forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Ordonare alimente in functie de nutrienti (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/ordonare-alimente-functie-nutrienti-9774.html)

Kim Noona 20 iul 2011 19:51:20

Ordonare alimente in functie de nutrienti
 
Bună seara!

Aş dori să ştiu dacă ordonarea alimentelor se poate face în funcţie de valoarea unora dintre nutrienţi. De exemplu, aş vrea să ordonez alimentele descrescător în funcţie de conţinutul de proteine sau carbohidraţi sau grăsimi sau ... etc. Poate că există această opţiune, dar eu nu am reuşit să o descopăr.

Mulţumesc anticipat pentru răspuns!:-*

Slabuta 20 iul 2011 20:01:56

Re: Ordonare alimente in functie de nutrienti
 
Citat:

Anterior postat de Kim Noona (Post 729946)
Bună seara!

Aş dori să ştiu dacă ordonarea alimentelor se poate face în funcţie de valoarea unora dintre nutrienţi. De exemplu, aş vrea să ordonez alimentele descrescător în funcţie de conţinutul de proteine sau carbohidraţi sau grăsimi sau ... etc. Poate că există această opţiune, dar eu nu am reuşit să o descopăr.

Mulţumesc anticipat pentru răspuns!:-*

Buna Kim si bine ai venit, :)

Ai incercat "cautarea avansata" Căutare alimente - Calculator calorii - Slabute.ro ?

Poti gasi aceasta optiune chiar deasupra campului de cautare aliment.

Daca ai intrebari legate de aceasta optiune, te ajutam cu placere.

Slabuta.

Kim Noona 20 iul 2011 20:15:22

Re: Ordonare alimente in functie de nutrienti
 
Mulţumesc pentru mesajul de întâmpinare!

Am încercat soluţia oferită de dumneavoastră, dar din păcate trebuie să scrii un cuvânt ca sa se poată afişa. De exemplu, ca să vad care dintre alimentele din carne conţine cele mai multe proteine, trebuie să scriu "carne", dar această căutare exclude din start alimentele care conţin carne, dar nu este trecut în titlu acest cuvânt.

În plus, aş dori să obţin o sortare a tuturor alimentelor, ca să pot compara, căci poate unele conţin proteine mai multe sau mai puţine, dar nu fac parte din aceeaşi categorie de alimente.

Sper că am expus destul de explicit ceea ce doresc prin această sortare.

Slabuta 20 iul 2011 20:35:21

Re: Ordonare alimente in functie de nutrienti
 
2 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de Kim Noona (Post 729978)
Mulţumesc pentru mesajul de întâmpinare!

Am încercat soluţia oferită de dumneavoastră, dar din păcate trebuie să scrii un cuvânt ca sa se poată afişa. De exemplu, ca să vad care dintre alimentele din carne conţine cele mai multe proteine, trebuie să scriu "carne", dar această căutare exclude din start alimentele care conţin carne, dar nu este trecut în titlu acest cuvânt.

În plus, aş dori să obţin o sortare a tuturor alimentelor, ca să pot compara, căci poate unele conţin proteine mai multe sau mai puţine, dar nu fac parte din aceeaşi categorie de alimente.

Sper că am expus destul de explicit ceea ce doresc prin această sortare.

Atasez 2 imagini la acest mesaj.
In prima imagine este prezentata Optiunea de cautare avansata; se face clic si se deschide o caseta cu mai multe optiuni.

In a doua imagine sunt prezentati parametrii care se pot seta pentru a obtine o cautare avansata dorita.

Nota: Nu este obligatoriu de scris un cuvant in acel camp de cautare. Cautarea avansata functioneaza dupa alti parametri. :)

Slabuta.

Kim Noona 20 iul 2011 20:43:59

Re: Ordonare alimente in functie de nutrienti
 
Mulţumesc frumos pentru răspuns! >:D<Acum m-am lămurit!


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:14:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO