forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Nu pot introduce cantitatea alimentului (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/nu-pot-introduce-cantitatea-alimentului-2912.html)

mihaelabalta 25 feb 2010 09:54:42

Nu pot introduce cantitatea alimentului
 
Buna,
Am o problema cu calculatorul de calorii: nu pot introduce cantitatea alimentului. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

andra_aly 25 feb 2010 10:31:05

Re: Problema cu calculatorul de calorii
 
Citat:

Anterior postat de mihaelabalta (Post 97976)
Buna,
Am o problema cu calculatorul de calorii: nu pot introduce cantitatea alimentului. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

pai in ce fel? dai pe adauga si scrii cantitatea. dupa aia selectionezi: mic dejun, gustare1... etc.
si dupa dai adauga si nu il pune in dreapta la calculator?
sau nu poti delok ?

vadmin 25 feb 2010 12:53:58

Re: Nu pot introduce cantitatea alimentului
 
Citat:

Anterior postat de mihaelabalta (Post 97976)
Buna,
Am o problema cu calculatorul de calorii: nu pot introduce cantitatea alimentului. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

  1. Cauti alimentul dorit in baza de date cu calorii alimente
  2. Apesi pe legatura "Adaugă în meniu"
  3. Scrii in fereastra aparuta cantitatea la campul "Cantitate"
  4. Apesi butonul "+ Adauga la meniu"
  5. Ar trebui sa vezi in partea dreapta noul aliment adaugat la meniu

Daca nu reusesti, scrie-mi mai multe detalii.

mihaelabalta 25 feb 2010 15:37:34

Re: Nu pot introduce cantitatea alimentului
 
Problema mea este in momentul in care vreau sa introduc cantitatea. Incerc sa pun cursorul in casuta ca sa scriu si nu se intampla nimic. Probabil mai trebuie sa schimb setarile de internet?

vadmin 25 feb 2010 15:44:09

Re: Nu pot introduce cantitatea alimentului
 
Citat:

Anterior postat de mihaelabalta (Post 98217)
Problema mea este in momentul in care vreau sa introduc cantitatea. Incerc sa pun cursorul in casuta ca sa scriu si nu se intampla nimic. Probabil mai trebuie sa schimb setarile de internet?

Poti te rog sa-mi spui ce browser folosesti?
Esti logata in momentul in care incerci sa-ti faci meniul (apare numele tau in partea dreapta a ecranului)?

Daca reusesti, trimite-mi si un Print Screen cu ecranul-problema.

ykin 05 mar 2011 14:59:47

Re: Nu pot introduce cantitatea alimentului
 
Buna tuturor.si eu sunt noua pe aici si ma chinui de ceva vreme sa imi calculezii caloriile ingerate ,dar am o problema nu pot pune cantitatea de produs imi apare doar in grame si punga de 100g dar eu vreau sa pun 3 lunguri.va rog sa ma ajutati >:D<

Slabuta 05 mar 2011 15:01:47

Re: Nu pot introduce cantitatea alimentului
 
Citat:

Anterior postat de ykin (Post 557280)
Buna tuturor.si eu sunt noua pe aici si ma chinui de ceva vreme sa imi calculezii caloriile ingerate ,dar am o problema nu pot pune cantitatea de produs imi apare doar in grame si punga de 100g dar eu vreau sa pun 3 lunguri.va rog sa ma ajutati >:D<

Buna si bine ai venit :)

Trebuie sa stii cate grame inseamna 3 linguri ca sa poti introduce gramele. :)

Tu ai cantar de bucatarie?

ykin 05 mar 2011 15:22:31

Re: Nu pot introduce cantitatea alimentului
 
in primul rand multumesc pentru raspuns>:D<.din pacate nu am cantar si nici nu pot aproxima pentru ca sunt multe alimente pe care le mananc si trebuie sa stiu cat reprezinta ca sa nu gresesc prea mult de ex 5 migdale. eu eram contrariata pt ca la calculatorul de calorii spunea la sectiunea cantitate sa introduci in :g, ml, bucati,ceva de genu

Slabuta 05 mar 2011 16:13:14

Re: Nu pot introduce cantitatea alimentului
 
Citat:

Anterior postat de ykin (Post 557303)
in primul rand multumesc pentru raspuns>:D<.din pacate nu am cantar si nici nu pot aproxima pentru ca sunt multe alimente pe care le mananc si trebuie sa stiu cat reprezinta ca sa nu gresesc prea mult de ex 5 migdale. eu eram contrariata pt ca la calculatorul de calorii spunea la sectiunea cantitate sa introduci in :g, ml, bucati,ceva de genu

Se pot introduce gr, ml si bucati (unde este specificat cat inseamna acea bucata). :)

La migdale o bucata are ~ 1 gr :)

Fara cantar e destul de greu de apreciat. :) Trebuie sa ai ochiul format.

ykin 07 mar 2011 15:11:39

Re: Nu pot introduce cantitatea alimentului
 
ms pentru raspauns ,in cazul asta o sa imi iau un cantar cat mai repede>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:29:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO