faci un upgrade la versiunea ta sau sa schimbi browser-ul, mai ales ca pe altele arata si mai frumos si se incarca mai repede Slabute :)

Pe Slabute se implementeaza tehnologii IT de ultima ora si nu toate browser-ele si versiunile mai vechi suporta aplicatiile si functionalitatile noastre. :)

Multumesc Slabuta! O sa vad ce se poate face!
Pentru mine e importanta comunitatea in sine, chiar daca nu am acces la noile formate. Totul e bine atata timp cat reusesc sa imi salvez meniurile si sa vad discutiile de pe forum.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:40:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO