Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cum sa slabesc? sunt vegetariana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 14:34:28
aycha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iun 2011
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Personalizată.
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 270
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Cum sa slabesc? sunt vegetariana

Hey,sunt nouă aici si m-am hotărât să rămân.Am decis să imi personalizez o dieta hipocalorica,mananc aproape orice in limita caloriilor.Dar,am o problema.Eu sunt vegetariană si sunt innebunita dupa fructe si legume,dar din pacate vad caau si ele calorii si am inceput sa mananc putine.Ce mă fac?Chiar ingrasă?Dacă nu mai mănânc nici fructe nici legume eu cu ce să mai traiesc?.Să nu uit să mentionez ca fac foarte mult sport pe zi,cel putin 2 ore.


Încă ceva: îmi mai pot permite si eu cate o prajiturică făcută in casă măcar odată pe lună?
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 14:54:18
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc? sunt vegetariana

Esti sigura ca vrei sa mai slabesti?Si inca 12?
Legumele nu au multe calorii,dimpotriva.Si din fructe iar poti alege pe cele care au mai putine calorii.
Mananci lactate?oua?Si din alea poti alege.Numara caloriile,in 1200 de calorii aproximativ cat ar trebui sa mananci zilnic iti incap multeeeee legume.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 14:56:38
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc? sunt vegetariana

Buna si bine ai venit!
Orice aliment are calorii, inclusiv fructele si legumele, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa le consumi. Mananci branza si oua? Daca da, nu ar trebui sa fie probleme in ceea ce priveste aportul de proteine. Daca nu, iti trebuie doar putina imaginatie. Proteine au si nucile, migdalele, insa trebuie consumate cu moderatie pentru ca au multe calorii.
Dupa parerea mea faci sport in exces. Daca erau doua ore la doua zile era mai bine si pentru tine (aveai mai mult timp liber) si pentru slabit. Nu-ti traumatiza organismul daca vrei sa te ajute putin si el in procesul asta.
Trebuie sa faci combinatii bune si sa mananci poderat si, mai ales, sa nu suferi de foame, pentru ca altfel...n-ai facut nimic! Prajitura facuta in casa...cred ca poti sa mananci (eu am mancat si mai des de o luna si nu numai facuta in casa...), dar daca te poti abtine, cu atat mai bine. Daca nu, nu e un capat de tara, insa important e sa stii cand sa te opresti.
Poti sa dai un exemplu de meniu zilnic cu orele de masa si cantitatile aproximative?
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 22:12:34
aycha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iun 2011
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Personalizată.
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 270
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Re: Cum sa slabesc? sunt vegetariana

b]CALORII INGERATE[/b]
Mic dejun, ora 8:45
Paste cu lapte si zahar by alinutza656, 250g - 191 calorii, 5.5 proteine, 2.8 grasimi, 0 colesterol, 36.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 14 zaharuri
Biscuiti de cacao cu crema cu aroma de vanilie, Oreo, 10g - 48 calorii, 0.6 proteine, 2.1 grasimi, - colesterol, 6.5 carbohidrati, 0.4 fibre, 49 sodiu, 4.1 zaharuri
Suc de fructe, Valfrutta, 150ml - 66 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 15.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Dulceata de pere, 20g - 22 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 5.6 carbohidrati, 0.5 fibre, - sodiu, 4.6 zaharuri
Castraveti, 50g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.9 zaharuri
Margarina, Linco, 10g - 23 calorii, 0 proteine, 2.5 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine din cereale integrale (secara), PEMA, 75g - 145 calorii, 3.8 proteine, 0.8 grasimi, - colesterol, 27 carbohidrati, 6.8 fibre, 300 sodiu, 1.5 zaharuri

Prânz, ora 1:00
Ciuperci, (champignon) albe, gatite, fierte, scurse de apa, cu sare, 150g - 42 calorii, 3.3 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 7.9 carbohidrati, 3.3 fibre, 357 sodiu, 3.5 zaharuri
Morcovi, gatiti, fierti, scursi de apa, cu sare, 150g - 53 calorii, 1.1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 12.3 carbohidrati, 4.5 fibre, 453 sodiu, 5.2 zaharuri

Cina, ora 6:00
Pepene rosu, 1500g - 450 calorii, 9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 112.5 carbohidrati, 6 fibre, 0 sodiu, 93 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1048 calorii, (mic)24.1 proteine, (mic)9.2 grasimi, 0 colesterol, (mult)225.7 carbohidrati, 21.8 fibre, 1159 sodiu, (mult)126.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1493 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1493 calorii


ăsta e meniul pe care l-am stabilit pe maine,doar ca nu am pus inca prajitura deoarece nu stiu cate kcl are,nu am calculat.
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 02 iul 2011, 22:17:02
aycha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iun 2011
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Personalizată.
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 270
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Cum sa slabesc? sunt vegetariana

şi da,sunt absolut sigură că vreau să slăbesc exact cât mi-am propus si nu simt ca ma infometez,mi-e mai greu dupa ora 6 sa nu mananc si sa-mi pun poftele in cui,dar reusesc cu apă,beau multă apă.
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 03 iul 2011, 09:06:42
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc? sunt vegetariana

Citat:
Anterior postat de aycha Vezi mesajul
b]CALORII INGERATE[/b]
Mic dejun, ora 8:45
Paste cu lapte si zahar by alinutza656, 250g - 191 calorii, 5.5 proteine, 2.8 grasimi, 0 colesterol, 36.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 14 zaharuri
Biscuiti de cacao cu crema cu aroma de vanilie, Oreo, 10g - 48 calorii, 0.6 proteine, 2.1 grasimi, - colesterol, 6.5 carbohidrati, 0.4 fibre, 49 sodiu, 4.1 zaharuri
Suc de fructe, Valfrutta, 150ml - 66 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 15.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Dulceata de pere, 20g - 22 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 5.6 carbohidrati, 0.5 fibre, - sodiu, 4.6 zaharuri
Castraveti, 50g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.9 zaharuri
Margarina, Linco, 10g - 23 calorii, 0 proteine, 2.5 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine din cereale integrale (secara), PEMA, 75g - 145 calorii, 3.8 proteine, 0.8 grasimi, - colesterol, 27 carbohidrati, 6.8 fibre, 300 sodiu, 1.5 zaharuri

Prânz, ora 1:00
Ciuperci, (champignon) albe, gatite, fierte, scurse de apa, cu sare, 150g - 42 calorii, 3.3 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 7.9 carbohidrati, 3.3 fibre, 357 sodiu, 3.5 zaharuri
Morcovi, gatiti, fierti, scursi de apa, cu sare, 150g - 53 calorii, 1.1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 12.3 carbohidrati, 4.5 fibre, 453 sodiu, 5.2 zaharuri

Cina, ora 6:00
Pepene rosu, 1500g - 450 calorii, 9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 112.5 carbohidrati, 6 fibre, 0 sodiu, 93 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1048 calorii, (mic)24.1 proteine, (mic)9.2 grasimi, 0 colesterol, (mult)225.7 carbohidrati, 21.8 fibre, 1159 sodiu, (mult)126.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1493 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1493 calorii


ăsta e meniul pe care l-am stabilit pe maine,doar ca nu am pus inca prajitura deoarece nu stiu cate kcl are,nu am calculat.
Buuun.
Daca vrei sa slabesti scoate: pastele, zaharul, biscuitii, sucul de fructe, dulceata de pere. avand in vedere ca esti vegetariana ai putea, totusi, pentru variatie, sa consumi pastele, insa nu foarte des si nu mai tarziu de masa de pranz. Si in niciun caz combinate cu lapte si zahar! Pastele se combina cu legume.
Daca vrei sa fii sanatoasa, scoate margarina. Poti folosi unt cu incredere.
Si deja introduci prajitura in prima zi de dieta?? Ma gandeam ca vrei sa slabesti, totusi, vreo trei kilograme si apoi sa te premiezi cu ceva dulce. Si-asa, ti-ai introdus destul dulce la micul dejun, prajitura aia pe care o ai in plan ar fi...cireasa de pe tort...
Mananci mult prea putin in a doua parte a zilei si prea mult pepene. Fructele nu ar trebui sa depaseasca 300 grame pe parcursul unei zile deoarece contin multe zaharuri care ingrasa. La pepene...recunosc ca nici eu nu ma pot opri la 300 g, dar nici nu depasesc 500...
Mananca mai multe cruditati, in meniul de mai sus nu am vazut nicio leguma cruda! A fi vegetarian inseamna sa mananci multe...vegetale, nu sa faci exces de paine si paste.

Hai sa-ti propun urmatoarea constructie de meniu:
MD - 2 oua (sub orice forma, mai putin prajite) cu o leguma langa ele si cu 4-5 masline (daca vrei); SAU iaurt cu cereale integrale SAU doua felii de paine cu unt si magiun de prune fara zahar (poti sa bei si o cescuta cu lapte de vaca sau poti sa-ti faci tu din migdale; sau de soia, daca-ti place)
Gustare - un fruct (sau mai multe, daca sunt mici), de exemplu un mar SAU o cana de cirese SAU o felie de pepene (nu e bine sa amesteci fructele intre ele - acestea se mananca la doua ore dupa masa si cu 30 minute inainte de masa urmatoare)
Pranz - o salata mare cu avocado si ceva nuci prin ea, poti sa-i pui si branza daca vrei (gasesti retete pe net); SAU legume gatite sub orice forma (gratar, fierte, sufleuri) cu o salata de cruditati langa ele
Gustare - un pumn de oleaginoase (alune de padure, migdale, caju, fistic, etc - neaparat crude) SAU un iaurt in care ai pus la inmuiat cateva seminte de in (poti adauga si tarate daca vrei, dar eu cred ca un meniu vegetarian iti aduce suficiente fibre; de proteine duci tu lipsa)
Cina - poti repeta structura pranzului, dar nu manca fructe seara (ti-am spus motivele mai sus); poti manca, daca nu ai la indemana sufleuri sau legume gatite, o felie de telemea cu o salata mare, sau o cutie de perle de branza cu smantana cu aceeasi salata - perlele de branza au mai multe proteine decat grasimi, deci...cu incredere.

Ai totusi, grija sa nu faci exces de lactate; de fapt ai grija sa-ti echilibrezi meniul zilnic in asa fel incat sa mananci din toate, cate putin, si sa-ti asiguri necesarul de proteine la sfarsitul zilei. Proteinele ajuta foarte mult la slabit si la constructia masei mulsculare care da un aspect frumos corpului.
Structura de mai sus e doar o sugestie, tu poti adapta meniul dupa preferinte. Si lasa prajitura aia, ca are cel putin 300 de calorii pe suta de grame si sigur nu te opresti tu la 100 de grame...
Mult succes!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 04 iul 2011, 00:50:52
aycha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iun 2011
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Personalizată.
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 270
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc? sunt vegetariana

1. nu e prima zi de dieta,tin de 2 saptamani!!! abia m-am inregistrat aici.
2. nu mananc zilnic acelasi meniu.
3. nu mananc zilnic prajituri si chiar foarte rar paste numa ca o data imi pot permite si eu,nu??
4. nu am inteles,de ce sa nu mananc fructe seara?tocmai ele sunt bune deoarece au putine calorii si grasimi...si la lubenita nu ma limitez,o data in an o am si prefer sa mananc doar aia toata ziua ca nu imi pasa cate calorii are,e delicioasa,are mult lichid si nu vad de ce nu ar fi sanatoasa.
5. dulce precum 2 lingurite de dulceata pe paine dimineata nu vad de ce ar strica si eu mananc 1 biscuite cu crema dimineata nu 100!!!
6. face si mama o prajitura buna o data pe luna şi chiar in halu acesta sa o supar sa nu mananc deloc?da-o incolo de treaba,de ce mai traim?

Multumesc oricum de sfaturi,am sa urmez cateva dintre ele.

Ultima dată editat de aycha; 04 iul 2011 at 00:54:18.
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 04 iul 2011, 10:05:09
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc? sunt vegetariana

Citat:
Anterior postat de aycha Vezi mesajul
1. nu e prima zi de dieta,tin de 2 saptamani!!! abia m-am inregistrat aici.
2. nu mananc zilnic acelasi meniu.
3. nu mananc zilnic prajituri si chiar foarte rar paste numa ca o data imi pot permite si eu,nu??
4. nu am inteles,de ce sa nu mananc fructe seara?tocmai ele sunt bune deoarece au putine calorii si grasimi...si la lubenita nu ma limitez,o data in an o am si prefer sa mananc doar aia toata ziua ca nu imi pasa cate calorii are,e delicioasa,are mult lichid si nu vad de ce nu ar fi sanatoasa.
5. dulce precum 2 lingurite de dulceata pe paine dimineata nu vad de ce ar strica si eu mananc 1 biscuite cu crema dimineata nu 100!!!
6. face si mama o prajitura buna o data pe luna şi chiar in halu acesta sa o supar sa nu mananc deloc?da-o incolo de treaba,de ce mai traim?

Multumesc oricum de sfaturi,am sa urmez cateva dintre ele.
Ehe, justificari pentru a manca dulce gasim toti!
Fructele nu sunt bune seara pentru ca au multi carbohidrati. Dupa cum probabil stii - daca nu, iti spun eu - carbohidratii ofera energie corpului. Cum seara nu prea mai ai nevoie de energie, pentru ca organismul se pregateste de nani, carbohidratii aia sunt stocati in organism sub forma de grasime: pe abdomen, solduri, etc.
In alta ordine de idei, eu am comentat meniul pe care l-ai postat si care, nu te supara, dar nu coincide cu ideea de dieta. Ca tii dieta de doua saptamani asta n-am stiut, dar nici nu conteaza foarte mult; repet, eu am comentat meniul de ieri si, daca vrei, poti face abstractie de comentariul cu "prajitura in prima zi....". Problema ar fi alta: ca tu, pentru o zi din dieta ta (a cincisprezecea, sa zicem) ti-ai propus un meniu care cuprinde in aceeasi zi multe din alimentele interzise intr-un regim de slabire. Asadar, ai putea, cel mult, sa consideri ziua cu pricina o zi de rasfat, de mancat aiurea, nicidecum o zi de dieta.
Cam asta ar fi.
Astept, oricum, si alte meniuri, macar asa, sa-mi arati ca nu am dreptate in ceea ce spun!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 04 iul 2011, 11:52:20
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc? sunt vegetariana

Citat:
Anterior postat de aycha Vezi mesajul
şi da,sunt absolut sigură că vreau să slăbesc exact cât mi-am propus si nu simt ca ma infometez,mi-e mai greu dupa ora 6 sa nu mananc si sa-mi pun poftele in cui,dar reusesc cu apă,beau multă apă.
Nu scrie nicaieri ca nu mai trebuie sa mananci nimic dupa ora 6 asta doar daca nu te culci la 9. Nu conteaza ora la care iei cina, ideea e sa nu fie mai putin de 3 ore intre ultima masa si ora de culcare.
Acuma nu sunt fixista, dar chiar zahar la dieta...

Incearca sa-ti faci un program cu 3 mese si 1-2 gustari.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, comunitatea, dieta, sanatos, slabesc, slabit, vegetariana, vegetarieni

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Sunt motivata sa slabesc! adriana26 Motivatie 5 09 mar 2011 16:47:09
Sunt mamica care alapteaza - cum slabesc? adelus Dupa sarcina 5 04 feb 2011 21:10:21
Vreau sa slabesc, sunt disperata! TeodoraM Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 51 06 dec 2010 13:48:04
Cum sa ma mentin si sa slabesc in continuare? rodastrid Jurnale slabit peste 50 ani 4 03 dec 2010 18:12:02
Sunt hotarata sa slabesc ioana_50 Jurnale slabit peste 50 ani 14 13 nov 2010 12:19:54

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole