forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calculator Nutritional (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/)
-   -   Se mai poate nota in meniu o zi precedenta? (http://forum.slabute.ro/calculator-nutritional/se-mai-poate-nota-meniu-zi-precedenta-2200.html)

Isabela 12 ian 2010 14:13:08

Se mai poate nota in meniu o zi precedenta?
 
As dori sa stiu dak se mai poate nota in meniu o zi precedenta pe care am uitat-o.Multumesc

loredanalore 12 ian 2010 14:16:34

Re: Se mai poate nota in meniu o zi precedenta?
 
da, se poate!:)

Slabuta 12 ian 2010 14:20:02

Re: Se mai poate nota in meniu o zi precedenta?
 
Citat:

Anterior postat de Isabela (Post 63425)
As dori sa stiu dak se mai poate nota in meniu o zi precedenta pe care am uitat-o.Multumesc

da, se mai poate. setezi data la care vrei sa salvezi meniul, in partea dreapta.

Isabela 12 ian 2010 14:31:41

Re: Se mai poate nota in meniu o zi precedenta?
 
mersi fetelor:-*

carmen68 09 feb 2010 17:29:06

Re: Se mai poate nota in meniu o zi precedenta?
 
Am considerat ca nu e cazul sa deschid un nou topic pentru a pune o intrebare legata tot de meniuri...eu imi stabilesc meniul cu o zi inainte,si cum planul din targ si cu cel de acasa nu se prea potriveste,mai apar modificari...am incercat sa modific si in meniu ,dar nu reusesc...Am pus intrebarea asta si in jurnalul meu,dar se pare ca locul potrivit este aici...Deci... dau click la "Modifica",in partea dreapta mi se deschide meniul zilei respective,pun alimentul la cautare,adaug gramajul si -l salvez....Dupa ce l-am salvat,imi dispare tot meniul vechi si-mi apare pentru ziua cu pricina doar alimentul selectat pentru a-l introduce defapt in lista initiala...iar daca incerc sa salvez ziua..imi spune ca ptr ziua respectiva mai am un meniu si daca vreau sa-l inlocuiesc...dar eu nu vreau decat sa-l adaug..Ceva nu functioneaza sau nu fac eu ce trebuie...multumesc:).

andra_aly 09 feb 2010 18:15:10

Re: Se mai poate nota in meniu o zi precedenta?
 
Citat:

Anterior postat de carmen68 (Post 83132)
Am considerat ca nu e cazul sa deschid un nou topic pentru a pune o intrebare legata tot de meniuri...eu imi stabilesc meniul cu o zi inainte,si cum planul din targ si cu cel de acasa nu se prea potriveste,mai apar modificari...am incercat sa modific si in meniu ,dar nu reusesc...Am pus intrebarea asta si in jurnalul meu,dar se pare ca locul potrivit este aici...Deci... dau click la "Modifica",in partea dreapta mi se deschide meniul zilei respective,pun alimentul la cautare,adaug gramajul si -l salvez....Dupa ce l-am salvat,imi dispare tot meniul vechi si-mi apare pentru ziua cu pricina doar alimentul selectat pentru a-l introduce defapt in lista initiala...iar daca incerc sa salvez ziua..imi spune ca ptr ziua respectiva mai am un meniu si daca vreau sa-l inlocuiesc...dar eu nu vreau decat sa-l adaug..Ceva nu functioneaza sau nu fac eu ce trebuie...multumesc:).

carmen trebuie sa dai pe finalizeaza meniu. dupa ce ai modificat asa cum ai spu si tu, dai in jos si trebuie sa scrie finalizeaza. asa se salveaza cu modificarile ce le faci;) sper ca ai inteles:)

carmen68 09 feb 2010 18:27:54

Re: Se mai poate nota in meniu o zi precedenta?
 
Andra,cu scuze ca poate enervez prin insistenta,la mine nu vad nicaieri cuvantul ''finalizeaza"...sunt catastrofa,se pare#-o.

andra_aly 09 feb 2010 18:34:42

Re: Se mai poate nota in meniu o zi precedenta?
 
Citat:

Anterior postat de carmen68 (Post 83194)
Andra,cu scuze ca poate enervez prin insistenta,la mine nu vad nicaieri cuvantul ''finalizeaza"...sunt catastrofa,se pare#-o.

stai ca ma uit acum .. poate am gresit eu ;))

andra_aly 09 feb 2010 18:37:41

Re: Se mai poate nota in meniu o zi precedenta?
 
deci... te duci la meniul tau. faci click pe ziua care vrei sa o modifici acolo unde scrie "modifica". in dreapta o sa iti apara ce ai papat. te duci si cauti alimentele care vrei sa le adaugi. si le bagi in meniu. dupa aceea(cand ai terminat), dai in jos. dedesubt de meniu este consum calorii: activitati. dai mai jos. acolo o sa fie final calorii si target calorii. dedesubt este FINALIZEAZA. dai click si s-a modificat. dar vezi ca nu poti modifica un meniu de acum 3-4-5 zile. cel mult de acum 2 zile;) ai inteles acum?

vadmin 09 feb 2010 18:51:50

Re: Se mai poate nota in meniu o zi precedenta?
 
Daca nu reusesti, te rog sa scrii un mesaj in care sa atasezi o imagine a ecranului tau de pe calculator cu meniul in modificare (eventual cu problema). Citeste aici cum faci o captura ecran intr-o imagine.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:37:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO