forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calorii, lipide, proteine, glucide, vitamine si minerale in fainoase, panificatie si cereale (http://forum.slabute.ro/calorii-lipide-proteine-glucide-vitamine-minerale-fainoase-panificatie-cereale/)
-   -   Faina neagra (http://forum.slabute.ro/calorii-lipide-proteine-glucide-vitamine-minerale-fainoase-panificatie-cereale/faina-neagra-3216.html)

Lavinia17 19 mar 2010 14:14:20

Faina neagra
 
Dati-mi si mi,va rog,niste informatii despre faina neagra

Slabuta 21 mar 2010 20:08:22

Re: Faina neagra
 
Citat:

Anterior postat de Lavinia17 (Post 123263)
Dati-mi si mi,va rog,niste informatii despre faina neagra

Ce anume vrei sa stii?
Unde se gaseste, la ce este buna, etc?

Lavinia17 24 mar 2010 20:57:28

Re: Faina neagra
 
De gasit,gasesc,insa am o colega care tine dieta,de fapt a devenit si modul ei de viata si imi povestea ca a facut clatite cu faina neagra,Am vazut ca au atatea calorii ca si ce alba.Stiu ca e mai sanatoasa asta neagra decat cea alba,dar in dieta se poate consuma?

mvthebest 24 mar 2010 21:15:14

Re: Faina neagra
 
Si unde se gaseste. Eu am cautat la un supermarket si nu am gasit.:(

Lavinia17 25 mar 2010 19:51:21

Re: Faina neagra
 
Pai aici la mine gasesc la un minimarket al orasului ;)).:-??...

Sakura29 04 aug 2010 21:27:57

Re: Faina neagra
 
am si eu o intrebare. am inceput de vreo cateva zile sa-mi fac in fiecare dimineata niste clatite doar din faina integrala si apa si le umplu cu piure de fructe facut la blender. daca mananc asta zilnic pe o perioada mai lunga de timp - ingrasa? eu nu prea cred, tinand cont ca nu pun zahar si faina e integrala....:-? pareri va rog:).

minouse 04 aug 2010 22:11:03

Re: Faina neagra
 
Citat:

Anterior postat de Sakura29 (Post 277830)
am si eu o intrebare. am inceput de vreo cateva zile sa-mi fac in fiecare dimineata niste clatite doar din faina integrala si apa si le umplu cu piure de fructe facut la blender. daca mananc asta zilnic pe o perioada mai lunga de timp - ingrasa? eu nu prea cred, tinand cont ca nu pun zahar si faina e integrala....:-? pareri va rog:).

Nu cred ca-ngrasa atata timp cat nu faci vreun exces :)

mvthebest 04 aug 2010 22:13:05

Re: Faina neagra
 
Citat:

Anterior postat de Sakura29 (Post 277830)
am si eu o intrebare. am inceput de vreo cateva zile sa-mi fac in fiecare dimineata niste clatite doar din faina integrala si apa si le umplu cu piure de fructe facut la blender. daca mananc asta zilnic pe o perioada mai lunga de timp - ingrasa? eu nu prea cred, tinand cont ca nu pun zahar si faina e integrala....:-? pareri va rog:).

Daca le faci zilnic,da risti sa te inrasi,pentru ca totusi e faina.
O data la 3-4zile nu cred ca ar fi nici o problema.

Slabuta 04 aug 2010 22:15:01

Re: Faina neagra
 
Citat:

Anterior postat de Lavinia17 (Post 128130)
De gasit,gasesc,insa am o colega care tine dieta,de fapt a devenit si modul ei de viata si imi povestea ca a facut clatite cu faina neagra,Am vazut ca au atatea calorii ca si ce alba.Stiu ca e mai sanatoasa asta neagra decat cea alba,dar in dieta se poate consuma?

Da, in dieta se poate consuma, dar cu moderatie ca orice desert, fie el si dietetic :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:26:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO