forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Calorii, lipide, proteine, glucide, vitamine si minerale in lactate si branzeturi (http://forum.slabute.ro/calorii-lipide-proteine-glucide-vitamine-minerale-lactate-branzeturi/)
-   -   Branza topita 13% grasime (http://forum.slabute.ro/calorii-lipide-proteine-glucide-vitamine-minerale-lactate-branzeturi/branza-topita-13-grasime-1674.html)

Raluuca 01 nov 2009 08:34:24

Branza topita 13% grasime
 
Ce parere aveti despre branza aceea topita de la Hochland cu 13% grasime ? Ingrasa sau nu daca mananc un triunghi pe zi? Eu sunt la scoala si ma gandeam sa.mi fac un sendvis cu un triunghi de branza topita si 1 felie de paine graham :D. Am vazut cate calorii are un triunghi dar multi zic ca branza topita ingrasa indiferent de care e...

denissaa1 01 nov 2009 09:42:55

Re: Branza topita 13% grasime
 
buna>:D<
hey dar tu esti subponderala:(
mai vrei sa mai slabesti?:-o
nu e bine daca mai vrei:-s
cati ani ai?
daca mananci un triunghi din acela pe zii nu te ingrasi:P
pune mana si mananca:>
u trebuie sa te mentii nu sa slabesti...
poate ar mai trebui sa te ingrasi 2 kg nu sa slabesti..
ai grija, sanatatea e pe primul loc:-*>:D<

Marlin 01 nov 2009 12:08:00

Re: Branza topita 13% grasime
 
O femeie subponderala va avea mai multe de "tras" decat un barbat subponderal...Iti vor fi afectate sistemele hormonale (pierzandu-ti chiar capacitatea de a mai face copii), parul pielea, unghiile vor avea de suferit....Ai grija., doreste-ti sa fii sanatoasa si sa te bucuri de viata decat sa fii slaba si fara vlaga.

Asa ca, ma alatur si eu Raluulai si iti trag un semnal de alarma....

Raluuca 01 nov 2009 14:22:44

Re: Branza topita 13% grasime
 
Nu, eu nu vreau sa slabesc.Vreau doar sa ma mentin :D de aceea am intrebat :) Am 13 ani (pe 7 martie 14) ;;)

Sheba 01 nov 2009 14:35:35

Re: Branza topita 13% grasime
 
Daca tot vrei sa-ti iei un sandwich cu tine. Fa-l si tu ceva mai bogat. Mai adauga si niste salata sau ardei si mai bine cu sunca decat cu branza topita, sau chiar si telemea. Branza topita e si ea ok dar e cam prea procesata.Si doua felii de graham sunt ok. Ai nevoie de energie ca sa te poti concentra. Mai ia si un fruct cu tine (mar, para, banana ce-ti face placere). In functie de cat stai.

Raluuca 02 nov 2009 08:45:15

Re: Branza topita 13% grasime
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 46411)
Daca tot vrei sa-ti iei un sandwich cu tine. Fa-l si tu ceva mai bogat. Mai adauga si niste salata sau ardei si mai bine cu sunca decat cu branza topita, sau chiar si telemea. Branza topita e si ea ok dar e cam prea procesata.Si doua felii de graham sunt ok. Ai nevoie de energie ca sa te poti concentra. Mai ia si un fruct cu tine (mar, para, banana ce-ti face placere). In functie de cat stai.


intotdeauna plec la scoala cu un fruct la mine.De obicei mar :D.

mayya 02 nov 2009 10:08:16

Re: Branza topita 13% grasime
 
Buna Raluca,vezi ce te protejeaza slabutele?!cand au aflat cati ani ai si cate kg!!;;),e bine sa asculti de sfaturile noastre ,nu e cazul si nici vremea sa tii dieta,e bine sa papi consistent mai ales ca esti in crestere si te duci si la scoala ,eu te sfatuiesc sa faci si sport ,e cel mai sanatos! Eu in locul tau as profita de perioada asta,cand eram ca u mancam orice si eram slaba,nu ma durea capul cate grasimi contine sarmalutele si io mai stiu ce...Ai grija de sanatatea ta;),nu tine cura,te vei condamna la cura toata viata!

Raluuca 03 nov 2009 08:30:47

Re: Branza topita 13% grasime
 
:"> la mine e alta problema... mama si cu bunica fac o gramadaaa de prajituri si de bunatati in weekend :D si de aceea mananc mai putin cand sunt la scoala ca sa pot manca linistita in weekend :))

Raluuca 03 nov 2009 08:39:31

Re: Branza topita 13% grasime
 
De obicei asta e programul meu :

8.30 : Cereale Fitness cu ciocolata cu lapte
11:30 : Ciorba(de pui,de legume etc.)
(La scoala)
13:50 : sandwich-ul cu branza topita fitness hochland si 2 felii de paine graham(sunt micute)
15:50 : mar
(Acasa)
19:00-19:05 : Piept de pui cu piure de cartofi/ Piept de pui cu conopida la cuptor/ Mancarica de cartofi/ Mancarica de mazare cu pui etc...
eu zic ca mananc :D

mayya 03 nov 2009 09:14:21

Re: Branza topita 13% grasime
 
Citat:

Anterior postat de Raluuca (Post 46846)
De obicei asta e programul meu :

8.30 : Cereale Fitness cu ciocolata cu lapte
11:30 : Ciorba(de pui,de legume etc.)
(La scoala)
13:50 : sandwich-ul cu branza topita fitness hochland si 2 felii de paine graham(sunt micute)
15:50 : mar
(Acasa)
19:00-19:05 : Piept de pui cu piure de cartofi/ Piept de pui cu conopida la cuptor/ Mancarica de cartofi/ Mancarica de mazare cu pui etc...
eu zic ca mananc :D

Da mananci sanatos dupa parerea mea...bravo...sa ia exemplu fetele de varsta ta....cu dulciurile e ok,atat timp cat sunt facute in casa..sunt mai fara e-uri decat cele din comert,iar la varsta ta ai nevoie de energie asa ca poti sa papi linistita ...:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:17:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO