forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Raportare date incorecte aliment (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/raportare-date-incorecte-aliment-7119.html)

Bread Pitt 13 nov 2010 23:05:33

Raportare date incorecte aliment
 
Acest post poate fi şters după ce îşi va fi îndeplinit menirea.

Mă adresez Slăbuţei şi n-am găsit altă cale.

Produsul de la Calorii: Dulciuri: Napolitane cu crema de lamaie, Alka - Calculator calorii - Slabute.ro
este, cum o evidenţiază poza şi valorile cu totul diferite, o eroare. E vorba de Napolitane cu crema de vanilie.

Eu am pus la Calorii: Dulciuri: Napolitane lamaie, Alka - Calculator calorii - Slabute.ro adevăratele napolitane cu cremă de lămâie. Nu trebuie decât să le schimbi denumirea. Am scris fără „cremă de lămâie”, ca să pot urca produsul.

Mulţumesc anticipat !

Slabuta 13 nov 2010 23:13:54

re: Raportare date incorecte aliment
 
Citat:

Anterior postat de Bread Pitt (Post 402323)
Acest post poate fi şters după ce îşi va fi îndeplinit menirea.

Mă adresez Slăbuţei şi n-am găsit altă cale.

Produsul de la Calorii: Dulciuri: Napolitane cu crema de lamaie, Alka - Calculator calorii - Slabute.ro
este, cum o evidenţiază poza şi valorile cu totul diferite, o eroare. E vorba de Napolitane cu crema de vanilie.

Eu am pus la Calorii: Dulciuri: Napolitane lamaie, Alka - Calculator calorii - Slabute.ro adevăratele napolitane cu cremă de lămâie. Nu trebuie decât să le schimbi denumirea. Am scris fără „cremă de lămâie”, ca să pot urca produsul.

Mulţumesc anticipat !

O sa corectez. :)
Multumim pentru sesizare, pe viitor puteti folosi legatura "Valori noi" din pagina alimentului in cauza.

Ca o completare la aceasta tema, daca veti gasi in calculatorul nutritional de pe Slabute si produse ale caror valori nu corespund cu cele de pe ambalaj:
*Anul acesta am sesizat multe schimbari de valori nutritionale la diferiti producatori, unele alimente introduse chiar de mine aveau dupa cateva luni alte valori, probabil se fac reevaluari periodice, de aceea va rugam sa ne anuntati.*

Multumim!

Bread Pitt 13 nov 2010 23:21:58

Re: Raportare date incorecte aliment
 
Mersi mult !

Asemenea viteză încă n-am mai întâlnit !
Felicitări !

Chiar îmi face plăcere să colaborez, dacă văd că există grijă şi interes.

Livia89 19 dec 2010 00:46:43

Re: Raportare date incorecte aliment
 
as vrea sa va aduc in atentie acest aliment

Calorii: Mancaruri: Supa dovlecei dreasa cu ou - Calculator calorii - Slabute.ro

nu are cum sa aiba atat de multi carbohidrati la doar asa putine calorii, parerea mea:-/ m-ati putea lamuri daca e bine calculat sau nu?

din pacate, conexiunea mea la internet e slaba si nu pot accesa butonul special de "Recalculare":-/ fie asta, fie nu ma atentioneaza nimic cum ca s-a trimis sesizarea:)

multumesc pt orice raspuns in acest sens

mishutza 15 aug 2011 15:27:05

Re: Raportare mesaje, subiecte si imagini cu probleme
 
Am o intrebare legata de calculatorul de calorii.Inainte era un buton pentru raportat date incorecte,eu asa tin minte.Acum nu mai e?Am gasit alimente care nu au trecut nici un numar de calorii,proteine sau carbohidrati,vreo 4-5 alimente,dar nu am reusit sa gasesc butonul de raportat.Nu mai e sau nu mai reusesc eu sa dau de el:D?

Slabuta 15 aug 2011 15:29:42

Re: Raportare mesaje, subiecte si imagini cu probleme
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 760390)
Am o intrebare legata de calculatorul de calorii.Inainte era un buton pentru raportat date incorecte,eu asa tin minte.Acum nu mai e?Am gasit alimente care nu au trecut nici un numar de calorii,proteine sau carbohidrati,vreo 4-5 alimente,dar nu am reusit sa gasesc butonul de raportat.Nu mai e sau nu mai reusesc eu sa dau de el:D?

http://forum.slabute.ro/noutati-even...tml#post674361

Daca vei incerca sa adaugi acele alimente la meniu ti se va "spune" de ce sunt asa.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:42:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO