forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calorii, lipide, proteine, glucide, vitamine si minerale in dulciuri si zaharoase (http://forum.slabute.ro/calorii-lipide-proteine-glucide-vitamine-minerale-dulciuri-zaharoase/)
-   -   Calorii fursecuri ovaz (http://forum.slabute.ro/calorii-lipide-proteine-glucide-vitamine-minerale-dulciuri-zaharoase/calorii-fursecuri-ovaz-3200.html)

carmensaint 19 mar 2010 21:19:42

Calorii fursecuri ovaz
 
HELLO! Am descoperit niste chestii delicioase:fursecuri cu ovaz, dar nu au pe eticheta nimic legat de calorii.Am cautat ieri si azi pe net si...nimic. Stie cineva cate ceva despre caloriile fursecurilor astora?Merci

Slabuta 19 mar 2010 21:22:24

Re: Calorii fursecuri ovaz
 
Citat:

Anterior postat de carmensaint (Post 123591)
HELLO! Am descoperit niste chestii delicioase:fursecuri cu ovaz, dar nu au pe eticheta nimic legat de calorii.Am cautat ieri si azi pe net si...nimic. Stie cineva cate ceva despre caloriile fursecurilor astora?Merci

Vezi aici:

Calorii Biscuiti de ovaz, Savour Bakes
Calorii Biscuiti de ovaz, SanoVita
Calorii Biscuiti de ovaz, Franzeluta

Toate au un numar apropiat de calorii. Oricum peste 400 la 100 gr :)

carmensaint 19 mar 2010 21:58:20

Re: Calorii fursecuri ovaz
 
multumesc, slabuta!>:D<

AlexaIuliana 05 mai 2010 08:02:23

Re: Calorii fursecuri ovaz
 
buna slabuto...am si eu o intrebare...dupa cate am citit observat ca biscuiti cu ovaz chiar daca au multe calorii pe suta...sunt totusi "buni"...dar..ingrasa? :-s daca mancam la cateva zile asa cativa biscuitei:-s? :d

AlexaIuliana 05 mai 2010 08:03:10

Re: Calorii fursecuri ovaz
 
buni..in sensul ca u ovaz si ca ar fi carbohidrati buni:D..

sunshine 05 mai 2010 17:57:43

Re: Calorii fursecuri ovaz
 
alexa orice ingrasa , in cantitati mari. in leg cu biscuitii astia, sunt mai buni ca au faina de ovaz, in loc de faina alba, dar tot contin zaharuri multe, grasimi vegetale hidrogenate, etc. daca ai timp, incearca sa ti i prepari tu in casa, vor mai gustosi si mai sanatosi:)

alinutza656 05 mai 2010 18:46:34

Re: Calorii fursecuri ovaz
 
Am vazut ieri la tv intr-o emisiune "ceva dulce" o reteta de fursecuri cu ovaz....si cred ca sunt foarte bune (imi ploua in gura uitandu-ma la tv). O sa mai caut ceva pe net si poate o sa fac si eu in week ca imi e gandul numai la ele

AlexaIuliana 06 mai 2010 10:28:13

Re: Calorii fursecuri ovaz
 
va multumesc pt raspuns:d voi fi mai atenta atunci :))) :* va pop si spor la slabit:D:*

ras_cristalin 06 mai 2010 10:45:53

Re: Calorii fursecuri ovaz
 
Citat:

Anterior postat de alinutza656 (Post 176758)
Am vazut ieri la tv intr-o emisiune "ceva dulce" o reteta de fursecuri cu ovaz....si cred ca sunt foarte bune (imi ploua in gura uitandu-ma la tv). O sa mai caut ceva pe net si poate o sa fac si eu in week ca imi e gandul numai la ele

Am vazut si eu emisiunea aia :D mmmm, aratau super :"> cred ca se poate face o reteta dietetica si nutritiva :)

alinutza656 06 mai 2010 13:04:18

Re: Calorii fursecuri ovaz
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 177338)

Am vazut si eu emisiunea aia :D mmmm, aratau super :"> cred ca se poate face o reteta dietetica si nutritiva :)

Cred ca da eu ma uitam la tv si salivam ca pareau asa de bune....insa fratele meu se stramba:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:21:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO