forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Celulita (http://forum.slabute.ro/celulita/)
-   -   Masaj anticelulitic (http://forum.slabute.ro/celulita/masaj-anticelulitic-987.html)

ianna 08 aug 2009 17:29:29

Masaj anticelulitic
 
cum sa ne facem masaj anticelulitic

BORKED


BORKED

huhu 08 aug 2009 18:09:38

Re: Masaj anticelulitic
 
niceee si vad ca doamnele nu tzipa:)

ianna 08 aug 2009 18:44:58

Re: Masaj anticelulitic
 
m-am mai uitat pe niste video asemanatoare in care e bla bla si cica n-ar trebui sa tzipi sau sa faci efectiv vanatai..ideea e de miscare a grasimii astfel incat cand iti face omu tau masaj (sau tu)sa simta/simti sub degete cum face poc poc sau sa simta ridicand efectiv grasimea de pe muschi...nu stiu daca m-am exprimat bine

oricum..eu de ex...sunt rea de carne...si doar daca ma prinde al meu de mana mai serios...gata am facut vanataie

huhu 08 aug 2009 18:48:47

Re: Masaj anticelulitic
 
mie o prietena mi-a spus ca face masaj anticelulitic la salon si ca la primele sedinte nu se putea abtine sa nu chitzaie de durere..:) si am dedus de-aici ca durerea e buna :))

karmara 14 aug 2009 17:47:47

Re: Masaj anticelulitic
 
Hello,

Stie cineva vreun maseur/maseuza care sa faca masaj anticelulitic la domiciliu?
Si sa nu fie foarte scump. :)

Daca da, sa-mi dati si niste detalii legate de pret, timp, eficacitate, durere :D, etc.

karmara 14 aug 2009 17:48:32

Re: Masaj anticelulitic
 
Ah, am uitat sa precizez: si sa fie din Bucuresti. :)

karmara 24 aug 2009 17:57:11

Re: Masaj anticelulitic
 
:( Chiar nimeni nu stie?

Slabuta 24 aug 2009 18:00:46

Re: Masaj anticelulitic
 
QUOTE=karmara;21279]:( Chiar nimeni nu stie?

[/QUOTE]


Karmara, eu imi fac masaj acasa singura asa ca nu pot recomanda ceva :)
Nu iti poti face singura? Ai vazut videourile cu masaj anticelulitic, adica, cum se face?

karmara 24 aug 2009 18:15:42

Re: Masaj anticelulitic
 
Am vazut, dar mi se pare cam greu sa-mi fac singura. :)

adryanna 27 oct 2009 20:16:21

Re: Masaj anticelulitic
 
buna fetelor..eu fac masaj anticelulitic si intradevar se simte un pic de discomfort,dar e bun k ajuta si la slabit si ne ajuta sa scapam de celulita.nu am facut vanatai...dar am avut ca niste intepaturi mici si rosii,nu f multe,pe picioare.eu sunt multumita...la salonul unde fac eu masaj,sedinta de 50min costa 50 ron,fac 10 sedinte pt a remedia problema celulitei ,urmand k dupa acceea sa fac doar odata pe saptamana (pot face si electrostimulare,starvacum-este un fel de masaj doar k e cu un aparat,impachetari cu guarana si cafea).;)

mika_me 29 oct 2009 17:05:29

Re: Masaj anticelulitic
 
am vazut si eu filmuletele si mi se pare destul d egreu s aimi fac singura, in mod corect, mai ales...asa ca ma frec in continuare cu peria..ceva ceva tre' sa se pun ain miscare...
am vrut sa fac si eu masaj adica sa imi faca altcineva...dar nu im permit sa dau banii pe asa ceva..si cand lucram, nu am avut suficienta minte sa ma duc...

roseadria 29 oct 2009 21:10:45

Re: Masaj anticelulitic
 
Buna, ce faci? intra pe la mine sa citesti ce-am patit eu azi la masaj , fiind prima zi....
Am fost sigura ca ma face maseuza ori fidea ori taitei......
Cum e cu cintarul??/ merge? merge???

roseadria 19 nov 2009 15:21:30

Re: Masaj anticelulitic
 
ma eu pot sa va spun ca tot masajul anticelulitic doare. mai ales cind te ia cu facaletul la-ntins ca pe foaia de placinta.......:(( Eu fac de 3 saptamini aproximativ si nu prea mai simt durerile dar primele 2 dati au fost crunte....

Emili 19 mar 2010 12:01:30

Re: Masaj anticelulitic
 
Daca ne facem masaj singure,cate minute ar fi indicat?

ianna 19 mar 2010 12:36:44

Re: Masaj anticelulitic
 
Citat:

Anterior postat de Emili (Post 123129)
Daca ne facem masaj singure,cate minute ar fi indicat?


pai cat te tine...mai important e corectitudinea miscarilor si masajului

eu mai nou la fiecare dus/baie fac masaj anticelulitic la picioare de cca 3 min de picior cand ma sapunesc si apoi vreo 5-10 min cand ies din baie cu crema anticelulitica sau de hidratare

Emili 19 mar 2010 18:16:56

Re: Masaj anticelulitic
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 123174)
pai cat te tine...mai important e corectitudinea miscarilor si masajului

eu mai nou la fiecare dus/baie fac masaj anticelulitic la picioare de cca 3 min de picior cand ma sapunesc si apoi vreo 5-10 min cand ies din baie cu crema anticelulitica sau de hidratare

Multumesc pt raspuns si pt video:):-*

alix71 04 mai 2010 12:17:52

Re: Masaj anticelulitic
 
problema e ca am redus numarul de calorii ,fac si sport 30 min pe zi dar nu am slabit nici un gram in 3 saptamini.nu mai stiu ce trebuie sa fac sa nu mai mananc nimic oare?

Slabuta 04 mai 2010 12:19:02

Re: Masaj anticelulitic
 
Citat:

Anterior postat de alix71 (Post 174910)
problema e ca am redus numarul de calorii ,fac si sport 30 min pe zi dar nu am slabit nici un gram in 3 saptamini.nu mai stiu ce trebuie sa fac sa nu mai mananc nimic oare?

Dar cine ti-a spus sa reduci numarul caloriilor sau sa nu mananci nimic? :)
Ai celulita sau pur si simplu ai scris la acest subiect?

alix71 09 mai 2010 16:31:12

Re: Masaj anticelulitic
 
Pai cum cine mi-a spus sa reduc nr. de calorii?Aici pe forum mi s-a spus sa reduc cu 500 nr. de calorii ingerate pe zi pentru a slabi 0,5 kg pe saptamana adica 2 pe luna.Nu am spus ca nu mananc nimic ci doar intrebam daca trebuie sa fac asta pentru ca prin reducerea caloriilor si miscare nu reusesc sa slabesc deloc.Mai multa atentie la cititul postarilor va rog.Nu ceream decat ajutor.Da am celulita pe coapsele superioare conformatia mea este in forma de para.Si misacrea incerc sa o fac mai mult pentru partea inferioara a corpului.Multumesc.

Slabuta 10 mai 2010 18:55:14

Re: Masaj anticelulitic
 
Citat:

Anterior postat de alix71 (Post 181029)
Pai cum cine mi-a spus sa reduc nr. de calorii?Aici pe forum mi s-a spus sa reduc cu 500 nr. de calorii ingerate pe zi pentru a slabi 0,5 kg pe saptamana adica 2 pe luna.Nu am spus ca nu mananc nimic ci doar intrebam daca trebuie sa fac asta pentru ca prin reducerea caloriilor si miscare nu reusesc sa slabesc deloc.Mai multa atentie la cititul postarilor va rog.Nu ceream decat ajutor.Da am celulita pe coapsele superioare conformatia mea este in forma de para.Si misacrea incerc sa o fac mai mult pentru partea inferioara a corpului.Multumesc.

Eu te intrebam ca sa aflu, cat inseamna de fapt la tine reducerea caloriilor, din primul mesaj se intelegea ca este foarte putin ce mananci si tot nu slabesti. ;)

Te rog sa te calmezi, si daca vrei ajutor sa raspunzi mai clar, sunt mii de intrebari zilnic daca veti scrie doar ca sa intelegeti voi, nu stiu cate raspunsuri veti primi ;)

Si eu ti-am dat raspuns din ce se intelege din mesajul tau, nu te-am insultat, asa ca fii calma.Nu am obligatia sa iti raspund dar mi se pare de bun simt sa te comporti frumos cu oamenii care te ajuta fara sa iti ceara nimic in schimb. ;)

Ce sport faci? Fitness, cardio? Cate calorii mananci si ce mananci? Pentru ca celulita are legatura cu alimentatia.


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:58:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO